NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: DSR 72 Stableford A: G Liggins 40 J Glennon I Majdandzic 38. B: D Wilson 40 A Cochrane 38 T Johnston 37. Eagle: D Walsh. NTP: M Brice (3rd). M Arnold (5th). R Bowen (11th). D Walsh (17th). DSR 74: Women: J Warden 34 W Davis 33.

NSW

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: 2B: S Champion (18) P Komander (17) 44. S Champion (18) 38.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: R Moses (6) 38. R Morrison (28) 32.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: G Costello G Bombell 47 cb. T Le (10) 38 cb.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: 2B: D Graville (9) B Sweeten (10) 46. Women: L Baldwin (19) N Purcell (14) 42. Medley: A: D Graville (9) 42. B: B Wood (16) 38. C: P Cheung (25) 36. Scr: J Cochrane 38.

   BOTANY: Men: Stableford: B Abbott (11) 35.

   BREAKERS: Men: Stableford: E Walker (17) 35 cb.

   CABRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: A Sydavong (8) N Ung (6) 45. Men: N Ung (6) 39.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford 2B: White: G Pattison (20) I Blake (15) 46 cb. I Blake (15) 41. Yellow: J Cooper (15) 35.

   CROMER: Medley: Stableford: Irish Team: G Bertram (9) N Dickinson (9) J Piggot (18) 76. W Yandell (15) 36.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: D Atkinson (21) J Coe (11) 44. A: D Barber (15) 41. Mxd: D Barber (15) D Barber (27). J Watson (10) 32.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: M Zee (7) 41. B: D Vard (18) 38.

   ELANORA: Men: Stroke C'ship: Black: A: N Mundy bt G Doyle 2 up. B: M Walsh bt R Crawford 4-3. C: J Hamilton bt R Dent 2 up. Medley: Stableford 4B: White: A Williams (27) 45. M Williams (17) 45.

   EVERGLADES: Medley: Stableford: 2B: Pink: R Jesperson (21) 52. B Paterick (21) . Div 1: B Paterick (21) 38. J Costelloe (15) 37.

   KOGARAH: Men: Stableford White: H Fallon (16) 37 cb. Women: Stableford: M Booth (13) 35.

   LIVERPOOL: Men: Stableford White: M Webber (10) 40.

   LONG REEF: Mxd: Stableford: 2B: A Frost (15) K Andrich (9) 48. Men: A Frost (15) 38. Women: M Symington (16) 36.

   LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: White: A Madni (25) B Lasam (14) 45. B Lasam (14) 40. Scr: B Gilbert 26.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Par: M Vranjkovic (16) 5 up.

   MAGENTA SHORES: Mxd: Stableford: T Dafter (13) 35.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: D Cremin (1) 35.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: D Ede (13) 42.

   MOORE PARK: Men: Stableford 2B: White: J Thungsunawan (18) M Lui (16) 47. 2B Scr: M Johnson A Phiyasirikul 39. K Yottha (10) 40 cb. Women: Stableford: L Child (9) 33 cb.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: N Gallery (23) A El-Khansa (21) 45. P Wallen (18) 39. Women: K Coales (33) 25.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: P Appleby (16) 36.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: D Craik (12) D Verlander (30) 46 cb. Men: P Godkin (9) 41. White: D Verlander (30) 40. Women: L Salkinder (30) 38.

   OATLANDS: Mxd: Stableford: 4B: T Dowling (14) A Lee (16) 49 cb. Men: T Chok (19) 42. Women: K Lim (36) 47.

   PACIFIC DUNES: Mxd: Stableford: M Holz (23) 29.

   RANDWICK: Men: Stableford: D Gooch (10) 35.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: Div 1: W Piers (11) 43. Div 2: L Temple (13) 45. Div 3: G Calvisi (35) 43.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: E Bullock (The SGA GC) (19) 38. Women: K Pearlman (20) 30.

   ST MICHAELS: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: C Phibbs (16) 80. Div 2: V Newman (30) 80.

   THE AUSTRALIAN: LARN Cup: The Australian 5-1/2 bt The Lakes 2-1/2, Royal Sydney 4-1/2 bt NSW 3-1/2.

   THE COAST: Medley: Par 4B Agg: White: P Rouse (6) A Holmes (14) 5 up. C Smith (10) 1 up. Scr: D Cook 79 up.

   THE LAKES: Medley 4B: D Deverich (9) A Deverich (20) 46. 2B Scr: P Donnan J Bowen 35. Stableford: A Bonynge (17) 38. Scr: D Miller 25 cb. Women: Par: S Lee (22) 5 up. J Budgen (34). Scr: T Daly L Wei .

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A Ash (33) 22.

   TOUKLEY: Medley: Stableford: 2B: H Park (Cumberland 13) S Chung (Howlong 20) 47. D Oh (Carnarvon 9) 39.

   TWIN CREEKS: Mxd: Stableford: 2B multi: P Kastelan (12) W Vassallo (5) 84. Men: P Kastelan (12) 42. Women: K McDonald (29) 31.

   WAKEHURST: Mxd: Stableford: 2B: W Anderson (19) J Anderson (21) 43. Men: J Anderson (21) 38. Women: W Anderson (19) 34.

   WARRINGAH: Men: Stableford: R Marjason (15) 37 cb. Women: S Wray (24) 32.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B Agg: White: K Nathan (12) P Rush (17) 77. P Rush (17) 41.

METROPOLITAN MAJOR PENNANT

   DIV 1: Sec 1: Mona Vale 3-1/2 drew Bonnie Doon 3-1/2 (washed out). Sec 2: Pennant Hills 6 bt Liverpool 1. Sec 3: Ryde-Parramatta 5 bt Castle Hill 2, The Australian 6 bt Bankstown 1.Sec 4: Moore Park 3-1/2 sq Avondale 3-1/2, Long Reef 5-1/2 bt NSW 1-1/2.

   DIV 2: Sec 1: North Ryde 5-1/2 bt Twin Creeks 1-1/2, Royal Sydney 3-1/2 sq Stonecutters Ridge 3-1/2. Sec 2: Muirfield 3-1/2 sq Fox Hills 3-1/2. Sec 4: The Lakes 4-1/2 bt Cronulla 2-1/2, Antill Park 4 bt Oatlands 3.

WOMEN'S METROPOLITAN MAJOR PENNANT: DIV 1: Sec 1: NSW 5 bt Cabramatta 0. Sec 2: The Lakes 3-1/2 bt Bonnie Doon 1-1/2, The Australian 5 bt Castle Hill 0 (Hole-in-one: L Harris at 11th). DIV 2: Cronulla 2-1/2 sq Cumberland 2-1/2.

   DIV 3: Sec 1: Kogarah 6 bt Brighton Lakes 1, Manly 5 bt Carnarvon 2. Sec 2: Wakehurst 5 bt Cumberland 2. Sec 3: Penrith 5 bt Massey Park 2. Sec 4: Woolooware 5-1/2 bt Eastlake 1-1/2.

   DIV 4: Sec 1: Palm Beach 4-1/2 bt Leonay 2-1/2. Sec 2: Campbelltown 5 bt Northbridge 2, Beverley Park 6-1/2 bt Rosnay 1/2. Sec 3: Marrickville 6 bt Cammeray 1. Sec 4: Warringah 5-1/2 bt Bexley 1-1/2, Windsor 4 bt The Coast 3. DIV 5: Chatswood 6 bt Gordon 1.

19 October 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: F Cullum (22) K Wilson (36) 49. 2B Scr: L Gibson N Wood 37. A: N Wood (4) 37 cb. B: P Warton (13) 38. C: F ... more
NSW Golf