NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

ASQUITH: Mxd: Stableford: 2B: C Jang (9) J Shin (19) 43. Medley: G Deschamps (34) R Mckenna (21) 48. Men: Div 1: M Pitman (18) 40. Div 2: J Sumegi (27) 38 cb. Women: D Geddes (22) 32 cb.

   AVONDALE: Medley: Stroke: Foursome: R Maltby (25) H Maltby (23) 63.

   BANKSTOWN: Men: Stableford 2B Agg: White: G Lane (20) D Daskal (5) 75. Mxd: E Guthrie (13) L Guthrie (11) 78. Women: 2B Agg: Gold: R Dickson (23) H Elvidge (27) 66. Men: White: A: D Daskal (5) 40. B: P Addington (14) 39. C: A Hill (19) 43. Women: L Guthrie (11) 41.

   BARDWELL VALLEY: Stableford: B Moore (11) 37 cb.

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: V Brown (22) 36.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B Agg: D Matulin (15) R Murphy (19) 71 cb. Men: Div 1: A Cowan (11) 36 cb. Div 2: R Murphy (19) 37. Scr: M Taylor 33. Women: R Pitt (33) 33.

   BELMONT: Medley: Stableford: 2B: K Peck (20) K Peck (19) 47.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: R Dore (22) L Ellery (14) 48. Mxd 2B: G Blair (8) D Blair (20) 44. Men: R Dore (22) 44. A: P Keegan (3) 38. B: C Prasad (20) 43. C: N Hagin (29) 38 cb. Scr: R Moses 37. Mxd: G Chapple (17) 38. J Thuge (10) 35.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: W Matthews (3) A Ng (26) 48. M Williams (20) 44. Scr: G Davis 37.

   BONDI: Men: Stableford: 2B Agg: L Jones (13) M Taylor (19) 75. C Potts (9) 39.

   BONNIE DOON: Medley: 2B Agg: B Cleary (19) J Chitty (12) 76. A: D Morgan (0) 42. B: P Hammond (18) 40 cb. C: M Dwyer (21) 39. Scr: S Lockwood 36 cb. Women: L Fowler (20) 35 cb. Men: Stroke Matchplay: Black: J Hammer bt R Lawry 3-1.

   BONVILLE: Medley: Stableford 2B Agg: White: G Jenke (15) J Reidy (10) 75. T Kay (12) 39.

   BOTANY: Men: Stableford: D Ahearne (12) 41. Women: 2B: D Leary (26) J Browne (29) 43.

   BREAKERS: Men: Stroke: Foursome C'ship: S Wilson D Osborne 117. Mxd: D Osborne (7) C Baker (18) 125.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B: C Paulett (14) B Waters (23) 48 cb. B Waters (23) 40. Mxd: Stroke: Foursome: D Chang (10) L Ly (23) 72. Foursome C'ship: G Pollard (9) E Goh (15) 185.

   CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: S Nouanlasy (7) B Wu (17) 44. Div 2: S Kim (18) M Pinna (29) 47. 2B Scr: A Scr: B Murray E Burton 36. Stableford: Div 1: S Nouanlasy (7) 41. Div 2: S Kim (18) 40. Div 3: N Huynh (24) 34.

   CAMMERAY: Men: Stableford: J Mccall (27) 39. Women: J Leadle (27) 35.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B multi: W Jung (14) D Lim (10) 89. A: D Lim (10) 41. B: A Eun (17) 37 cb. C: M Sullivan (20) 39. Women: 2B multi: L Lim (10) I Lee (14) 68. Div 1: J Hwang (17) 38 cb. Div 2: K Ahn (21) 38. Div 3: H Yi (27) 32. Mxd: 2B multi: T Lee (9) S Lee (9) 80.

   CASTLECOVE: Women Interclub: Castlecove 2 bt Bayview 1, Avalon 1-1/2 drew Chatswood 1-1/2, Cammeray 2-1/2 bt Lane Cove 1/2, Wakehurst 2-1/2 bt Northbridge 1/2.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: C Wall (19) T Jones (12) 46 cb. Men: A: J Wong (12) 37 cb. B: J Johansen (19) 37. C: C Lee (21) 38. Women: G Kim (12) 37. Medley: PM 2B: P Mahony (27) G Mahony (27) 44. Men: A: C Yun (9) 36. B: B Seale (14) 34. C: K Mollart (25) 31. Women: M Smyth (29) 38. Scr: S Conley G Patterson 35 cb.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B: R Kaw (15) P Kruse (26) 47. Men: C Napieralski (20) 39 cb. Women: C Choong-Kaw (25) 37.

   CONCORD: Medley: Stableford: 2B: V Lai (28) C Cheng (22) 46. Men: C Howell (16) 37 cb. Women: M Gent (21) 39.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: J MacQueen (25) P Sherwood (16) 44. J Brady (24) 39 cb. Women: Singles KO f: K Wang bt R Doolan 3-2.

   CRONULLA: Mxd: Stableford: Irish Team: L Bamford (11) M Bamford (15) C Axford (24) L Axford (15) 118. Men: Par: T Holland (13) 5 up. Women: V Powell (16) 1 up.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: J Chun (25) T Allen (26) 47 cb. 2B Scr: P Jack A Barakat 37. Div 1: A Barakat (6) 40. Div 2: P Barry (19) 42. Div 3: T Allen (26) 41. M Lavercombe 31 cb. Women: M Golden (18) 32 cb. Stroke: Medal: B Kennedy (23) 74.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: D Benson (15) D Williams (10) 46 cb. Mxd: J Watson (10) P Fairbrother (14) 47. Men: D Williams (10) 42. Women: L Nichols (31) 41.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford White: A: S Kempton (10) 38 cb. Scr: G McGlynn 32. B: H Chalich (18) 38. C: R Foote (22) 40. D: S O'Donnell (28) 37.

   ELANORA: Medley: Stableford 4B: Yellow: J Johnstone (15) J Johnstone (22) 48.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B: Black: B Van Aalderen (36) M Pearl (30) 47 cb. Mxd: G Parsell (40) D O'Sullivan (21) 43. Women: 2B R Wright (41) J Montgomery (32) 45. Men: Div 1: D Bennett (8) 42. Div 2: M Silva (22) 38 cb. Women: M Macalpine (39) 36 cb.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B: M Green (24) J Farrell (18) 47. S Williams (14) 39.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: P Baek (21) 38.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford 2B Agg: Black: R Lockhart (12) G Tape (36) 73.

   HIGHLANDS: Stableford: J Bracken (18) 36.

   KAREELA: Mxd: Stableford: 2B: A O'Connor (9) V Tasker (19) 43. Men: D Toone (16) 36. Women: D Campbell (28) 32.

   KILLARA: Medley: Stableford: 2B: I McKenzie (18) G Fowler (23) 48. Mxd: C Bollinger (21) P Vale (17) 45. Men: White: Div 1: G Wilson (14) 38. Div 2: C Chew (19) 42. Women: Green: M Clarebrough (39) 38 cb.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: Z Abdallaoui (13) J Hodder (4) 46. D Campbell (10) 39 cb. Scr: D Gallagher 35. Women: Stroke: Medal Apr: S Croft (15) 64.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: D Mussett (26) 32.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: A Davis (10) 40. Scr: S Thorne 33.

   LANE COVE: Women: Stableford: A Charters (29) 42.

   LONG REEF: Medley: Stableford: 4B: M Zimmer (14) S Skinner (15) 45. Men: C Hughes (10) 38. Women: T Heber (9) 36.

   LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: White: A: P Cabban (14) L Cabban (21) 46. Scr: J Phillips A De Gasperi 35. B Cruden (17) 41. Scr: C Kaehler 31.

   MANLY: Mxd: Stableford: S Cruice (34) D Lawrence (28) 51. Men: J Scriven (19) 39. Women: S Cruice (34) 38.

   MARRICKVILLE: Mxd: Stroke: Foursome: J Strachan P Stafford (19.5) 61.5. Scr: C Jones D Jones 68. 36-hole: C Vanderbrink S Husband (19) 121. C Jones D Jones 141.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: J Doig (26) M Hamilton (21) 49. R Matenga (25) 48. Men: Stroke: Foursome: A: B Murphy (7) J Rogers 66. Scr: S Fitzpatrick T Wand 70. B: C Matthews (15) S Lawrence 67. B Scr: G Aston C Lowe 81. C: A Mackinnon (23) A Hall 70.5. C Scr: A Mackinnon A Hall 93. Foursome C'ship: A: S Fitzpatrick (5) T Wand 139. A Scr: S Fitzpatrick T Wand 138. B: R Viola (16) G McWilliams 132. B Scr: R Viola G McWilliams 164. C: J Ross (24) R Sams 146. C Scr: A McKinnon A Hall 191. Women: U Wood T Unwin 171.

   MONA VALE: Medley: Stableford: 4B: P Figar (19) J O'Meara (23) 45 .

   MONASH: Men: Stableford: Split Six: R Whiddon (14) W Krelle (25) 68. Mxd: B Gregory (19) D Grgegory (15) 65. Men: L Dogon (13) 40 cb. Women: B Gregory (19) 37 cb.

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B: White: M McKechnie (40) K Mitchell (11) 77. Men: S Johnson (4) 40 cb. 2B Scr: M McInnes D Mulhall 38. Women: M McKechnie (40) 43.

   MORISSET: Men: Stableford White: P Boyd (9) 37. Women: L Lucas (28) 33.

   MUIRFIELD: Men: Stroke: Ambrose: P Bosci D McManus G Mathews P Heaton (7.625) 54.375. Mxd: J Le Bas L Le Bas I Bamford V Bamford 59.125.

   NEWCASTLE: Medley: Stroke: Foursome: D Terry J MacDonald 78 cb.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: H Thorpe (12) G Williams (18) 47. A: P Richardson (6) 41. B: G Williams (18) 38. C: C Hogan (24) 38. D: K Simmons (32) 40. Mxd: 2B: N Ballantine (17) K Leo (30) 43. Women: F Michell (31) T Hillary (23) 40. Div 1: A Lee (17) 30. Div 2: A Lee (26) 35. Stroke: Medal Apr: Div 1: M Irons (7) 71. Div 2: B Nolan (25) 70. Scr: F Montgomery 81.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: B Benson (5) J Gravenor (11) 48. B Benson (5) 40. Scr: B Benson 35.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: A Donald (21) P Godkin (8) cb. A Donald (21) 36. Stableford White: F Bradford (26) 35 cb. Stableford: C Thompson (18) 36. Women: T Wall (11) 36.

   OATLANDS: Mxd: Stableford: 4B: J McGrath (14) R McGrath (34) 44 cb. Medley: B Mees (20) M Corcoran (18) 47 cb. Men: D Stafford (18) 42. Women: S Kim (20) 37 cb.

   PACIFIC DUNES: Mxd: Stableford: 2B Agg: R Ayre (9) B Pitt (12) 69.

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: C Lissner (23) J Borg (18) 48. Men: T Hatgis (19) 41 cb. Women: I Barker (19) 34 cb.

   PENRITH: Mxd: Stableford: R Sutherland (2) 36. Women: T Morrison (22) 35.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: D Blunt (18) W Liak (27) 48 cb. S Hains (15) 43. Mxd: C Mackenzie (3) 39.

   RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: G Hutchings (10) 40. Div 2: J Chatten (17) 37. Scr: M Kandara 31. Women: Stroke: Div 1: J Dunn (23) 63. Div 2: R Walsh (31) 62. Captain's Trophy: Div 1: J Dunn (24) 125. Scr: H Parkes 170.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: Div 1: A Macklinshaw (3) 37. Div 2: C Parkinson (14) 41. Div 3: W Milligan (19) 37. Gangurru: Div 1: P Watts (11) 39. Div 2: M Milan (13) 37. Div 3: D Sullivan (19) 33.

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: D Hum (22) W Fentoullis (31) 46 cb. Mxd: D Robertson (24) M Robertson (24) 44. Men: A: L Forrest (17) 40. B: D Shnider (21) 43. Stableford Green: D Hum (22) 34. Women: Stableford: M Potter (22) 37.

   ROSNAY: Men: Stableford: Div 1: B Hoy (13) 38. Div 2: R Field (34) 42. Women: M Field (29) 31.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: J Simpson (35) 39 cb.

   RYDE-PARRAMATTA: Stroke: Ambrose: A: A Hood P Denton R Gum R Creek (8.5) 54.5. A Scr: C Choi Y Kim F Park P Elliott 67.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: M Cole (41) K Howell (35) 72. A: A Waterson (7) 36 cb. B: M Butcher (17) 39. C: S Moltzen (23) 44.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: W McKern (9) A Sotiri (16) 75 cb. A: W McKern (9) 43. B: D Murray (15) 40 cb. C: J Levy (20) 41. Scr: A Gordon 36. Stableford Gold: P Strachan (26) 40. Stableford: C Phibbs (16) 35. Jnr: A Tartour (21) 33 cb. Women: Stroke: Div 1 Scr: C Davies 89. Div 1: J McDade (20) 76. Div 2 Scr: A Purcell-Bern 105. Div 2: A Purcell-Burn (29) 76.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: A: P Shillcock (11) I Gaston (19) 70. A Scr: I O'Neill G Titmus 51. A: C Balcombe (7) 70 cb. B: W Jorgensen (17) 41. C: I Gaston (19) 41 cb. Women: L Carlin (27) 40.

   STRATHFIELD: Medley: Par: D Martin (13) N King Oam (24) 11 up. Mxd: L Rasiah (13) W Tat (14) 10 up. Men: D Kaye (23) 3 up. Women: S Shin (8) sq.

   TAREE: Men: Stableford White: S Parrish (25) 39.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: B Leckie (15) G Nelson (6) 67 cb. D Dagg (12) 38.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: J Wise (17) 76.

   THE COAST: Medley: Stableford: Irish Team: D Romeo (14) S Green (15) A King (14) D Meyer (13) 93. Men: G Fischl (13) 40 cb. Scr: J Cameron 31. Women: E Fourie (42) 37.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: N Spierings (11) S Miller (23) 46. Medley: M McKinnon (16) G McKinnon (16) 43. Men: Div 1: M McKinnon (16) 41. Div 2: P Cornell (26) 38. Women: Y Boardman (3) 36. Scr: M Brown 37.

   WAKEHURST: Mxd: Stableford: 4B: A Lemal (5) C Wright (10) M Lawrence (15) R Charnell (11) 87. Men: A Lemal (5) 38. Women: L Shapeira (11) 35.

   WALLACIA: Men: Stableford White: B Johnson (12) 38 cb.

   WARRINGAH: Men: Stableford: C Wu (20) 40. Women: R Mills (30) 33.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: R Blaker (19) G Amine (35) 50. A: J Szombath (15) 35 cb. B: V Scuglia (22) 39. D: B Chan (38) 35 cb.

   WOOLLAHRA: Men: Par 2B: White: K Monkhouse (16) D Silk (25) 10 up. Div 1: K Monkhouse (16) 3 up. Div 2: P Maisel (18) 4 up. Div 3: E Wordsworth (25) 3 up. Women: K Lobb (26) 38.

   WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 4B: R Clark (33) J Clark (35) 47. Men: R Walsh (17) 43. Women: S Sanfilippo (38) 37 cb. Jnr: R Griffiths (25) 26.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: B Acret (14) S Withers (23) 47. Mxd: G Raishbrook (15) K Raishbrook (15) . Men: S Withers (23) 41.

20 November 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: K Mcgreavey (20) A Buchan (36) 79. 2B Scr: J Warren D Tindall 62. A: N Warren (7) 40. B: H Sewalt (18) ... more
NSW Golf