NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

NSW

   ASQUITH: Medley: Stableford: J Coller (12) T Freeman (15) 48. Mxd: 2B: H Chung (19) T Chung (15) 40 cb. Men: Div 1: S Yang (14) 41. Div 2: J Spiggle (21) 38. Women: H Broger (22) 32.

   AVONDALE: Medley: Stableford 2B: White: P Collins (18) V Collins (34) 48. Men: J Loughnan (19) 42. A Scr: T Shorter 33. Women: V Collins (34) 43. Scr: M Betts 30.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: T Lang (10) J Ta (11) 48. Mxd: D Young (18) T Colella (30) 41. 2B Scr: S Luke G Wood 37. A: T Lang (10) 45. B: C Elvidge (16) 37. C: M Keeble (19) 35. Women: 2B: J Hickey (10) D Young (18) 44. J Hickey (10) 34.

   BARDWELL VALLEY: Women: Stroke: K Coldrey (12) 73. L Ritchy (17) 66. Stableford: P Redford (10) 35.

   BARNWELL PARK: Mxd: Stroke: Ambrose: R Viola R Viola G McWilliams L Grassi (6.88) 45.12.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: D Smith (25) N Woolmer (6) 48. Men: Div 1: N Woolmer (6) 37 cb. Div 2: D Smith (25) 37. Women: J Muller (41) 30 cb. Stroke: Trophy: J Croydon (29) 73.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: T Diterlizzi (18) S Lenehan (17) 50. S Muller (Riveside Oaks 20) 41 cb. Scr: K Halloran 32. Hole in one: S Loreggia at 7th.

   BONDI: Men: Stableford: C Potts (8) 39.

   BONNIE DOON: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: E Keane D Vasquez 73. A: K Burns F Goodall 78. A: J Purcell N Purcell 86. V Miranda A Miranda 70. L Martini D Di Cagno 73.5. Medley: Stableford White: A: A Salteri (12) 47. B: D Eskell (17) 40. C: D Barnes (34) 40. Scr: A Salteri 35 cb. Hole in one: N Purcell N Purcell at 15th.

   BONVILLE: Medley: Stableford White: G Sullivan (21) 35.

   BOTANY: Men: Stableford: K Rose (22) 43. Women: F Parker (26) 39. Stroke: Medal Apr: Div 1: N Mashman (25) 58. Div 2: J Jones (36) 71. Div 3: A Tucker (37) 84.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B: D Chang (10) A Rathbone (4) 49 cb. A: A Rathbone (4) 38. B: I Yan (13) 39. C: R Wyand-Brooks (28) 40.

   CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: S Nouanlasy (6) B Pata (17) 43. Div 2: A Moodley (29) D Govender (22) 44. 2B Scr: T Marlin K Fifita 34. Men: A: T Pendlebury (14) 41. B: A Moodley (17) 43. Women: K King (17) 33.

   CAMMERAY: Men: Stableford: M Brennan (9) 39 cb. Stroke: Matchplay: D Hudson M Owens bt C Leadle C Mahon 2-1. Women: Stableford: T Kerr (34) 35.

   CARNARVON: Men: Par 2B: White: J Harmey (22) M Cusi (4) 11 up. Women: Par: H Oh (16) K Song (22) 6 up cb. Men: Par White: A: A Wallace (4) 3 up cb. B: Y Yun (13) 2 up. C: D Yoon (23) 6 up. Women: Div 1: M Park (17) 1 up. Div 2: K Ahn (19) 2 up. Div 3: H Yi (27) sq.

   CASTLE HILL: Men: Stroke C'ship: Black: A: L Hobbs (5) 68. A Scr: J Macnaughton 71. Div 2: J Wong (11) 71 cb. Div 2 Scr: C Knipler 79. Snr J Wong (11) 71 cb. Div 1 Scr: R Challenor 81. Men: Stableford: A: L Marcuccio (7) 35. B: P Kent (14) 39. C: F Wilson (21) 35. Women: B Burnett (27) 38.

   CONCORD: 2B: E Kannen (24) S Rewais (32) 50. Stableford: S Rewais (32) 40. Women: J Haddrick (11) 37. Medley: 9-hole: J Adamo (43) 21.

   CROMER: Medley: Stableford: Irish Team: J Meyer (25) D Meyer (22) M Horne (17) A Horne (13) 49. T Griffin (19) 40.

   CRONULLA: Medley: Stableford: D Heaslip (29) 39 cb. J Holland (30) 30 cb.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: D Delane (22) J Barnsley (23) 51. 2B Scr: M Smith D Bowen 38. Men: Div 1: M Murphy (10) 40. Div 2: K Davy (21) 45. Div 3: T Hodder (24) 37 cb. Scr: R McCoullough 29 cb. Women: S Norton (27) 33 cb.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: G Thatcher (35) S Cooper (24) 48. Mxd: P Bartlett (21) S Bartlett (35) 43 cb. Men: P Scott (17) 40 cb. Scr: P Farrell 30 cb. Women: S Bartlett (35) 39.

   EASTLAKE: Medley: Stableford 2B Agg: White: T Maunsell (26) K Baker (27) 76. Scr: D Galloway 33. A: D Singh (11) 42. B: S Schneider (18) 40 cb. C: T Maunsell (26) 42. D: J Taylor (33) 34.

   ELANORA: Mxd: Stableford: 4B: R Butchatsky (26) M Butchatsky (17) 50.

   EVERGLADES: Medley: Stableford: 2B Agg: Pink: S Balneaves (33) B Balneaves (19) 75. Men: Div 1: R Hart (19) 40. Div 2: M Silvia (22) 39. Women: S Balneaves (33) 39.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: Div 1: K Siow (13) 37. Div 2: M Green (25) 40. Men: Hole in one: M Green at 15th.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: C So (14) 37.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: E Garth (19) 40. B: G Tape (35) 38.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: G Rech (10) 36.

   KAREELA: Mxd: Stroke: Canadian Foursome: J Lyle (0) C Perkins (15) 64.375. C'ship: G Reid Y Rochford 146. Medley: Stableford: D Helmers (32) 41.

   KILLARA: Medley: 2B: D Fox (9) C Fox (19) 47. Mxd: C Giles (21) I Stewart (12) 49. Div 1: S Kugel (5) 40. Div 2: B Lyons (36) 43. Women: C Giles (21) 39.

   KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: N Olney (21) A Reading (24) 46. Men: D Fletcher (18) 39. Scr: M Nelson 28. Women: L Seeto (13) 35 cb.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: M Cruise (0) 38 cb. B: W Beehag (21) 34 cb. C: H Williams (32) 38. Women: V Stalls (9) 34.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: J Riley (Cumberland 9) P Robinson (Massey Park 13) 74. P Robinson (Massey Park 13) 41.

   LANE COVE: Women: Stableford: Y Nikellys (40) 36.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: G Cancellara (6) B Chaisumdet (10) 46. 2B Scr: A Murgatroyd Z An 37. Women: F Swain (29) 35. Medley: A: B Chaisumdet (10) 41. B: J Kim (15) 37. C: D Huynh (21) 42.

   LONG REEF: Mxd: Stableford: 2B: J Atchinson (14) P Jan (13) 48. Men: P Jan (13) 40. Women: J Atchinson (14) 38.

   LYNWOOD: Medley: Stableford 2B Agg: White: J Phillips (6) D McNamara (12) 74. R Joson (7) 40. Scr: T Fortescue 37.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: F Carnovale (16) 36 cb.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2BWB: L Kremmer (28) A Kremmer (14) 50. L Kremmer (28) 44.

   MANLY: Mxd: 2B Agg: D Saunders (1) P Bird (16) 71. Stableford: S Tebbutt (14) 40. Women: P Bird (16) 37.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: A Lam (10) 41. Women: 2B: J Bevan (9) B Dunn (30) 43 cb. L Tonkin (25) 33 cb. Veteran: C Van der Brink (25) 33 cb.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: S Parbery (27) C Hetherington (13) 78. S Parbery (27) 43. Scr: R Aslanis 31.

   MONA VALE: Men: Stableford: R Bulgin (16) 37. Men: Hole in one: J Upton at 2nd. Women Stableford: K Dolman (25) 35.

   MONASH: Men 2B: I Gordon (19) S Miller (14) 52. Mxd: T Bliss (43) J Bliss (15) 45.

Men: I Gordon (19) 43. Women: W Harrington (8) 36.

   MOORE PARK: Men: Stableford 2B: White: D Marley (27) I Cunningham (22) 76. 2B Scr: M Alleyne G Braid 36. S Graham (9) 41. Women: W Cary (25) 37.

   MUIRFIELD: Men: Stableford 2B: White: P Bosci (21) D Grattan (15) 46. Mxd: S Lenart (40) M Lenart (20) 46. Women 2B: S Lenart (40) A Pile (26) 45. Men: White: J Song (16) 40. Women: M McDonald (23) 35.

   NEWCASTLE: Medley: Stableford: J Janke 37 cb. S Liolio 44 cb.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: P Boyce (33) D Kelly (13) 49. Mxd: D Hillary (22) M Rechichi (27) 44. Women 2B: A Lee (25) A Lee (17) 40. Men: A: F Jafaar (13) 40. B: S McCloskey (14) 40. C: D Hillary (22) 41. D: P Boyce (33) 41. Women: Div 1: C Ward (12) 36. Div 2: M Hee Kim (27) 30. Stroke: Div 1: M Irons (7) 73. Div 2: M Feltham (27) 73. Scr: A Quarmby 87.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: J Soedirdja (21) B Patfield (11) 47 cb. Women: Par: L Gilbert (17) A Castillo (36) 8 up. Medley: Stableford: T Greenwood (23) 40 cb. Scr: P Banbury 35.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: C Scougall (17) I Scougall (23) 45. C Scougall (17) 36. White: S Bome (9) 38. Men: Stroke: C'ship: A: M Lambert bt J Ong 7-6. A: A Taylor bt R Fearnley 6-5. B: V Topper bt S Kochan 6-5. Stroke White: C: P White bt P Lewis 3-1. Women: Stableford: I Scougall (23) 33. Stroke: Foursome: S McAlister (21) A Kernot (32) 79.5.

   OATLANDS: Mxd: Stableford: 2B Agg: J Kim (16) B Mees (16) 68. Medley: M Spalding (25) A Finlayson (15) 71 cb. Men: B Mees (16) 39. Women: K Lim (31) 36.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: R Forster (13) 41. Women: L Hackett (14) 31.

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: L Harris (16) M Harris (8) 49. Men: M Moore (16) 41. Women: P Jones (28) 38. Men: Stroke: Matchplay: B Bell bt K Ferguson 3-2 T Gresham bt S Trouncer 2-1. Medley: Canadian Foursome: W Gresham (17) A Gresham (8) 72.625.

   PENRITH: Mxd: Stableford: L Pritchard (10) 38.

   PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: S O'Donell (23) P O'Donell (19) 47. P Crenigan (27) 39.

   RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: R Dupont-Louis (7) 40. Div 2: M Fleahan (19) 37. Scr: P Cox 32. Women: Par: 2B: J McCleery (30) B Payne (19) 8 up.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: A: M Gardiner (11) R Keenan (22) 49. A: R Rodriguez (17) 41. B: M Gounder (23) 39.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: Div 1: T Chou (11) 35. Div 2: D O'Neill (18) 35. Div 3: J Flello (21) 22. Bungool: Div 1: M Halcrow (12) 39. Div 2: U Ohman (14) 39. Div 3: P Cornale (20) 41.

   ROSEVILLE: Mxd: Stableford: Team: G Madsen (16) J Madsen (29) P McVean (33) P McVean (33) 53. Medley: 2B: D Hum (22) G Grace (23) 48. Men: A: S Hendley (19) 40. B: M Furey (24) 41. Women: N Bowman (21) 35. Snr D Hum (22) 42.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford White: Div 1: S Brown (26) 40. Women: Championship: Div 1: F Cole (20) 38.

   RYDE-PARRAMATTA: Mxd: Stableford: 2B Agg: Div 1: C Lim (22) B Lee (36) 78. Div 2: K Peck (20) K Peck (14) 75. C Lim (22) 43. C Song (14) 38. Scr: J Smolijko 37.

   ST MICHAELS: Medley: Par: 2B: L Dryer (8) E Berchowitz (11) 11 up. A: W McKern (8) 5 up. B: A Bland (17) 8 up. C: B Sims (32) 13 up. Scr: M Tosh 2 down. Jnr: D Loumanis (12) 5 up. Par Gold: P Strachan (26) 1 down. Women: Par: S Duncan (27) 3 down. Stroke: Foursome: T Saifoloi (6) P Pitsawong (8) 74. C'ship: T Saifoloi P Pitsawong 170. Women: Stroke: Foursome C'ship: L Pellew (22) P Geddes (22) 151.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B multi: White: G White (10) 83. D Tait (14). Scr: H Haynes G Haynes 68. A: A Ayre (3) 43. B: A Cho (16) 39. C: M Copper (23) 51.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: G Bloomfield (30) V Pincham (13) 47. Mxd: J Phillips (12) G Harris (10) 46. Men: T Gullotto (11) 38. Women: G Choi (9) 35.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: D James (14) 43. B: J Sands (18) 38. C: N Challis (22) 40.

   TAREE: Men: Par 4B: White: M Maidens (19) C Martin (10) 9 up.

   TERREY HILLS: Mxd: Stableford: 2B: A Spencer (24) W Carroll (20) 48. J Kim (14) 41.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: F Nethery (35) 70.

   THE COAST: Medley: Par: 4B: R McDonald (18) P Macdonald (10) 11 up. F Williams (35) 6 up. Scr: S Johnson 1 up. Women: A Carter (27) 4 up.

   THE LAKES: Medley: W Amos (15) J Ganderton (4) 47. Women: 4B: S Lee (24) S Chung (37) 45 cb. Scr: T Berrett D Deverich 37. PM: T Xu (12) 35.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: S Peach (The Lakes 15) 21.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: M Caswell (32) B Caswell (36) 48. Medley: K Denniss (26) R Denniss (24) 46. Men: Div 1: R Collins (14) 39. Div 2: C Jones (36) 41. Women: T Lonergan (35) 33. Medley: C Donsworth (2) 34.

   TWIN CREEKS: Medley: Stableford: Split Six: A Bell A Renshaw 72. Men: A: J Echevarria (8) 40. A Scr: J Tolomeo 34 cb. B: P Pannozzo (15) 38. B Scr: J Sidoti 22. C: A Renshaw (23) 44. C Scr: D Berry 16. Women: M Lovelock (21) 40.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: M Tappenden (14) M Roberts (5) 40. Men: A: J Kim (15) 44. B: R Karslake (29) 41. Women: H Nam Suh (30) 36.

   WALLACIA: Men: Stableford White: G Elliot (20) 45.

   WARRINGAH: Men: Stableford: R Goulevitch (12) 38. Women: R Worling (36) 39.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: C McLaughlin (23) J Thompson (31) 51. A: M Reading (18) 41. B: M Stafford (28) 45. D: H Mok (23) 37.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B Agg: White: P Reed (22) L Winton (17) 77. Div 1: L Winton (17) 40. Div 2: E Attard (21) 41. Div 3: D Bailey (30) 39. Women: V Halley (18) 43.

   WOOLOOWARE: Mxd: Ambrose: R Dodd (12) M Thompson (17) 69.125. Jnr: Stableford: J Rogan (8) 36. Mxd: P Winquist (18) 41.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: C Wand (19) J Wand (25) 49. Mxd: R Kidd (23) J Kidd (13) 45. Men: Div 1: W Woods (14) 40. Div 2: C Wand (19) 44. Women: E Merritt (35) 40.

   MASTERS PENNANT: Div 1: Strathfield 4-1/2 bt Rosnay 3, Bankstown 6 bt Eastlake 1-1/2. Div 2: Cronulla 7-1/2 bt Randwick 0, Penrith 7 bt Leonay 1/2. Div 3: Dunheved 7-1/2 bt Richmond 0, Beverley Park 4 bt Campbelltown 3-1/2. Div 4: Kogarah 4 bt Lynwood 3-1/2. Div 5: Stonecutters Ridge 7-1/2 bt Palm Beach 0, Oatlands 4 bt Bayview 3-1/2. Div 6: Cabramatta 4 bt Long Reef 3-1/2, Bonnie Doon 7 bt Macarthur Grange 1/2. Div 8: Fox Hills 4 bt Ryde-Parramatta 3-1/2, Brighton Lakes 4-1/2 bt Springwood 3. Div 9: Cromer 4 bt Monash 3-1/2, Pennant Hills 4-1/2 bt Warringah 3. Div 10: Woolooware 4-1/2 bt Roseville 3, Mona Vale 6 bt Castlecove 1-1/2. Div 11: St Michaels 5-1/2 bt Lakeside 2. Div 14: Macquarie Links 4 bt Twin Creeks 3-1/2, The Coast 5-1/2 bt Camden 2. Div 15: Bexley 6-3/4 bt Chatswood 3/4, Cumberland 7-1/2 bt Windsor 0. Div 17: Muree 7-1/2 bt Belmont 0. Div 18: Charlestown 7-1/2 bt Tanilba Bay 0. Div 19: Muswellbrook 7-1/2 bt Shortland Waters 0, Maitland 4-1/2 bt Merewether 3. Div 2

 3: Port Kembla 7 bt Russell Vale 1/2. Div 24: Kiama 5 bt Shell Cove 2-1/2.

19 October 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: F Cullum (22) K Wilson (36) 49. 2B Scr: L Gibson N Wood 37. A: N Wood (4) 37 cb. B: P Warton (13) 38. C: F ... more
NSW Golf