NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: DSR 72 Men Par A: S Hiscock 3 up C Te Moananui 2 up S Broadhead J Muir 1 up. B: M Hogben 6 up M Thomson 5 up S Morgan D Wilson 3 up. Eagle: T Mcclymont. NTP: S Logue (3rd). DSR 73 Women A: L Smith 3 down C Moran (Richmond) 5 down J Joyner 6 down. NTP: P Whiting (5th) M Hynes (11th). C Te Moananui (17th).

NSW

   MASTERS PENNANT: DIV 1: Eastlake 4-1/2 bt Strathfield 3, Bankstown 5-1/4 bt Rosnay 2-1/4. DIV 2: Cronulla 4-1/2 bt Leonay 3, Penrith 6 bt Randwick 1-1/2. DIV 3: Dunheved 5 bt Richmond 2-1/2, Beverley Park 7-1/2 bt Campbelltown 0. DIV 4: Cromer 5-1/2 bt Elanora 2-1/2, Oatland 5 bt St Michaels 3, Muirfield 4 bt Lynwood 3-1/2, Kogarah 5 bt Manly 2-1/2. DIV 5: Stonecutters Ridge 6-1/2 bt Oatlands 1, Bayview 6-1/2 bt Palm Beach 1. DIV 6: Cabramatta 5-1/2 bt Macarthur Grange 2, Long Reef 5-1/4 bt Boonie Doon 2-1/4. DIV 7: Asquith 5-1/2 bt Glenmore 2, Kareela 4 bt Massey Park 3-1/2. DIV 8: Brighton Lakes 6-1/2 bt Fox Hills 1, Ryde-Parramatta 5-1/4 bt Springwood 2-1/4. DIV 9: Monash 4 bt Warringah 3-1/2, Pennant Hills 4 bt Cromer 3-1/2. DIV 10: Roseville 6-1/2 bt Castlecove 1, Mona Vale 5 bt Woolooware 2-1/2. DIV 11: St Michaels 5 bt North Ryde 2-1/2, Antill Park 4-1/4 bt Lakeside 3-1/4. DIV 12: Liverpool 5-1/2 bt Castle Hill 2. DIV 13: Northbridge 5-1/2 bt Bardwell Valley 2, Carnarvon 6-

 1/2 bt Wallacia 1. DIV 14: The Coast 5-1/2 bt Twin Creeks 2. DIV 15: Cumberland 7 bt Bexley 1/2. DIV 18: Nelson Bay 7-1/2 bt Tanilba Bay 0, Charlesworth 4 bt Waratah 3-1/2. DIV 19: Maitland 7-1/2 bt Shortland Waters 0. DIV 21: Morisset 7 bt Mangrove Mountain 1/2, Gosford 5 bt Everglades 2-1/2. DIV 24: St Georges Basin 5-1/2 bt Shell Cove 2.

   ASQUITH: Mxd: Stableford: S Jung (18) D Choi (29) 42. Men: Div 1: T Kim (12) 37 cb. Div 2: M Bailey (19) 38. Women: F Liu (28) 33.

   AVONDALE: Medley: Stableford: 2B: V Alcock (15) R Alcock (26) 48. Men: Stableford White: M Wilkinson (15) 41 cb. A Scr: T Dight 28. Women: Stableford: R Alcock (26) 35. A Scr: S Booth 23.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: K Lammond (29) M Power (22) 79. A: K MacDougal (10) 39. B: C Elvidge (16) 37. C: K Lammond (29) 40. Women: M Choi (21) 36.

   BARDWELL VALLEY: Stableford: S Rudder (24) 40.

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: A Toson (28) 36 cb.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: F Godfrey (14) K Higgins (33) 49. Men: Div 1: M Mahoney (10) 37 cb. Div 2: R McLeod (23) 36. Scr: P Clarke 31. Women: A Jones (30) 31.

   BELMONT: Men: Stableford: Div 1: S Murray (10) 42. Div 2: G Gilbert (21) 41. Women: Div 1: S Marchini (23) 35. Div 2: J Powers (35) 34.

   BEXLEY: Medley: Par: 2B: B Patterson (13) G Alderton (18) 12 up. S Lenehan (16) 4 up. Scr: J Guan 3 down cb.

   BONDI: Medley: Stableford: L McDonald (21) 37 cb.

   BOTANY: Men: Stableford: D Ahearne (10) 40 cb. Hole in one: R Jolly at 2nd. Women: Stableford: Div 1: N Mashman (24) 40. Div 2: M Osterman (33) 39.

   BREAKERS: Men: Stroke: Medal May: A: L English (11) 69. A Scr: L English 80. B: G Healey (18) 71. B Scr: P McGrath 89. C: K Mehl (23) 69. C Scr: K Mehl 92.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B: E Hamilton (20) M Stone (20) 49. A: A Rathbone (4) 37. B: T McNeish (13) 37. C: M Stone (20) 38. Hole in one: I Seckold at 5th.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: G Khalil (7) D Bithell (14) 44. Div 2: B Naidu (17) W Dunn (30) 49. 2B Scr: M Conrades W Dunn 38. A: B Phanthavong (12) 35 cb. B: W Dunn (30) 39. Women: Par: 2B: M Dunn (15) M Chester (17) 4 up cb. T Argent (27) sq.

   CAMMERAY: Men: Stableford White: E Chew (26) 41. Women: M Triggs (36) 28.

   CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: J Kim (25) L Kim (19) 51. 2B Scr: K Kim K Oh 34 cb. A: I Yan (12) 38 cb. B: C Little (14) 39. C: J Kim (25) 46. Women: Stroke: Medal May: Div 1: T Yoon (16) 69. Div 1 Scr: A Cho 86. Div 2: W Seo (18) 70. Div 2 Scr: M Chae 93. Div 3: H Hong (29) 71. Div 3 Scr: J Clarke 101.

   CASTLE HILL: Men: Stroke C'ship: Black: A: J Garner (-5) 295. Div 2: C Toro (7) 328. C: E Giltinan (21) 285 cb. Jnr: Stroke: B Kil (-2) 160. Medley: Stableford: PM 2B: C Wright (12) C Keen (22) 45. Men: A: C Wright (12) 32. B: D Sayer (13) 34. C: C Keen (22) 37. Women: S Young (41) 35.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford 2B: White: J Love (10) G Loon (20) 45. Men: D Baker (9) 39. Women: H Hampson (16) 32.

   CONCORD: Medley: Stableford: 4B: P Nix (22) M Nix (32) 42. 2B: M Bulgin (13) M Bulgin (18) 42 cb. Men: White: C Jackson (15) 35. Women: J Stanning (26) 36.

   CROMER: Medley: Stableford: Irish Team: L Millward (25) D Millward (17) C Messiter (26) E Messiter (24) 83. D Ridgeway (19) 37 cb.

   CRONULLA: Mxd: Stableford: 4B: I Holland (29) J Holland (28) 46. Men: C Tennant (5) 42. Scr: C Tennant 37. Women: E Brus (23) 36. Jnr: F McNamara (8) 38.

   CUMBERLAND: Mxd: Stableford: 2B: R Richens (17) S Ghelani (18) 48. Scr: B Timberlake M Cochran 35. Men: Div 1: M Holliday (12) 36. Div 2: M Ford (20) 43. Div 3: C Ring (28) 37 cb. Scr: M Cochran 30 cb. Women: Stroke: Medal May: S Kwon (22) 80. Jnr: C'ship: A: A Foreman (25) 70. Scr: A Barakat 75.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: A Stenning (14) P Kallas (7) 44. Mxd: L Nichols (27) D Williams (8) 44. 2B Scr: J Watson P Fairbrother 27. Men: Silver: D Williams (8) 35. Women: T Bonnici (21) 38. Men: M Sheil (29) 38.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford White: A: D Jackson (8) 39. B: W Preston (17) 37. C: M Rodger (25) 41. D: B Wilford (28) 33. Scr: D Galloway 33.

   ELANORA: Mxd: Par 4B: White: H Biddulph (14) D Biddulph (23) 8 up.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B: Black: S Robson (11) D Robson (11) 46. Mxd: R Anderson (19) J Anderson (34) 43. Women 2B: N Skripkina (25) L McMurray (14) 44. Men: Black: Div 1: S Robson (11) 41. Div 2: R Wicks (21) 40 cb. Women: J Titmuss (24) 34 cb.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: A: M Davies (9) 38. B: K Farley (16) 38. C: I Herring (28) 40.

   GORDON: Men: Stableford: S Whipp (14) 39. Women: G Barnwell (39) 34. Men: Hole in one: S Whipp at 10th.

   GOSFORD: Medley: Stableford: Split Six: C Matterson (8) L Matterson (27) G Foster (16) V Foster (20) 89. Men: G Elliott (23) 40 cb. Women: D Trigg (27) 39.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal: A: K Partridge (5) 71. A Scr: D Conaughton (Maitland) 74. B: J Rigg (21) 71. B Scr: V Bradley 94. C: L Hearne (26) 72. C Scr: L Hearne 98 cb. Women: J Fisher (30) 76 cb.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: G Rech (9) 35. Men: Stroke Foursome C'ship: Black: A Sweeney B Clapham 145. Hcp: A: G Lillie (9) P Bracken (9) 154.

   KAREELA: Medley: Stableford: 2B Agg: J Woolley (8) R Davis (10) 68. Men: A Barker (13) 38. Women: C Perkins (15) 34.

   KILLARA: Medley: 2B: R Chellingworth (7) S Jobson (21) 46. Mxd: P Sears (11) W Sears (20) 46. Men: Div 1: R Chellingworth (7) 42. Div 2: A Kitchen (18) 40. Women: J Ee (29) 35.

   KOGARAH: Mxd: Par 2B: White: C Doyle (17) C Doyle (31) 7 up. Men: N Kennedy (16) 41. Scr: P Flynn 30 cb.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: P Andrews (4) 39. B: R Perre (20) 35 cb. C: S Wiles (25) 46. Women: H Bourne (35) 31.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: A Naicker (28) L Russo (21) 45. A Naicker (28) 38.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B Agg: F Campagnoni (24) J Kwon (18) 73. A: D Ch (8) 38. J Kwon (18) 40. G Thurlow (24) 39. Women: Stroke: Medal May: Div 1: S Kim (15) 73. Div 1 Scr: E Ryu 89. Div 2: V Micallef (29) 74. Div 2 Scr: L Elliott 102. Div 3: M Johnston (40) 74. Div 3 Scr: K Yang 109.

   LONG REEF: Mxd: Stableford: 2B: B Hancock (8) C Hancock (30) 43. Men: B Hancock (8) 36. Women: L Hughes (38) 35.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: A Robinson (27) 40.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: G Mackney (11) J Mudaliar (17) 72 cb. R Gibson (25) 42.

   MAGENTA SHORES: Mxd: Stableford: B Hooper (13) 44. Hole in one: B Townsend at 19th.

   MANLY: Medley: 2B: J Kierath (18) J Mortimer (33) 46. Men: Stableford: J Kierath (18) 41. Women: C Gibbons (15) 37 cb.

   MARRICKVILLE: Women: Stableford: 2B: J Priem (20) B Tamplin (23) 45. Men: U Berzins (15) 37. Women: K Topor (32) 37. Veteran: J Bevan (9) 32.

   MASSEY PARK: Medley: Par: 2B: S Santoro (35) E Zaccomer (12) 9 up. P Masterson (19) 3 up. Scr: S Fitzpatrick sq.

   MONA VALE: Medley: Stableford: 2B: B Durdevic (15) R Tauhid (36) 49.

   MONASH: Men 2B: Stableford: K Kowalczyk (22) P Im (11) 42. Mxd: B Sandler (26) M Gould (33) 42. Men: P Von Sperl (24) 41. Women: A Gatland (5) 37.

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B: White: K Brennan (29) K Kang (18) 49. Scr: S Graham L Quilliam 35. Men: K Brennan (29) 39 cb. Women: K Ritter (15) 38.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B Agg: C Reed (24) A Mitchell (36) 75. Mxd: J Hilditch (11) J Hilditch (24) 66. Women 2B: L Le Bas (25) J Hilditch (24) 62 cb. Men: A Mitchell (36) 41. Women: J Hilditch (24) 33.

   NEWCASTLE: Men: Stroke: Vardon: N Barbieri 73 cb. L Ferrier 73 cb. M Wade 73 cb.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: T Oliveri (26) M Sandhu (26) 51. Mxd: J Elphick (21) A Quarmby (12) 45. Women: R Myatt (40) A Quarmby (12) 45. Men: A: F Jaafar (12) 42. B: K Bow (16) 37. C: D Hillary (21) 40. D: K Flanagan (29) 38. Women: Div 1: A Quarmby (12) 35. Div 2: K Jun (28) 35.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: B Mason (21) S Worrall (29) 46. J Terranova (17) 38. Scr: J Grace 28. Jnr: Stroke: Matchplay: C Manuel bt J Sood 2-1.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: L Tran (15) J Briggs (17) 47. D Segal (15) 34 cb. White: J Briggs (17) 38. Women: L Tran (15) 35. Stroke: J Driscoll (11) 90.

   OATLANDS: Mxd: Stableford: 4B: J Ahn (18) Y Kim (45) 45. Medley: K Peng (31) C Cai (24) 47. Men: M McKechnie (15) 39. Women: A Stanfield (38) 39 cb.

   PENNANT HILLS: Men: Par White: M Jones (18) 4 up. Women: Par: K Winfield (35) sq cb. Medley: 2B: S Miller (9) T Minogue (16) 9 up cb. Men: Stableford White: I Shand (29) 42. Women: Stableford: H Sneath (10) 40. Mxd: PM 2B: C Losco (13) M Pratley (16) 47. Team: I Shand (29) A Tucker (27) C Hayres (27) L Casey (11) 91. Snr Stroke: C'ship: B Bell bt T Gresham 4-3.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B multi: White: P Park (35) Y Hong (39) 82. A: S Stasiuk (13) 41. B: Y Hong (39) 37.

   PYMBLE: Mxd 2B: Stableford: L Van Heerden (32) T Van Heerden (11) 47. D Curtin (13) 38. Hole in one: T Brooks at 18th.

   RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: A Faulkner (15) 38. Div 2: J Chatten (17) 38. Scr: D Simmons 27. Women: Stroke: Medal: Div 1: C Baldwin (22) 64. J Dunn (22) 65. Div 2: M Blake (34) 66. C Blank (32) 68.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: A: M Gounder (21) N Gounder (15) 77. M Gounder (21) 41. Women: I Carter (41) 33.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: Div 1: A Miles (7) 35. Div 2: P Burley (14) 36. Div 3: C Griffiths (36) 38. Bungool: Div 1: R Qunilan (5) 33. Div 2: S Stibbard (17) 36. Div 3: W Milligan (19) 36.

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: A Hamilton (20) D Zhang (10) 47. Mxd: H Olivier (45) B Olivier (26) 43 cb. Men: A: A Kam (14) 38. B: A Hamilton (20) 37. Women: C Leveille (18) 38. Snr D Hum (21) 40.

   ROSNAY: Men: Stableford: R Field (34) 39.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: J Simpson (35) 43. Women: J Kehoe (17) 38.

   RYDE-PARRAMATTA: Mxd: Stableford: 2B: A: A Seo (16) J Seo (16) 44. Div 1: P Nightingale (13) 39. Div 2: K Peck (18) 35. Medley: Stroke: Plate: A: R Fairclough (28) 64. B: K Gittoes (17) 70. A Scr: J Smolijko 78. Div 1: S Ager (31) 72. Women: A Scr: M Gay 73. S Ager (31) 72. Hole in one: C Fairclough at 7th.

   SHELLY BEACH: Men: Stroke Medal May: Black: A Scr: J Swanson 71. A: A Selby (3) 68. B Scr: D Sullivan 83. B: D Sullivan (13) 70. C Scr: R Keane 89. C: D Stingmore (29) 70.

   ST MICHAELS: Women: Stroke: Div 1 Scr: T Nurdi 78. Div 2 Scr: P Geddes 97. Medley: Par: 2B: J O'Connor (18) J Reyes (16) 10 up. A: P Fitzgerald (12) 5 up. B: A Sotiri (17) 6 up. C: K Magnay (24) 1 up. Women: R Roberts (37) sq. Medley: Scr: J Molloy 4 down. Jnr: J Reyes (16) 5 up. Par Gold: A Nicholls (35) 2 up. Stroke: Medal May: Div 1: M Golding (15) 73. Div 2: P Geddes (23) 74.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: R Hope (6) 39. B: T Prodromakis (16) 41. C: L Plant (22) 38 cb. Div 1: M Oh (37) 38. Split Six: A: W Abian (17) R Mendoza (12) 68 cb. B: M Yates (2) R Reel (12) 68. Scr: B Dean (Liverpool) R Hope 44 cb.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: T Beverley-Smith (17) B Beverley-Smith (14) 45. Mxd: G Choi (9) K Kang (16) 44. Women: T Fong (30) 40. Men: K Park (0) 38 cb.

   TALLWOODS: Men: Stroke: A: B Griffin (15) 71. B: N Challis (22) 71. Women: J Puxty (17) 76.

   TAREE: Men: Stroke Medal May: White: A: R Matthews (10) 69. B: B Schneider (16) 62. C: D Broadbent (20) 71. Stroke: A Scr: P Knapp 76. B Scr: R Higgins 84 cb. Hole in one: White: J Blacker at 12th.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: M Miyairi (16) K Saikawa (18) 74 cb. J Park (22) 41 cb.

   THE AUSTRALIAN: Women: Par: F Nethery (32) 2 down cb.

   THE COAST: Medley: Stableford: Irish Team: K Ryan (4) S Hoffman (29) F Williams (33) A Radevski (15) 92. Men: White: S Laird (8) 40. Women: B Green (27) 36. Scr: White: K Ryan 35.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A Fisher (12) J Angelis (12) 44. Scr: A Katholos M Zibert 36. J Hendler (31) 39. PM: J Grill (31) A Bowen (42) 48. Scr: P Donnan J Bowen 35. Women: Stroke: Medal May: X Macklinshaw (2) 76. Scr: X Macklinshaw 78.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: A: P Miles (7) 40. A Scr: A Ogane 35. B: G Walker (14) 43. B Scr: A Cordeschi 25 cb. C: B Mackender (31) 37. C Scr: T Kudinar 17 cb. Women: J Berry (15) 33.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: R Karslake (27) M Cunningham 47. Men: A: G Coltman (16) 36 cb. B: M Cobon (21) 38. Women: A Martin (29) 38. Men: Par 4B: White: B Fitzsimmons (19) C Howard (11) 3 up.

   WALLACIA: Men: Stableford White: B Haynes (20) 38.

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: R Goulevitch (12) 39. Women: M Moise (36) 31. Stroke: Medal May: V Sinclair (29) 78 cb.

   WENTWORTH FALLS: Jnr: Stableford: Cup: B Watson (22) 36 cb.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: Div 1: R Goco M Lee (19) 47. A: A Rawling (17) 41. B: G Willet (30) 41. D: J Williams (23) 39.

   WOOLLAHRA: Men: Stroke: Medal May: A: N Odze (12) 64. B: K Nathan (13) 65. C: T Kinsella (26) 68 cb. Scr: B Larsson 73. Women: L Power (22) 34.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: P Baillie (27) 42. Women: N Owen (39) 35.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: D Duke (21) G Hickson (15) 45. Mxd: K Buckley (20) C Buckley (12) 45. Men: White: Div 1: K Clouten (12) 39. Div 2: S Robinson (25) 38. Women: K Buckley (20) 36.

19 October 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: F Cullum (22) K Wilson (36) 49. 2B Scr: L Gibson N Wood 37. A: N Wood (4) 37 cb. B: P Warton (13) 38. C: F ... more
NSW Golf