NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

   ASQUITH: Mxd 2B: D Cilento (31) S Cilento (37) 62. Medley: J Cosgrove (35) M Watkins (12) 69. Men: Stableford: Div 1: M Rana (12) 39. Div 2: J Sumegi (25) 36. Women: H Broger (23) 34. .

   AVONDALE: Medley: Stableford: 2B: P Vincent (18) L Vincent (15) 46 cb. Men: White: R Neil (12) 43. A Scr: R Neil 31. Women: R Alcock (27) 40. S Booth (11) 28.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: A Hill (18) D Gray (11) 47. 2B Scr: S Luke G Wood 38. Men: A: H Ta (11) 39. B: M Ngo (13) 44. C: L Murillo (24) 39 cb. Women: C Budge (27) 37.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: T Kadiev (0) 35.

   BARNWELL PARK: Medley: Stroke: Ambrose: G Wegner P Wegner D O'Keefe P Colwell (14) 44.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: D Danielson (17) S Danielson (29) 53. Men: Div 1: T Hunt (12) 36. Div 2: C Alfonso (27) 42 cb. Women: D Danielson (17) 39 cb. Scr: T Hunt 25.

   BELMONT: Men: Stableford: Div 1: B Kendall (11) 40. Div 2: R Lloyd (26) 40. Women: Div 1: S Shultz (24) 39. Div 2: K Willoughby (41) 37.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: S Andreacchio (7) B Pearce (21) 47. S Dean (12) 40. Scr: K Gravett 31. Women: Stroke: V Tasker (Kareela) (18) 67. 36-hole: V Tasker (Kareela) 176. Jnr: Hcp: A Coull (1) 64. C'ship: A Coull 133.

   BONDI: Men: Stroke: Foursome C'ship: O Pedersen (10) D Lorentz (13) 56.5. Scr: S Neilan A Spurrier 67.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: 2B multi: M Ferrier (12) G Water (19) 77. A: M Ferrier (12) 35. B: G Waters (19) 37. C: J Kiang (28) 39. Scr: J Bell 33.

   BONVILLE: Medley: Stableford 2B: White: L Argy (14) A Bell (18) 42. R Thomas (18) 38.

   BOTANY: Men: Stableford: B Power (19) 41. Women: Stroke: Medal: Div 1: D Leary (29) S Wessels (29) 65 to playoff 65. Div 2: J Jones (34) 64. Div 3: H Freudenreich (40) 77.

   BOWRAL: Mxd: Stroke: Foursome: J Southon (36) A Southon (19) 70.5. Foursome C'ship: D Barker (20) P Barker (19) 190.

   BREAKERS: Men: Stableford: Team: S McGuiness (24) C Caincross (23) C Carey (21) M Bonett (9) 112. A Gubi (21) 39 cb.

   BRIGHTON LAKES: Men: Stableford: 2B: D Chang (8) T Nguyen (Kellyville 20) 47. A: G Chong (10) 35. B: J Campbell (16) 38. C: L Russell (24) 39. Women: Stroke: Medal May: D Lowndes (25) 76.

   CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: S King (12) B Hll (6) 43. Div 2: A Rivet (17) N Huynh (23) 45. Mxd: Stableford: F Pello (8) R Murray (27) 40. Medley: Stableford 2B Scr: White: H Glenday W Chong 30. Men: A: S King (12) 36 cb. B: B Vlaric (19) 35 cb. Women: Stableford: M Horo (24) 35.

   CAMMERAY: Men: Stroke: D Thorne (20) 63. Women: M Johnstone (18) 69.

   CARNARVON: Mxd: Stableford: 2B Scr: D Lee K Lee 35. Men: Stableford 2B: White: Y S Hong (20) D Kim (12) 47. 2B Scr: J Lind E Morozoff 36. 2B: A: D Kim (12) 40. B: C Yow (14) 38 cb. C: S Lee (20) 41. Women 2B: M Choi (20) S Choi (32) 48. Div 1: J Lee (17) 40. Div 2: M Choi (20) 37. Div 3: S Choi (32) 42.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: V Manago (15) T Manago (25) 46. Men: A: J Zugajev (9) 41. B: V Manago (15) 39. C: D Harlum (20) 35. Women: C Cunningham (33) 33. Medley: PM 2B: J Mccarthy (27) L Clarke (24) 45. Scr: J Kim B Shong 37. Men: PM: A: T Davies (12) 36. B: M Tesoriero (13) 35. C: J Mccarthy (27) 39. Women: J Power (22) 34.

   CONCORD: Medley: Stableford: 2B: B Dincel (27) S Lee (6) 48. Men: White: B Dincel (27) 40. Women: A GONG (8) 36 cb. Mxd: 9-hole: J White (22) 16.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: T Hickey (19) S Hickey (25) 41 cb. D Nguyen (33) 38.

   CRONULLA: Mxd: Par: 4B: J Barnes (28) R Barnes (13) 9 up. Men: R Smith (16) 43. Scr: M Thompson 31 cb. Women: C Murphie (30) 35.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: J Holliday (36) W Smith (28) 48. Div 1: B Ferguson (13) 36. Div 2: J Stewart (22) 36. Div 3: S Jeong (33) 39. Scr: A Barakat 29. Women: Stroke: Foursome C'ship: Div 1 Scr: M Cochran S Pett 183. Div 2 Scr: M Ko J Lim 220. Div 3 Scr: C Chadwick S Peterie 233.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: A: R Courts (17) M Watts (13) 52. R Courts (17) 41 cb. Scr: M Moses 30. Mxd: G Moses (38) M Moses (11) 51. G Moses (38) 39.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: A: M Hicks (9) 40. B: D Jordan (14) 40 cb. C: O Lorenz (21) 37. D: T Evans (32) 45. Scr: M Zee 28. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: A Tilbury B Parry 199.

   ELANORA: Mxd: Stableford: 4B: A Kongats (26) M Kongats (31) 45.

   EVERGLADES: Medley: Stableford: Team: Pink: W Rowlands (7) M Berry (16) N Mayes (34) J Montgomery (30) 94 cb. Men: Div 1: S Silva (11) 42. Div 2: B Van AAldresn (10) 45. Women: Pink: D Voss (28) 41 cb.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: J O'Brien (34) G Monaghan (30) 73 cb. G Stephens (11) 41.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: Y Kim (20) 36.

   GORDON: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: J Surplice (9) S Davis (22) 84. Hcp: P Robson (13) G Gordon (30) 66.5. Medley: Stableford Black: B Curry (14) 38 cb. Women: G Bates (34) 38.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: M Millyard (9) 38 cb.

   KAREELA: Mxd: Par: 2B: F Graham C Graham 10 up. Men: M Broach (12) 7 up. Women: C Jones (14) 1 down.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: Green: B Sedgewick (28) B Mcready (13) 45. Mxd: 4B: M Gleecher (27) A Gleecher (41) 46. Men: Green: A: H Hunter (16) 37. B: M Gleecher (27) 41. Women: J Wong (45) 37. Men: Stroke: Matchplay: Avondale bt The Lakes 1up, The Australian bt Killara 4-3.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: E Finnigan (15) J Langham Murphy (11) 43. E Finnigan (15) 40. Scr: B Darr 34. Women: S Kirkright (24) 37.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: T Stewart (-1) 40. B: J Hjortkjaer (18) 46. C: S Nary (24) 38. Women: S Stewart (12) 33.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: R Warby (10) J White (Riverside Oaks 7) 77. R Warby (10) 38.

   LANE COVE: Women: Stroke: Medal May: Div 1/Medal: J Hannay (30) 62. Div 1 Scr: S Doughty 82. Div 2: R Antico-Hall (41) 73. Div 2 Scr: R Antico-Hall 114.

   LIVERPOOL: Mxd: Stableford: 2B: A: J Fallon (12) 40. B: W Wong (17) 37. C: R Lee (Castle Hill) (20) 41. K Hong R LEE (Castle Hill) 50. Women: D Bruker (12) 39. Mxd: 2B Scr: S McGee E Bandal 38.

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: J Elsworth (26) P Ford (18) 40. O Hugill (2) 35 cb. Women: J Preston (23) 29. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: T Hill N Driver 170.

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: M Pickham (11) 39. Team: B Morakis (16) 44. S Worthington (13) B Morakis (16) S Worthington (13) 44.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: D Spriggs (13) 39.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: K Thessman (3) J Skinner (19) 42. T Florio (22) 42 cb.

   MANLY: Mxd: Stableford: N Debenham (12) C Elvy (19) 47 cb. Men: N Debenham (12) 42. Women: S Lockitt (29) 37.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: P Gay (7) 36. Women: Stroke: D Thompson (37) 60. Medal: J King Gee (25) 65. Medal: C Van Der Brink (26) 61. Scr: G Varcoe 85. Veteran: C Van Der Brink (26) 61.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B multi: D Wagner (28) C Hetherington (14) 85. M Linehan (22) 41. Scr: S Fitzpatrick 31.

   MONA VALE: Men: Stableford: P Mackay (18) 39. Women: R Blake (18) 34.

   MONASH: Men: Stableford: 2B Agg: P Todd (19) J Donnelly (8) 70. Mxd: C Beckhaus (31) P Beckhaus (25) 70. Men: Y Naidoo (14) 38. Women: E Rodwell (22) 38.

   MOORE PARK: Medley: Stroke 2B: White: J Ostrer (31) E Pathmanathan (13) 60. Scr: M Johnson Z Sayers 69. Men: S Blackadder (8) 69 cb. Women: Stroke: E Pathmanathan (13) 72 cb. Men: Hole in one: White: G Thattil at 10th.

   MUIRFIELD: Men: Stableford 2B: White: C Murphy (12) P Enahoro (20) 51. Mxd: A Wilson (16) J Fisher (28) 46. Women 2B: J Fisher (28) J Hilditch (24) 44. Men: Stableford White: C Murphy (12) 41. Women: S Won (21) 33.

   NEWCASTLE: Medley: Stableford: B Barton 37 cb. L Minehan 34 cb.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: K Allcott (14) K Baron (30) 48. Mxd: B Wiseman (36) T Hillary (23) 49. Women: C Breen (24) A Gannon (34) 43. Men: A: P Hill (6) 39. B: T Ong (14) 40. C: M Linnegar (26) 40. D: K Baron (30) 44. Women: Div 1: C Breen (24) 36. Div 2: M Anderson (35) 39.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: R Perkes (24) D Schroder (29) 71. H Sharp (14) 44. Scr: H Sharp 30.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: J Kelly (33) B Kelly (23) 49. N Jacobson (17) 39. White: J Kelly (33) 39. Women: B Kelly (23) 32. Par: 2B: C Thompson (17) D Adams (27) 6 up.

   OATLANDS: Mxd: Stableford: 2B Agg: K Jansen (11) D McFadden (11) 71. Medley: N Penhall (13) R Baddley (20) 75. Men: D McFadden (11) 39. Women: J Mortimer (30) 36.

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: O Kirk (36) H Kirk (21) 48. Men: White: P Goodrick (10) 41. Women: L Hill (25) 38.

   PENRITH: Mxd: Stableford: A Walker (20) 40. D Moussa (24) 33.

   PYMBLE: Men: Stableford: Team Agg: P Smith (11) G Halsted (8) D O'connor (10) D Adamson (12) 132. C Barton (18) 39. Mxd: T Stalls (10) 39. 2B: M Breytenbach (8) C Breytenbach (13) 45 cb.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B multi: J Hughes (4) P Ridgewell (11) 66. C Barrett (23) 37 cb. Scr: P Cox 32. Women: Team: Y Cheng (30) C Baldwin (22) J McCleery (30) A Grellis (17) 84.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: Div 1: P Tutton (11) 37. Div 2: C Downie (13) 36. Div 3: J McMartin (33) 37. Gangurru: Div 1: R Quinland (4) 40. Div 2: B Richardson (15) 35. Div 3: M Stephenson (19) 37.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: A: J Edwards (18) 38. B: M Tresidder (20) 40. Medley: J Lattin (20) G Henry (30) 47. Mxd: Team: J Wu (13) M Wang Wu (23) S Wu (19) R Wu (15) 49. Women: S McAllister (11) 38. Snr G Grace (24) 32.

   ROSNAY: Men: Stableford: Div 1: R Beale (13) 45. Div 2: W Thompson (18) 38.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: N Stamwell (36) 39. Women: C Basil-Jones (36) 40.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: P Chun (32) 41. Scr: J Smoljko 35. Women: S Glasson (39) 35. Medley: 2B: J Kitchen (22) P Chun (32) 49. Mxd: J Dunkin (40) R Dunkin (24) 47.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: A: G Wilson (8) 38. B: J Power (15) 36 cb. C: D Scott (30) 45.

   SHOALHAVEN HEADS: Men: Stroke: C'ship: A Scr: M Johnston 66 (course rec). A: A Kenna (15) 67 cb. B Scr: M Dennis 86. B: G Urquhart (15) 71. C Scr: B Herron 89. C: R French (20) 72 cb.

   ST MICHAELS: Men: Par 2B: White: G Wright (13) L Maskine (6) 8 up. A: M Lim (6) 2 up cb. B: G Wright (13) 2 up. C: M Ta (30) 6 up. Scr: L Maskine 3 down. Women: Div 1: C Davies (13) 1 up. Div 2: P Jacobson (23) 4 down. Jnr: Par White: A Tartour (21) 3 up. Women: Par: H Williams (14) 2 up. Jnr: Stroke: C'ship: S Kyriacou bt T Nurdi 3-2.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: S Tait (39) J Benjamin (27) 49. Scr: C Balcombe M Duffy 38. A: E Kim (11) 40. B: G Mcdougall (16) 37. C: C Lee (22) 43. Women: S Golebiewski (31) 40.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: K Hannigan (14) M Collins (13) 45. Mxd: W Tat (13) L Rasiah (13) 46. Men: C Blekos (17) 38. Women: S Shin (8) 39.

   TAREE: Medley: Stableford 3B: White: L Weeks (6) P Barker (6) M Brooks (11) 91.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B multi: D McBurney (1) K McBurney (22) 69. G Lee (44) 44.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: A Brown (29) 34.

   THE COAST: Medley: Stableford: Irish Team: L D'Ambrosio (30) S O'Brien (17) P Lleonhart (7) B McGeough (21) 90. R Doyle (18) 43. Scr: S Johnson 28. Women: B Green (26) 36 cb.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: L Watson (25) K Morris (21) 47. Scr: J Tomlinson A Burgess 30. C Cheney (15) 36. PM: M Faraday (11) V Fitzsimons (18) 47. Scr: J Fearns D Deverich 35. Women: Stroke: 27-hole Foursome c'ship: Scr: C Ueda Y Lin 118. A: X Macklinshaw (2) T Davison (6) 117.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: R Todhunter (17) S Dunstan (25) 73. S Dunstan (25) 38. Medley: Trophy: A Andrews (23) D Andrews (16) 71.

   TWIN CREEKS: Men: Par: A: A Ogane (1) 1 up cb. A Scr: M Hall-Cheshire 34 up. B: I Kaba (13) 2 up. B Scr: A Boudville 19 up. C: T Kudinar (19) 1 down. C Scr: M Pellen 13 up. Women: J Kang (24) 3 up.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: G Henson (30) R Carroll (19) 43. Men: A: G Coltman (14) 36. B: K Lim (22) 34. Women: A: C Ku (16) 32. B: J Vernooy (29) 34.

   WALLACIA: Men: Stableford White: J Jamieson (4) 44.

   WARRINGAH: Men: Stableford: R Tran (Cooma 14) 36 cb. Women: P Sutton (30) 35 cb.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 2B multi: Div 1: M Lee (20) S Barbera (21) 76. Div 2: B Izzard (26) Y Mudiman (5) 67. A: M Sangdao (18) 36. B: R Goosen (28) 40. Women: J Trefoni (25) 37.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B Agg: White: C Siddall (32) P Vedder (19) 79. Div 1: T Browne (8) 39. Div 2: P Maisel (18) 42. Div 3: C Siddall (32) 44. Women: 4B: S Britton (20) A Moore (27) 39.

   WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 2B multi: G Buckley (25) E Buckley (34) 69. Men: G Soyka (14) 39. Women: S Crestani (39) 35. Jnr: S Dunlop (3) 37.

   WYONG: Men: Stableford: Div 1: S Cook (5) 38. Div 2: D McKinnon (31) 40. Women: B Stratton-Crampton (27) 41. Men: 2B: R Sloman (11) M Andrew (4) 46 cb. Mxd: D McKinnon (31) F McKinnon (42) 46 cb.

   MASTERS PENNANT: DIV 1: Strathfield 6 bt Rosnay 1-1/2, Bankstown 4-1/2 bt Eastlake 3. DIV 2: Cronulla 7-1/2 bt Leonay 0, Penrith 7-1/2 bt Randwick 0. DIV 3: Dunheved 6 bt Campbelltown 1-1/2, Beverley Park 7-1/2 bt Richmond 0. DIV 4: Lynwood 5 bt Manly 2-1/2. DIV 5: Bayview 7-1/2 bt Palm Beach 0, Oatlands 5 bt Stonecutters Ridge 2-1/2. DIV 6: Long Reef 7-1/2 bt Macarthur Grange 0. DIV 7: Asquith 7 bt Kareela 1/2. DIV 8: Brighton Lakes 5-1/2 bt Springwood 2. DIV 9: Monash 4-3/4 bt Cromer 2-3/4, Pennant Hills 7 bt Warringah 1/2. DIV 10: Mona Vale 7-1/2 bt Castlecove 0, Woolooware 6-1/4 bt Roseville 1-1/4. DIV 11: Lakeside 4-3/4 bt St Michaels 2-3/4, Antill Park 5-1/2 bt North Ryde 2. DIV 12. Liverpool 7-1/2 bt Moore Park 0, Castle Hill 6-1/2 bt Terrey Hills 1. DIV 13: Northbridge 4-1/2 bt Wallacia 3. DIV 14: The Coast 4-1/4 bt Macquarie Links 3-1/4. DIV 15: Cumberland 5-1/2 bt Windsor 2. DIV 17: Kurri 4-1/2 bt Muree 3, Newcastle 4-1/2 bt Belmont 3. DIV 18. Nelson Bay 7-1/2 bt Tanilba

  Bay 0. DIV 19: Maitland 7-1/2 bt Merewether 0, Muswellbrook 4-1/2 bt Shortland Waters 3. DIV 24: Moss Vale 4 bt St Georges Basin 3-1/2.

17 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: 2B Agg: C Kim (20) S G Kim (18) 73. S Kim (18) 39. more
NSW Golf