NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: DSR 73 Men Stableford A: T Marion 39 A Weavers 38 J Marumo 36. B: M Anderson 40 B Clarke 38 C Pampling 37. NTP: S Dunstone (5th). R Bowen (11th). Avery (17th). Women: L Smith 38 S Collins 32 B Stirling 30. NTP: J Jenista (3rd).

NSW

   ASQUITH: Men: Stableford: Div 1: T Phan (7) 41 cb. Div 2: H Lai (24) 38 cb. Women: H Broger (22) 36 cb.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B Agg: M Mitchell (15) R Fenech (13) 73. 2B Scr: T Hagan A Kennedy 54. Men: A: J Sara (11) 37. B: M Mitchell (15) 40. C: G Matherson (24) 39. Women: J Hume (23) 40.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: M Levy (19) 38. Women: Stroke: Medal Jun: L Ritchie (16) 65.

   BARNWELL PARK: Stableford: 2B: B Thomson (13) K Anderson (7) 42. Medley: L Clayton (13) 37. Hole in one: D Higham at 16th.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: D Matulin (17) K Higgins (31) 49 cb. Men: Div 1: D Wheeler (12) 41. Div 2: G Tremlett (32) 47. Women: D Danielson (14) 39. Mxd: Scr: D Wheeler 30 cb.

   BEVERLEY PARK: Stroke: Pinehurst: C Shah (11) S Shah (17) 64.5. Mxd: G Street (18) D Street (45) 68.375.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: A Knittl (29) G Lawrence (29) 48. K Gravett (6) 40. Scr: M Pullen 32.

   BONDI: Men: Stroke: Foursome: A Scr: A Spurrier S Neilan 63. A: G Hanniffy (20) D Boland (10) 57. Foursome C'ship: A Scr: A Spurrier S Neilan 130. A: G Hanniffy (20) D Boland (10) 118.

   BONNIE DOON: Women: Stableford: C Rivett (40) 36. Medley: A: R Cheng (9) 39. B: S Inzitari (16) 39. C: J Maganakis (23) 37. A Scr: S Moate 33. 2B: S Lonergan-Stewart (7) S Lonergan (22) 45 cb.

   BONVILLE: Medley: Stableford: A Hills (10) 36.

   BOTANY: Men: Stableford: D Crawford (12) 39 cb. Women: Div 1: W Stiff (27) 34 cb. Div 2: P Fulford (31) 35.

   BREAKERS: Men: Stroke: Medal: A: S Wilson (6) 69. B: J Guthrie (16) 68. C: P Loveridge (32) 63. A Scr: S Wilson 69. B Scr: J Guthrie 84. C Scr: P Vanwyngaarden 91.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B: B Waters (18) J Williams (15) 48 cb. B Waters (18) 37 cb.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: : Div 1: R Kim (14) R Morley (10) 46. 2B Scr: T Vlores G McKay 35. A: M Morley (10) 37. B: A Vlores (17) 37. C: M Jamil (31) 39.

   CAMMERAY: Men: Stableford: S McGrath (33) 42. Women: T Kerr (36) 34.

   CARNARVON: Men: Par 2B: : S Strozzeri (19) S Salamone (25) 11 up. 2B Scr: J Lind S Moylan 3 up. A: D Kim (11) 3 up. B: J Walters (19) 4 up. C: M Fisher (25) 5 up cb. Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: T Yoon (15) 69. Div 1 Scr: K Lee 79. Div 2: V Kim (20) 72. Div 2 Scr: J Cramer 94. Div 3: A Mace (33) 65. Div 3 Scr: H Chung 105.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: PM 2B: M McNamee (36) J Kim (16) 47. Scr: L Hobbs J Reynolds 36. Stroke Vardon: Black: J Kim (+1) 71 cb. Men: Stableford: A: T Jones (11) 42. B: R Murray (14) 41. C: J Hugo (24) 41. Women: K Cruise (16) 35.

   CONCORD: Men: Stableford: D Edgtton (35) 37 cb. Women: Stableford: M Nix (32) 36. Medley: 2B: A Calavrias (17) D Edgtton (35) 46. Mxd: 4B KO f: D Connellan (21) G Connellan (16) bt L Perini (28) M Rose (19) 4-3.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: P Anderssen (4) M Ross (36) 44. Mxd: G Bastock (10) R Bastock (34) 41. Medley: S Meagher (6) 37.

   CRONULLA: Men: Par: T Holland (14) 3 up. Women: B Evans (24) 3 up. Mxd: Stableford: T Feehan (28) 44. Gold: R Feehan (16) 44.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: D: P Cruisse (22) P Liddell (16) 49. D Scr: M Sammut B Thurbon 36. Men: Div 1: B Jung (15) 40. Div 2: P Liddell (16) 41. Div 3: M Lane (23) 40 cb. D Scr: T Hill 30. Women: E Lee (26) 34. Stroke: Medal: M McPherson (16) 79.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: E Horvath (13) G Cabarrus (9) 44. Mxd: C Williams (2) L Nichols (26) 45. Men: C Williams (2) 39. Scr: G Cabarrus 30 cb. Women: E Young (39) 39.

   EASTLAKE: Medley: Stableford: A: M Hicks (9) 42. B: J Roach (15) 38. C: J Guthrie (25) 42. D: Y Chalich (28) 38. Scr: M Giles 38. Men: Stroke: Matchplay: W Speechley bt D Spalding 2-1.

   ELANORA: Medley: Stableford 4B: P Wylie (4) R Hattersley (22) 48.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B: B Van Aalderen (32) K Andres (0) 48. Div 1: P Eleven (14) 41. Div 2: B Van Aalderen (32) 40. Mxd: J Moore (14) B Moore (27) 43. Women: A: R Biddolph (27) J Counsell (27) 44. Div 1: R Biddolph (27) 38.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: Div 1: S Moana (11) 37. Div 2: R Wilson (24) 39. Hole in one: G Kennedy at 17th.

   GLENMORE: Mxd: Stableford: P Baek (18) 34.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal: A: P Budden (7) 73. A Scr: P Budden 80. B: G Tompsett (23) 72. B Scr: G Tompsett 95. C: H Campiao (30) 75. C Scr: H Campiao 105.

   HIGHLANDS: Stableford: M Stafford (15) 38.

   KAREELA: Medley: Stableford: 2B Agg: J Prier (20) D Reid (10) 71. Men: J Thompson (26) 37 cb. Women: T Arnold (19) 34.

   KILLARA: Medley: Stableford: 2B: P Taylor (12) P Corne (26) 47. Mxd: D Bollinger (17) J Van Bergen (29) 45. Men: Stableford: C Chew (14) 42. Women: A Judd (21) 35 cb.

   KOGARAH: Medley: Stableford 2B: G Eyre (22) M Eyre (13) 48. Men: G Eyre (22) 44. A Scr: P Cooper 35. Women: R Zhao (35) 37. Par: 2B: S Graves (14) A Donaghey (36) 4 up.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: K Thacker (4) 34. B: P Sinclair (20) 32 cb. C: J Sleigh (22) 35. Women: E Merritt (29) 33.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: O Kierans (23) T McDonald (24) 47. W Avery (10) 38 cb.

   LANE COVE: Women: Stroke: Medal: Div 1/Medal: S Doughty (17) 65. Div 1 Scr: S Doughty 82. Div 2: L Brown (38) 75. Div 2 Scr: L Brown 113.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B Agg: J Sherson (10) H Rong (20) 78. Stableford 2B Scr: S McGee G Jaramillo 63. A: J Sherson (10) 38 cb. B: J Lee (14) 39. C: H Rong (20) 40 cb. Women: Stroke: A: G Hwang (14) 77. B: R Ch'ng (25) 73. C: M Johnston (40) 79. A Scr: E Ryu 92. B Scr: M Naaman 100 cb. C Scr: H Field 116.

   LONG REEF: Medley: Stableford: 4B: R Greig (19) P Kennedy (23) 45. Men: G Wilkins (5) 35. Women: J Jansson (11) 34.

   LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: D Gunadi (31) L Tsen (18) 47. 2B Scr: C Ruddock B Gilbert 38. D Mason (23) 42. Scr: D Gibson 34.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford: C Rorich (9) 35 cb.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Par: 2BWB: L Galluzzo (26) V Galluzzo (20) 7 up cb. C Jaegar (10) 5 up.

   MAGENTA SHORES: Mxd: Stableford: J Rogers (18) 39.

   MANLY: Mxd: Stableford: 2B Agg: R Ford (19) D Ford (22) 72. Men: K Flynn (4) 39 cb. Women: N Duncan (29) 36 cb.

   MARRICKVILLE: Women: Par: 4B: J Bevan (9) B Dunn (29) 9 up. Men: Stableford: P Hopkinson (22) 39.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: P La Rosa (22) J Bresolin (29) 46. J Bresolin (29) 45. Scr: M Saroufim 31.

   MONA VALE: Men: Stableford: L Warrender (8) 39. Women: S Hughes (31) 36.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: R Rosettenstein (10) S Rosen (12) 45. Mxd: S Tan (43) S Tan (11) 44. Men: Stableford: R Rashbrook (20) 39 cb. Women: Y Lee (43) 36.

   MOORE PARK: Medley: Par 2B: P Tate (22) S Ly (20) 11 up. 2B Scr: J Rayner S Graham 2 up.

   MORISSET: Men: Stableford: S Chester (16) 36. Women: S Bambrook (28) 36.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: Irish Team: P Song (21) A Bang (24) K Yi (29) A Mitchell (27) 91. Mxd: L Howard (29) A Wilson (17) R Howard (13) J Fisher (28) 84 cb. Medley: A Bang (24) 46.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: O Martin (19) J Elphick (21) 48. Mxd: B Robinson (25) B Cook (29) 43. Women: J Chang (23) H Lee (12) 44. Men: A: D Kelly (13) 36. B: T Edgoose (18) 36. C: T Kim (22) 40. D: D Spies (29) 37. Women: Div 1: J Chang (23) 35. Div 2: F Woodhouse (31) 32. Stroke: Medal: Div 1: P Ternes 70. Div 2: E Sung 72.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: M Bowen (33) M Bowen (25) 45. M Bowen (33) 45. Women: Stroke: Medal: J Appleby (28) 64.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: J Chitty (13) K Mackay (12) 50. Jnr: Stroke: C'ship: S Yip (1) 159. Men: Stableford: J Chitty (13) 43. Stableford: G Reid (16) 40. Gold: B Stewart (35) 41. Women: P Clarke (16) 35. Stroke: Medal: M Goodwin (21) 97.

   OATLANDS: Mxd: Stableford: 4B: C Peterson (28) C Peterson (37) 47. Medley: T Isaksson (15) K Turner (14) 47. Men: T Isaksson (15) 41. Women: V Beck (33) 36.

   PACIFIC DUNES: Mxd: Stableford: 4B: R Daley (20) C Neary (29) 44. M Hampson (9) 38.

   PENNANT HILLS: Women: Stableford: H John (45) 37. Medley: Irish Team: J Skuodas (8) H Lambert (36) O Kerr (15) C Skuodas (10) 90. Men: Stableford White: N Walker (15) 39 cb.

   PENRITH: Mxd: Stableford: 4B Agg: J Lee (16) J Kim (14) 77. A: M Noble (36) 41. Div 1: C Wilson (36) 40.

   PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: V O'Brien (29) P O'Brien (15) 44 cb. S Bannigan (13) 38. Men: Irish Team: G Carides (21) D Curtin (11) R Glover (14) S Ball (6) 90. P Diks (21) 39.

   RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: Z Wilson (9) 37. Div 2: L Jasprizza-Stleon (21) 42. Scr: R Dupont-Louis 30. Women: Div 1: C Owen (21) 41. Div 2: A Love (29) 33.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: Div 1: T Lupton (10) 37. Div 2: C Parkinson (13) 36. Div 3: W Milligan (20) 35. Gangurru: Div 1: N Dowell (9) 40. Div 2: P Watts (13) 44. Div 3: G Visser (22) 44.

   ROSEVILLE: Mxd: Stableford: 4B: R Lee (31) F Lee (27) 46. Medley: 2B: F Ho (36) D Ho (15) 47. Men: A: T Rich (10) 37. B: D Anderson (21) 37. Women: N Tyler (20) 31 cb. Snr G Grace (25) 40.

   ROSNAY: Men: Stableford: Div 1: D Ball (4) 38 cb. Div 2: B Boyd (24) 38. Women: B Nelmes (39) 28.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: V Franklin (23) 36. Men: Stableford: Div 1: J Fraser (16) 39.

   RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B multi: J Lee (16) P Choi (11) 77. Mxd: G Younglee (32) B Younglee (22) 66. Men: P Watkins (14) 37 cb. Women: Y Son (11) 39. Medley: Scr: M Green 29.

   SHELLY BEACH: Men: Stroke: Medal: A: R Dent (9) 67. A Scr: R Wehrle 71. B: R Howell (16) 73. B Scr: G Craig 87. C: W Andrews (23) 67. C Scr: K Coope 90.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: C Riethmuller (11) H Brycki (7) 74. A: M Lim (5) 39. B: W Hourigan (17) 40. C: A Bowers (26) 38. Scr: H Brycki 30. Jnr: F Williams (30) 35. Gold: P O'Connor (35) 36. Women: D Wainstein (39) 36. Div 1: C Davies (12) 33. Div 2: R Underdown (32) 35.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: Div 1: W Knight (16) S Templeton (24) 47 cb. Div 1 Scr: A Mackay J Field 37. A: S Buckley (9) 38 cb. B: H L Yeoh (17) 39. C: R Clapham (20) 36. Women: Stableford: K Fryer (12) 36.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: K Park (0) J Winder (13) 46. Mxd: S Hwang (19) S Shin (6) 47. Men: W Tat (11) 37. Women: H Jang (11) 36.

   TALLWOODS: Men: Stroke: J Cutler (11) 73.

   TAREE: Men: Stroke: Medal Jun: A: N Brown (11) 67. A Scr: B Hoad 76. B: G Thomas (12) 65. B Scr: G Meldrum 86. C: D Howard (19) 65. C Scr: J Broadbent 89 cb. Women: M Pitman (32) 65.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 4B: N Waterworth (11) T Lee (15) T Song (22) D Lacey (15) 48 cb. L Leong (22) 38.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: F Nethery (30) 37.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B: M White (9) A Carter (24) 72. R Bennis (14) 38. A Scr: M White 33. Women: F Sunstrum (26) 40.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: J Choong (27) M Foong (45) 45. A Scr: J Fearns J Speechley 39. P Kofod (25) 37. A Scr: S Beck 37. Women: Stroke: Medal Jun: S Lee (24) 79. A Scr: X Macklinshaw 85. Trophy: A Scr: X Macklinshaw 159.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: L Vella (29) 22.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: A Cuthbertson (29) C Wilson (23) 50. Mxd: M McKinnon (14) G McKinnon (18) 47. Men: Div 1: M McKinnon (14) 43. Div 2: J Kawkshaw (27) 41. Medley: Scr: S Fletcher 35. Women: J Dind (21) 34 cb.

   TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B: D Davies (29) A Gordon (10) 62 cb. Men: W Vassalo (4) 40. Women: M Lovelock (20) 31.

   WAKEHURST: Mxd: Stableford: 2B: M Merrick (32) M Faigen (27) 46. Men: A: J Kim (15) 38. B: D Karp (24) 38. Women: A: N Park (21) 35.

   WALLACIA: Men: Stableford White: L King (22) 42.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: S Fennelly (15) T Prior (13) 47. Mxd: J Williams (21) L Williams (21) 44. 4B Scr: M Khouri F Khouri 29. Medley: A: T Lipman (11) 38. B: J Bell (22) 38. Women: R Doughty (41) 39.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: P Maisel (17) T Crowe (18) 51. Div 1: P Maisel (17) 41 cb. Div 2: T Crowe (18) 41. Div 3: P Brandon (24) 43. Women: Stableford: S Zerby (36) 33.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A Heather (6) 38. Women: S Moulang (21) 38. Jnr: S Dunlop (3) 35.

   MASTERS PENNANT: DIV 1: Eastlake 4 bt Rosnay 3-1/2 (Hole-in-one: T Earl (Rosnay) at 17th), Strathfield 4-1/2 bt Bankstown 3. DIV 2: Randwick 6 bt Leonay 1-1/2, Cronulla 4-1/2 bt Penrith 3. DIV 3: Dunheved 5 bt Beverley Park 2-1/2. DIV 4: Muirfield 6-1/2 bt Manly 1, Kogarah 4 bt Lynwood 3-1/2. DIV 5: Stonecutters Ridge 5-1/2 bt Palm Beach 2, Bayview 6-1/2 bt Oatlands 1. DIV 6: Cabramatta 7-1/2 bt Macarthur Grange 0, Long Reef 5 bt Bonnie Doon 2-1/2. DIV 8: Brighton Lakes 6 bt Ryde-Parramatta 1-1/2, Springwood 5 bt Fox Hills 2-1/2. DIV 9: Cromer 5 bt Warringah 2-1/2. DIV 10: Mona Vale 7-1/2 bt Roseville 0, Woolooware 7-1/2 bt Casltecove 0. DIV 11: North Ryde 6-1/2 bt Lakeside 1, Antill Park 4-1/2 bt St Michaels 3. DIV 12: Castle Hill 5-1/2 bt Moore Park 2, Liverpool 6-1/2 bt Terrey Hills 1. DIV 13: Northbridge 5 bt Carnarvon 2-1/2. DIV 14: Twin Creeks 5-1/2 bt Camden 2, Macquarie Links 5 bt The Coast 2-1/2. DIV 15: Bexley 4-1/2 bt Windsor 3. DIV 17: Belmont 4-1/2 bt Kurri 3. DIV 18:

  Charlestown 7-1/2 bt Tanilba Bay 0. DIV 19: Maitland 6-1/2 bt Musselwellbrook 1, Merewether 4 bt Shortland Water 3-1/2. DIV 24: Kiama 5 bt St Georges Basin 2-1/2.

21 February 2018
AVONDALE: Women: Stableford: Canadian Foursome: B Cox (21) L Stone (20) 39 cb. more
NSW Golf