NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: DSR 72 Men Stroke A: C Farrell 66 D McGibbon 68 S Farrell 71. B: S Thearle M Thearle 71 M Green 73. Women: D Carlos 68 L Edwards 73. NTP: C Farrell (3rd). S Farrell (5th). A Gutierrez (11th). P Smith (17th).

NSW

   ASQUITH: Mxd: Stableford: Div 1: S Lee (18) 43. Div 2: A Wakeling (32) 39. W: J Kim (20) 32 cb.

   AVONDALE: Medley: Stableford: 2B: J Lemon (19) E Bloom (4) 46. Men: Stableford White: D Hale (10) 40 cb. Women: Stableford: J Lemon (19) 37.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: P Kenyon (15) J Smith (22) 46. A: S Luke (1) 37. B: R Asawa (17) 35. C: H Zhao (22) 38. Women: 2B Agg: L Collins S Dougall 38. V Hinkelbein (20) 34.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: M Joma (19) 34.

   BARNWELL PARK: Stroke: Ambrose: G McWilliams R Viola R Viola L Grassi (6.88) 42.12.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: J Doering (23) D Doering (27) 47 cb. Men: Div 1: D Maaka (15) 37 cb. Div 2: G Gluckman (28) 37. Women: Stableford Gold: D Doering (27) 38. Medley: Stableford: Scr: J Upton 32.

   BELMONT: Men: Stableford: Div 1: M Taylor (8) 33. Div 2: J Fowler (22) 37. Women: Div 1: S Shultz (22) 36. Div 2: K Drinkwater (45) 35.

   BEVERLEY PARK: Mxd: Stableford: A: B Johnson (6) 37. B: E Kassis (17) 39. C: R Chan (26) 42. A Scr: K Rae 74. Div 1 Scr: M Hull 37. Div 2: B Willoughby (30) 38.

   BEXLEY: Stableford: 2B: A Greenshields (17) A Ferguson (14) 48. M Pullen (5) 39. Scr: K Halloran 32.

   BONDI: Men: Stableford: 2B: O Pedersen (9) S Neilan (6) 45. O Pedersen (9) 42.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A: L Baylie (11) 38. B: R Di Stefano (17) 41. C: P Bokeyar (21) 35 cb. A Scr: D Hanafi 33. Gold: D: P Heaney (36) 31. Women: Stroke: S Eskell (33) 77 cb.

   BONVILLE: Medley: Stableford White: T Morey (1) 38.

   BOTANY: Men: Stableford: L Dare (13) 40. Women: Stroke: Div 1: W Stiff (27) 63. Div 2: M Fleming (34) 65. Medal Jun: Div 1: W Stiff (27) 63. Div 2: L Lawrence (35) 68. Div 3: J Gu (43) 80. Medal May: Div 1: S Wessels (27) 71. C'ship: Div 1 Scr: P McCanna 190. Div 1: F Williams (29) 133. Div 2 Scr: J Carroll 200. Div 2: M Fleming (35) 136.

   BREAKERS: Men: Stableford: 2B: B Hayward (28) D Reeves (36) 45. S McGuiness (24) 38.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B multi: R Twiss (16) C Vigenser (23) 79. C Vigenser (23) 39.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: R Benson (11) E Shum (30) 46. 2B Scr: A Sydavong K Sirimanotham 31. A: C Park (11) 37. B: A Benson (21) 35. Mxd: Stroke: D Roberts P Mai (11.5) 73.5 cb. Z Maric T Maric 85. 36-hole: D Robers P Mai 178. G Glenday H Glenday (21.5) 145.5.

   CAMPBELLTOWN: Mxd: Stableford: 2B multi: R Keith (25) R McKay (7) 72. R Keith (25) 40.

   CARNARVON: Men: Par 2B Agg: White: D Seo (17) J Lee (24) 5 up. 2B Scr: J Lind M Ebsworth 2 up. Women: Par: 2B: K Song (26) H Oh (17) 3 up. Men: Par White: A: Z Pavlovski (9) 3 up. B: R Asquini (17) 5 up cb. C: R Madgwick (23) 4 up. Women: Par: Div 1: H Oh (17) 2 up. Div 2: U Bell (20) 4 up. Div 3: K Song (26) 1 up.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: M Russell (16) G Inverardi (32) 44. Men: A: C Gilvear (7) 36. B: M Russell (16) 38. C: G Auld (24) 35. Women: L Wilson (28) 34. Medley: PM 2B: D Mann (21) P Mann (18) 45. Men: PM: A: C Mitchell (6) 37. B: J Kim (16) 33. C: P Mann (21) 37. Women: Y Kim (22) 37. Scr: A Liew B Yap 36.

   CONCORD: Medley: Par: 2B: J Hempstead (8) M Gilbert (32) 8 up. Men: Par White: R Xu (23) 3 up. Women: Par: M Gilbert (32) 4 up. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: K Brewer C Calarco 172. Foursome: S Yap (21) E Yap 151.5.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: C Horne (12) J Horne (24) 50. Mxd: 2B: A Lewis (5) K Hamill (45) 45. Medley: C Horne (12) 39 cb. Jnr: A Dow (36) 16 cb.

   CRONULLA: Mxd: Par: 4B: K Timmins (22) L Timmins (33) 8 up. Men: Stableford: 2B: A: R Kerry (8) J Kerry (19) 48. A Scr: B Timmins P Jones 34. S Gill (29) 38 cb. Women: Stroke: C Murphie (29) 73. Men: Hole in one: White: W Sweeting at 15th.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: A: J Madeleine (9) R Holeman (30) 48 cb. A Scr: R Madeleine J Madeleine 36. Men: Div 1: J Madeleine (9) 43. Div 2: P Lee (18) 42. Div 3: W Crouch (23) 39. D Scr: A Barakat 32. Women: D: B Smith (15) 34.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: H Mcelduff (18) C Anderson (12) 47. Div 1: B Hodges (15) 39. Div 1 Scr: M Hotchkiss 29. Mxd: 2B: M Benson (15) L Nichols (25) 42. Women: L Nichols (25) 34.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A Scr: D Roberson 31 cb. A: M Franks (4) 39. B: J Roach (16) 41. C: P Gough (26) 38. D: M Georgiades (29) 44. 2B: A Muller (24) M Georgiades (29) 52.

   ELANORA: Father/Daughter Trophy: P Clarke (19) S Clarke (22) 47. Mother/Son Trophy: R Bullock (11) R Bullock (40) 38.

   EVERGLADES: Men: Par: 4B: J McAnally (7) P Crawford (13) 11 up. Medley: Stableford: 2B: A Tomkins (19) R Fraser (22) 50. Men: Div 1: J McInnes (16) 39. Div 2: R Fraser (22) 40. Women: Pink: C Yu (31) 36 cb.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: A: M Rajca (4) 33 cb. B: Y Lee (15) 31. C: R Kent (36) 38.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: D Hooper (11) 39.

   HARRINGTON WATERS: Medley: Stableford: Div 1: T Hurst (22) 37 cb. Div 2: C Hearn (24) 38.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: D Petrola (10) 37.

   KAREELA: Mxd: Stableford: 2B multi: M Malin (19) S Nicholls (36) 53. Men: G Reilly (16) 39. Women: C Graham (24) 37.

   KILLARA: Medley: Stableford: 2B: I McKenzie (17) P Roberstson (20) 48. Mxd: T Little (25) L Little (31) 46. Men: Stableford White: Div 1: B Finfer (+2) 37. Div 2: I McKenzie (17) 40. Women: Green: J Jones (31) 37.

   KOGARAH: Medley: Stableford Team Agg: White: J Goodwin (13) W Goodwin (15) C Doyle (17) C Doyle (30) 117. Men: W Hennebery (16) 40. A Scr: G Harnwell 35. Women: Stableford: C Doyle (30) 37. Stroke: Medal Jun: L Seeto (14) 72.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: N Hoskin (5) 40. B: N Fagan (19) 35 cb. C: J Sleigh (22) 32. Women: H Williams (13) 31.

   LANE COVE: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1/Medal: J Hannay (29) 66. Div 1 Scr: J Hannay 95. Div 2: S Woodman (42) 72. Div 2 Scr: S Woodman 114.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: A: D Chu (5) 37. B: R D'Arcy (18) 40 cb. C: K Tran (21) 36. Women: L Youn (23) 34.

   LONG REEF: Men: Stableford: R Butcher (20) 45. Women: S Smiles (34) 36. Medley: 2B: R Butcher (20) O Duval (19) 47.

   LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: White: P Matolic (10) O Raileqe (11) 46. R McCaffery (5) 40. Scr: J Walter 37.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: K Crichton (17) 36.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: Split Six: J Curtis (23) P Levido (17) 66. P Lynch (22) 42.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: A McKenzie (21) 33.

   MANLY: Mxd: Stableford: M Swanson (40) G Engele (5) 47. Men: S McKinlay (21) 39. Women: M Swanson (40) 40.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: P Hopkinson (21) 42. Scr: D Jones 30. Women: 2B multi: E Tamplin (23) A O'Shea (26) 74. J Johnson (33) 36. Veteran: C Mitchell (12) 34 cb.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: J Bresolin (28) A Varnes (20) 49. J Bresolin (28) 44.

   MONA VALE: Mxd: Stroke: Foursome: M Mckinnon C Westgarth (11) 71. Medley: Stableford: I Fergus (20) 37 cb.

   MONASH: Men: Stableford: G Kubizniak (19) 40. Women: S Kelly (13) 35. Men: 2B: G Kubiz (19) S Tate (19) 48. Mxd: Y Lee (43) P Hogan (9) 46.

   MOORE PARK: Medley: Stableford: 4B: L Hoang (23) A Nguyen (19) 45. 4B Scr: A Phiyasirikul N Haines 35.

   MUIRFIELD: Mxd: Stableford 2B: White: H Ra (19) S Ra (14) 42. Men: H Sanchez (11) Y Park (+3) 45. Women: Stableford: S Wild (24) D Carter (20) 40. Men: Stableford White: L Grant (6) 38. Women: Stableford: S Ra (14) 35.

   NEWCASTLE: Medley: Stableford: C Puslednik 41 cb. L Jones 33 cb.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: A: S McCloskey (13) 37. B: G Boyer (17) 39. C: S Ford (25) 38. D: C Titmuss (33) 37. Women: Div 1: A Arathoon (18) 34. Div 2: M Johnston (36) 33. Men: 2B: B Johnston (24) G Boyer (17) 48. Women: M Torrevillas (30) G Lee (21) 43. Mxd: S Seaton (33) I Merrick (33) 47. Women: Stroke: Foursome: J Irons J Smithson 76. Foursome C'ship: M Irons L Taylor 175.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: B Benson (4) D Lewis (4) 75. J Lane (19) 40. Scr: D Lewis 35.

   NSW: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: D Spilstead S Yip 81. Foursome: D Spilstead (6) S Yip (1) 77.5. Medley: Stableford: 2B: R Rheinberger (19) C Coleman (12) 45. B Clennar (23) 35. Stableford White: K Baumgart (20) 37. Stableford: L Leong (23) 32 cb. Women: A Harvey 38 cb.

   OATLANDS: Mxd: Stableford: 2B Agg: C Peterson (35) C Peterson (28) 66. Medley: T Chok (20) M Brown (17) 73. Men: M Brown (17) 39. Women: C Peterson (35) 36.

   PACIFIC DUNES: Mxd: Stableford: American Foursome: T Smith (22) B Maher (9) 70.375. S Stanley (scr) 32.

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: D Boys (20) L Frey (6) 47 cb. Men: Stableford White: D Boys (20) 42. Women: K Winfield (34) 40. Stroke: Medal Jun: G Holsgrove (27) 79.

   PENRITH: Mxd: Stableford: 2B: R Byrne (11) R Peters (22) 45. Men: S Chabros (22) 40. Women: A Yoon (19) 39.

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: A Stuart (20) P Swivel (17) 46. S Diks (32) 40. Men: 2B: S Ball (7) C Barton (18) 43 cb. P Mcclellan (8) 38.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: A Faulkner (15) W Angelou (9) 47. R Deeks (9) 39 cb. Scr: P Cox 32. Women: Stroke: Div 1: J Langridge (13) 61. Div 2: E Culbert (31) 67.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: M Shiel (26) 41. S Erry (10) M Shiel (26) 47.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: R Fares (10) 40. Gangurru: J Berry (27) 43.

   ROSEVILLE: Mxd: Stableford: Team: R Rich (20) D Ashman (27) L Ashman (29) T Rich (10) 49. Medley: 2B: M Tresidder (20) T Tresidder (17) 46. Men: A: J McAllister (4) 38. B: M Tresidder (20) 40 cb. Stroke: Bowl: L Miller (24) 66. Women: Stableford: Y Buttenshaw (24) 34 cb. Snr R Blackwood (27) 27.

   ROSNAY: Men: Stableford: Div 1: F Johnson (10) 39. Div 2: W Thompson (18) 37.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: Div 1: A Killen (17) 40. Women: Stableford: Div 1: E Jones (26) 25.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: J Yoon (29) J Yoon (35) 44. J Magsakay (8) A Flahey (12) 45. C Law (20) 37. J Yoon (35) 34. A Scr: H Kim 31.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B multi: P Downes (13) K Ollier (22) 79. A: G Wilson (7) 38. B: P Downes (14) 37. C: J Keaveney (26) 42.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: R Walker (17) P O'Rourke (14) 72. A: S Morrison (4) 40. B: P O'Rourke (14) 39. C: R Hunt (28) 39. Scr: H Crowe 38. Jnr: S Hoffman (23) 35. Stableford Gold: P Strachan (27) 31. Women: Stableford: C Davis (26) 32.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford Split Six: White: Div 1: S Loader (15) R O'Keefe (11) 67. Div 1 Scr: G Scott M Horton 50. A: K Eather (9) 38. B: S Loader (15) 40. C: P Joyce (19) 43. Women: Stroke: Medal: A: L Lavelle (6) 72. B: S Webber (31) 73. C: J McDonald (45) 80.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: S Choi (15) M Kang (10) 49. Mxd: O Lee (25) H Choi (9) 48. Men: T Gullotto (11) 41. Women: J Lee (30) 40.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: K Hwang (7) S Yoo (18) 73. N Tan (27) 40.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: 4B: E Wong (24) C McMahon (Moore Park 29) 42.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B: D O'Malley (15) R Bennis (13) 42. G Fischl (11) 38 cb. A Scr: M Danne 28. Women: L D'Ambrosio (28) 32 cb.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: J Gouganovski (14) R Feletto (14) 46. A Scr: M Nabarro A Katholos 41. PM: A: B Chan (5) R Huilgol (10) 42. A Scr: D Malony M Flynn 34. M Flynn (7) 37. Women: Stroke: Medal Jun: L Clemow (20) 73. A Scr: X Macklinshaw 87.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: J Wink (Kareela 13) 20 cb.

   TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: C Barnsley (23) R Lee (15) S Curley (19) R Barnsley (41) 91. Men: Div 1: L Nicholson (17) 39. Div 2: A Parsons (21) 37. Women: D George (15) 34. Medley: Scr: B Willett 35.

   TWIN CREEKS: Mxd: Par: 2B: G Walker T Opie 9 up. Men: A: G Walker (11) 5 up. A Scr: A Ogane 2 up. B: S De Silva (15) sq. B Scr: M Chow 12 down. C: T Ogasawara (23) 2 up. C Scr: A Dowe 16 down cb. Women: S Han (19) 3 up.

   WAKEHURST: Mxd: Stableford: 2B: L Barry (32) J Barry (30) 49. Men: A: K Lee (6) 39. B: J Barry (30) 42. Women: S Jang (22) 37 cb. Medley: Hole in one: L Burrow at 16th.

   WALLACIA: Men: Stableford White: N Carpenter (12) 43.

   WARRINGAH: Men: Stableford: 2B: R Goulevitch (9) C Unwin (Cammeray 19) 73. C Unwin (Cammeray 19) 41. Women: Y Gokson (31) 37.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: Div 1: K Fretwell (13) J Hobday (23) 46 cb. A: A Davis (15) 38. B: Q Mclean (25) 40. D: J Young (16) 35 cb.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford Irish Team: White: D Ragg (13) D Bayley (30) T Kinsella (26) K Nathan (13) 92. Div 1: D Ragg (13) 44. Div 2: M Schnabl (17) 40. Div 3: R Tremlett (31) 37. Women: Stableford: P McMahon (27) 31.

   WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 2B: N Parker (20) P Baillie (22) 46. Men: R Dodd (12) 37. Women: E Buckley (33) 33. Jnr: S Dunlop (2) 37.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: R Sloman (12) D Shearer (20) 44 cb. Mxd: B Stratton-Crampton (25) M Russell (16) 44 cb. Men: Div 1: E Middelton (3) 37. Div 2: C Setchell (12) 35 cb. Women: S Rapmund (16) 30.

   MASTERS PENNANTS: Div 6: Long Reef 4-1/2 bt Cabramatta 3. Div 7: Asquith 7 bt Massey Park 1/2. Div 12: Liverpool 5 bt Moore Park 2-1/2, Castle Hill 5-1/4 bt Terrey Hills 2-1/4. Div 17: Belmont 5-1/2 bt Muree 2.

20 November 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: K Mcgreavey (20) A Buchan (36) 79. 2B Scr: J Warren D Tindall 62. A: N Warren (7) 40. B: H Sewalt (18) ... more
NSW Golf