NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Ambrose: A Gutierrez M Cole C Williams T Hourigan 59, K Wark Z Williams B Wade H Wark 59.375, M Smith S Smith T White A Smith 60.5, B Lovett S Calvert G Zolotic C Deschamps 62.5.

NSW

   ASQUITH: Men: Stableford: Div 1: H Drewitt-Smith (3) 41. Div 2: J Sumegi (23) 39 cb. Women: S Jung (15) 37.

   AVONDALE: Medley: Stableford: 4B: D Khadka (23) K Kang (21) 46. Men: Stableford White: D Khandka (23) 42. A Scr: R Dowdy 34. Women: Stableford: M Hearne (18) 40.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: M Colway J Holloway 41. Women: Scr: R Laurie 30 cb. J Heys 30. Men: A: S Stewart (8) 35. B: J Holloway (16) 34. C: Q Miao (19) 33.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: S Rudder (21) 34.

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: A Tan (20) 40.

   BAYVIEW: Mxd: Stableford: 2B: R Mangano (12) M Macedo (25) 47. Men: Div 1: J Fabbro (11) 40. Div 2: R Murphy (19) 42. Women: K Aberdour (29) 32 cb. Scr: J McLeod 34.

   BEVERLEY PARK: Mxd: Stableford: 2B Agg: Div 1: F Hardiman (23) J Smith (34) 71. A: G Devine (25) 34. B: J Smith (34) 37. Men: E Koukos (5) R Moses (4) 71. 2B Scr: R O'connor S Coghlan 65. 2B Agg: A: S Geraghty (8) 37 cb. B: M Ross (13) 37 cb. C: P Gonzi (34) 39.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: R Johnstone (31) J Pardy (24) 47. R Werren (11) 40. Scr: K Halloran 33.

   BONDI: Men: Stableford: 2B: D Boland (9) G Hanniffy (9) 51. D Boland (9) 43.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford 2B: White: C O'Driscol (12) D Watson (9) 46. A: R Mallace (3) 37 cb. B: J Plummer (20) 37 cb. C: S Lonergan (23) 35 cb. A Scr: R Mallace 34. Women: R Gould (27) 34.

   BOTANY: Men: Stableford: M Stott (16) 38. Women: Par: 4B: P McCanna (21) P Fulford (31) 12 up.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B: W Chardcharoen (18) D Johnstone (13) 46. A: S Spennati (10) 38. B: W Chardcharoen (18) 37. C: P Byrne (27) 32.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: B Rao (9) B Zhao (13) 42. Div 2: D Finocchiaro (19) K Nguyen (15) 45. 2B Scr: Div 1 Scr: M Conrades G Khalil 35. A: R Maric (5) 39. B: C Buanieo (20) 36 cb.

   CAMMERAY: Medley: Stroke: Foursome: C Webster (22) J Webster (18) 67. Women Foursome qlfrs: C Deacon M Brennan, J Webster C Webster, D Whelan M Koeninger, M Bullock M Johnstone, D Hughes J Hughes, K Scott C Leadle, J Mann G Sinclair, A Blane G Furlong.

   CARNARVON: Men: Par 2B: White: B Choi (22) D Shin (11) 11 up. 2B Scr: M Lee D Woo 2 up. A: D Shin (11) 5 up cb. B: G Barratt (19) 1 up. C: H Kim (24) 4 up. Women: Stroke: 2B: J Jeon (12) K Kim (12) 146. Medal Jul: Div 1: K Kim (13) 69. Div 1 Scr: L Kim 88 cb. Div 2: F Butcher (24) 75. Div 2 Scr: K Ahn 95. Div 3: I Chung (30) 73. Div 3 Scr: J Clarke 103.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: G Weber (11) D Fraser (15) 46. Men: A: T Dibble (7) 36. B: G Martin (14) 37. C: J Xiao (21) 40. Women: K Drummond (17) 31. Medley: PM 2B: R Freeman (16) G Smith (20) 47. Men: A: T Cruise (12) 36. B: C Rogers (18) 38. C: R Freeman (20) 42. Women: C Cunningham (33) 37. Medley: Scr: G Fletcher A Edge 41.

   CONCORD: Mxd: Stableford: Trophy: C Kim (24) C Kim (23) R Guerin (33) K Guerin (37) 86. Irish Team: M Conlon (15) S Crichton (10) N Dean (20) S Mazur (19) 89. Men: Stableford: I Stuart (14) 36 cb. Women: C Kim (23) 36. Mxd: 9-hole: R Addabbo (11) 16. Hole in one: P Ashwin at 16th.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: S Singh (22) J Hayward (25) 46 cb. Mxd: 2B: L Power (20) L Power (21) 39. Medley: S Singh (22) 39. Women: Stroke: S Adams (12) 76. Veteran: R Cross (24) 71. Jnr: Stableford: 9-hole: B Plimmer (36) 14.

   CRONULLA: Mxd: Stableford: 4B: P Douglass (31) J Douglass (41) 44 cb. Men: A Scr: J Forest 34. C Burchmore (9) 39. Women: P Irwin (34) 39.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: D: S Timeus (13) M Sofiak (23) 47 cb. D Scr: M Smith J Russo 41. Men: Div 1: M Smith (7) 41. Div 2: P Barry (18) 39. Div 3: G Mcgregor (22) 39. D Scr: J Russo 36. Women: S Ra (24) 38.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: D Williams (9) C Millington (18) 44. Mxd: P Goundan (17) S Goundan (45) 42 cb. Men: Div 1: R Court (14) 38. Div 1 Scr: S Ashenden 29. Women: E Aspland (30) 34. Mxd: Trophy: J Watson (10) P Fairbrother (13) 45.

   EASTLAKE: Medley: Stableford: A: B Zieschang (10) 39. A Scr: J Pullen 29 cb. B: T Wilkinson (13) 38. C: J Meagher (24) 45. Black: D: K Bryne (32) 36.

   ELANORA: Medley: Stableford 4B: White: H Scamps (25) P Crawford (30) 46 cb.

   EVERGLADES: Mxd: Stableford 2B: Black: J Counsell (28) H Counsell (21) 43 cb. Men: A: R Wales (25) K Chappell (15) 44. Div 1: G Bruce (10) 38. Div 2: R Wales (25) 38. Women: A: L Birrell (21) Y Kerkin (30) 42. Div 1: Y Kerkin (30) 36 cb.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B: D Bown (13) M Davies (7) 45. A: M Davies (7) 35. B: D Bown (13) 39. C: J Gounder (25) 34. Men: Stroke: Matchplay: G Stephens bt J Carpenter 5-4, G Stephens bt D Bown 8-6.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: B Wilson (18) 40.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal: A: C Dirks (12) 78. B: D Jensen (22) 76. C: B Sadler (30) 74.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: W McDonnell (30) 37.

   KAREELA: Mxd: Stableford: 2B: M Parker (18) A Dookie (31) 49. Men: A O'Connor (7) 37. Women: C Graham (24) 37 cb. Men: Stroke: Medal Jul: A: C Hubbard (7) 62. A Scr: D Price 70. B: B Axford (18) 61. B Scr: C Rodden 78 cb. C: J O'Brien (21) 64. C Scr: C Jones 88 cb.

   KILLARA: Men: Stableford: 2B: J Mclenaghan (21) S Calrebrough (16) 46. Medley: J Corrigan (25) G Corrigan (35) 48. A: I McKenzie (16) 35 cb. B: B Tesoriero (18) 41. Women: J Corrigan (25) 35.

   KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: B Graves (27) A Winwood (20) 46 cb. Men: B Graves (27) 43 cb. A Scr: S Puskaric 32 cb. Women: C Patman (18) 38 cb.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: D Catt (4) 34. B: P Shields (19) 36. C: W Pye (25) 33. Women: E Merrit (29) 23.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: A Greenshields (Bexley 21) J Hughes (14) 68 cb. A Greenshields (Bexley 21) 44.

   LANE COVE: Women: Stableford: A Charters (27) 23.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: M Cran-crombie (34) S Tringas (26) 53. A: D Lao (10) 41. B: S Chau (18) 41. C: M Cran-combie (34) 46.

   LONG REEF: Mxd: Stableford: 4B: P Hensman J Hensman 46. Men: J Begley (2) 35. Women: J Hagan (26) 41.

   LYNWOOD: Medley: Stableford 2B multi: White: J Suggett (18) B Jordan (9) 65. B Jordan (9) 38. Scr: S King 32.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: R Cotterill (12) 36.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: J Mudaliar (16) S Ly (17) 69. R Johnson (18) 38.

   MAGENTA SHORES: Men: Stableford: M Raveneau (14) 33.

   MANLY: Mxd: Stableford: 2B Agg: J Barr (25) P Barr (18) 72. Men: P Sanger (18) 42. Women: N Duncan (28) 38.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: D Thompson (22) 33. Women: C Van Der Brink (25) 37 cb. Veteran: M Balch (28) 36.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: C Hetherington (13) J Wang (30) 74. R Forrest (11) 41.

   MONA VALE: Medley: Stableford: 4B: T Noldus (10) M Aronald (18) 45. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: M McKinnon C Westgarth 173.

   MONASH: Men: Stableford: Y Drutman (24) 39 cb. Women: T Katz (40) 39. Men: Y Drutman (24) T Progroske (36) 44 cb. Mxd: 2B: I Katz (12) T Katz (40) 45.

   MOORE PARK: Mxd: Stableford: 2B: N Kennedy (13) A Kennedy (6) 44. 2B Scr: L Quilliam S Graham 35. Men: Stableford: D Nguyen (10) 40. Women: A Nguyen (19) 36.

   MORISSET: Men: Stableford: J Walton (24) 37. Women: J Bartlett (28) 30.

   MUIRFIELD: Mxd: Par: 2B: B Ashton (19) G Jung (24) 7 up. Men: P Shin (16) S Beed (24) 4 up cb. Women: L Murphy (24) M Hartley (27) 2 up. Men: A Mitchell (26) 2 up. Women: M Hartley (27) 1 down. Men: Stroke Open Amateur: B Doherty (Oatlands) 70. Hcp: L Welsh (Oatlands 8) 70. Snr: S Doherty (Oatlands) 76. Hcp: G Hutchinson (Muirfield 4) 74. Jnr: B Doherty (Oatlands) 70. Hcp: H Zhao (Muirfield 11) 73.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: M Sandhu (21) W Benecke (34) 49. Mxd: A Lee (27) T Smith (16) 40. Men: A: S McCloskey (13) 37. B: D FIndlay (18) 41. C: I Lenehan (22) 37. D: W Benecke (34) 42. Women: K Jun (25) 32. Hole in one: J Elphick at 18th, J Starr-Thomas at 14th. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: M Woodley G Woodley 75. Hcp: Div 1: U Flanagan N Ballantine (23.5) 71.5. Div 2: B Durham J Durham (29) 69.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: T Coleman (19) L Domingue (16) 48. L Domingue (16) 42. Scr: B Benson 31.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: A Powell (9) B Quill (16) 45. Men: J Atkinson (17) 35. Stableford: M Lindsay (24) 37. Women A: B Samuels (16) 35. B: D Adams (29) 40. Mxd: Stroke: 4B KO f: S Tomlin C Thompson bt T Simos P Simos 4-3.

   OATLANDS: Mxd: Stableford: 4B: R McGrath (37) J McGrath (17) 44 cb. Medley: D Bae (31) P Kim (27) 47. Men: P O'Donnell (10) 42 cb. Women: N White (34) 41.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: 4B: A Brien (13) D Jarvis (6) 41. Mxd: J Ayre (33) R Ayre (11) 41. Men: R Ayre (11) 37. Women: J Simons (31) 30.

   PENNANT HILLS: Medley: Par: 2B: N Gordon (6) S Townsend (12) 9 up cb. Men: Par White: S Townsend (12) 4 up. Women: Par: H Sneath (9) 1 up.

   PENRITH: Mxd: Stableford: K Canning (15) 40.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: H Dunning (22) J Dunning (18) 50. Medley: A Butt (36) P Weaver (20) 47. Men: H Dunning (22) 40. Women: D Choi (19) 39. Jnr: W Ryan (7) 32 cb.

   RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: C Piper (8) 35. Div 2: J Mcgee (26) 36. Scr: S Todd 35. Women: Div 1: C Shean (16) 37. Div 2: M Haworth (40) 34.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: S Erry G Scapellato 73. R Mech (29) 39.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: Div 1: H Tun (37) 3. Div 2: V Prasad (18) 32. Div 3: V Prasad (21) 37. Par: Gangurru: Div 1: W Laurence (6) 35 up. Div 2: D O'Neill (18) 41 up. Div 3: S Harrison (21) 42 up.

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: A Dainton (8) B Dean (21) 44. Mxd: L Cain (26) D Cain (17) 49. Men: A: P Doener (11) 38. B: P Mitchell (35) 38. Women: L Cain (26) 41. Snr: G Campbell (32) 33.

   ROSNAY: Mxd: Stableford: 4B: F Towney (35) A Fotheringham (17) 39. Men: Div 1: M Walker (4) 38. Div 2: J Frost (21) 40.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: B Goh (17) 30. Men: Stableford White: Div 1: D Millington (10) 36.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: A Jones (13) B O'connell (16) 46. A: B O'Connell (16) 41. B: B Young-Lee (23) 37. A Scr: K Foster 30.

   SHELLY BEACH: Men: Stroke Medal Jul: Black: A: B O'regan (3) 66. B: J McGinlay (18) 69. C: J Timmins (26) 68 cb. A Scr: B O'regan 69. B Scr: J McGinlay 87. C Scr: G Oliver 90.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: M Hammond (1) K Phibbs (13) 72. A: M Chesher (8) 38 cb. B: A Janschek (13) 41. C: L Bridge (35) 35. Scr: M Hammond 37. Jnr: B Xu (19) 37. Stableford Gold: M Pollard (31) 36. Stableford: H Williams (13) 28. Women: Div 1: L Pellew (20) 34. Div 2: P Jacobson (23) 29.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 2B: A: P Lupton (16) I O'neil (2) 45. B: Y Oh (9) M Oh (36) 44. A Scr: R Robert J Hedrick 37. A: Y Oh (9) 39. B: P Lupton (16) 39. C: I Kim (25) 37 cb.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: B Chung (28) E Moon (20) 46 cb. Mxd: L Ariel (29) C Collie (11) 46 cb. Men: J Snelgrove (7) 39 cb. Women: H Jang (9) 36 cb.

   TALLWOODS: Mxd: Stableford: B Haley (19) 32.

   TAREE: Men: Stroke: Medal: A: C Allport (3) 68. B: S Jacklin (13) 69. C: P Connelly (23) 69. Women: L Sinclair (16) 81.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B: B Stuart (17) C Yim (12) 45 cb. Y Kitai (18) 36 cb.

   THE AUSTRALIAN: Mxd: Stableford: 4B: M Sidgreaves (Royal Sydney 4) A Levine (28) 47. Matchplay: G Booth I Noh bt J Warren N Crews 4-2, P De Gail G Cohen bt D Choo A Brown 3-2.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B: A Smolders (16) B McGeough (22) 48. B McGregor (13) 39 cb. A Scr: M Berting 31. Women: A McGregor (27) 36.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: M Hogan (22) G Hogan (10) 42 cb. A Scr: J Hawkes J Bradbury 32. D Deverich (5) 37. A Scr: S Ribarovski 30. Women: D Enahoro (22) 37.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: M Lenton (36) 21.

   TOUKLEY: Medley: Stableford: 2B: J Lindley (28) S Murray (21) 44. Men: S King (12) S Murray (21) 51. Div 1: K Phillips (7) 43. Div 2: S Murray (21) 40. Women: A Boyd (3) 37. Medley: Scr: J Denniss 38.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: A: M Bill (8) 38. A Scr: R Alonso 36 cb. B: T Opie (17) 38 cb. B Scr: S De Silva 20. C: T Kudinar (19) 35. C Scr: D Berry 15. Women: S Han (18) 37. Mxd: Split Six: T Opi G Walker 66.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B Agg: V Henke (31) P Henke (12) 46. Men: A: R Contractor (17) 39. B: E Riley (25) 38. Women: A: J Kim (18) 35. B: J Jackson (32) 35.

   WALLACIA: Men: Stableford White: J Rudge (7) 41.

   WARRINGAH: Men: Stableford: B Powell (8) 37 cb. Women: A Richardson (33) 35 cb.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: Div 1: M Henry (35) D Henry (31) 44 cb. A: G Banting (9) 36 cb. B: G Traini (32) 39. D: B Chan (38) 34 cb.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: C Dawson (23) P Vedder (19) 49. Div 1: S Penman (13) 40. Div 2: P Vedder (19) 45. Div 3: W Sparkes (35) 37. Women: Stroke: Medal: D Leo (32) 74.

   WOOLOOWARE: Jnr: Stableford: J Rogan (7) 36. Men: P Hart (25) 39. Women: S Moulang (19) 35.

   WYONG: Men: Stableford: Div 1: R Sloman (12) 37. Div 2: B Hutton (23) 36 cb. Women: B Stratton-Crampton (25) 35. Mxd: 2B multi: B Neave (9) B Stratton-Crampton (25) 68. Men: M Russel (26) R Dowdell (8) 70.

21 February 2018
AVONDALE: Women: Stableford: Canadian Foursome: B Cox (21) L Stone (20) 39 cb. more
NSW Golf