NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Stableford A: B Justin 42 T Docker (Yowani) 37. B: V Nguyen 42 D Wicks 40. NTP: D Wicks (3rd) C Pampling (11th) A Andreatta (17th). Women: A Douglas 34 H Bird 34. NTP: N Maher (5th).

NSW

   ASQUITH: Men: Stableford: Div 1: T Kim (9) 42. Div 2: R Gubbins (27) 38. Women: S Death (32) 39.

   BANKSTOWN: Women: Stableford: M Aitken (25) 35 cb. Medley: Stableford 2B: A Shields (19) T Coleman (12) 48. Men: A: Z Sayers (7) 38. B: E Guthrie (15) 38 cb. C: A Shields (19) 42.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: D Levy (20) 37.

   BARNWELL PARK: Stableford: Div 1: S Champion (17) 37. Stroke: Foursome: M Camilleri (20) D Van Den Boogaard (13) 64.5. Foursome C'ship: S Wrigley L Coleman 142. Hcp: M Gook (25) P Colwell (18) 130.

   BAYVIEW: Women: Stableford Gold: B Alfonso (28) 36. Men: Stableford: Div 1: N Woolmer (8) 40. Div 2: P Theron (21) 37. Mxd: 2B: P Pitt (10) N Gregory (22) 46 cb. Scr: P Clarke 34.

   BELMONT: Men: Stableford: A: L Marchini (15) 34. B: J Fowler (19) 36. Women: Div 1: S Marchini (23) 37 cb. Div 2: M Vallender (45) 42.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B Agg: Z Pavlovski (10) M Pavlovski (18) 76. A Scr: S Doran (1) N Brandt (15) 56. A: S Doran (1) 41. B: G Mckinley (18) 44. C: J Flecknoe (30) 43. Mxd: B Mcdonald (22) C Mcdonald (17) 67. Div 1: R Clark (16) 38 cb. Div 2: D Street (30) 34 cb.

   BEXLEY: Medley: Stableford: Ambrose: A Ng (26) W Matthews (1) 53.25 cb. Scr: J Dodds S Dean 58. P Mckeown (10) 41.

   BONDI: Men: Stableford: S Neilan (7) 41. 2B Agg: T Williams (18) N Banwell (17) 72. Hole in one: L Furlong

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: A: G Roddy (7) 44. B: R Corr (17) 37. C: L Burke (26) 43. Scr: G Roddy 37. Hole in one: S Lockwood at 15th. Women: Stroke: F Goodall (7) 69.

   BONVILLE: Medley: Stableford: H Winchester (12) 39.

   BOTANY: Women: Stableford: Div 1: J Browne (30) 38. Div 2: M Fleming (34) 34 cb. Men: A Fleming (9) 39.

   BREAKERS: Men: Par: B Hayward (28) 5 up.

   BRIGHTON LAKES: Men: Stableford: 2B: V Nguyen (27) K Tran (24) 47. G Smith (26) 39. Women: Par: 2B: L Ly (22) R Smee (32) 8 up.

   CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: Div 1: D Hallard (12) R Connell (6) 41. Div 2: D Hoang (20) T Curic (9) 42. Div 1 Scr: G McKay T Vlores 32. A: M Olic (14) 37. B: D Collier (18) 34. C: E Burton (22) 34 cb.

   CAMMERAY: Men: Stableford: T Wilkinson (13) 40. Women: G Taylor (28) 29. Mxd: Stroke: C Deacon M Brennan bt M Johnstone M Bulloch, K Scott C Leadle bt J Mann G Sinclair .

   CARNARVON: Men: Stableford: A: J Ji (11) 40 cb. B: T Demery (14) 41. C: S Haq (36) 47. Women: A: S Kim (17) 37. B: G Goh (18) 39. C: A Cho (26) 40.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: W Zubrycki (22) B Marsden (16) 74. Men: A: S Conley (5) 37. B: B Marsden (16) 43. C: P Farthing (20) 38. Women: K Song (42) 34. Medley: PM 2B agg: G White (37) P Connell (22) 76. Men: PM: A: C Yun (8) 35 cb. B: A Frauenfelder (14) 35 cb. C: P Connell (22) 43. Women: S Young (32) 39. Medley: Scr: J Zugajev (5) S Conley (8) 54.

   CONCORD: Medley: Par: 2B: P Alexander (29) E Bracks (28) 6 up. Men: Par: A: P Alexander (29) 4 up. Women: R Winter (37) sq.

   CROMER: Medley Stableford: A Pattinson (10) 36 cb. 4B: T Eadie (15) D Durdevic (17) 44. Mxd: Matchplay: P Matthews A Matthews bt B Smallhorn M Smallhorn (26) 1 up. Medley: 2B: L Millward (26) D Millward (16) 42.

   CRONULLA: Mxd: Par: 4B: B Morgan (20) M Morgan (23) 8 up cb. Men: Stableford: 2B Agg: M Whetters (9) P Pyne (17) 75. J Harris (16) 42. Scr: D Van Kampen 33 cb. Women: C Axford (24) 39.

   CUMBERLAND: Medley: Par: 2B: J Takla (29) S Jeong (25) 13 up. Scr: A Welsh N Pepin 5 up. Men: Div 1: K Barrow (16) 6 up. Div 2: B Schutz (21) 4 up. Div 3: S Jeong (25) 3 up cb. Scr: J Russo 1 down. Women: R Jang (23) 5 up.

   DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: Div 1: D Burazin (2) S Beaton (19) 46. A: S Beaton (19) 39 cb. Mxd: Stroke: Foursome: Div 1: T Bonnici (21.5) M Horan 72.5. Div 1 Scr: C Williams J Watson 84. Foursome C'ship: Div 1: G Williams (29.5) E Williams 147. Div 1 Scr: C Williams J Watson 171.

   EASTLAKE: Medley: Stableford A: P Noble (9) 38. B: P Mallon (23) 41.

   ELANORA: Medley: Stableford 4B: H Mortlock (5) V Boulton (16) 44.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: Div 1: B Schonkala (7) 36. Div 2: S Mayer (24) 47. Women: H Burrett (23) 37. Medley: Team: E Dowling (21) B Slade (27) J McInnes (16) R Jolliffe (27) 91. Men: Hole in one: D Faulkner at 8th.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: A: K Siow (12) 32 cb. B: I Gomez (19) 36. C: H Lee (21) 39.

   GLENMORE: Mxd: Stableford: V Narayan (8) 38.

   GORDON: Men: Stableford: P Perry (3) 35 cb. Women: S Sheehan (25) 35.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: M Stafford (15) 37.

   KAREELA: Medley: Stableford: 2B: S Dempsey (21) N Morrison (21) 46 cb. Men: J Shanahan (12) 41. Women: R Underwood (34) 35.

   KILLARA: Mxd: Stableford: 2B: A Gleecher (42) M Gleecher (27) 45. Medley: M Manville (16) M Scott (25) 45. Men: Stableford: Div 1: J Wooster (3) 40. Div 2: M Scott (25) 40. Women: M Sanderson (17) 36.

   KOGARAH: Men: Stableford: R Davis (10) 39. Scr: A Honeysett 33 cb. 2B: K Crib (6) M Cox (20) 43 cb. Women: Stableford: M Duggan (20) 36.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: W Brown (14) 40 cb.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: A: S McKay (5) 38. B: T Spyriakos (19) 39. C: D Leicester (43) 45.

   LANE COVE: Women: Stroke: C'ship: L Brown (38) 65. A Scr: S Doughty 86. B Scr: L Brown 103.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B Scr: B Davies R Mulry 38. 2B: G Ngothanh (19) L Murphy (27) 51. Men: A: J Song (7) 36. B: H Tran (14) 38. L Murphy (27) 42. Women: H Field (36) 38.

   LONG REEF: Men: Stableford: P Verrils (18) 34. Women: E Ruthven (28) 34 cb. Mxd: 2B: K Allan (10) K Allan (22) 42.

   LYNWOOD: Medley: Stableford: J Rudge (6) 42. Div 1 Scr: J Walter 37. Stableford: 2B Agg: J Rudge (6) C Dengate (0) 77.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: A Williams (8) 43.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: L Butler (36) R Butler (45) 45 cb. D Smith (6) 40.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: J Henry (25) 38.

   MANLY: Men: Stableford: S Brown (26) 40 cb. Women: M Swanson (36) 39. Medley: 2B: M Liira (24) P Wilsdon (7) 49.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: B Frazer (19) 39. Women: G Shaw (28) 37. Veteran Women: C Van Der Brink (24) 33.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: G Hall (22) 40. 2B: A Fleming (18) R Duckworth (15) 46.

   MONA VALE: Men: Par: A Dixon (27) 3 up. Women: B Sinigoy (18) 1 down.

   MONASH: Men: Stableford: V Katz (33) 38. Women: M Shieh (21) 36. Mxd: 2B: V Katz (33) B Cohen (23) 46. Men: C Mayo (13) J Hudson (28) 45.

   MOORE PARK: Women: Stableford: J Kerr (19) 34. Men: Stableford: N Renwick (23) 41. Medley: Stableford: 2B: I Kaba (12) J Boediman (6) 48. 2B Scr: P Kobkuea (9) T Chotichuong (8) 35.

   MORISSET: Jnr: Stroke Challenge: C Mackay (1) 76. R Singh (5) 78.

   MUIRFIELD: Medley: Stableford: T Vesperman (30) 40 cb. Mxd: Stroke: Foursome: A Scr: A Bratz J Doherty 77. B Scr: H Ra S Ra 92. C Scr: M McDonald M McDonald 102. A: R Scott (12) S Wild (23) 71.5. B: T Jeong (18) S Jeong (28) 72. C: G Murgatroyd (30) K Murgatroyd (28) 78. Foursome C'ship: A: A Bratz J Doherty 160. B: R Scott S Wild 186. C: M McDonald  M McDonald 201. A: I Bamford V Bamford 148 cb. B: T Jeong S Jeong 146. C: M McDonald M McDonald 156.

   NEWCASTLE: Medley: Stableford: R Clarck 38 cb. L Minehan 34 cb.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: Div 1: R Coffey (18) R Shuttleworth (6) 53. Mxd: Div 1: D Wong (18) G Wong (43) 50. Women: Div 1: A Lee (25) H Lee (12) 46. Men: A: R Shuttleworth (6) 43. B: D Wong (18) 42. C: D Lee (20) 41. D: K Baron (30) 39. Women: Div 1: C Truong (21) 39. Div 2: T McManus (32) 36. Stroke: Medal: Div 1: M Woodley (8) 75. Div 2: A Arathoon (18) 69. Div 1 Scr: F Montgomery (7) 88.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: T Gale (9) 41. A Scr: T Gale 33. 2B: M Morley (23) T Rogers (17) 46 cb. Hole in one: T Rogers at 5th. K Skelton at 16th.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: A Gilsenan (15) P Gouge (21) 49. Men: G Mymin (21) 38. Stableford Gold: B Stewart (35) 26. Women: Stableford: Div 1: A Robertson (20) 38. Div 2: C Bloch (29) 39.

   OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: D Bae (28) J Corder (11) 48 cb. Men: D Bae (28) 41. Women: N White (33) 42.

   PACIFIC DUNES: Men: Stroke: Foursome C'ship: M Rota P Bowron 166. Women: D Leahy D Lewis 184.

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: B Charles (45) W Abrahams (25) 74. Men: J Edwards (9) 40. Women: V Fitzgerald (20) 40.

   PENRITH: Mxd: Stableford: R Hickey (8) 41. H Hong (30) 36.

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 4B: C Carter (18) 44. A Carter (33) 44. S Hartman (15) 36. Women: K Rowland (14) 30 cb. Jnr: L Allen (23) 39.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: M Gigson (14) J James (11) 79. M Gibson (14) 43. Scr: D Simmons 26. Hole in one: M Gibson at 13th. Women: Stroke: Foursome: K Brinckley K Stack (27.5) 63.5. Foursome C'ship: J Dunn C Shean 167.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: W Finney (13) G Hunter (15) 44 cb. Div 1: W Finney (13) 37. Div 2: C Davidson (33) 36 cb.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: Div 1: T Ogden (30) 38. Div 2: S Tonkin (16) 46. Div 3: B Wilson (22) 36. Bungool: Div 1: T Ogden (3) 37. Div 2: S Stibbard (14) 35. Div 3: S Josephsen (31) 38.

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: O Cao (31) J Song (18) 52. Mxd: M Hasemer (24) D Hasemer (35) 47. Men: A: J Song (18) 42. B: A Sindel (27) 37. Women: B Edwards (45) 40. Snr G Grace (24) 38.

   ROSNAY: Men: Stableford: Div 1: J Russell (3) 41. Div 2: C Cockburn (24) 40.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: R Kelly (30) 39 cb. Women: K Holden (37) 26.

   RYDE-PARRAMATTA: Mxd: Stroke: Foursome: A Scr: T Popov N Perederienko 87. A: N Doig P Doig (17.5) 74.5. Stableford: 2B: L Cain (16) M Rowe (19) 49. A: M Rowe (19) 41. B: G Liu (34) 34. A Scr: V Chieng 32.

   SHELLY BEACH: Mxd: Stroke: Holden Scramble: M Ayton R Ayton J Daley R Crowther (7) 53. N Rea S Hetherington R Taylor T O'Regan (7.63) 54.37. S Armstrong T May M Shepherd S Shepherd (5.25) 54.37. M Jones C Sherman J Cowan P Betts (8.25) 55.75.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: G Bax (16) M Rippon (10) 74. A: B Nagi (2) 36 cb. B: G Bax (16) 42. C: B Thistlethwaite (21) 36. Scr: S Gibson 34. Jnr: J Pullen (8) 33. Stableford Gold: P Strachan (27) 33. Women: Stableford: S Duncan (27) 29 cb. Stroke: Medal Jul: Div 1: C Margetts (17) 78 cb. S Wright (joint winner) (18) 78. Div 1 Scr: D Biebrick 92 cb. Div 2: P Jacobson (23) 86. Div 2 Scr: D Rockwell 104.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: D Bollinger (Fox Hills 7) 39 cb. B: T Prodromakis (13) 40. C: G Patten (21) 36 cb. 2B multi: A: M Cruice (11) R Hope (13) 80. B: T Prodromakis (13) D Perkin (24) 77. A Scr: D Bollinger (Fox Hills) J Field 60.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: D Sidhwa (22) J Snelgrove (6) 51. Mxd: Y Yeoh (16) S Shin (8) 47. Men: G Vale (10) 41. Women: K Kang (20) 39.

   TALLWOODS: Stableford: A Smith (19) 40. Women: M Byrnes (24) 33.

   TAREE: Men: Stableford White: A: R Nupier (11) 32. B: G Watman (17) 35. C: A Moore (22) 35.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: A Lee (18) W Timso (19) 48 cb. I Woollett (15) 41.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B Agg: T Graham (23) T Parsons (7) 78 cb. M Doust (16) 42. Scr: D Mulvenna 32. Women: S Pickering (25) 39.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: J Bowen (6) P Donnan (12) 42. A Scr: P Hoy T Allan 26. Par: J Ganderton (6) 4 up. Scr: T Berrett 1 up. Stableford: M Wilcox (23) 32. Women: S Lee (23) 34. Cup: S Lee (23) 64.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: N Escubio (14) 20.

   TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: N Beukers (16) T Jaye (7) S Dunstan (24) J Whitehead (13) 89. Men: Div 1: D George (6) 39. Div 2: I Knight (33) 34. Women: N Tracey (30) 35. Medley: Scr: B White  35.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: A: M Bennett (12) 44. A Scr: J Glasheen 34 cb. B: T Kudinar (18) 43. B Scr: C Choo 23. C: D Berry (19) 37. C Scr: H Thakrar 14 cb. Women: S Yoo (20) 30.

   WAKEHURST: Mxd: Stableford: 2B: M Gerner (26) G Gerner (17) 44. Men: A: Y Yoon (16) 39. B: M Merrick (32) 36 cb. Women: A: C Ku (16) 33 cb. B: R Thomas (32) 37.

   WALLACIA: Stableford: L Kenneth (32) 35 cb.

   WARRINGAH: Stableford: M Cuzzilla (13) 38. Women: C Richmond (21) 37. Stroke: G Vasile (22) 75. Men: Foursome C'ship: A: S Cowan J Toro bt C MacMillan S Martin . B: P Donnelly W McGurgan bt B Cunningham B Smith . C: T Brown J Brown bt K Davis I Massey 4-3.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: A Thompson (33) M Hanckel (10) 46 cb. A: M White (11) 39. B: S Woo (22) 34. C: S Leung (28) 37.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford: Div 1: P Lane (15) 40. Div 2: G Lane (37) 37. Div 3: F Kleiner (26) 39. Shield: P Lane (15) 40. Women: Stroke: S Zerby (36) 74.

   WOOLOOWARE: Medley: Stableford: Irish Team: P Gillman (27) P Wootton (36) K Perrin (32) S Moore (32) 92. Men: H Fletcher (26) 39. Women: D Soyka (18) 40.

   WYONG: Mxd: Stableford: S Collis (30) D Docherty (28) 47. Men: 4B: C Loudoun (33) G Baxter (16) 44. Div 1: M Pryor (1) 39. Div 2: J Roche (20) 39. Women: D Docherty (28) 34.

   MASTERS PENNANT: Final 16: Dunheved 5-1/2 bt Magenta Shores 1-1/2, Long Reef 5-1/2 bt Charlestown 1-1/2, Toronto 4-1/2 bt Port Kembla 2-1/2, Maitland 5 bt Monash 2, Mona Vale 4-1/2 bt Newcastle 2-1/2, Penrith 4-1/2 bt Bankstown 2-1/2.

20 November 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: K Mcgreavey (20) A Buchan (36) 79. 2B Scr: J Warren D Tindall 62. A: N Warren (7) 40. B: H Sewalt (18) ... more
NSW Golf