NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Stableford: A: D Loughton 36 T Docker (Yowani) 34 N Blencowe 34. B: M Green 38 D Wicks 33 W Smith 33. Women: F Wicks 35 A Douglas 34 C Chan 34.

NSW

   ASQUITH: Men: Stableford: Div 1: S Pennington (12) 37 cb. Div 2: G Wong (23) 34 cb. Women: N Chae (24) 35.

   BANKSTOWN: Mxd: Stableford: 2B Agg: D Daskal G Lane 72. 2B Scr: K Killen L Killen 56. Men: A: V Cantore (12) 38. B: R Lake (16) 39. C: R Clifton (25) 41. Women: S Beves (29) 34.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: S Rudder (20) 36.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: V Jozic (25) H Breading (24) 51. Women: K Abedour (27) J Mansson (26) 40. Men: Div 1: A Whipp (4) 39. Div 1 Scr: K Grant 36. Div 2: V Jozic (25) 45. Women: Div 1: D Hoschke (14) 33. Div 2: I Newport (34) 35.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Medal: Div 1: C Brissett (6) 39. A: R King (19) 38 cb. B: R Parker (23) 33 cb. A Scr: G Jones 27.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: A Potestas (23) B Eagleton (19) 49. K Mudadna (16) 41. Scr: W Matthews 33.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: A: J Kosmina (11) 38. B: L Martini (17) 36. C: R Neilson (35) 35 cb. A Scr: S Lockwood 34. Women: Stroke: T Dakos (17) 75. Medal: A Miranda.

   BOTANY: Women: Stableford: Div 1: F Parker (26) 34 cb. Stroke: Medal Jul: P Fulford (28) 71. Men: Stableford: S Giles (10) 36.

   BREAKERS: Stroke: Medal: A: B Callanan (10) 65. A Scr: S Wilson 73. B: J Foster (20) 65. B Scr: J Norton 81. C: S O'Malverney (28) 72. C Scr: K Mehl 98.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: W Dunn (4) N Rai (15) 43 cb. Div 2: L Dinh (21) N Huynh (22) 46. Scr: T Norris T Dunkin 41. Stableford: A: T Curic (9) 37 cb. B: N Wanigesekere (18) 40.

   CAMMERAY: Stableford: S McGrath (31) 42. Women: M Triggs (35) 34.

   CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: G Nicholls (14) 40.

   CARNARVON: Women: Hole in one: U Bell at 16th. Stroke: Medal Aug: Div 1: M Kang (15) K Kim (11) 73. Div 1 Scr: A Cho 84. Div 2: H Lee (18) 68. Div 2 Scr: K Kim 92. Div 3: A Cho (26) 74. Div 3 Scr: H Hong 108 cb. 2B: M Kang (15) H Lee (18) 141 cb. Men: Par White: A: M Feng (11) 3 up. B: E Kim (13) 4 up. C: P Barone (25) 5 up.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: N Ward (31) B Evans (15) 48. Men: A: B Frome (12) 38. B: R Witheridge (17) 39. C: N Ward (31) 39. Women: B Kil (0) 34. Medley: PM 2B: P Mahony (27) G Mahony (25) 46. 2B Scr: P Idquival J Bugdalski 37. Men: PM: A: R Singh (5) 37. B: S Blaker (14) 33. C: P Mahony (27) 40. Women: D Geraghty (44) 40.

   CONCORD: Men: Stableford: M Baxter (16) 39. Women: M Cheng (35) 37 cb. Men: 2B: M Edgtton (7) R Vallelonga (18) 43.

   CROMER: Jnr: Stableford: 9-hole: A Dow (36) 21. Medley: H Parker (19) 41. 4B: T Yamazaki (17) K Ishida (9) 46 cb. 2B: R Manson (14) J Manson (18) 43 cb.

   CRONULLA: Mxd: Par: 4B: R Feehan (17) T Feehan (27) 8 up cb. Men: Stableford: 2B Agg: B Flegg (20) G Rann (9) 72. M Brown (9) 38. A Scr: J Forest 33. Women: C Treloar (39) 34 cb.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: D: D Lancett (24) G Van Der Hout (30) 48. D Scr: T Hill J Russo 40. Men: Div 1: T Hill (6) 37. Div 2: T Pearson (18) 37. Div 3: M Lucas (31) 38 cb. D Scr: J Russo 33. Women: D: S Ra (23) 39.

   DUNHEVED: Mxd: Stableford: 3B: B Bourke (25) L Bourke (29) C Wilson (35) 46. Men: 2B: Div 1: G Burke (30) A Drury (22) 45. Div 1 Scr: P Watson T Moses 37.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford White: A: D Jones (5) 36. B: D Smith (20) 41. C: J Mootoo (25) 40. D: R McAleer (33) 39. A Scr: C Hicks 34.

   ELANORA: Medley: Stableford 4B: White: M Broadfoot (20) K Lane (30) 47. Hole in one: J Ingate at 12th. Men: Stroke: Foursome C'ship: N Mundy G Doyle bt K Donohoe N Wall 3-2.

   EVERGLADES: Stableford: Div 1: S Binder (2) 37. Div 2: K Dryden (26) 39. 2B Agg: B Garwood (27) S Binder (2) 75. Mxd: Pink: J Anderson (33) R Anderson (17) 67. Women: C Post (38) 38. 2B Agg: C Post (38) J Costelloe (16) 74.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: A: J Wheatley (0) 35. B: I Lee (Carnarvon 17) 36. C: G Clark (22) 35 cb.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: K Cheam (17) 37.

   GORDON: Men: Stableford Black: C Te Peeti (15) 39. Women: Stableford: B Loveday (20) 32.

   GOSFORD: Men: Stableford White: E Rogers (8) 38 cb. Women: Stableford: R Brown (32) 39. Mxd: 2B: Y Chin M Moon 47 cb.

   KAREELA: Mxd: Stableford: 2B: J Franklin (21) B Franklin (19) 51. Men: J Shanahan (11) 38 cb. Women: K Morgan (43) 37 cb.

   KILLARA: Men: Stableford: A: H Heaney (13) 35. B: G Piper (20) 39. Women: J Curtis (20) 37. Mxd: J Curtis (20) N Pigot (23) 45. Medley: G Piper (20) S Jobson (23) 45.

   KOGARAH: Stableford: 4B: J Heron (4) R Davis (9) 46. J Eguchi (23) 40. Scr: J Heron 33. Women: M Sui (17) 35.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: H Bourne (30) 39. Men: Stableford White: A Davis (7) 38. S Powell (31) 40. A Davis (7) 38. S Powell (31) 40.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: J Wright (Eastlake 13) P Martins (Castle Hill 26) 51. P Martins (Castle Hill 26) 41.

   LANE COVE: Women: Stableford: R Glover (26) 40. Hole in one: J Hannay at 6th.

   LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: N Hughston (7) 39. B: M Nguyen (17) 36. C: Y Pillay (34) 38. 2B Agg: M Nguyen (17) T Nguyen (26) 70 cb. Women: Medal: A: R Sirisatien (21) 75 cb. B: V Micallef (27) 74 cb. C: E Emmerson (34) 76. A Scr: Y Kim 83. B Scr: S Choi 100. C Scr: H Humphries 115.

   LONG REEF: Women: Stableford: J Preston (23) 32. Men: C Roberts (8) 36. Medley: A Lynn (5) I Perrin (7) 42.

   LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: White: R Crawford (20) D Gibson (5) 45. A Robinson (10) 41.

   MACARTHUR GRANGE: Stableford: S McKay (4) 34.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: R Vourloumis (9) S Avdelas (17) 48. S Avdelas (17) 40.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: C Prowse (12) 36.

   MANLY: Men: Stableford: B Gordon (13) 41. Women: M Swanson (34) 39 cb. Medley: M Asari (30) J Gomola (24) 48 cb. Trophy: B Maggs (28) P Amate (36) 48 cb. Mxd: 2B: J Gallagher (19) T Gallagher (19) 51. Men: Stableford White: C Elvy (21) 45 cb. Women: Stableford: S Gaunt (35) 33 cb.

   MARRICKVILLE: Women: Stroke: A: G Burr (28) 60. A Scr: J Bevan 74. Div 1: C Van Der Brink (23) 194. Div 1 Scr: G Varcoe 261. A/Medal: C Van Der Brink (23) 64. B: J Johnson (31) 70. Veteran Women: C Van Der Brink (23) 64. Men: Stableford: M Oneill (10) 37 cb.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: J D'Elia (16) A Mackinnon (23) 73. J Camarda (18) 40. Scr: S Fitzpatrick 35.

   MONA VALE: Men: Stableford: C Mcintyre (19) 40. Women: S Cole (12) 35.

   MONASH: Men: Stableford: G Hooker (16) 37 cb. Women: J Drutman (24) 34. Men: 2B: K Nomura (16) N Chung (20) 46. Mxd: C Fink (9) N Fink (38) 42. Men: 2B Scr: A Wood B Pike 33 cb.

   MOORE PARK: Medley: Stableford: 2B: G Thattil (15) S Smith (22) 45. Scr: G James P Montague 30. Men: Stableford White: M James (22) 42. Women: Stableford: T Nguyen (22) 36.

   MORISSET: Men: Stableford White: D Newman (20) 38. Women: Stableford: G Roser (28) 36.

   MOSS VALE: Mxd: Stableford: L Bell (Kiama 34) 40.

   MUIRFIELD: Men: Stroke: Ambrose: G Mathews (6) M Patton (8) 60.5. Mxd: T Kim (12) G Jung (23) 63.25 cb.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: A: J Cheeseman (11) 38. B: D Wong (18) 39. C: W Scutts (26) 40. D: N Graeve (32) 42. Women: Div 1: B Nolan (24) 41. Div 2: S Mezger (27) 36. Men: 2B: N Graeve (32) K Flanagan (28) 50. Women: L Ong (22) B Nolan (24) 46. Mxd: P Nolan (29) B Nolan (24) 49.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: T Cowan (17) 42. 2B: T Greenwood (23) R Perkes (23) 49. Women: Stroke: Medal: A Castillo (36) 71.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: M Salkinder (39) J Widarma (3) 42. Men: C Goldschmidt (10) 35 cb. White: M Scannell (9) 30. Stroke: Scr: M Burns 27 cb. Women: Stableford: M Wilde (23) 35. Stroke: Medal: J Driscoll (9) 78.

   OATLANDS: Mxd: Stableford: 4B: N Govers (9) A Walkerden (22) 46. Medley: P Kim (24) M Han (34) 51. Men: P Kim (24) 42. Women: V Shin (19) 40.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: J Bell (25) 30. Women: J Morgan (2) 31.

   PENNANT HILLS: Mxd: Stableford: 2B Agg: N Garnsey (45) D Garnsey (14) 68 cb. Men: Stableford White: R McBurney (13) 38. Women: Stableford: N Garnsey (45) 35. Stroke: T Lee (19) 75.

   PENRITH: Mxd: Stableford: 2B: K Robertson (27) A Hazer (18) 46. A: B Morrison (12) 38. B: K Robertson (27) 41.

   PYMBLE: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: C Raine (17) K Raine (19) 76. Scr: D Holmes K Cant 82. Stableford: 4B: M Andrews (17) F Zwarteveen (25) 45 cb. M Andrews (17) 41.

   RANDWICK: Stableford: Div 1: D Simmons (5) 38. Div 2: M Hewitt (16) 34 cb. Scr: M Kandara 26 cb. Women: Stroke: Medal: Div 1: J Dunn (21) 66. Div 2: M Haworth (40) 59.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: N Collier (24) C Collier (28) 69. N Collier (24) 37.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: Div 2: R Madders (17) 43. Gangurru: Div 1: J Davies (7) 45. Div 2: R Prasad (13) 36. Div 3: K Richey (21) 39.

   ROSEVILLE: Mxd: Stableford: 4B: N Campbell (19) G Cooper (14) 36. Stroke: A Butler (8) W Butler (21) 72.5. Medley: Stableford: 2B: L Miller (22) S Ryan (10) 47. Mxd: A: B Gilroy (17) 41. B: L Miller (22) 42. Snr G Grace (23) 32.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stroke: Foursome: Championship: Div 1: M Hawker R Foord bt S Nolan C Nolan 4-2. Stroke Foursome C'ship: Black: Div 1 Scr: N Spry H Donaldson bt M Graham A Harris 1 up. Women: Stableford: Div 1: K Holden (36) 41. Men: Stableford White: Div 1: A Malone (25) 38.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: D Furlong (29) J Furlong (31) 45. D Furlong (29) 40. Stroke: K Turner (19) 70. A Scr: H Kim 79.

   SHELLY BEACH: Women: Stroke: Holden Scramble: D Davis V McGregor V Ireland L Farrah 61.75. Hole in one: S Hines at 4th. Men: Stroke: Medal Aug: A Scr: T O'Regan 73. A: M Burke (6) 70. B Scr: J Linnet 84. B: J Hudson (17) 67. C Scr: T Johnson 87. C: T White (28) 68 cb.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: C Smith (5) S Gibson (2) 71. A: C Smith (5) 37. B: J Coorey (17) 35. C: B Gates (19) 37. Scr: S Gibson 33. Jnr: J Pullen (7) 40. Stableford Gold: M Pollard (31) 35. Stableford: H Williams (13) 27. Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: D Wilmshurst (21) 74. Div 1 Scr: T Nurdi 80. Div 2: L Brown (24) 78. Div 2 Scr: L Brown 102.

   STONECUTTERS RIDGE: Women: Stroke Medal: Gold: A Korte (9) 74. Medley: Stableford: A: N Ferrer (5) 35. B: D Sinai (12) 36. C: M Oh (35) 36. A: M Coleiro (20) D Perkin (24) 46. B: G Catto (11) P Loader (16) 43 cb.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: W Browne (15) D Jennings (21) 46. Mxd: G Kim (25) J Lee (23) 46. Men: J Paik (16) 40. Women: S Park (16) 40.

   TALLWOODS: Men: Stroke: P Townsend (18) 72. Women: M Gleeson (31) 75. Men: Medal: A: J Cutler (10) 76. B: P Townsend (18) 72. C: R Gould (21) 73. Women: A: J Bennett (11) 78. B: M Byrnes (24) 75. C: M Gleeson (31) 75.

   TAREE: Men: Stroke: Medal Aug: A: B Allan (8) 75 cb. B: S Carr (12) 70. C: P Wildblood (19) 67. Div 1: S Carr (12) 70. Div 1 Scr: B Roach 75. Div 2: P Wildblood (19) 67. Div 2 Scr: G Leslie 86. Women: Stableford: M Pitman (30) 39. Medley: Stroke Ambrose: White: P Doherty G Dunn P Kennewall T Kennewall 50.875.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: Irish Team: M Miyairi (15) K Saikawa (18) Y Kitai (17) M Kitai (16) 118. K Saikawa (18) 37.

   THE AUSTRALIAN: Women: Par: P Russell (38) 2 up. Men: Stroke: Trophy: K Osgood (11) 71. A Bosch (8) 73.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B: R Matthews (13) P Sate (24) 45. M Hogan (20) 37. A Scr: S Twaddell 31. Women: M Schuhmann (18) 33.

   THE LAKES: Medley: Stableford: A: D Wong (13) 38. A Scr: S Ribarovski 30 cb. 4B: E Chan (32) R Chan (22) 42. A Scr: T O'Rourke K Teo 31. Women: S Lee (23) 36.

   TOUKLEY: Medley: Stableford: 2B: M Sykes (16) L Sykes (45) 45. Men: N Beukers (17) M Hall (14) 45. Div 1: M Hall (14) 38. Div 2: A McWilliam (19) 35. Women: J Dind (22) 37. Medley: Scr: S Walker 30.

   TWIN CREEKS: Men: Par: A: L Grassi (11) 3 up. A Scr: R Alonso 1 down. B: T Opie (16) 2 up. B Scr: J Sidoti 11 down. C: S Jones (28) 4 up. C Scr: J Mallia 11 down. Women: S Yoo (20) 2 up.

   WAKEHURST: Men: Stableford: A: S Oh (16) 38. B: M Sant (34) 36. Women: A: T Kim (22) 37. B: J Gailey (34) 36.

   WALLACIA: Men: Stableford White: S Dodsworth (33) 38.

   WARRINGAH: Men: Par: T Berry (18) 3 up. Women: J Ellam (25) 3 up. Medley: 2B: C Diong (20) J Ellam (25) 10 up.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: Div 1: V Scuglia (22) M Sangdao (17) 47 cb. A: M King (20) 38. B: H Wick (24) 40 cb. D: C Lee (43) 36.

   WOOLLAHRA: Stableford: 2B: M Peters (17) D Bayley (30) 45. Div 1: T Browne (7) 37. Div 2: M Grunwald (22) 38. Div 3: F Kleiner (26) 37. Women: L Power (22) 36.

   WOOLOOWARE: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: D Bonnitcha (36) H Fletcher (26) 72.

   WYONG: Men: Par: Div 1: R Cross (16) 3 up. Div 2: J Roche (19) 10 up. Women: K Buckley (18) 2 up. Men: 2B: B Hack (9) J Roche (19) 12 up. Mxd: D Barnes (30) S Robinson (24) 13 up.

25 May 2018
ASQUITH: Women: Stableford: 2B multi: L Young (44) J Campbell (37) 74. E Kang (24) 37 cb. more
NSW Golf