NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: Div 1: M Boland (8) 39. Div 2: N Irani (33) 41. Women: A Lee (20) 36. Medley: 2B: E Jurd (12) J Erikson (17) 44. Mxd: Y Kim (15) E KIm (22) 44.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: P Sainsbury K Conroy 48. Scr: L Killen T Colella 35. A: P McGlade (9) 38. B: A He (16) 41. C: T Colella (30) 38. Women: K Ann (23) 35.

   BARDWELL VALLEY: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: S Howard D Williams 153. Foursome: S Howard (9) D Williams (5) 69. Medley: Stableford: P Dickson (24) 31.

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: K Anderson (7) 42. Hole in one: M Williams at 13th.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: C VanNiekerk (27) F Nila (29) 52. Men: Div 1: A Bollans (12) 39. Div 2: F Nila (29) 44. Scr: R Loewenthal 35. Women: E Gregory (31) 42.

   BELMONT: Women: Stableford: Div 1: M Frost (26) 33. Div 2: K Willoughby (40) 37. Men: Div 1: D Grace (13) 39. Div 2: N Karras (27) 39.

   BEVERLEY PARK: Mxd: Stableford: 2B: Div 1: D Jessop (20) A Horton (17) 47 cb. Scr: G Ferguson (15) R Moses (6) 36. A: B Cobb (7) 40. B: G Ferguson (15) 41. C: G Walsh (25) 40. Div 3: I Etcell (22) S Etcell (23) 49. Div 4: I Etcell (22) 40. Div 5: L Aller (35) 35 cb.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: S Hogg (23) L Budden (17) 47 cb. Hcp: A Potestas (22) 43. Scr: W Matthews 34.

   BONNIE DOON: Women: Stroke: Foursome: T Dakos (17) K Smith (19) 75. Medley: Stableford: A: J Muratore (12) 41. B: W Darmawangsa (14) 39 cb. C: M Tupper (21) 42. Scr: A Berryman 36. 2B Agg: P Bokeyar (20) W Darmawangsa (14) 75.

   BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: B Smith (13) A Darling (15) 33. W Mordue (0) 33.

   BOTANY: Women: Stableford: Div 1: D Leary (29) 43. Div 2: J Gu (43) 41. Men: S Waller (23) 38.

   BREAKERS: Men: Stableford: 2B: A Barnes (17) B Hayward (27) 46. A Barnes (17) 39.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stroke: C Connor (39) 71 cb. Men: Stableford: 2B: E Cretan (20) J Campbell (17) 44. A Wren (10) 40.

   CAMMERAY: Men: Stableford: G Jones (10) 40. Women: J Hughes (30) 30.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: J Abood (22) P Stephens (9) 51. Scr: S Moylan J Lind 39. A: P Mace (12) 39 cb. B: S Nagle (15) 41. C: H S Yoo (22) 41 cb. Mxd: 2B: Y D Choi (25) M J Choi (20) 51. Bowl: Y D Choi (25) S Shin (22) 50. Women: 2B: J Kang (19) S S Kim (22) 45. Scr: J Threlfo B Threlfo 32. Div 1: H Lee (11) 36. Div 2: S S Kim (22) 40. Div 3: J Savage (29) 39.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: F Wilson (18) L Wilson (28) 80. Men: A: T Dibble (7) 42. B: F Wilson (18) 43. C: B Milinkovic (25) 39 cb. Women: B Gray (21) 39. Medley: PM 2B agg: R Campbell (15) D Campbell (25) 75. Men: PM: A: J Farnham (9) 39. B: R Campbell (15) 39. C: B Geraghty (21) 42. Women: D Campbell (25) 36. Medley: Scr: J Xiao (19) T Dibble (7) 50.

   CONCORD: Men: Par: J Stenhouse (13) 1 up. Women: M Cheng (33) 1 up. Men: 2B: R Xu (21) T Seeto (33) 7 up cb.

   CROMER: Medley: Stableford: J Horne (23) 41. 4B: R Elliot (11) C De Vleeschauwer (20) 45. 2B: J Wallace (23) M Wallace (37) 46. Jnr: 9-hole: J Thomas (36) 23.

   CRONULLA: Men: Hole in one: B Morgan at 18th. Medley: Stableford: A Scr: B Thompson 35. R Beech (24) 36. S King (15) 39.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: D: J Kim (20) S Sun (11) 46. D Scr: J Russo A West 38. Men: Div 1: B Porter (13) 38. Div 2: P Barry (18) 38. Div 3: Y Lee (34) 41. D Scr: J Russo 37. Women: D: I Chung (33) 35.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: A: J Murray (19) P Waed (21) 45. Div 1: L Plumridge (29) 38. Div 1 Scr: C Williams 33. Mxd: A: C Wilson (34) M Wilson (23) 44. Div 1: C Wilson (34) 36.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford: 2B: P Thorpe (27) M Moore (31) 48. A: D Roberson (3) 41. B: S Wong (13) 36. C: A Muller (22) 41. D: S Saunders (29) 41. A Scr: C Hicks 34.

   ELANORA: Medley: Stableford 4B: C Austin (30) R Austin (36) 45.

   EVERGLADES: Mxd: Stableford: Team: R Biddolph (24) C Biddolph (19) J Counsell (25) H Counsell (21) 96. Men: Div 1: C Biddolph (19) 44. Div 2: H Counsell (21) 37 cb. Women: S Balneaves (35) 39.

   FOX HILLS: Men: Stableford: A: J Wheatley (scr) 37. B: R Chand (17) 36 cb. C: S Lee (20) 39 cb. Women: W Joo (43) 39.

   GORDON: Men: Stableford: W Trantum (11) 38. Women: S Davis (23) 37.

   GOSFORD: Mxd: Stroke: President's Trophy: W Bailey F Bailey (18.375) 67.625. Captain's Trophy: S Robinson L Robinson (18.75) 70.25.

   HARRINGTON WATERS: Medley: Stableford 2B Agg: P Hearn (29) C Hearn (22) 78. Men: G Tape (31) 41. Women: White: D Passfield (33) 38.

   KAREELA: Mxd: Stableford: 2B Agg: W Knight (6) C Kean (33) 71 cb. Men: G Payn (17) 40. Women: D Campbell (28) 35 cb.

   KILLARA: Medley: Stableford: 2B: I Frankish (13) C Saunders (22) 44 cb. Mxd: C Cooper (17) C Cooper (22) 44 cb. Div 1: D Pohl (14) 40. Div 2: S Mugglestone (30) 43. Women: C Pigot (22) 34 cb.

   KOGARAH: Men: Stroke: G Heron (14) 50. Medal Aug: D McGinty (12) 54. Stableford: R Kimpton (29) 39. A Scr: J Hodder 34. Women: H Jones (27) 33. Mxd: 4B: K Herbert (26) H Herbert (29) cb.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: B Naismith (8) B Kanniappen (13) 74 cb. Scr: S Harmer C Thompson 55. A: H Leicester (5) 40. B: A Towle (17) 38. C: G Johnson (25) 40.

   LANE COVE: Mxd: Stableford: R Mayhew (22) 41.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: P Cho (32) D Hong (29) 49. Scr: M Arnold C Jaeger 38. Men: A: D Brooks (11) 38. B: J Ahn (19) 40. C: J Kim (22) 43. Women: C Yoon (18) 38.

   LONG REEF: Men: Stableford: M Jones (25) 40. Women: J Prestoon (22) 34. Medley: B Jones (20) M Jones (25) 50.

   LYNWOOD: Medley: Stableford: M Meincke (17) 45. Div 1 Scr: C Kaehler 36. 2B multi: M Stroud (9) 89. B Regan (8) 89.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Par: 2B: R Braithwaite (5) T Wood (24) 9 up. H Hindmarch (30) 3 up.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: S Gale (36) 38.

   MANLY: Mxd: Stableford: 2B: M Liira (23) J Gallagher (17) 50. Men: R Taylor (15) 43. Women: M Asari (30) 37. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: P Bardetta B Haskins (7) 169.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: B Grech (13) 36. Women: J Morgan (29) 33 cb. Veteran: J Granger (28) 33.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: J Camarda (18) 39. 2B multi: T Tedesco (10) E Zaccomer (14) 71. Scr: S Fitzpatrick 31.

   MONA VALE: Men: Stableford: I Fergus (18) 39 cb. Women: D Agostino (28) 39.

   MONASH: Men: Stableford: G Howe (6) 38. Women: V Thomas (24) 37. Mxd: 2B Agg: G Howe (6) W Harrington (6) 68 cb. Men: Y Naidoo (12) N Burton (12) 70. Mxd: 2B Scr: G Howe W Harrington 35.

   MOORE PARK: Medley: Stableford: 2B: K Pattenden (7) M Ives (20) 47. Scr: K Kim K Kang 32. Men: W McManus (13) 41 cb. Women: L Hoang (20) 39.

   MUIRFIELD: Men: Stableford 2B Agg: A Chan (24) M McEnearney (17) 76. Women: M McDonald (25) S Ruxton (28) 70. Mxd: A Haggar (22) J Haggar (31) 78. Men: A Haggar (22) 41 cb. Women: L Dixon (19) 42.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: W McMichael (23) C Kimpton (25) 49. Mxd: B Eckstein (29) L Simmons (39) 45. Women: T Hillary (24) M Johnston (35) 46. Men: A: C Gordon (4) 37. B: B Robinson (17) 40. C: G Williams (20) 41. D: D Carr (30) 41. Women: T Hillary (24) 34. L Simmons (39) 35.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: D Kong (25) 39 cb. Scr: P Banbury 35. 2B: R Perkes (23) D Schroder (30) 48. Hole in one: L Walker at 11th. T Rogers at 16th. B Worrall at 17th.

   NSW: Medley: Stableford: 4B: P Keogh (13) M Salkinder (38) 45. Men: D Cheok (8) 36 cb. Stableford: C Scannell (21) 35. Gold: B Stewart (35) 24. Women: M Wilde (21) 36 cb. A Kernot (33) 39 cb.

   OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: T Ly (17) D Racine (7) 47. Men: K Kim (25) 39. Women: P Terry (28) 34 cb. Mxd: Trophy: J McGrath R McGrath bt C Lamond R Devi.

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: S Morley (15) A Wiltshire (10) 47 cb. Men: A Wiltshire (10) 44. Women: H John (45) 37.

   PENRITH: Mxd: Stableford: A Song (10) 39. D Montgomery (12) 36.

   PYMBLE: Medley: Stableford: R Boyd (27) 41. 2B: M Piggott (21) J Stoel (32) 47.

   RANDWICK: Medley: Stroke: Foursome C'ship: P Johnstone C Owen 71. Foursome: S Wright D Wright (20) 59 cb.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: D Evans (12) 41 cb. Div 2: S Cullen (26) 37 cb. P Wilson (16) W Popplewell (10) 50.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: Div 1: P Watts (12) 38. Div 2: D Hall (18) 36. Div 3: S Kusto (19) 41.

   ROSEVILLE: Mxd: Stableford: Foursome: L Pincott (29) R Napier (30) 38. W Butler (21) A Butler (8) 70.5. Medley: 2B: G Lynn (33) K Shepherd (30) 50. Men: A: B Timmony (13) 35. B: M Gleecher (24) 40 cb. Women: M Stringer (25) 39. Snr D Hum (21) 34.

   ROSNAY: Men: Stableford: Div 1: S Sloan (15) 40. Div 2: D Turner (16) 41. Women: C Vanmilder (28) 36.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: N Apps (34) B Apps (35) 52. N Apps (34) 46. Scr: B Mckissock 31.

   SHELLY BEACH: Men: Stroke: Foursome C'ship: A: T O'Regan R Wehrle 150. B: N Coombs M Cook (15) 133. C: I Clift (21) G Stephens (23) 144.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: E Berchowitz (12) P Schulties (15) 79. A: E Berchowitz (12) 42. B: C Dumbrell (16) 37 cb. C: A Bowers (24) 39 cb. Scr: M Tey 31 cb. M Tey 31 cb. Jnr: S Davies (12) 39. Women: Par: A: D Wilmshurst (20) 2 up. B: C Cameron (25) 1 up. Medley: Stableford Gold: P Strachan (27) 33. Stableford: P Pitsawong (8) 35.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: Irish Team: Div 1: L Plant (21) R Gear (18) M Ramsay (6) L Robinson (19) 91. A: M Ramsay (6) 42. B: R Cue (12) 40. C: C Ison (36) 41 cb. Women: S Golebiewski (26) 41.

   STRATHFIELD: Men: Par: 2B: D Sidhwa (21) J Snelgrove (5) 9 up cb. Mxd: T Lee (9) H Jang (11) 8 up cb. Men: A Shun (18) 4 up. Women: S Shin (7) 1 up.

   TALLWOODS: Men: Stableford: A: W Aldham (10) 39. B: W Byrnes (18) 38. C: B Brookes (20) 38. Women: J Stephens (25) 35.

   TAREE: Men: Stableford: 4B: R Cribb (20) D Golledge (16) 48. P Wildblood (18) 40. Women: R Northcott (38) 34. Men: Stroke Matchplay: T Watkin J Watkin bt D Reed B Pitman 3-1. Medley: Stableford Irish Team: J Stinson (12) M Stinson (24) C Andrews (19) J Andrews (8) 87.

   TERREY HILLS: Mxd: Stroke: Captain's Trophy: R Walsh bt D Fitzgerald 6-4. Men: Stableford: 2B: G Clarke (24) M Clendenny (24) 46. G Clarke (24) 38.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: P Russell (37) 78.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B Agg: J Jakobsson (13) B Cudlipp (17) 78. B Watson (22) 39. A Scr: D Sloman 31. Women: T Papa (35) 36.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: T Finney (9) M Roth (9) 42. A Scr: D Maloney T Berrett 39. S Kyriacou (+2) 40. Par: 4B: K Yao (30) D Dai (34) 7 up. Women: Stroke: S Lee (22) 75. Gold Medal: S Lee (22) 75. Jnr: Trophy: T Ellems (9) 76.

   THE RIDGE: Stableford: 9-hole: M Hema (14) 19 cb.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: S Baker (19) S Fisher (21) 46 cb. Mxd: I Knight (33) J Knight (24) 45 cb. Medley: Scr: Y Boardman 32 cb. Men: Div 1: E Horvath (14) 41. Div 2: E Todhunter (23) 40. Women: T Lonergan (8) 40.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford: A: D Davies (26) 45. A Scr: R Alonso (1) 38. Women: K McDonald (29) 33. Medley: Split Six: E Jamieson C Jamieson 71.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: G Rosa (14) M Merrick (32) 47. Men: A: Y Yoon (14) 38. B: M Merrick (32) 39. Women: K Skelton (25) 42.

   WALLACIA: Medley: Stableford White: M Millyard (10) 42.

   WARRINGAH: Men: Par: C Wu (11) 6 up. Women: B Myers (21) 2 up. Stroke: B Dorich (27) 71.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: L Robinson (21) 35.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: Div 1: B Eastaway (12) D Fulham (25) 45 cb. A: M White (10) 37 cb. B: G Papadatos (32) 42. D: V Tumminello (30) 37 cb.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: C Muir (34) 34. C MUIR (34) 34. Men: Stableford 2B: White: R Lobb (28) M Richardson (33) 47. Div 1: P Vedder (16) 38 cb. Div 2: P Reed (23) 40 cb. Div 3: D Cohen (24) 40.

   WOOLOOWARE: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: A: L Willis T Norris 182. B: D Bonnitcha H Fletcher 207. S Crestani (33) S Crestani (24) 71.5.

   WYONG: Men: Stableford: Div 1: M Russell (15) 39. Div 2: D Smmith (28) 42. Women: F McKinnon (39) 38. Mxd: S Rapmund (17) G Rapmund (31) 45. Men: 2B: D Smith (28) B Windle (14) 47.

17 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: 2B Agg: C Kim (20) S G Kim (18) 73. S Kim (18) 39. more
NSW Golf