NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

ACT

GUNGAHLIN LAKES: Stableford A: D Walsh 38 K Slade 37. B: A Mccabe 41 J Mckeough 36. Women: A Douglas 37 L Smith 35. NTP: C Tully (3rd) B Stirling (5th) A Mccabe (11th) J Jones (17th).

NSW

   AVONDALE: Medley: Stableford: 2B: S Fontana (15) P Bennett (18) 53. Trophy: K Williams (19) B Williams (11) 47. S Goddard (7) E Goddard (30) 50.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B Agg: P Marshall (12) P Addington (18) 75. Men: A: T Hagan (8) 38. B: P Addington (18) 38. C: P Hopkins (20) 40. Women: S Beves (28) 38.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: C Kennedy (30) 39.

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: R Cottee (17) 42.

   BAYVIEW: Men: Stableford: Div 1: G Whyte (5) 38. Div 2: G Stuart (21) 42. Women: S Stuart (21) 34. Medley: 2B: S Danielson D Danielson 46.

   BELMONT: Men: Stableford: N Karras (27) 34 cb. Women: V Fallas (37) 36 cb.

   BEVERLEY PARK: Mxd: Stableford: Team Agg: Div 1: G Noble (21) G Seaton (19) P Allen (16) T Lane (7) 121. A: A Swain (5) 41. B: D Jessop (20) 40. C: M Hughes (21) 39. Div 2: B Bull (34) C Berry (14) C Mcenerny (21) P Barnes (16) 115. Div 3: G Pincham (13) 32. Div 4: B Bull (34) 39. Men: Stroke: Shield: J Shaw A O'Sullivan bt N Smith D Parker 1up.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: G Alderton (18) F Stellatos (23) 47. Hcp: L Warby (18) 41. Scr: J Guan 32.

   BONNIE DOON: Women: Stableford: Foursome C'ship: M Woodward (7) F Goodall (15) 188. Men: A: D Watson (8) 36 cb. B: A Hing (19) 31. C: L Rippon (34) 43. A Scr: S Lockwood 35. Medley: 2B multi: N Duddy (23) A Spillane (24) 72.

   BONVILLE: Medley: Stableford: M Tangred (17) 35.

   BOTANY: Women: Stableford: J Gu (43) 37 cb.

   BREAKERS: Men: Stroke: Cup: A Scr: T Purnell 76 to playoff T Purnell 76. A: G Fox (15) 67. Scr: M Laws 84. B: M Laws (18) 66. C: C Carey (22) 67. Scr: C Carey 89.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Par: 2B: B Rouse (12) M Wightman (42) 11 up. A: W Hamilton (7) 1 down cb. B: M Whiting (The Ridge) (16) 7 up. C: M Wightman (42) 3 up.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: Div 1: W Chong (11) J King (9) 42. Div 2: D Renouf (16) L Ryan (27) 44. Scr: T Norris W Dunn 39. A: J Mediati (7) 42. B: T Lee (Tully Pk 19) 34 cb.

   CAMMERAY: Men: Stableford: G Munday (16) 37. Women: J Hughes (29) 35.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: M Mear (20) S Rochester (33) 49. A: K Oh (10) 39 cb. B: S Nagle (15) 42 cb. C: S Rochester (36) 43. Women: C Pak (16) S O Lee (17) 45 cb. Div 1: J Kirby (16) 40. Div 2: C Pak (25) 39. Div 3: H Min (34) 38.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: R Witheridge (15) D Witheridge (36) 48. Men: A: S Newell (9) 39. B: C Wall (19) 37 cb. C: D Witheridge (36) 40 cb. Women: G Kim (16) 35. Medley: PM 2B: L Clarke (27) J McCarthy (24) 47. 2B Scr: J Zugajev S Conley 36. Men: A: R Murray (10) 37. B: J Zavaglia (19) 38. C: L Clarke (27) 42. Women: K Romer (14) 40.

   CROMER: Medley: Par: M Wood (23) 2 up. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: S Adams S Floyd 165. Hcp: L Millward D Millward (20.5) 150.

   CRONULLA: Mxd: Stableford: 4B: K Titmuss (36) M Titmuss (32) 47. Medley: Par: A Scr: J Forest 5 down. A: J Large (13) 2 up. B: M Gilles (18) 3 down.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: Y Kim (29) O Joung (27) 53. Scr: P Hilton J Kiddle 38 cb. Men: Div 1: T Tourlas (13) 37. Div 2: J Eom (21) 43. Div 3: O Joung (27) 38 cb. Scr: J Russon 34. Women: L Kolenko (21) 40.

   DUNHEVED: Mxd: Stableford: 2B: B Bourke (28) L Bourke (25) 44. Men: B Kim (26) B Kim (16) 44 cb. R Charan (17) 34. Scr: D Miller 29. Women: L Bourke (28) 36.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford: A Scr: A Michelsen 32. A: G Marson (12) 37. B: A Stojko (18) 37. C: R McAleer (27) 40. D: R Wall (31) 36.

   ELANORA: Mxd: Stroke Canadian Foursome: C Fairbairn (5) M Fairbairn (32) 70.125.

   EVERGLADES: Mxd: Stableford: 2B: R Biddolph (24) C Biddolph (16) 44. Men: A: J Fleming (17) R Alborough (21) 46. Div 1: A Melnik (19) 38 cb. Div 2: R Alborough (21) 36. Women: M Hockley (26) J Moore (21) 46. Div 1: J Moore (21) 36.

   FOX HILLS: Medley: Hole in one: A Lombardo at 15th. Stableford: M Davies (8) 43.

   GLENMORE: Mxd: Stableford: P Baek (20) 38.

   HARRINGTON WATERS: Men: Par: G Wildsmith (25) 1 down. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: M Feltham C Tapp bt D Fisher . J Fisher to playoff. D Fisher J Fisher (20.5) 71.5.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: M Harding (6) 38.

   JAMBEROO: Mxd: Stroke: 27-hole Foursome c'ship: E Armstrong (21) A Bosanquet (10) 129.

   KAREELA: Medley: Stableford: 2B: K Morgan P Northey 49. Men: G Lavender (30) 46. Women: S Dempsey (22) 35 cb.

   KILLARA: Men: Stroke: Foursome: N Wokes (15) C Wokes (15) 72. Stableford: R Cheung (28) 42. Women: C Pigot (21) 40. Mxd: 2B: C Pigot (21) N Pigot (22) 47. Medley: G Dreverman (25) J Dreverman (18) 45 cb.

   KOGARAH: Men: Stableford: J Waller (22) 40. A Scr: G Harnwell 34.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: J Potter- Robertson (13) 40. Women: S Mitchell (21) 33.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: B Arnold (16) G Farrugia (28) 48 cb. B Arnold (Antill Park 16) 41.

   LANE COVE: Women: Stableford: J Hannay (28) 35.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: A Bowen (14) G Lot (27) 48 cb. A: R Sciuriaga (12) 38. B: J Ahn (18) 38 cb. C: T Deeley (26) 38.

   LONG REEF: Medley: Stableford: 4B: B Jones (19) M Jones (24) 46. Men: C Hughes (10) 37. Women: J Jansson (13) 35.

   LYNWOOD: Medley: Par: L Tsen (19) 5 up. 2B: C Driver (12) L Skinner (16) 9 up.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford: R Hayes (7) 40.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B multi: R Gibson (24) N Gibson (31) 78. R Gibson (24) 40.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: A Aggarwal (17) 35.

   MANLY: Women: Stableford: W Hedges (40) 45. Men: J Murphy (18) 38. 9-hole: F Martin (34) 23. Women: M Martin (35) 18.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: C Ford (17) 37. Women: J Bevan (10) 40. Veteran: M Balch (26) 35.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: F Keh (33) R Matenga (24) 49. F Keh (33) 43.

   MONA VALE: Medley: Stableford: Team: D Koopman R Baker R Bulgin N Westgarth 94.

   MONASH: Men: Stableford: D Gregory (14) 41. Women: I Garay (4) 38. Men: W Teruzzi (13) E Chen (31) 47. Mxd: 2B: H Park (19) J Park (16) 51.

   MOORE PARK: Medley: Stableford: 4B: D Brown (29) J Mould (24) 48. 4B Scr: D Mulhall J O'Hare 37. Men: J Whatmore (28) 42. Women: A Ann (25) 36.

   MORISSET: Men: Stableford: G Outram (22) 44. Women: D Robinson (37) 40.

   MUIRFIELD: Mxd: Stableford: 2B: M Park (27) J Park (28) 46. Men: G Harris (17) E Vitale (26) 51. Women: S Wild (23) L Saunders (11) 44 cb. Men: A Wilson (17) 42. Women: J Hilditch (24) 39.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: A: T Ong (13) 41. B: J Kim (18) 38. C: I Cunliffe (22) 39. D: M Thom (34) 41. Women: Div 1: A Lee (16) 35. Div 2: P Phillips (27) 39. Men: 2B: M Thom (34) P Boyce (32) 53. Mxd: K Allcott (13) M Anderson (34) 46. Women: P Phillips (27) J Adamson (33) 49.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: D Schroder (30) 40. Scr: D Lewis 32. 2B: R Perkes (23) D Schroder (30) 46. Women: Stroke: J Phillips (19) 68.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: R Fearnley (7) S Rich (14) 41 cb. Men: D Butcher (30) 34. Stableford White: K Ryan (15) 30. Stableford: Scr: R Fearnley 35. Women: M Salkinder (38) 32 cb. J Hall (25) 31 cb.

   OATLANDS: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: D Singh L Gyzen 167. Foursome: D Lindsay (7) N Anderson (16) 153. Men: Stableford: P Wagstaff (11) 39. Women: P Terry (28) 33.

   PENRITH: Mxd: Stableford: K Kim (7) 38. K Jones (37) 38.

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: J Kalaf (12) G Kalaf (19) 45 cb. G Kalaf (19) 40. Men: 2B: T Hamilton (20) P Donnelley (20) 45. J Grygiel (26) 38. Women: J Kalaf (31) 33.

   RANDWICK: Men: Stroke: Cup: D Higgins 62. Bowl: D Higgins (8) 54. Jnr: R Fernandes (9) 70. Men: Hole in one: L Toms at 11th. Stableford: Div 2: W Todd (16) 35. Div 1: M Kandara (9) 34. Scr: P Cox 29 cb. Women: Div 1: Y Cheng (30) 36.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: Div 1: D Venables (8) 38. Div 2: I Rose (13) 39. Div 3: J Urry (30) 36. Gangurru: B Hungley (11) 38. P Burley (15) 34. R Frost (27) 34.

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: G Henry (30) G Walsh (22) 45. Mxd: G Cooper (14) N Campbell (19) 45 cb. Men: A: G Cooper (14) 38. B: R Mason (28) 36 cb. Women: K Dowling (29) 35. Snr G Grace (23) 38.

   ROSNAY: Men: Stableford: Div 1: D Turner (16) 44. Div 2: L Pledger (20) 42. Women: F Towney (35) 32.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: M Brown (9) 30. Men: Stableford White: Div 1: J McDonald (16) 36 cb.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: E Kye (36) 41. S Kim (19) 41. Scr: S Seo 31. Mxd: 2B Agg: S Kim (19) S Kim (15) 74. Men: M Gardiner (27) C Williams (31) 73.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: T Howard (21) S McLaren (22) 46. A: D Allomes (3) 37. B: R Crowther (13) 37. C: M Shoveller (29) 38.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: D Loumanis (10) J Reyes (13) 69. A: H Brycki (9) 38. B: C Dumbrell (16) 35. C: C Antonini (21) 34. Scr: L Maskine 31. Jnr: D Loumanis (10) 38. Stableford Gold: P Strachan (27) 32. Stableford: D Wainstein (40) 32. Women: Div 1: L Pellew (20) 35. Div 2: L Brown (24) 36.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par: 2B: A: D Harper (7) 5 up. B: S Alilovic (16) 5 up. C: P Sadovy (30) 8 up cb. D Perkin (23) 13 up. T Prodromakis (13) . A Scr: R Tyson D Harper 3 up.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Phillips (13) B Voysey (23) 47. Mxd: G Choi (13) H Jang (12) 47. Men: K Kanofski (13) 39. Women: J Shin (13) 37.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: Team: D Picello (33) A Picello (10) H Laidlaw (24) R Laidlaw (5) 107. D Picello (33) 44.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Matchplay: G Simpson bt G Everett 3-2. N Dunn bt A Bosch 5-4. Women: Par: P Russell (36) 4 down.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B Agg: S Helferty (25) M Barnes (15) 67. Men: A Scr: A Ogane 27. D Williams (23) 35. Women: T Papa (34) 30.

   THE LAKES: Medley: Stableford: Team: J Grill (31) P Donnan (13) J Bowen (7) P Wilson (28) 98. Stroke: J McCamley (25) 75. Scr: S Kyriacou 77. Women: X Macklinshaw (5) 83. Scr: Y Lin 87.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A Keevers (31) 22 cb.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: D George (6) L Nicholson (17) 45. Medley: P Holz (22) L Hunt (45) 45. Men: Div 1: B Leonard (5) 38. Div 2: P Holz (22) 38. Women: D George (15) 36. Medley: Scr: B Leonard 33. Stroke: Matchplay: R Hawkshaw bt S Mckenzie 1up, S Moore bt C Donsworth 3-1.

   TWIN CREEKS: Medley: Stableford: Split Six: D Bruker R Bruker 66. Men: A: R Brunker (9) 38. A Scr: R Alonso 33. B: J Liddell (15) 35. B Scr: K Loh 18. C: T Ogasawara (23) 39. C Scr: D Berry 16. Women: S Yoo (19) 31.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B Agg: L Denning (20) G Nunn (14) 68. Men: A: S Oh (14) 39. B: L Denning (20) 35. Women: B Riley (26) 38.

   WALLACIA: Men: Stableford: K Lester (31) 43. Hole in one: D Forbes at 17th.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: C Stutchbury M Edgar 45. A: D Blessington (19) 37. B: I Paton (28) 38. C: D Ommundson-Kennedy (32) 35 cb.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: R Tremlett (31) I Stewart (16) 48. Div 1: I Stewart (16) 39. Div 2: S Gottlieb (22) 38. Div 3: D Cohen (24) 39. Women: S Denenberg (33) 35.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: S Morrison (23) 41. Women: P Layton (32) 33.

   WYONG: Men: Stableford: I Steel (14) 38 cb. Women: A McKelvey (34) 37. Mxd: Stableford 2B: K Lindsay (21) J Janik (14) 46. Men: G Sciclina (22) A Turner (16) 45. Div 2: J Park (29) 37.

17 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: 2B Agg: C Kim (20) S G Kim (18) 73. S Kim (18) 39. more
NSW Golf