NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Stableford: A: C Farrell 36 M Arnold 35 T Nguyen 34. B: T Hallam 40 J Franklin 37 B Clarke 35. Women: L Smith 34 J Joyner 34 J Jenista 33. NTP: C Farrell (3rd) J Davies (5th) L Smith (11th) D Callaghan (17th).

NSW

   ASQUITH: Men: Stableford: Div 1: I Lim (13) 42. Div 2: G West (27) 40 cb. Div 1: I Lim (13) 42. Div 2: G West (27) 40 cb. Women: S Park (23) 38 cb. S Park (23) 38 cb.

   AVONDALE: Men: Stableford: P Watts (18) 39 cb. Women: V Furness (12) 38. Medley: 2B: S Aitken (27) K Aitken (7) 47.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: A Hill S Suttie 47 cb. Father/Son Trophy: D Khoury P Khoury 44. A: J Lloyd (11) 41. B: P Khoury (18) 40. C: S Suttie (22) 41. Women: K Ann (22) 38.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: P Butler (8) 41.

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: A Fitzgerald (15) 39.

   BAYVIEW: Men: Stableford: Div 1: G Fowler (11) 42 cb. Div 2: M Burges (22) 42 cb. Women: C McLeod (16) 32 cb. Mxd: 2B: M Burges (22) T Hunt (8) 51. Scr: R Loewenthal 34.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: N Koos (19) 43 cb. A: D Andreson (14) 40. B: R King (18) 39 cb. C: L Aller (34) 43. A Scr: S Parkinson 32.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: G Snowden (15) G Bombell (20) 50. A Demetrios (21) 43. Scr: M Pullen 32.

   BONDI: Men: Stableford: 2B: L Furlong (8) L Furlong (14) 46. L Furlong (14) 41.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: A: L Baylie (9) 43. B: T Wijaya (17) 41. C: J Maganakis (21) 42. A Scr: R Huntley 35. 2B: K Gan (11) L Baylie (9) 49.

   BONVILLE: Medley: Stableford White: G Sullivan (24) 38 cb.

   BOTANY: Women: Stableford: Div 1: E Lacey (28) 33. Div 2: J Browne (31) 43. Stroke: Gold Medal: J Jones (32) 69. Men: Stableford: S Waller (21) 39.

   BREAKERS: Men: Par: B Stephens (36) 5 up.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stroke: Medal Sep: C Connor (38) E Goh (17) 73 to playoff. Medley: Stableford: 2B Agg: N Smee (21) R Smee (30) 76. R Smee (30) 41.

   CABRAMATTA: Medley: Par: 2B: Div 1: S Nouanlasy (9) B Phanthavong (13) 7 up. Div 2: M Tabunger (16) J Ramos (20) 8 up. 2B Scr: B Murray W Park sq. Men: A: C Park (10) 4 up. B: G Marsh (16) sq cb. C: R Falcon (34) 2 up. Women: H Glenday (37) 6 up.

   CAMMERAY: Men: Stableford: J Webster (17) 44. Women: R Patel (43) 36.

   CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B Agg: C Francis (30) F Furlong (15) 71 cb. Y Pierce (30) 39.

   CARNARVON: Women: Stableford: Div 1: Y S Kim (13) 40. Div 2: F Yang (18) 42. Div 3: S J Lee (42) 42. Men: Stableford A: B Donnellan (9) 40. B: P Bae (19) 43. C: S Haq (35) 42. 2B Agg: B Donnellan (9) J Duke (24) 81. Scr: I Daryab N Allah 63 cb.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: S Newell (8) C Geraghty (19) 50 cb. Men: A: E Thoo (12) 40. B: C Geraghty (19) 43. C: A Weber (26) 40. Women: L Jenkins (28) 38. Medley: PM 2B: J Power (20) J Power (19) 50. Men: PM: A: J Farnham (10) 39. B: D Sayer (14) 39. C: B Papandrea (30) 38. Women: L Papandrea (17) 39. Medley: Scr: D Gale (+3) A Gale (20) 37.

   CONCORD: Men: Stableford: B Farlow (27) 39. Women: S Yap (22) 39. Medley: 2B: T Pierce (33) J Boyd-edwards 49.

   CROMER: Medley: Stableford: C Stone (29) 44. 4B: C Stone (29) J Ramsay (21) 50. 2B: V Roberts (16) L Roberts (24) 45 cb. Cup: J Boyse (11) L Boyse (45) 49. Jnr: 9-hole: M Jones (36) 22.

   CRONULLA: Medley: Stableford: A Scr: N Heath 36. N Haines 26. M Sharman (32) 43. T Faull (20) 44.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: D: J Zelenjak (21) O Ahmed (13) 53. D Scr: B Jack P Jack 34. Men: Div 1: J Madeleine (11) 38. Div 2: H Park (20) 41 cb. Div 3: R King (26) 42 cb. D Scr: B Jack 29. Women: D: C Lee (23) 37.

   DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: Div 1: D Williams (9) L Nichlos (26) 45. A: B Wild (18) 37 cb. A Scr: D Burazin 26. B: E Aspland (27) 37.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford White: Div 1: J Markezic (15) 40. Div 2: S Shaw (18) 42.

   ELANORA: Medley: Stableford 4B: White: R Hartmann (23) R Barraket (24) 47.

   EVERGLADES: Mxd: Stableford: 2B: P Beattie (29) S Beattie (25) 49. Men: N Bowman (27) G Skinner (13) 46. S Cook (15) 41. Women: 2B: Pink: J Counsell (26) 45. L McMurray (14) 45. J Counsell (26) 39 cb.

   FOX HILLS: Men: Stableford: I Herring (29) 40 cb. Women: W Joo (38) 45.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: H Schell (37) 40.

   GOSFORD: Women: Stableford: Trophy: J Bosley (44) 45. Men: Stableford White: A Henebury (32) 44.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal Sep: A: D Fisher (12) 69. B: C Emerton (20) 67. C: G Tape (30) 67.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: R Kite (26) 41.

   KAREELA: Mxd: Stableford: 2B: D Reid (9) J Prier (19) 47. Men: J Gibson (8) 40. Women: K Gilson (14) 37 cb.

   KILLARA: Men: Stableford: Div 1: A Downie (8) 36. Div 2: M Manion (24) 39. Women: T Hall (29) 37. Medley: 2B: K Donohue (32) J Scully (25) 45 cb. Mxd: M Manion (24) L Bundey (19) 45.

   KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: H Jones (27) K O'Bryan (39) 45 cb. Women: Stableford: A Donaghey (34) 37. Men: Stableford White: G Swanton (15) 39. A Scr: B Earl 30.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: S Tipple (12) 40. Women: A Robards (37) 33.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: A Wright (Windsor 12) A Priory (Liverpool 9) 75. 2B Scr: B Warby S McKay 60. A: A Prioiry (Liverpool 9) 39. B: M Fischer (Moore Park 14) 43. C: B Chanthavy (Camden 31) 38.

   LANE COVE: Women: Stroke: Foursome: J Cunningham L Brown (29) 56.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford White: A: B Hartwig (11) 41. B: T Pello (15) 40 cb. C: M Park (29) 38. Y Kim (2) 39 cb. 2B: M Naaman (22) J Park (12) 49 cb. 2B Scr: A Chu A Chu 40.

   LONG REEF: Medley: Stableford: T Day (9) 39. J Jansson (12) 34.

   LYNWOOD: Mxd: Par: 2B: F Maric (15) P Smith (15) 11 up. Medley: P Smith (15) 7 up cb.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: R Hayes (7) 34.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: A Cummings (16) L Prasad (26) 46 cb. J Senko (11) 42.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: D Boyd (0) 36.

   MANLY: Men: Stableford: J Smith JR (17) 44. Women: S Lockitt (28) 39 cb. Medley: J Gomola (22) M Asari (29) 79 cb.

   MARRICKVILLE: Medley: Stableford: J Tidswell (19) 40.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: M Silvia (15) J McKenzie (27) 71. M Linehan (22) 40.

   MONA VALE: Men: Par: B Harris (25) 5 up. Women: J Tebbutt (18) sq cb.

   MONASH: Men: Stableford: D Dreyfus (21) 38. Women: J Kim (20) 36. Men: 2B: D Dreyfus (21) J Miller (36) 48. Mxd: S Green (12) E Green (45) 47.

   MOORE PARK: Women: Stableford: A Hill (17) 36. Men: Stableford White: E Kim (7) 40. Medley: Stableford: Irish Team: K Pathmanathan (30) G Thattil (14) M McKechnie (32) E Pathmanathan (13) 96. Scr: B Zaeleng (9) N Playsarak (12) N Yaowakarn (16) V Vararutsupagul (10) 86.

   MOSS VALE: Mxd: Stableford: T Lancaster (22) 39 cb.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: D Lees (15) K Triffitt (25) 48 cb. Women: J Jang (36) M Park (27) 48. Mxd: Y Kim (26) C Kim (15) 48. Men: J Kerr (23) 42. Women: K Jang (36) 44.

   NEWCASTLE: Stableford: A Oliver (27) 36.

   NORTH RYDE: Men: Stroke: Matchplay: A: B Wilson bt M Gordon. A Scr: J McKie bt G Howe. B: T Chung bt G Dennis. C: P Findlay bt P Kladal. D: J Carroll bt P Mead. Stableford: 2B: B Cook (28) M Flaherty (20) 48. Mxd: B Johnsun (36) S Lee (30) 46. Women: J Flaherty (16) K Cook (33) 45. Men: A: P Dunne (5) 36. B: F Wong (16) 36. C: P Luff (27) 39. D: N Graeve (29) 38. Women: Div 1: C Ward (15) 36. Div 2: S Lee (30) 36.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: F Curtis (22) 43 cb. A Scr: P Banbury 31 cb. 2B: F Curtis (22) S Carter (12) 48.

   NSW: Men: Stableford: C Galpin (20) 35. Stableford White: J Briggs (19) 30. Women: Stableford: S Goldschmidt (30) 37. Medley: 2B: J Atkinson (16) J Bloomfeild (14) 44. Women: Salver: Div 1: P Keogh (12) 30. Div 2: C Truong (23) 34. Div 3: S Hodgkinson (24) 30.

   OATLANDS: Mxd: Stableford: 4B: A Butt (33) R Butt (22) 43 cb. Medley: E Zheng (20) P Kim (26) 48 cb. Men: A Jang (10) 42 cb. Women: R Devi (6) 37.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford White: I Barker (34) 41 cb. Women: Stableford: K Winfield (32) 41. 2B: R Singh (31) K Winfield (32) 51.

   PENRITH: Mxd: Stableford: D Kuna (17) 37 cb. M Coleman (35) 47.

   PYMBLE: Mxd: Stableford: S Elliott (29) 45. 2B: G White (32) 54. A Nutting (11) .

   RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: R Robertson (11) 37. Div 2: R Tarran (26) 33. A Scr: J Hughes 30. Women: Div 1: A Love (27) 35.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: P Evans (17) S Burdekin (13) 45. P Evans (17) 38 cb.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: C Parkinson (13) 42. Gangurru: T Martin (16) 37.

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: L Giutronich (20) A Richards (22) 49. Mxd: P McVean (33) P McVean (34) 50. Men: A: G Dubic (19) 37 cb. B: P McVean (33) 40. Women: P McVean (34) 37. Snr A Richards (22) 41.

   ROSNAY: Men: Stableford: Div 1: C Hagarty (9) 43. Div 2: A Hines (26) 38.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: R Goh (12) 33. Men: Stableford White: Div 1: M Donohue (8) 37.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: M Lee (27) M Lee (22) 48. A: L Cain (17) 40. B: K Brown (22) 36. A Scr: B McKissock 29.

   SHELLY BEACH: Men: Stroke Medal Aug: Black: A Scr: C Jones (+3) 66. A: C Jones (+3) 69. B Scr: T Endycott (13) 84. B: D Lappas (14) 70 cb. C Scr: S Gray (20) 90. C: S Gray (20) 70 cb.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: M Oliver (24) M Nicholas (12) 76. A: L Maskine (4) 39 cb. B: K Lim (17) 38. C: M Oliver (24) 39. Scr: M Hammond 36. Stableford Gold: P Strachan (27) 33. Stableford: D Biebrick (9) 39. Women: Div 1: D Weinreis (20) 30. Div 2: D Rockwell (24) 36.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: J Goates (36) G Richards (5) 51. A Scr: B McIntyre  M Horton 39 cb. A: B Webb (10) 40. B: D Kim (17) 43. C: J Goates (36) 47.

   STRATHFIELD: Mxd: Stableford: 2B: K To (27) C To (25) 44. Men: W Browne (14) H Clark (20) 49. P Berg (10) 45. Women: S Shin (7) 31.

   TALLWOODS: Women: Stroke: M Wright (26) 70. R Murray (16) 73. Men: P Wright (20) 69. B Lieberman (16) 73.

   TAREE: Men: Stroke: Medal Sep: A/Medal: M Farrow (6) 69. A Scr: P Doherty 71. B: B Warwick (14) 70. B Scr: S Jacklin 83. C: G Noble (18) 69. C Scr: J Daly 96. Women: D Creighton (37) 74.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: V Hua (23) 38. 2B Agg: V Hua (23) G Laughton (19) 66 cb.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: A Levine (28) 36 cb. Men: Stroke: Foursome C'ship: T Heaton E Chambers bt N Crews Z Mullins 21st. Hcp: J Emery T Lovelee (18) bt C Ruff J Vote (11.5) 2-1.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B Agg: T Papa (33) A Badham (14) 68. Men: Stableford White: A Scr: A Ogane 33. T Parsons (7) 39. Women: Stableford: A Carter (24) 36.

   THE LAKES: Medley: Stableford: A Zhu (6) 41. A Scr: S Kyriacou 42. 4B: D Dai (32) T Xu (12) 45. A Scr: T Daly S Beck 38. Women: L Li (23) 44.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: N Magner (30) S Walker (4) 48. Div 1: B Willett (2) 40. Div 2: R Brown (29) 41. Mxd: 2B: C Clarke (16) J Wilson (45) 45. Women: L Phillips (45) 37. Medley: Scr: B Willett 38.

   TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B Agg: R Alonso H Delis 78. Men: A: P Borg (4) 43. A Scr: R Alonso 40. B: K Loh (13) 40. B Scr: A Cordeschi 26. C: A Jamieson (21) 38 cb. C Scr: S Yee 17. Women: J Bennett (11) 37.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: C Boertje (25) P Stobo (22) 47. Men: A: K Bae (19) 41. B: S Laidler (20) 41. Women: M Gerner (27) 38.

   WALLACIA: Men: Stableford White: J Tolomeo (2) 41.

   WARRINGAH: Men: Stableford: D Kelly (Howlong 16) 37. Women: S Wray (27) 40 cb.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B Agg: Div 1: M Feltham (20) M Khouri (8) 73. A: D Blessington (18) 39. B: S Leung (27) 40 cb. D: S Edgar (29) 40.

   WOOLLAHRA: Women: Stroke: Div 1: L Power (21) 73. Div 2: C Muir (34) 65. Men: Par 2B: White: D Brennan (23) E Attard (22) 14 up. Div 1: P Vedder (16) 6 up. Div 2: E Attard (22) 6 up. Div 3: S Coutts (33) 6 up cb.

   WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 4B: B Cameron (40) D Cameron (27) 52. Men: M McKellar (36) 39. Women: Z Ticehurst (5) 36 cb.

   WYONG: Mxd: Stableford: 4B: T Lonergan (7) C Lonergan (19) F McKinnon (38) D McKinnon (31) 91. Men: Div 1: G King (15) 40 cb. Div 2: C Yang (30) 37. Women: A Howell (23) 38.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 February 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: B Hardy (22) J Gardiner (29) 85. 2B Scr: B Sullivan P Davis 56. A: P Davis (8) 43. B: S Newbery (13) ... more
NSW Golf