NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Stableford: A: T Hourigan 37 S Logue 36 D Walsh 34. B: D Loughton 36 B Avery 36 T Hallam 34. NTP: A Gregory (3rd) G Loughton (5th) K Flanagan (11th) C Dunstone (17th).

NSW

   ASQUITH: Men: Stableford: Div 1: J Ellam (15) 44. Div 2: G Simmons (35) 44. Women: C Lee (24) 42.

   AVONDALE: Men: Stableford White: R Nohra (12) 39. A Scr: R Nohra 27 cb. Women: Stableford: H Parker (24) 41. A Scr: S Thompson 32. Medley: 2B: T Beesley (15) M Beesley (13) 46.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: A Craddock D Andrews 51. Women: Scr: M Adams (32) 35. Men: A: A Craddock (10) 43. B: C Elvidge (16) 37. C: T Colella (29) 38.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: P Mcfarland (10) 41. Women: Stroke: Medal Sep: L Ritchie (17) 71.

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: K Andersson (6) 35.

   BAYVIEW: Men: Stableford: Div 1: G Whyte (5) 41 cb. Div 2: V Jozic (24) 46. Scr: G Whyte 36. Mxd: 2B: D Doering (27) J Doering (24) 45.

   BELMONT: Stableford: Div 1: G Charles (12) 35. Div 2: N Barnes (20) 37.

   BEXLEY: Medley: Stableford: P Frilingos (19) 40 cb. 2B: M Falzon (21) L Budden (18) 48. Scr: J Guan 33.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A: R Huntley (2) 38. B: M Watkins (19) 38 cb. C: C Rivett (37) 38. A Scr: R Huntley (2) 36. Women: Stroke: S Eskell (32) 73.

   BONVILLE: Medley: Stableford 2B: White: S Moana (6) A Lombardo (2) 44. M Robertson (6) 39.

   BOTANY: Women: Stableford: Div 1: E Lacey (28) 42. Div 2: C Rootsey (41) 41 cb. Men: P Longbottom (20) 41.

   BOWRAL: Medley: Stableford: Irish Team: D Boyd (17) L Boyd (37) J Southon (36) A Southon (18) 64.

   BREAKERS: Men: Stroke: Medal: A: J Hodge (15) 65. A Scr: S Adlard 74. B: R Calabria (20) 66. B Scr: D Lowe 84. C: R Perry (35) 68. C Scr: O Grima 94.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: C Vigenser (22) 39. 2B: R Smee (18) C Vigenser (22) 49. Women: Stroke: Foursome: A McLauchlain R Marlowe 70.5.

   CABRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: Div 1: N Ung (7) A Sydavong (9) 43. Div 2: S Conrades (13) S Conrades (30) 49 cb. 2B Scr: W Park K Belli 34 cb. Men: Stableford White: A: N Ung (7) 41. B: S Conrades (13) 43. C: L Ryan (27) 42. Women: Stableford: I Hoven (37) 43.

   CAMMERAY: Men: Par: G Priest (26) 3 up. Women: J Leadle (30) 1 down.

   CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: D Tucker (16) J Kim (25) 50. 2B Scr: J Lind S Moylan 41. Mxd: 2B: E Lieu (18) X Lu (33) 49. Men: 2B Scr: Z Pavlovski J Threlfo 31. A: G Minallah (9) 46. B: D Tucker (16) 45. C: D Rickard (36) 41 cb. Hole in one: J O'Toole at 16th. Women: Stableford: 2B: J Kim (29) I Lee (21) 43 cb. Div 1: H Lee (12) 37. Div 2: E Kim (21) 36. Div 3: X Lu (33) 39.

   CASTLE HILL: Medley: Par: 2B: B Milinkovic (13) E Tan (24) 11 up. Men: A: L Marcuccio (8) 3 up. B: T Cover (14) 8 up. C: J Lim (25) 5 up. Women: K Song (38) sq cb. Medley: PM 2B: B Papandrea (30) H Sage (27) 9 up. Men: PM: A: S Jameson (8) 1 up. B: L Bradshaw (18) 1 up cb. C: H Sage (27) 3 up. Women: L Papandrea (17) 2 up cb. Medley: Scr: S Conley (5) R Mcdonald (1) 2 up.

   CONCORD: Men: Stableford White: W Foung (13) 36. Stroke: 36-hole: A: A Li bt M Norbis in playoff 37th hole 1up. A res: F Galati bt R Tasso 8-6. B: W Robertson bt A Lawrenson 3-2. C: L Crawford bt J Barker-Whittle. Men: Hole in one: M Norbis at 16th.

   CROMER: Jnr: Stableford: Irish Team: J Horne (20) O Gordon (36) M Pengelly (29) C Smith (26) 92. J Horne (20) 45. Medley: S Smith (13) 41. 4B: N Smith (27) S Smith (13) 49. 2B: E Morimoto (37) M Penrose (9) 48.

   CRONULLA: Medley: Stableford: G Vaughan (14) 40 cb. N Haines (8) 40. A Scr: R Beer 32 cb. Mxd: 4B: I Carroll (35) D Carroll (12) 51.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: D: G Staunton G Martin 47 cb. D Scr: P Jones C Francisco 32. Men: Div 1: C Francisco (12) 41. Div 2: J Eom (19) 41. Div 3: J Goth (30) 40 cb. D Scr: D Harrison 30. Women: D: K Stuart (16) 39.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: A Drury (22) T Walsh (27) 47 cb. A: B Gold (12) 43. A Scr: C Williams 32. Mxd: Div 1: P Fairbrother (12) J Watson (12) 47. A: J Watson (12) 43.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford White: A Scr: G McGlynn 30. A: J Ong (12) 37. B: D Smith (19) 41. C: M Dunbar (21) 37. D: T Tomczyk (29) 40.

   ELANORA: Medley: Stableford 4B: White: A Cavill (19) F Cavill (16) 47.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: Div 1: R Anderson (17) 39. Div 2: K Casey (21) 42. Women: Pink: G Gray (14) 40. Medley: D O'Sullivan (23) J McGrath (21) M McGrath (34) G Biddolph (16) 91.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: M Davies (9) 40.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: P Baek (20) 39.

   GORDON: Men: Stableford Black: S De (29) 44. Women: Stableford: M Mullins (27) 37. Medley: R Mullins (30) M Mullins (27) 49.

   GOSFORD: Medley: Stableford 2B: White: S Williams S Williams 49. Men: D Blackwood (30) 43. Women: Stableford: L Cruickshanks (25) 41 cb.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: 54-hole C'ship: A Scr: P Budden 250. A: D Fisher (12) 218. B Scr: M Wieckhorst 274. G Fanning 274 to playoff. C Scr: M Shilling 297. T Hurst 297 to playoff. C: G Moylan (25) 224. D Scr: H Campiao 316. D: G Tape (30) 233.

   KAREELA: Mxd: Stroke: Foursome: Y Rochford G Reid (8) 63. Men: Stableford: G Reilly (16) 38. Women: K Morgan (40) 32 cb.

   KILLARA: Men: Stableford: M Wang (19) 39 cb. Women: B Purnell (27) 37 cb. Mxd: Irish Team: M Collopy (34) W Everest (7) A Lawless (29) M Lawless (16) 89.

   KOGARAH: Men: Stableford: 2B: M Moore (17) A Donaldson (6) 41. Mxd: Stroke: Scr: M QUILL G OKLADNIKOV 54. Men: Stableford: S Shun (24) 39. A Scr: S Dunlop 32.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: H Sunwoo (17) 39. Women: J Perfect (5) 26.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B multi: R Naismith (8) B Kanniappen (11) 73. K Collier (19) 37 cb.

   LANE COVE: Women: Stroke: Foursome: A Charters J Hannay (27.5) 64.5. Foursome C'ship: A Scr: S Doughty R Glover 174. J Sadler R Hurford (33) 126.5.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford: N Stawiski (14) J Stawiski (21) 51 cb. 2B Scr: A Murgatroyd Z An 42. A: Z An (6) 41. B: F Logam (19) 36 cb. C: J Stawiski (21) 44.

   LONG REEF: Women: Stableford: R Loomes (18) 32. Men: M Smiles (25) 41. Medley: 2B: Y Yuaka (22) N Chung (20) 44.

   LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: White: D Shannon (14) 42. R Joson (9) 41. A Scr: R Dowd (+1) 37. S Punj (15) T St (15) 51.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: D Miller (26) 40.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: D Vranic (13) S Spinks (7) 74. L Kremmer (23) 41.

   MAGENTA SHORES: Men: Stroke: A: P Young (2) 76. B: L Lamaris (15) 76 cb. C: P Dale (26) 73. Women: Div 1: L Yee (18) 80. Div 2: V Greville (25) 76.

   MANLY: Medley: Stableford: 2B: C Gibbons (35) C Gibbons (15) 49. Men: F Beaument (28) 41. Women: Y Hinchcliffe (24) 42. Men: Stroke Vardon: Black: J Cockerill (2) (in playoff) 75.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: Hcp: M Granger (19) 37. Women: D Sebbens (22) 36. Veteran Women: J Bevan (9) 35 cb.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: N Reynolds (33) M Linehan (21) 47. M Linehan (21) 41.

   MONA VALE: Men: Stableford: L Gillespie (13) 41. Women: R Blake (17) 40.

   MONASH: Men: Stableford: I Katz (14) 38. Women: G Gordon (37) 36. Mxd: 2B Agg: A Forrest (19) M Forrest (34) 64. Men: A Chisholm (22) A Farrar (10) 63.

   MOORE PARK: Medley: Stableford: 2B: J Thungsunawan (19) J KCR (11) 47. 2B Scr: V Vararutsupagul (10) T Chotichuong (8) 37. Men: Stableford White: S Shin (17) 40. Women: Stableford: E Pathmanathan (13) 24.

   MOSS VALE: Mxd: Stroke: Holden Scramble: G Canham (6) R Seymour (16) P Richards (5) N Saunders (19) 56.25.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: G Gunstone (21) D Richards (36) 51. Women: L Le Bas (28) S Ruxton (29) 47. Mxd: H Moore (35) J Jiang (26) 49. Men: G Gunstone (21) 41. Women: B Burgess (30) 39.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: A: G Onley (9) 39. B: M Harris (19) 41. C: K Goodman (24) 39. D: L Vane-Tempest (30) 39. Women: Div 1: S Gordon (22) 39. Div 2: R Yao (45) 47. Men: 2B: D Heffernan (30) W McMichael (23) 49. Women: J Flaherty (17) R Yao (45) 52. Mxd: R Yao (45) S DUnn (21) 55.

   NSW: Men: Stroke: Matchplay: S Whelan (18) bt D Charlie Campbell Final (28) 2-1. Stableford: D Harris (24) 40. Stableford White: M McAlister (17) 32. Women: Stableford: C Allen (15) 39. C Truong (23) 31 cb. Medley: J Harris (22) D Harris (24) 47.

   OATLANDS: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: T Monaghan (18) C Pearse (25) 78. Div 2: S Monaghan (23) D Pearse (37) 71. Men: C Pearse (25) 43. Women: M `Jang (20) 40.

   PENNANT HILLS: Hole in one: White: M Hodges at 9th. Men: Stableford R Morgan (8) 41. Women: Stableford: S Shuttleworth (37) 48. 2B Agg: H John (42) S Shuttleworth (37) 92.

   PENRITH: Mxd: Stableford: T Eggins (8) 40. W Moosbichler (33) 42.

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: T Hamilton (21) K Ritter (11) 49. Men: S Elliot (28) 44. Medley: 4B: M D'Alessandri T O'DONNELL C Liao G Chou 47. PM 2B: T Cook P Von Behr 41.

   RANDWICK: Men: Stroke: Holden Scramble: B Hollis N Hollis L Squadrito F Squadrito (4.625) 44.375.

   RICHMOND: Medley: Stableford: Canadian Foursome: Div 1: I Waters (4) G Scapellato (5) 67.625. Div 1 Scr: S Errey B Swan 81 cb.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: P Burley (17) 33.

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: G McRae (31) R Mason (27) 46. Mxd: P Simos (18) D Robertson (25) 46. Men: A: D Ho (14) 38 cb. B: W Fentoullis (33) 38. Women: P Simos (18) 39. Snr G Henry (30) 31.

   ROSNAY: Men: Hole in one: C Smith at 10th. Stableford: Div 1: C Hagarty (8) 41. Div 2: M Hines (26) 45.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: W Rogers (15) 39. Women: Stableford: J Beith (15) 29.

   RYDE-PARRAMATTA: Stroke: H Song (25) 70. A Scr: M Madan 76. Stableford: 2B: J Glasson (31) S Glasson (37) 49. K Ha (22) S Glasson (37) 40.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: P Carruthers (39) R O'Shea (14) 71. A: M Lim (4) 38. B: R O'Shea (14) 37. C: G Cragen (31) 35. Scr: H Crowe 36. Jnr: A Radevski (19) 36. Stableford Gold: P Strachan (27) 32. Stableford: D Wainstein (39) 40.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B multi: White: J Ryu (16) A Seo (16) 89. A Scr: H Haynes G Haynes 57 cb. A: H Holohan (Beverley Park 6) 42. B: A Seo (16) 43. C: R Cadle (20) 41. Women: C Taylor (27) 39.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: P Weaver (9) C Boyle (20) 52. Mxd: J Lee (24) J Lee (29) 48. Men: J Min (19) 46. Women: S Oh (0) 38.

   TALLWOODS: Men: Stableford: B Ruff (26) 41. R Nicol (19) 41. Women: C Hepburn (34) 35.

   TAREE: Men: Stroke: Ambrose: C Martin (8) M Maidens (19) 62.25. Mxd: D Creighton (34) B Pitman (19) 58.25.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B: J Park (14) A Park (42) 47. R Buizen (10) 39.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: P Strutt (22) 37.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B multi: P Hogg (6) G Engeler (13) 69. P Davies (24) 41. M Berting 30 cb. Women: A Rollo (31) 37. Hole in one: R Stratton at 9th.

   THE LAKES: Women: Stableford: L Li (21) 32. Medley: 4B: A Bonynge (18) I Alexander (30) 43. A Scr: G Levy P Cook 31 cb. W Chow (11) 36. PM: W Every-Burns (20) B Boezeman (24) 47. A Scr: D Deverich N Bettman 27 cb.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: R Woo (35) 23.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: N Beukers (19) G Pearce (12) 47. Div 1: C Wood (15) 45. Div 2: N Beukers (19) 44. Mxd: 2B: B Lidbury (20) J Lidbury (29) 47 cb. Women: K Reardon (24) 40. Medley: Scr: S Walker 34.

   TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B Agg: C Park J Kim 77. Men: A: M Anthony (11) 38 cb. A Scr: A Lauder (2) 36. B: P Blunt (18) 44. B Scr: G Wood (16) 23 cb. C: C Silver (22) 42. C Scr: M Budden (19) 20. Women: S Riotto (32) 37.

   WAKEHURST: Mxd: Stroke: Foursome: B Morris (8) C Morris (38) 68. A Scr: B Mason S Cathcart 88.

   WALLACIA: Men: Stableford: R Manser (17) 34.

   WARRINGAH: Men: Stableford: A Peacock (20) 36 cb. Women: M Newton (29) 41.

   WENTWORTH FALLS: Mxd: Stableford: Split Six: L Petkevitch (30) M Petkevitch (44) 58. Medley: A Cullen (22) 35.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: M Hanckel (10) R Stalley (19) 48. A: K Samy (7) 40. B: C Thornton (20) 39. C: S Woo (22) 41. D: C White (20) 37 cb.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B Agg: White: R Nahum (17) T Kinsella (24) 77. Div 1: R Nahum (17) 40. Div 2: D Brennan (23) 39. Div 3: F Kleiner (25) 41. Women: Par: C Thompson (42) 1 up.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: R Canham (22) 42. Women: L Goodwin (21) 39. Jnr: J McAvoy (19) 37.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: P Taylor (17) R Dowdell (9) 43 cb. Mxd: P Brand (33) M Qu (20) 44 cb. Men: Div 1: G Pryke (13) 36 cb. Div 2: P Taylor (17) 37. Women: K Buckley (18) 39.

21 August 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: D Rankin (23) K Ryan (24) 47 cb. 2B Scr: P Bradley N Wood 39. A: N Wood (4) 40. B: D Smith (14) 36. C: I ... more
NSW Golf