NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: Div 1: S Fitzgerald (6) 42 cb. Div 2: J Cleary (32) 42. Women: R Tremain (36) 39.

   AVONDALE: Medley: Stableford: P Bennett (26) E Clunies-Ross (21) 49. Men: Stableford White: J Loughnan (24) 40. A Scr: K Brewer 37. Women: Stableford: J Cox (25) 37. A Scr: S Thompson 33. Men: Hole in one: R Butler at 11th. Medley: White: P Bennett at 2nd.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: L Lu A He 47. A: J Kirgan (9) 38. B: L Lu (15) 38. C: P Trunbull (20) 39. Women: T Addington (35) 38.

   BARDWELL VALLEY: Stableford: D Young (16) 40.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: B Cohen G Tremlett 49. Men: Div 1: G Whyte (5) 40. Div 2: F Nila (26) 40. Women: Stableford Gold: Div 1: D Danielson (15) 38. Div 2: R Pitt (28) 36. Stroke Div 1: S Storer 72. Div 2: J Raine 65. Div 3: E Fisher 73. Div 1 Scr: W Harrington 79. Div 2 Scr: S Stuart 92. Div 3 Scr: E Fisher 104.

   BELMONT: Men: Stableford: Div 1: B Edgar-Jones (12) 36 cb. Div 2: J Whitaker (16) 42. Women: Div 1: M Toole (5) 38 cb. Div 2: H Bailey (29) 39.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: G Bombell (19) T Le (12) 78. B Johnston (29) 42. Scr: K Halloran 29.

   BONDI: Men: Stableford: D Dewey (17) 37. 2B: D Dewey (17) L Furlong (10) 46.

   BONNIE DOON: Men: Stroke: Cock o' Walk: D Nguyen C Mai-Viet bt A Thompson G Carstens 4-2. Women: Stableford: K Howe (17) 37. Medley: Par: A: M Coveney (10) 3 up. B: J Buck (17) 3 up. C: I Borsky (30) 3 up cb. A Scr: A Berryman 1 down. Hole in one: D Watson at 13th. Medley: Par: 2B Agg: P Mellor (23) D Nijam (14) 4 up.

   BONVILLE: Medley: Stableford White: J Wilden (11) 37.

   BOTANY: Men: Stableford: J Flanigan (23) 37. Women: Stroke: Div 1: P McCanna (19) 65. Div 2: H Freudenreich (41) 67.

   BREAKERS: Men: Stroke: Medal Oct: A: Z Norris (12) 66. A Scr: S Wilson 73. B: D Farthing (17) 64. B Scr: D Farthing 81. C: P Loveridge (31) 62. C Scr: K Mehl 92.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B: G Bilog (26) W Wardman (11) 48. A: W Hamilton (8) 38. B: R Benson (The Ridge 18) 40. C: G Bilog (26) 41.

   CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B multi: White: Div 1: M Conrades (1) D Bithell (15) 71. Div 2: P Pukdeekul (17) C Buanieo (19) 76. Div 1 Scr: M Ebsworth W Park 49. Men: A: S Nouanlasy (9) 40. B: P Pukdeekul (17) 38 cb. C: P Dunn (19) 39. Women: Stableford: A Casey (21) 36.

   CAMMERAY: Mxd: Stableford: 2B: A Thompson (17) M Baber (44) 48. Men: M Bulloch (12) 40. Women: M Baber (44) 42.

   CARNARVON: Men: Par 2B: White: D Kim (25) A Barakat (19) 13 up cb. 2B Scr: S Moylan E Morozoff 4 up. Women: Stableford: 2B: V Kim (18) A Cho (15) 10. Men: Par White: A: N Popovic (11) 5 up. B: M Lee (14) 7 up. C: Y Yoo (26) 9 up. Women: Par: Div 1: N Yoe (10) 3 up. Div 2: V Kim (18) 2 up. Div 3: M Chapman (27) 10 up.

   CASTLE HILL: Medley: Par: 2B: J Baistow (15) G Weber (19) 11 up cb. Men: A: F Bardetta (9) 3 up. B: J Baistow (15) 6 up cb. C: P Cassidy (35) 5 up. Women: D Newton (32) 4 up. Medley: PM 2B: G Mahony (27) P Mahony (26) 11 up. Men: R Laverick (27) 4 up. Women: G Mahony (27) 5 up. Medley: Scr: M Thomson R Mcdonald 2 up.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B: L Luo (24) T White (19) 49. Men: D Baker (11) 41. Women: J Cooper (14) 37.

   CONCORD: Medley: Stableford: 2B: R Wonders (12) J Wonders (12) 49. Men: Stableford White: G Craighead (17) 37. Women: Stableford: G Kim-Lee (31) 41.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: H Davis (23) B Davis (23) 48. C Gilmour (19) D Gilmour (16) 49. C Gilmour (19) 44. Jnr: H Robb (36) 25.

   CRONULLA: Men: Stableford: 2B multi: T Stratford (21) A Stratford (10) 72 cb. A Scr: D Weigand 34 cb. C Burchmore (8) 40 cb. Mxd: Par: W Terry (30) sq. C Hestelow (39) 1 down cb. Women: Stroke: S Howard (11) 74.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: S Butt Y Wowk 48. Scr: M Smith D Harrison. Men: Div 1: M Randall (10) 39 cb. Div 2: S Butt (17) 40. Div 3: R King (27) 38. Scr: D Harrison 32. Women: E Farrar (37) 40.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: A: R Courts (10) M South (4) 47. Div 1: G Williams (17) 42. Div 1 Scr: M South 31. Mxd: A: E Williams (36) G Williams (17) 51. Div 1: S Gounden (45) 40.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford White: A Scr: M Franks 33. A: M Zee (6) 42. B: S Shaw (17) 43. C: J Mootoo (21) 43. D: M Moore (31) 37.

   ELANORA: Medley: Stableford 4B: White: N Purcell (27) S Purcell (27) 47.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: B Paterick (23) S Robert (26) 48 cb. Mxd: Pink: B Balneaves (26) S Balneaves (30) 46. Women: M Roper (16) P Michell (37) 44. Men: Div 1: L Robinson (16) 40. Div 2: R Clarke (28) 43. Women: Pink: J Titmuss (25) 40.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: A: J Wheatley (0) 41. B: R Beale (Rosnay 15) 38. C: R Wilson (25) 41.

   GLENMORE: Mxd: Stableford: A Robb (1) 39.

   GORDON: Men: Stableford: S De (28) 41. Women: L Moggach (35) 42.

   GOSFORD: Medley: Stableford 2B: White: P Scholberg (20) S Williams (35) 50 cb. Men: Trophy: B Frewin (8) 44. Women: Stableford: K Small (27) 43.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: R Hofmeier (18) 41. B: B Doyle (25) 40. Women: White: M Cannon (Kurri 26) 30 cb.

   KAREELA: Mxd: Stableford: 2B multi: D Boyle (6) G Scherini (20) 75. Men: D Bridges (22) 42. Women: M Shanahan (32) 42.

   KILLARA: Medley: Stableford: 2B: B Olsen (34) B Sedgewick (27) 50. Mxd: T Tong (11) R Ip (28) 45. Men: Div 1: J Finfer (13) 39 cb. Div 2: B Olsen (34) 45. Women: C Lumsden (37) 39.

   KOGARAH: Stableford 2B: White: M Jones (5) J Lee (1) 44 cb. Men: L Rice (20) 44. A Scr: P Cooper 39. Women: Stableford: D Duffy (35) 39.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: B Gibb (11) 41. B: C Harris (15) 30 cb. C: R Colquhoun (24) 30 cb. Women: C Perry (17) 37.

   LANE COVE: Women: Stableford: R Antico-Hall (42) 46.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B Agg: J Fallon (12) S Degenhardt (Howlong 12) 74. A: J Fallon (12) 38. B: L Farrell (Howlong 19) 39. C: J Hart (Moore Park 21) 37. Mxd: Stroke: Foursome: K Forbes F Swain (21.5) 71.5. A Murgatroyd Z An 83.

   LONG REEF: Men: Stableford: R Day (17) 40. Women: C Hickman (25) 36.

   LYNWOOD: Medley: Stableford 2B multi: White: A Hogan (26) M Ward (29) 92. A Hogan (26) 47. Div 1 Scr: P Knipler 32.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: M Williams (14) 40.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: H Hindmarch (28) G Hindmarch (20) 44. J Peich (24) 42.

   MAGENTA SHORES: Mxd: Stableford: D Meynink (20) 36.

   MANLY: Men: Stableford: G Carmichael (16) 39 cb. Women: C Mater (28) 39 cb. Medley: 2B multi: J Brewer (18) J Whaley (18) 72. Men: D Walker (31) 38 cb. Women: J Sillar (26) 36 cb.

   MARRICKVILLE: Medley: Stableford: K Topor (29) 40.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B multi: J Hopkirk (18) M Silvia (15) 87. N Osborn (20) 42.

   MONA VALE: Men: Stableford: L Warrener (7) 39. Women: S Hudson (27) 32.

   MONASH: Men: Stableford: 2B Agg: E Udovich (15) S Lim (24) 71 cb. J Park (16) E Lim (21) 70. Men: A Wolman (36) 39. Women: E Lim (21) 39.

   MOORE PARK: Men: Stroke Vardon: White: J Betland 203 J Lyras 206. Women: Stroke: M Johnson (1) 148 A Arnold (Cronulla 2) 152.

   MUIRFIELD: Men: Stableford 2B: White: P Enahoro (17) P Mcilwain (34) 47. Women: Stableford: S Lee (18) 44. M Park (25) 44. Mxd: Stableford White: L Waldron (21) 47. M Shea (32) 47. Men: S Nighjoy (21) 41. Women: Stableford: S Lee (18) 38.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: H Thorpe (8) N Shoebridge (33) 55. Mxd: P Phillips (25) N Ballantine (17) 49. Women: S McErlane (26) P Ternes (12) 48. Men: A: M Ward (11) 41. B: N Ballantine (17) 40. C: B Johnston (24) 42. D: N Shoebridge (33) 46. Women: Div 1: P Phillips (25) 40. Div 2: S McErlane (26) 39.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: S Worrall (31) B Worrall (35) 51. S Worrall (31) 45. Scr: P Hamlyn-Harris 30.

   NSW: Stableford: C Campbell (24) 36. A Simpson (12) 37. Men: Scr: Z Mullins 28. Stableford White: B Stewart (36) 34 cb. Women: Stableford: C Lee (23) 32. Medley: 2B: E Lester (37) J Jenkins (18) 43.

   OATLANDS: Mxd: Stableford: 4B: K Lim (29) A Ko (19) 48 cb. Medley: D Weatherdon (24) R Jones (13) 48 cb. Men: M Trevaskis (13) 42. Women: V Chivers (23) 40.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford White: G Howes (19) 41. Women: Stableford: P O'Neill (17) 37. Mxd: 2B Agg: D Rivett (35) D Henderson (15) 77.

   PENRITH: Mxd: Stableford: C Rodgers (13) 40.

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 4B: K Jelbart (18) T Jelbart (29) 52. H Denning (12) 42. Women: M Piggott (21) 38.

   RANDWICK: Medley: Stableford: Irish Team: T Barrett (7) J Johnson (18) M Hewitt (16) M Canning (22) 94. Men: A Faulkner (15) 40. Women: M Puddick (31) 42.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: Div 1: M Ryan (4.3) 30. Div 3: R Fraser (22.8) 35. Gangurru: K Richey (18.4) 38.

   ROSNAY: Men: Stableford: Div 1: M Woodhouse (10) 43. Div 2: D Tugaga (17) 44.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: J Kenny (20) 34. Women: Stableford: M Brown (11) 33.

   RYDE-PARRAMATTA: Stroke: M Lanciano (24) 68. A Scr: M Madan 75. Stableford: 2B: R Hassall (31) G Hassall (17) 48. S Kim (29) 40.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: M Pollard (32) K Magnay (23) 75. A: R Wallhausen (10) 38. B: M Wong (14) 40. C: C Antonini (22) 38. Scr: J Scruse 36. Jnr: A Radevski (17) 36. Stableford Gold: M Pollard (32) 38. Women: Stableford: R Roberts (38) 29.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford Split Six: White: M Holman (19) J Donato (21) 70 cb. A Scr: D Cohen (The Lakes) J Rubenstein (NSW) 61. A: S Buckley (9) 41. B: P Hew (13) 38. C: M Mercado (27) 42. Women: H Haynes (4) 37.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Park (17) A Choi (10) 57. Mxd: Y Yeoh (16) S Shin (8) 45. Men: J Kang (15) 38. Women: H Jang (10) 35. Medley: Hole in one: D Daw at 11th.

   TALLWOODS: Women: Stableford White: M Byrnes (24) 37. J Puxty (18) 36. Men: A: W Byrnes (18) 42. K Jessimen (16) 41. B: L Junghans (19) 36. J Sands (19) 27.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B: P Eng (21) D Lacey (15) 49. W Redfearn (10) 41.

   THE AUSTRALIAN: Stroke Trophy: Black: N Crews 150. Jnr: T Heaton 157 cb.

   THE COAST: Medley: Stableford: Irish Team: T MacPherson (19) A Christensen (12) J Bakalich (22) G Langridge (18) 123. D Williams (22) 43. A Scr: A Ogane 34. Women: T Papa (31) 36.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: A Chan (13) C Souza (21) 49. A Scr: T O'Rourke S Wiggins 41. Women: N Eaton (28) A Coleman (27) 48. Medley: W Benz (29) 46. A Scr: E Kargas 32 cb.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: S Rhodes (17) 20 cb.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: E Todhunter (23) R Christie (16) 48. Medley: L Hunt (41) P Holz (21) 48. Men: Div 1: B Smith (17) 40. Div 2: R Brown (27) 46. Women: T Stevens (31) 40. Medley: Scr: C Donsworth 33.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: K Douglas (23) E Douglas (20) 49. Men: A: G Lee (11) 42. B: R McDougall (20) 38. Women: A: E Douglas (20) 40. B: M Gerner (28) 36.

   WALLACIA: Men: Stableford White: C Hulley (14) 37 cb.

   WARRINGAH: Men: Stableford: R Creighton (20) 34 cb. Women: Y Gokson (38) 43.

   WINDSOR: Medley: Stableford: Team: Div 1: T Criss (20) D Criss S Woo D Blessington 92. A: M Goldsbrough (8) 41. B: R Jenkins (29) 39 cb. D: C Wilson (29) 37 cb.

   WOOLLAHRA: Men: Stroke: A: G Moddell (11) 64. B: K Nathan (14) 61. C: M Grunwald (23) 64. Scr: T Browne 75. Hole in one: G Moddell at 18th.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: B Edwards (12) 44. Women: D Bishop (31) 37. Jnr: J Rogan (5) 37.

   WYONG: Mxd: Stableford: 2B: G Eishman (25) S Smith (36) 47 cb. Men: C Setchell (10) G Campbell (30) 51. Div 1: C Setchell (10) 41 cb. Div 2: G Campbell (30) 47. Women: D Soetens (18) 39.

23 February 2018
ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: C Boyd (15) 37 cb. Div 2: F Liu (29) 34. more
NSW Golf