NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: DSR 74 Men Stroke A: B Davis 71 C Dunstone 72 R Bowen 73. B: T Hourigan 72 S Wicks 73 R Hickman 74. C: M Luu 67 P Stevens 71 G Callaghan 74. Women A: L Smith 73 J Jenista B Stirling 79. B: L Guymer 72 H Dix 78 C Gainey 79.

NSW

   ASQUITH: Men: Stableford White: Div 1: M GallMann (17) 40. Div 2: G Goulding (28) 44. Women: Stableford: Y Suh (45) 38.

   AVONDALE: Medley: Stableford: 2B: B Craig (32) C Craig (27) 50. Men: Stableford White: A Hardman (33) 44. A Scr: I Pont 30. Hole in one: E Bullock at 2nd. Women: Stableford: C Cochrane (13) 39. A Scr: S Thompson 30.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: G Pickworth E Fraser 50. 2B Scr: D Lea S Evans 37. A: E Fraser (10) 45. B: M Mitchell (16) 40. C: G Pickworth (20) 45. Women: P Goh (29) 37.

   BARDWELL VALLEY: Stableford: M Gunnar (25) 43.

   BARNWELL PARK: Stableford: P Colwell (16) 49.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: D Whitmore D Smith 49. Men: Div 1: D Sparks (16) 37. Div 2: D Smith (20) 40. Women: Stroke Gold: Div 1: T Clarke (4) 73. Div 2: D Doering (25) 74. Div 3: A Toohey (33) 67. Div 1 Scr: T Clarke 77. Div 2 Scr: D Doering 99. Div 3 Scr: A Toohey 100.

   BELMONT: Men: Par: Div 1: J Whitaker (15) 1 up. Div 2: A Davidson (24) 2 up cb. Women: Div 1: J Johnston (22) 4 up. Div 2: J Powers (32) 5 up.

   BEVERLEY PARK: Mxd: Stableford: E Kassis (15) 37. C McDonald (17) 37 cb. Men: Stroke: A: K Rae (4) 65 cb. B: C Mitchell (17) 68 cb. C: G Xenos (21) 64. A Scr: R Trisley 71 cb.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 4B: P Frilingos (19) R Millar (22) 51. B Weatherall (10) 43. Scr: K Gravett 29.

   BONDI: Men: Stableford: 2B: J Murphy (21) J McConnell (14) 46. M Pashley (10) 42 cb.

   BONNIE DOON: Medley: Stroke: A: E Keane (Scr) 66. B: J Buck (16) 68. C: B Coolican (36) 70. A Scr: E Keane 66. Women: G Parker (34) 71.

   BONVILLE: Medley: Stableford: S Rochiax (16) 36. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: P Owen (+2) P Palin (12) 85.

   BOTANY: Men: Stableford: M Stott (17) 38. Women: T Collie (43) 39 cb.

   BREAKERS: Men: Stroke: A Scr: T Purnell 72. A: Z Norris (12) 61. B Scr: M Laws 78. B: M Laws (16) 62. C Scr: S Searle 87. C: S Searle (24) 63.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stroke: M Wightman (40) 74. Men: C'ship: Div 1 Scr: D Sampson 151. Div 2 Scr: W Hamilton 156. Div 3 Scr: J Henney 170. Div 4 Scr: C Dawson 182. A: D Sampson (4) 72. G Birt (8) 68. B: M Parr (13) 67. C: C Dawson (23) 67.

   CABRAMATTA: Men: Stroke: C'ship: C: B Hunt (24) 68. C Scr: M Haining 88. C res: C: G Midgley (25) 70. C Scr: G Seater (26) 97.

   CAMMERAY: Men: Stableford: P Hunter (16) 43. Women: L Edwards (34) 10.

   CARNARVON: Men: Stroke: C'ship: A: S Sagdic (6) 67. A Scr: S Moylan 73 cb. B: S Israel (11) 66. B Scr: R Calvert 80. C: P Gill (19) 67. C Scr: M Youseff 85 cb. D: T Moran (23) 68 cb. D Scr: I Morris 89 cb.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: T Manago (24) G Murdocca (12) 52. Men: A: W Seggie (10) 49. B: G Weber (19) 40. C: M Ward (29) 43. Women: K Kim (23) 41. Medley: PM 2B: P Richardson (22) R Sylvester (24) 45 cb. Men: PM: A: J Bright (4) 39. G Clarke (15) 41. G Scicluna (25) 42. Women: K Gilvear (13) 38. Medley: Scr: C Knipler W Seggie 42.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B: Y Kotak (29) D Khakhar (26) 49. L Lou (24) 41. J Cooper (14) 39.

   CONCORD: Medley: Stableford: 2B: L Glen (36) H Vanderfield (22) 48. Men: Stableford White: J Arnold (18) 42. Women: Stableford: G Kim-Lee (30) 39.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: M Brownlow (17) D Fitzpatrick (9) 46. Mxd: I Sutherland (28) L Sutherland (31) 42. Medley: C Neville (0) 40. Jnr: Stableford Yellow: J Thomas (36) 20.

   CRONULLA: Men: Stableford: A Scr: I Russell 33. A: A Shalhoub (21) 43. Stroke Cup: Black: K Ewington 70. Snr S Puskaric 71. Men: Trophy: M Frith (7) 66 cb. Women: Stableford: A Scr: A Arnold 36. A Arnold (2) 38 cb.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: D Jin (18) 41. Stroke: Medal Oct: C: J Holliday (36) 62. C Scr: R Dalrymple 87. Women: Stableford: D: C Lee (23) 38. Stroke: D Morgan (12) 73. Scr: M Cochran 83. Stableford: 54-hole C'ship: B Smith 234. Scr: D Morgan 262.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: A: S Cooper (23) G Thatcher (33) 47. Div 1: R Franzke (23) 41. Div 1 Scr: C Williams 35. Mxd: A: P Gounden (15) S Gounden (45) 51. Div 1: S Gounden (45) 46.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford White: A: D McLean (5) 43. B: P Donnelly (13) 39. C: D Slocombe (26) 44. D: K Byrne (31) 38 cb.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B Agg: Black: B Balneaves (17) P Mackay (17) 73. Mxd: P Mackay (17) K Mackay (21) 70. Women: Stableford: C Roope (18) J Andrews (26) 72. Men: Stableford Black: Div 1: W Rowlands (6) 39. Div 2: G New (24) 42. Women: Stableford: J Andrews (26) 38.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: A: M Davies (10) 38. B: Y Lee (18) 39. C: O Kim (30) 51.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: T Casey (10) 35.

   GORDON: Mxd: Stableford: D Barry (9) 39.

   GOSFORD: Medley: Stableford 2B: White: R Brown (33) G Brown (29) 50 cb. Men: Trophy: J Hazzard (34) 42. Women: Stableford: R Brown (33) 43.

   KAREELA: Mxd: Stableford: 2B Agg: P Lennon (20) J Lennon (22) 81. Men: G Reilly (15) 41 cb. Women: I Culbert (36) 42.

   KILLARA: Medley: Par: 2B: P Van Bergen (26) J Van Bergen (26) 11 up. Mxd: M Horsley (19) A Horsley (29) 12 up. Men: P Van Bergen (26) 5 up. Women: P Biszewski (26) 5 up. Men: Stroke: C'ship: J Wooster bt M Panopoulos 2up. A: J Elliott bt S Kugel 2-1. B: T Rocks bt H Hunter 3-2. C: J McLenaghan bt R Norman 6-4.

   KOGARAH: Men: Stableford: 2B: J Forde (30) W Hennebry (15) 45 cb. J Forde (30) 39. Scr: J Heron 35. Women: S Wu (23) 32. Stroke: Gold Medal: L Seeto (14) 69.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: I Capeski (31) 42. Women: S Douglas (36) 34.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: C Lichi (9) T Robertson (Woolooware 14) 45. C Kang (Cumberland 14) 41.

   LANE COVE: Women: Stableford: M Anderson (28) 42.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: G Hwang (16) D Im (31) 50 cb. 2B Scr: S Mcgee G Jaramillo 37. A: B Chaisumdet (11) 39. B: L Loganathan (19) 38. C: D Im (31) 40. Women: Stroke: C'ship: Div 1: A Chu (-1) 68. Div 1 Scr: Z An 81. Div 2: R Ch'ng (25) 76. Div 2 Scr: L Elliott 100. Div 3: A Lee (37) 72. Div 3 Scr: H Field 114. Gold Medal: Div 1: B Jang. Div 2: R Ch'ng. Div 3: J Charnock.

   LONG REEF: Medley: Stableford: 2B: L Cummings (7) B Partridge (22) 49. Men: P Barwell (20) 43. Women: L Malcom (17) 38.

   LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: White: P Ferris B Moon (21) 50. P Ferris (21) 44. D Shannon (13) 42. J Goldhagen 32.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stroke Black: A: A Williams (8) 67. B: P Cavanaugh (19) 68. C: K Johnson (24) 70.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Par: 2B: S Zaarour (13) G Cosier (17) 9 up. S Zaarour (13) 5 up cb.

   MAGENTA SHORES: Mxd: Stableford: A Atkins (24) 38.

   MANLY: Men: Stableford: K Low (25) 42. Women: G Thompson (23) 39. Medley: 2B: B Jackson (18) P Jackson (25) 50.

   MARRICKVILLE: Women: Stableford: J Finlay (36) 38. Veteran: J Priem (18) 36. Men: P Gay (10) 37.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: A Tassone (9) S Santoro (33) 51. S Alp (23) 42. Women: Stroke: R Woods (26) 68. Scr: H Winning 81. Snr: U Wood 165. Veteran Women: H Winning 163.

   MONA VALE: Medley: Stableford: Team: P Thew (20) M Thew (30) D Gooding (19) J Gooding (23) 123.

   MONASH: Men: Stableford: J Small (29) 38 cb. Women: L Gray (24) 38. Mxd: 2B: P Kruse (26) J Small (29) 45 cb. Men: S Rosen (13) B Sacks (19) 45. Mxd: 2B Scr: M McFadden S Kelly 33.

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B: White: P Mankit (25) B Pongsawan (23) 52. 2B Scr: I Kaba D Mulhall 37. Men: P Mankit (25) 46. Women: Stableford: J Sirisatien (18) 38.

   MUIRFIELD: Mxd: Stableford: 2B: B Carter (11) D Carter (25) 48. Men: S Nighjoy (21) A Chan (25) 49. Women: K Murgatroyd (26) D Carter (25) 47. Men: R Pizzol (20) 41 cb. Women: D Carter (25) 40.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: W Benecke (32) J Anson (12) 50. Mxd: B Boyer (21) M Dickinson (17) 47. Women: A Lee (14) S Lee (39) 47. Men: A: J Anson (12) 38. B: K Walker (19) 45. C: N Graeve (26) 38. D: W Benecke (32) 38. Women: Div 1: B Boyer (21) 39. Div 2: S Lee (39) 37.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: I McCleary (24) C Turner (22) 77. I McCleary (24) 45. Scr: B Benson 31.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: A Verlander (32) D Verlander (24) 44 cb. Men: S Murphy (11) 39. Scr: T Warwick 27. Stableford White: D Verlander (24) 37. Gold: M Messis (31) 26. Women: Stableford: D Brandtman (45) 34. Team: C Langford (19) D Wilmshurst (18) R Rees-Poole (25) L Brown (25) 61.

   OATLANDS: Mxd: Stableford: 4B: P Greenaway (8) J Williams (21) 46. Medley: C Garland (14) C Nursey (31) 46. Men: P Wagstaff (20) 40. Women: J Williams (21) 38 cb.

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: S Pratt (7) T Pratt (36) 47 cb. Men: Stroke: A: D Lenz (12) 69 cb. B: D Powell (17) 66. C: P Sortwell (21) 63. A Scr: A Richards 68. Stableford: M Heffernan (12) 39. Stableford White: R Mullins (17) 41 cb. Women: Stableford: J Shand (37) 42.

   PENRITH: Mxd: Stableford: A: F Johnson (14) 41. B: M Coleman (30) 45.

   PYMBLE: Mxd: Stableford: A: M Harvey (14) 48 cb. B: P Diks (21) 48 cb. Div 1: M Finnegan (13) 42.

   RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: R Ayton (Howlong 15) 43. Div 2: K Hamilton (24) 39. Scr: M Todd 35. Women: Stroke: Medal: Div 1: J Feetham (15) 60 cb. Div 2: H Catelotti (26) 57.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: B Richardson (16.6) 41. Gangurru: A Raffin (11.3) 40.

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: E Lamming (26) M Stringer (23) 49. Mxd: O Cao (29) C Zhu (25) 46. Men: A: A Martin (15) 42. B: R McVean (31) 40 cb. Women: E Lamming (26) 39. Snr G Grace (23) 43.

   ROSNAY: Men: Stableford: Div 1: D Ball (6) 39. Div 2: F Eldick (18) 44. Women: Div 1: D Cormie (16) 33.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: M Brown (11) 29. Men: Stableford White: Div 1: H Ranck (16) 34 cb.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B multi: A: K Ha (20) M Ha (36) 95. A Scr: L Ager S Ager 78. A Law (24) 49. J Guy (43) 38. A Scr: M Madan 31.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: P Banton (14) J Ingegneri (15) 69. A: M Chesher (7) 35. B: P Banton (14) 39. C: B Thistlethwaite (21) 38 cb. Women: K Moses (16) 34. Stableford Gold: P Strachan (28) 36. Stableford: Scr: R Conacher 24. Men: Stroke: C'ship: A Scr: B Nagi 75. A: M Whitaker (6) 73 cb. Women: Medal Oct: Div 1: C Phibbs (18) 72. Div 2: J Jordan (26) 82. Div 1 Scr: P Pitsawong 89. Div 2 Scr: J Jordan 108.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: Irish Team: A: N Stewart (11) R Robert (9) B Mendoza (18) Z Pamintuan 90. B: L Plant (21) L Robinson (18) C Wood (16) M Ramsay (6) 88. A Scr: M Taylor P Martin W Jones G Scott. A: M Ramsay (6) 38 cb. B: L Harvey (15) 42. C: H Williamson (28) 43 cb.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: T Green (14) T Stewart (18) 47. Mxd: J Kim (17) G Kim (23) 45. Men: S Petrillo (22) 39 cb. Women: Y Kim (2) 37.

   TALLWOODS: Women: Stroke: C'ship: R Ezzy (23) 74. Men: A: M Fisher (17) 70. B: D Brett (24) 70. Women: M Byrnes (23) 71. Men: T Norris (29) 70. B Munro (16) 70.

   TAREE: Men: Stableford Trophy: White: I Faulkner (14) M Moore (9) 51. Mxd: Stableford: C Googh (12) J Googh (35) 49. Stableford White: M Moore (9) 44.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: B Mcdonnell (7) K Bunting (6) 78. S Yoon (29) 43 cb.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B: D Sloman (6) G Fischl (14) 50. S Day (22) 38 cb. Women: M Hogan (20) 31. Men: Stroke: C'ship: A: P Thornton (8) 68. A Scr: R Macey 76 cb.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: L Hardjono (22) B Hardjono (35) 45. A Scr: X Coudounaris N Papi 32. PM: A: J Cleary M Cleary 44 cb. A Scr: S Wiggins K Teo 31. S Furby (27) 37 cb. Women: 4B: J Budgen (30) L Murray (20) 49.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: B Roberts (17) 25.

   TOUKLEY: Men: Stroke: A: B Cross (11) 69. B: W Denniss (18) 67. C: J Hawkshaw (20) 68. Scr: A Scr: B White 72. B Scr: T Fordham 82. C Scr: J Hawkshaw 88. Stableford: H Wardle (20) 39. Women: C Walters (26) 34.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B multi: Gold: A Gordon (12) M Bill (7) 91. A: A Gordon (12) 44. A Scr: P Cheng 37. B: F Verduin (17) 45. B Scr: M Chow 27. C: S Bimson (32) 41. C Scr: D Davies 19. Women: Green: J Kang (23) 33.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 4B: A: B Lynar (31) K Lynar (24) 49 cb. Men: A: S Kim (11) 40 cb. B: D Boyd (36) 44. Women: A: H Rudkin (25) 38. B: M Land (39) 34.

   WARRINGAH: Men: Stableford: M Crombie (12) 43. Women: Y Gokson (26) 39.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: S Lee (30) P Rogl (24) 51. Men: A: A Wright (12) 41. B: S Paris (18) 41. C: P Rogl (24) 43. Women: K Rogers (14) 38.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford Irish Team: White: W Innes (28) E Attard (21) M Fisher (33) R Tremlett (30) 96 cb. P Ullman (20) 45. Women: Stableford: M Conrick (22) 34.

   WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 4B: D Kitchener (29) L Kitchener (43) 49. Men: G Buckley (26) 44. Women: C McKellar (28) 37 cb.

   WYONG: Men: Stroke: A: J Hyde (4) 66. B: L Bacon (13) 62. C: D Paterson (25) 70. A Scr: J Hyde 70.

19 October 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: F Cullum (22) K Wilson (36) 49. 2B Scr: L Gibson N Wood 37. A: N Wood (4) 37 cb. B: P Warton (13) 38. C: F ... more
NSW Golf