NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Stroke A: D McGibbon 67 J Hynes 70 C Dunstone 71. B: P Smith 71 D Loughton 72 M Dalton 74. C: K Koppman 67 E De Bear 69 S Thearle 70. Women A: F Sukhumparnich 71 A Douglas 77 J Whittaker 79. B: J Warden 77 S Collins 78 N Maher 78. NTP: R Mcloughlin (3rd) C Te Moananui (5th) D Loughton (11th) P Harding (17th).

NSW

   ASQUITH: Men: Stableford: Div 1: A Ball (6) 41. Div 2: A Pennington (21) 43. Women: I Cho (34) 34.

   AVONDALE: Men: Stableford: T Ratanawongprasat (24) 42. Scr: M Andrews 27. Women: R Sevier (26) 39. Scr: S Thompson 26.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: N Argyropoulos H Sotiropoulos 52 cb. 2B Scr: L Killen D Daskal 66. A: P McGlade (10) 39. B: R Cholouhe (13) 44. C: R Battegazzore (29) 47. Women: S Dougall (36) 43.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: G Moreau (24) 42. Women: Stroke: V Leicht (34) 63. Scr: K Coldrey 78.

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: A Toson (27) 44 cb. Hole in one: A Toson at 16th.

   BAYVIEW: Medley: Stableford 2B: Black: V Jozic H Hance 49. Men: Div 1: J Burgess (7) 40. Div 2: M Burges (19) 40. Scr: A Peade 36. Women: E Fisher (33) 39.

   BELMONT: Men: Stableford: W Milgate (16) 39. Women: D Kay (32) 36.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: J Tarleton (28) B Hodder (27) 82. Scr: D Walker R Moses 60. A: C Berry (12) 40. B: D Downey (21) 39 cb. C: J Tarleton (28) 43 cb.

   BEXLEY: Medley: Stableford: L Jasprizza-St Leon (23) 44. Stroke: Ambrose: P Bambridge M Jones (14.5) 51.5. Scr: M Worth K Halloran 62.

   BONDI: Men: Stroke: C'ship: A: S Neilan (6) 54. B: L Jones (13) 55. C: T Williams (19) 56.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: 2B: J Buck (13) D Hoskins (19) 50. A: R Manser (10) 41. B: R Austin (17) 43. C: R Keaney (23) 37. Scr: J Cochrane 36 cb. Women: Stroke: K Smith (20) 72.

   BONVILLE: Medley: Stableford: T Smith (7) 36 cb.

   BOTANY: Men: Stableford: C Dowie (14) 39. Women: Div 1: P McCanna (19) 39. Div 2: J Gu (41) 38.

   BREAKERS: Men: Stroke Cup: Black: A Scr: K Thacker 303. B Scr: S Shankar 336. C Scr: E Walker 353. A: Z Norris (12) 274. B: G Fox (16) 278. C: S Searle (24) 262. Stroke: A Scr: W Scott 76. A: S Shankar (14) 66. B Scr: G Fox 81. B: D Farthing (17) 68. C Scr: L Anderson 94. C: D Reeves (33) 68.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B: R Ford (24) G Wightman (16) 45. Men: Stroke: A: D Somerville (5) 73. A Scr: D Sampson 80. B: D Smith (17) 73. B Scr: D McLachlan 90. C: C Dawson (22) 75. C Scr: G Sami 105. D: S Clark (11) 74. D Scr: W Hamilton 83 cb. Medley: Stableford: G Wightman (16) 37. Women: Stroke: C Stone (17) 81.

   CABRAMATTA: Men: Stroke: C'ship: C: B Bissett (23) 67. C Scr: P Smith 89. D: A Bayly (27) 70 cb. D Scr: L Samuels 97.

   CAMMERAY: Men: Stableford: M Erichsen (9) 41. Women: H Priest (26) 35.

   CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: G Buckley (18) 38.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: P Buttar (19) G Min Allah (6) 50. 2B Scr: White: J Lind E Morozoff 40. Mxd: 2B: U Choi (42) D Kim (9) 49. Women 2B: J Kim (28) K Shin (30) 47. Men: Stableford White: A: M Lee (11) 43. B: P Buttar (19) 42 cb. C: B Choi (24) 39 cb. Women: Div 1: S Lee (16) 37 cb. Div 2: A Cho (23) 43. Div 3: J Kim (28) 43.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: A Mitchell (21) D Ludick (28) 78. Men: A: G Murdocca (10) 41. B: M Lim (13) 40. C: D Ludick (28) 45. Women: L Papandrea (14) 40. Medley: 2B Scr: M Carmichael D Hutton 63.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B Agg: S Wilkinson T Krieger 79. D Jenkins (29) 44. Women: H Toovey (18) 39.

   CONCORD: Medley: Stableford: 2B: K Every-Burns (19) W Every-Burns (19) 46. Men: White: R Clarkson (14) 40. Women: L Banducci (16) 39.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: M Robberds (11) K Martin (40) 44 cb. H Kobayashi (29) S Cooper (21) 49. L Van Rensburg (8) 39. Men: Stableford Plaque: Black: G Clugston bt G Muirhead 4-3. Jnr: Yellow: J Thomas (35) 46. 9-hole: H Robb (34) 24.

   CRONULLA: Men: Stableford: A Scr: J Cripps 33. J Sanderson (10) 38 cb. Women: A Scr: A Arnold 31. C Murphie (27) 37 cb.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: D Jin (17) 44. Stroke: B Barnes (27) 62. Scr: R Dalrymple 90 cb. Women: Stableford: M Ko (28) 36.

   DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: E Young (36) A Tanner (18) 48. B Lim (15) 42. Scr: D Neill 33 cb. Div 2: E Young (36) 37. Women: Stroke: C'ship: S Gounden (43) 74. Scr: R Jones 88.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford White: A: M Horton (12) 36. B: P McNaughton (18) 42. C: B Galbraith (26) 45. D: L Moran (28) 45. Stroke Div 1: J Hune (9) 67. Div 2: M Gough (28) 71.

   ELANORA: Medley: Stableford: 4B: J Buckley (21) L Buckley (20) 50.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: R Jolliffe (27) B Paterick (23) 47. Mxd: S Titmuss (24) J Titmuss (26) 49. Women: J Titmuss (26) P Myles (33) 47. Men: Div 1: G Paterson (11) 41. Div 2: W Smith (22) 41 cb. Women: G Gray (12) 37.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: A: H Kiritharan (11) 36. B: M Herring (Penrith 18) 40. C: J Strada (20) 40. Hole in one: W Joo at 15th.

   GLENMORE: Stableford White: M Gounder (16) 41.

   GORDON: Medley: Stableford: Cup: J Lee (30) S Davis (23) 46. Men: Stableford Black: J Lee (30) 42. Women: M Mullins (24) 38.

   GOSFORD: Mxd: Stableford: 2B: G Lamb (30) G Muller (24) 43. Men: Trophy: C Gascoyne (11) 41. Women: G Lamb (30) 36.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford 2B: Black: G Moylan (22) N Magner (Carnarvon WA 31) 49.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: M Mason (21) 45.

   KILLARA: Medley: Stableford: 2B: M Davies (30) J Crawford (13) 48. Mxd: A Gleecher (41) M Gleecher (25) 45. Men: Div 1: P Marriage (15) 40. Div 2: R Hughes (27) 36 cb. Women: S Pike (33) 37 cb. Stableford Team: Green: Killara bt Cromer 3-1.

   KOGARAH: Mxd: Stableford: 2B: L Rice (18) R Mitchell (11) 46. Men: M Moore (15) 40. Scr: A Donaldson 32.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: N Pethers (14) 38. Women: P McMurty (36) 22.

   LAKESIDE: Stableford: 2B Agg: V Bui (17) T Phu (13) 70 cb. Stroke: C Dowling (1) S Harmer (1) 66. Stableford: A: J Larkins Stonecutters (12) 42. B: V Bui (17) 36. C: N Fennelly (22) 36.

   LANE COVE: Women: Stableford: Y Nikellys (36) 38. Bronze 1: M Anderson (27) 78. Bronze 2: R Antico-Hall (40) 82. Veteran Women: R Antico-Hall (40) 82.

   LEONAY: Mxd: Stroke: Ambrose: G Gordon K Gordon (11.25) 58.75 cb. Foursome C'ship: L Cupples L Cupples 76 to playoff.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B Agg: F Yuen (36) B Lin (28) 81. A: M Pettitt (Riverside Oaks 7) 40. B: D Gainsford (13) 41. C: B Lin (28) 42. Women: Stroke: C'ship: Div 1: H Choi (16) 71. Div 1 Scr: A Chu 74. Div 2: W Sung (27) 76. Div 2 Scr: L Elliott 103. Div 3: J Charnock (42) 72. K Yang 113.

   LONG REEF: Mxd: Stableford: 2B: V Bertram (24) G Bertram (24) 50. Men: G Bertram (24) 42. Women: V Bertram (24) 39.

   LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B multi: N Munusamy (16) D Farrell (19) 95. G Tunbridge (28) 45. Scr: T Fortescue 36 cb.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stroke Black: A: R Hayes (7) 68 cb. B: D Spriggs (14) 66. C: R Hughes (20) 70 cb.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B multi: C Tolani (30) R Punia (22) 98. D Kochan (29) 44.

   MANLY: Men: Stableford: J Scurr (36) 41 cb. Women: M Harman (45) 42.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: D Thompson (20) 41. Women: J Johnson (29) 39. Veteran: D Sebbens (20) 36 cb.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B multi: A Tassone (9) D Tassone (16) 97. A Tassone (9) 43. Scr: A Tassone 34.

   MONA VALE: Medley: Stableford: R Frostick (18) 49. J Millar (22) .

   MONASH: Men: Stableford: 2B multi: B Sack (19) S Rosen (12) 82. Mxd: L Gray (23) M Gray (26) 67. Men: G Dawber (11) 42. Women: L Gray (23) 37.

   MOORE PARK: Medley: Stableford: 4B: J Quinn (27) J Ryba (14) 51. 4B Scr: D Mulhall A Stack 34. Men: J Quinn (27) 45. Women: L Child (12) 37.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: A Haggar (22) J Gibbons (27) 48. Mxd: M Gibbons (45) V Bamford (14) 48. Women: M McDonald (24) V Bamford (14) 45. Men: J Gibbons (27) 39 cb. Women: V Bamford (14) 38.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: G McMillan (17) B Bryant (28) 52. Medley: B Boyer (20) G Boyer (17) 48. Women: F Michell (33) R Myatt (40) 47. Men: A: F Jaafar (13) 43. B: T Chung (15) 42. C: M Costigan (20) 41. D: B Bryant (28) 45. Women: A: S Gordon (20) 39. B: R Myatt (40) 40. Stroke: C'ship: A: P Ternes (12) 69. B: K Fennell (26) 72. C: B Evennett (34) 71. D: S Moroney (41) 67.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: S Mills (29) L Mills (38) 51. Scr: M Delatovic 31. S Mills (29) 47.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: D Brandtman (44) T Brandtman (25) 48. Men: M Perlov (22) 35. White: T Gorman (21) 37. Scr: J Ong 31. Stableford Gold: M Messis (31) 34. Women: E Daly (33) 37. H Green (34) 37.

   OATLANDS: Mxd: Stableford: 4B: M McKechnie (12) R Peet (21) 49. Medley: G Conlon (13) G Sully (6) 51. Men: E Conlon (13) 43. Women: T Garniss (29) 41.

   PENNANT HILLS: Mxd: Stableford: 2B Agg: C Navybox (30) J Navybox (12) 74 cb. Men: White: W Davison (22) 41 cb. Women: J Barratt (36) 42.

   PENRITH: Mxd: Stableford: 2B: K Hayes (16) G Raynel (24) 53. K Hayes (16) 42. S Hunter (25) 41.

   PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: G Sedgwick (32) J Sedgwick (19) 47 cb. S Waddington (6) 42. Women: Par: P Jensen (25) 1 up.

   RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: R Dupont-Louis (9) 40. Div 2: J McGee (24) 37. Scr: M Todd 34. Women: Stroke: Div 1: B Langtry (19) 60. Div 2: K Brinkley (30) 64. Bowl: Div 2: C Blank (31) 66.

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: W Fentoullis (32) R Blackwood (27) 46 cb. Mxd: L Sennitt (21) B Sennitt (29) 49. Men: A: T Dobell-Brown (17) 40. B: A Gebbie (21) 38 cb. Women: L Sennitt (21) 40. Snr R Blackwood (27) 38.

   ROSNAY: Men: Stableford: 2B: A: A Seward (31) C Cockburn (21) 50. Div 1: K Dodd (3) 39 cb. Div 2: M Mccall (20) 41.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: A Macintosh (18) 39. Women: C Hordern (11) 31.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: B O'Connell (14) P Zhang (26) 51. A Galluzzo (15) 43. Scr: M Madan 34.

   SHELLY BEACH: Men: Stroke Black: A Scr: J Garner 69. B Scr: P Furlonger 80. C Scr: W Allison 78. D Scr: E Yasa 87. A: B Parker (4) 69. B: P Furlonger (9) 71 cb. C: W Allison (13) 65. D: E Yasa (22) 65. C'ship: A Scr: J Garner 281. B Scr: I Fennel 329. C Scr: M Crowe 339. D Scr: M O'Rouke 377. Jnr: J Kable (4) 306. Snr: R Ayton (3) 313.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: M Nicholas (12) J Coorey (16) 71. A: G Wright (12) 37. B: J Coorey (16) 38. C: T Clayton (19) 38. Scr: T Smyth 39. S Lom (23) 35. Stableford Gold: M Pollard (31) 33. Stableford: Jnr: M Walker (36) 27. Women: L Pellew (19) 36. C'ship semi-f: P Pitsawong bt P Geddes 5-4, C Phibbs bt M Golding fft. Div 2: T Manning bt P Jacobson at 19th, J Jordan bt A Purcell-Bern 5-4.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 4B: P Loader (18) G Catto (13) 47. Scr: G Scott W Jones 40. A: W Jones (5) 38. B: D Mckay (12) 39 cb. C: G Coates (20) 38.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: C Fallon (26) G Barnsley (16) 53. Mxd: K To (25) C To (23) 45. Men: J Park (17) 42. Women: S Shin (9) 38.

   TALLWOODS: Women: Stroke: C'ship: Div 1: J Sibbons (22) 312. Div 1 Scr: K Edwards 348. Div 2: J Stephens (24) 308. Div 2 Scr: M Byrnes 392. Div 3: P Livermore (30) 306. Div 3 Scr: D Horsell 414. Men: A: B Sonter (13) 66. B: P Steele (21) 69. T Norris (29) 68. B Livermore (24) 71. Women: J Panada (26) 74. J Stephens (24) 77. M Byrnes (23) 73. Men: C'ship: A: M Panada (8) 313. A Scr: W Sonter 330. B: B Munro (15) 294. B Scr: B Sonter 349. C: B Livermore (24) 281. C Scr: P Steele 371.

   TAREE: Men: Stroke: Medal Oct: A: P Knapp (8) 69. A Scr: G Proctor 75 cb. B: I Mills (15) 70. B Scr: T McMaster 85 cb. C: T Green (18) 69. C Scr: D Bisby 89.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B multi: J Harris (31) C Harris (5) 89. J Harris (31) 45.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: K Osgood (26) 37.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B Agg: C Fairweather (20) D Sloman (5) 78. White: J Vassallo (21) 40. Women: A Carter (23) 36. Men: Stroke: C'ship: R Macey 315. A res: P Thornton 328. T De Kievit 83 cb.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: J Davis (12) M Lau (19) 46. Scr: D Malony C Hartas 39. Women: J Round (22) L Murray (19) 38. Medley: T Cramb (20) 43. PM: B Coxon (22) J Coxon (10) 46. Scr: T Berrett K Kang (Moore Park) 37.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: T Nunn (33) 24.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: J Bush (14) E Bush (25) 46. Medley: C Wood (13) S Wood (33) 48. Men: Div 1: C Wood (13) 42. Div 2: E Bush (25) 36. Women: J Lindley (30) 39. Medley: Scr: C Donsworth 31. Trophy: C Wood (13) S Wood (33) 142.

   TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B Agg: Gold: P Steinhauer (10) N Miller (3) 71 cb. Men: A: A Gordon (11) 41. A Scr: N Miller 34. B: M Wilmore (17) 40. B Scr: D Lo 34. C: P Bolinowsky (22) 36 cb. C Scr: G Colman 36. Women: M Lovelock (18) 33.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: Team: J Noble (25) P Noble (17) H Rudkin (24) J Rudkin (29) 111. Men: A: S Kim (10) 40. B: K Jervis (33) 38. Women: A: J Noble (25) 40. B: M Gerner (28) 40.

   WALLACIA: Men: Stableford: C Hulley (14) 37 cb.

   WARRINGAH: Men: Stableford: J Finn (19) 38. Women: B Dorich (25) 40.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: I Middlemiss (15) M Feltham (19) 89. A: M Whitmore (8) 40. B: G Murray (29) 44. D: H Mok (21) 36.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: C Siddall (30) J Farren-Price (12) 50 cb. Div 1: S Penman (15) 42. Div 2: M Peters (17) 45. Div 3: W Innes (28) 41. Women: J Conley (36) 40.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: S Gaynor (13) 41. Women: F Davies (37) 42.

   WYONG: Men: Stroke: A: G Anderson (11) 69 cb. B: P Hill (17) 68 cb. C: G Daw (19) 68. Scr: H Ireland 72 cb. C'ship: A Scr: E Forsyth 285. A: B Jones (10) 285. B Scr: L Bacon 335. B: L Payne (14) 287. C Scr: R Whittaker 366. C: D Paterson (25) 281. Jnr: Scr: D Grogan 314. Snr: R Dewberry 300.

22 May 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: P Newton (36) K McGreavy (21) 45. 2B Scr: N Wood (3) B Murdoch (16) 33. A: N Wood (3) 34. B: S Wheatley ... more
NSW Golf