NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday


ACT

   GUNGAHLIN LAKES: DSR 72 Men Stableford A: A Rizvi 42 M Cole 41 A Gutierrez 38. B: I Hanxomphou D Collins 40 D Roas 38. Women A: B Stirling 33 S Sauer 29. Eagle: F Petrillo. NTP: S Dunstone (3rd). N Blencowe (5th). B Rogers (11th). R Joyner (17th).

NSW

   AVONDALE: Mxd: Stableford: 2B: W Turner (20) B Anderson (19) 46. Men: White: C Rees (24) 43. Scr: H Endycott 45. Women: V Collins (36) 39 cb. A Scr: K Skellern 29.

   BANKSTOWN: Men: Stableford 2B: White: H Zhao (15) Q Miao (21) 48. 2B Scr: M Osbourne (2) N Hill (3) 40. A: E Fraser (10) 41. B: D Jeacle (16) 41. C: A Sukkar (21) 42. Women: D Young (19) 36.

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: 2B: R Viola (7) A Fitzgerald (14) 52. I Gomez (17) 45.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: P Clarke D Pope 47. Men: Div 1: D Pope (15) 42. Div 2: K Read (17) 39. Scr: A Peade 36. Women: P Shepheard (20) 37.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: Div 1: P Kachoyan (15) M Holt (25) 54. Div 2: P Morrison (12) R Morrison (26) 47. A: J Georgiou (11) 41. B: A Kikiras (20) 41. C: J Tarleton (27) 43. Div 3: C Berry (13) 40. Div 4: J Ang (32) 39.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: S Van (17) J Beckett (12) 48. M Pullen (8) 41. Scr: S Andrecchio 32.

   BONDI: Men: Stableford 2B Agg: White: S Neilan (5) L Mcdonald (21) 76. S Neilan (5) 39.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford 2B Agg: White: T Hess (8) G Verebes (24) 73. G Adler (21) B Adler (12) 69. A: T Hess (8) 39. B: M Glatter (16) 41. C: M Dwyer (25) 45. Scr: A Berryman 36. Gold: D: P Heaney (34) 31. Women: Stroke: N Purcell (18) 69.

   BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: D Kennedy (8) J Myers (12) 46. L Soldan (3) 42.

   BOTANY: Men: Stableford: C Mcgrath (22) 40. Women: Div 1: N Mashman (27) 37. Div 2: L Lawrence (35) 31.

   BREAKERS: Men: Stroke: Medal Nov: J McGrath (21) 63. A: A Henderson (7) 77. G Bainbridge (12) 66. B: J McGrath (21) 84. C: L Anderson (23) 92. B Stephens (34) 67.

   BRIGHTON LAKES: Men: Stableford: 2B multi: D Chang (10) G Pollard (8) 80. J Campbell (19) 40. Women: Stroke: Medal: L Francillon (27) 72.

   CAMMERAY: Men: Stableford: P Von Muenchhausen (19) 39. Women: M Koeninger (24) 40.

   CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B: B Xayabouth (17) R Bounleud (22) 48. B Xayabouth (17) 40.

   CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: J Graham (25) R Mckellar (19) 51. 2B Scr: M Ebsworth R Madgwick 37. Women: 2B: A You (17) S Sim (18) 45. Men: White: A: M Ebsworth (7) 41. B: R McKellar (19) 46. C: G Boulous (22) 41. Women: Div 1: A You (12) 37. Div 2: J Cramer (18) 40. Div 3: H Chung (28) 39 cb.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: J Attygale (9) J Ra (22) 79. Men: A: J Attygale (9) 42. B: J Hwang (19) 40. C: G Hayton (29) 38. Women: L Wilke (44) 40. Medley: PM 2B agg: T Belfort (7) S Gream (14) 75. Men: A: M Tesorierio (12) 37. B: S Gream (14) 39. C: K Kahler (24) 42. Women: S Young (27) 34. Medley: Scr: A Mcintosh C Gilvear 59.

   CHATSWOOD: Stableford: 2B: A Ellero (25) J Corcoran (15) 49. J Kay (8) 38. Stroke: Cup: J Gabriel J Cooper (9.75) 56.25. Women: L Evans (31) 39.

   CONCORD: Medley: Stableford: 2B: R Xu (20) S Manganas (13) 47. Men: White: R Xu (20) 38. Women: J Williamson (15) 37 cb.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: I Ballard (24) I Harrison (11) 48. 2B: S Hickey (20) M Vere (34) 42 cb. S Singh (17) 39. Hole in one: A Brimmer at 4th. Jnr: 9-hole: J Thomas (34) 23.

   CRONULLA: Mxd: Par: Cup: A: M Hunt C MacDonald 8 up. B: M Geraghty B Morton 11 up.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: B Cooper W Scott 52. Scr: M Sammut B Thurbon 40. Men: Div 1: J Barakat (16) 41. Div 2: J Chun (23) 40. Div 3: N Holliday (32) 41 cb. Scr: B Thurbon 34. Women: M Nam (31) 37.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: A: S Deo (16) M Rawiri (28) 48 cb. S Deo (16) 40. Scr: G Cabarrus 27. Mxd: A: E Young (36) A Tanner (19) 52. S Bartlett (33) 43 cb.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford White: Scr: D Spalding 32. A: B Parry (9) 40. B: R Spiteri (17) 43. C: M Solomons (24) 41. D: T Tomczyk (28) 36.

   ELANORA: Medley: Stableford 4B: White: G Crone (34) A Crone (32) 53.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: M Miller (16) S Titmuss (23) 49. Mxd: S Titmuss (23) J Titmuss (26) 50. Women: J Titmuss (26) A Martin (33) 49. Men: Div 1: R Phillips (13) 40. Div 2: D Faulkner (35) 39 cb. Women: L McMurray (15) 41.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: A: M Davies (8) 36 cb. B: C Grenyer (18) 36. C: L Muscat (36) 41 cb.

   GLENMORE: Medley: Stableford: C So (17) 38.

   GORDON: Medley: Stableford: 2B: R Yates (20) D Bleby (13) 45. Men: Black: R Mullins (32) 41. Women: R Wills (32) 35.

   GOSFORD: Medley: Stableford 2B: White: P Wilson (18) K Cardiff (30) 50. Men: Trophy: R Drakeford (14) 42. Women: S Waugh (17) 42.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal Nov: A: M Feltham (9) 73. B: A Hosking (19) 72. C: H Campiao (29) 73. G Cox (Shortland Waters 9) 70. Medal of Medallists: E Garth (18) 73 cb. Women: P Napier (23) 74.

   KAREELA: Medley: Stableford: 2B: S Chatterton (11) K Morgan (38) 48 cb. Men: P Beardsley (18) 39 cb. Women: J Davis (31) 39.

   KILLARA: Medley: Stableford: D Pearson (27) P Perry (3) 50. Mxd: P Nix (24) M Nix (28) 45. Men: Div 1: T Rocks (15) 39. Div 2: D Pearson (27) 42. Women: E Wells (23) 37.

   KOGARAH: Mxd: Stableford: 2B: H Nguyen (21) L Gary (14) 46. Men: White: J Mascarenhas (30) 42. K Song (19) 40. Scr: B Earl 30.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: C Choi (12) 37. B: T Paola (19) 36. C: R Lloyd (26) 36.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: T Phu (Glenmore 13) B Chanthavy (Camden 27) 72. P Boshell (23) 39 cb.

   LANE COVE: Mxd: Stableford: S Doughty (16) 39.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: D Huynh (21) T Huynh (20) 48 cb. 2B Scr: S Park (PGA) J Bae 42. A: S Park (PGA +3) 39. B: J Lee (18) 40. C: Q Le (Howlong 20) 43. Women: S Han (8) 28. Stroke: Foursome: R Ch'ng H Field (29) 72. Foursome C'ship: S Kim E Ryu 183.

   LONG REEF: Medley: Stableford: 2B: Y Yuaka (23) N Chung (19) 50 cb. Men: P Barwell (18) 41. Women: N Crump (30) 43.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: J Johnston (23) 45.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: C Abutaa (8) 43. Medley 2B agg: Harrison (4) I Nash (12) 72.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: N Franks (7) 38.

   MANLY: Medley: Stableford: P Beverley (27) D Dixon (31) 50. Men: M Hiscock (23) 42 cb. Women: M Smith (26) 38 cb.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: B Grech (14) 40. Women: J Johnson (27) 39. Veteran: D Sebbens (19) 36 cb.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B multi: K Cameron (19) J Wang (28) 84. S Zantides (15) 44 cb.

   MONA VALE: Men: Par: J Smith (25) 1 up cb. Women: J Alock (22) 2 down cb.

   MONASH: Men: Stableford White: J Goss (33) 42 cb. Women: B Cohen (22) 37 cb. Mxd: 2B Agg: White: I Goss (24) J Goss (33) 73. Men 2B: P Walton (11) E Vokes (16) 71. Medley: 2B Scr: S Patel P Bryan 42.

   MOORE PARK: Medley: Stableford: 4B: S Smith (23) G Thatill (14) 48. 4B Scr: P Ratanakasikorn A Phiyasirikul 36. Men: Stableford White: D Fenton-Lee (34) 45. Hole in one: N Kennedy at 10th. Women: Stableford: C Billaud (25) 36.

   MORISSET: Men: Stableford White: M Holloway (7) 40. Women: I Bassen (39) 40.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: D Gratta (17) D Johnson (7). Women: K Murgatroyd (26) L LeBas (27) 41. Mxd: G Woods (15) J Woods (19) 43. Men: C Whybrow (9) 39. Women: A Kim (29) 37.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: P Boyce (34) P Lavender (20) 51. Mxd: S Campbell (17) D Evans (29) 50. Women: J Smithson (28) M Irons (4) 46. Men: A: R Fazzolari (9) 39. B: D Linnert (17) 41. C: P Lavender (20) 42. D: D Evans (29) 39. Women: Div 1: M Irons (4) 40. Div 2: S Flores (31) 39. Hole in one: A Lee at 6th.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: C Manuell (18) S Jones (21) 46 cb. J Ferns (22) 41. Scr: P Banbury 31.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: T Brandtman (24) D Brandtman (44) 53. Men: M Davies (18) 40. Scr: J Ong (3) 33. White: R Jackson (14) 43. Gold: B Stewart (36) 34. Women: D Brandtman (44) 45. J Driscoll (9) 43.

   OATLANDS: Mxd: Stableford: 4B: T Monaghan (19) S Monaghan (22) 47. Medley: Y Lee (34) J Wong (14) 44 cb. Men: W Todd (14) 39 cb. Women: Y Lee (34) 39.

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: L Stuart (21) 36. Men: P Beard (0) 38.

   PALM BEACH: Men: Stroke C'ship: White: A: O Hugill (0) 283. B: S Misdale (11) 323. C: J McFarlane (17) 329.

   PENNANT HILLS: Men: Stroke: C'ship: B: J Antonenas bt R Wheatley 6-5. B: D Powell bt G Rogers 5-4. C: P Sortwell bt K Pike 4-3. C: J Batterson bt R Waters 3-1. Stableford: B Jones (11) 40 cb. Women: I Parnell (32) 37. Mxd: 2B Agg: C Peatman (15) K Gibson (20) 78. Men: Matchplay: Pymble 4 drew Killara 4, Concord 4 drew Avondale.

   PENRITH: Medley: Stableford White: M Organ (15) 38. Women: W Moosbichler (29) 34.

   PYMBLE: Mxd: Stableford: J Kong (17) 48 cb. D Van Der Poorten (16) 48 cb. G Dickinson (18) 42. Women: S Hobbs (15) 39.

   RANDWICK: Medley: Par: 2B: C Barrett (21) J Johnson (18) 11 up. Men: J Johnson (18) 5 up cb. Women: M Puddick (29) 2 up.

   RIVERSIDE OAKS: Mxd: Stableford: Bungool: P Wallace (7) 37. Gangurru: D Ma Chut (14) 41. J Nunn (17) 39. R Prasad (12) 38.

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: R Stobo (11) D Anderson (21) 46. Mxd: M Gardner (31) D Gardner (12) 42 cb. Men: A: G Sharp (14) 40. B: D Anderson (21) 38. Women: M Stringer (23) 39. Snr D Bardone (30) 38. Men: Stroke: Cup: G Johnson (18) 65.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: J Frechtling (14) 43. Women: M Brown (11) 36.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: A: M Ha (36) M Kim (17) 50. Div 1: J Ma (15) H Ma (21) 43. M Kim (17) 43. A Kim (11) 33. Scr: A Middleton 35.

   SHELL COVE: Stableford: D Oliver (15) 40.

   SHELLY BEACH: Medley: Par: 2B: A Wilson (6) M Brownlow (16) 10 up. Par Black: A: A Wilson (6) 7 up. B: G Thompson (15) 3 up cb. C: T White (24) 1 up.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: F Williams (24) A Radevski (17) 76. A: T Harbutt (8) 42. B: K Phibbs (13) 41. C: C Cuenca (22) 42. R Roberts (37) 34. Scr: S Gibson 35. Jnr: A Radevski (17) 40. Stableford Gold: P Strachan (28) 32. Women: M Krinker (32) 35. Stroke: Gold Medal: L Tai (18) 73 R Underdown (31) 73. Div 1: L Tai (18) 73. Div 1 Scr: L Tai 91. Div 2: R Underdown (31) 73. Div 2 Scr: R Underdown 104.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par 4B: White: Div 1: P Fryer (17) K Fryer (15) 11 up. Scr: R Attwood A Assabgy 3 up. A: R Hunter (11) 6 up cb. B: G Mcdougall (17) 3 up cb. C: D Lopez (20) 4 up cb. K Fryer ladies winner (15) 3 up. Men: Stroke: Foursome C'ship: A: Z Willard (7) B Crosbie (9) 65. B: B Soulsby (25) C Evers (8) 69.5. C: A Singh (19) A Choudhry (23) 68. A Scr: T Ostler R Hall 70. B Scr: M Villa M Villa 86. C Scr: P Loader B Loader 90.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Kim (25) B Hough (9) 49. Mxd: J Shin (12) W Browne (13) 49. Men: T Phelan (16) 43. Women: S Shin (9) 37.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: D Clarke (10) 41. K Jessiman (14) 38. B: T Bodycote (33) 39. P Stephenson (19) 38. Women: J Stephens (24) 33. J Gould (23) 33.

   TAREE: Men: Stroke: Vardon: G Turner 73. A: R Abbott (5) 70 cb. B: M O'Keefe (15) 68. J Watkin (21) 71. Mxd: Stroke 2B Stroke: White: L Burke (26) D Farmer (13) 59. Men: M Cook (18) A Franklin (29) 60 cb. A Franklin (29) 65.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: D Duggan (30) 40.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B: S Helferty (23) T Atkins (26) 54. P Maxwell (31) 44. Scr: A Ogane 33. Women: D De Kievit (24) 41. Medley: 9-hole: A Singh (16) 18.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: C Xanthis (14) J Tsiamis (34) 48. Scr: R Ellis-Doff B Doff 37. Women: N Eaton (29) T Daly (15) 40. Mxd: Stroke: Foursome: A: M Grady (30.5) P Burfurd 75. Scr: E White T Berrett 81. Foursome C'ship: X Macklinshaw P Good 153.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: E Cabrera (34) 25.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: E Todhunter (23) R Christie (17) 50. Medley: J Reareden (32) G Rearden (16) 48. Men: Div 1: M McKinnon (17) 41. Div 2: E Todhunter (23) 41. Women: L Sykes (42) 38. Medley: Scr: S Walker 31.

   TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B: A Boudville (17) V Centeno (10) 44 cb. Men: A: M Bennett (10) 42. A Scr: R Alonso 31 cb. B: T Kudinar (17) 40. B Scr: D Lauder 23 cb. C: A Pellegrino (26) 38. C Scr: P Bolinowsky 19. Women: D Barriball (1) 40.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: Irish Team: M Foggo (28) B O'Hagan (27) J Jackson (32) T Manton (23) 95. Men: A: R Little (15) 41. B: J Song (21) 43. Women: R Thomas (31) 41.

   WALLACIA: Men: Stableford White: D Infanti (27) 44.

   WARRINGAH: Medley: Stableford 2B Agg: White: P Rath (13) T Sargent (16) 73 cb. J Clifton (Longyard 22) 43. Women: J Eagleton (35) 37 cb.

   WINDSOR: Mxd: Stableford: 2B: T Stocks (36) M Stocks (33) 44 cb. Medley: V Scuglia (19) M Sangdao (15) 47. Men: A: C Phillips (15) 39. B: D Fulham (21) 39. Women: P McMahon (29) 37 cb.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford: Shield: J Riordan (11) 44. G Maidement (26) 43. L Hourn (19) 42. Women: Par: C Thompson (42) 4 up.

   WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 4B: B Lester (28) S Lester (37) 49. Men: R Griffiths (24) 41. Scr: J Brown 33. Women: E Deacon (30) 37. Scr: H Song 17.

   WYONG: Men: Stableford: R Sloman (13) L Willis (19) 47 cb. Mxd: G Rapmund (31) S Rapmund (17) 46. Men: Div 1: R Dowdell (10) 40. Div 2: L Willis (19) 41 cb. Women: D Barnes (30) 36.

17 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: 2B Agg: C Kim (20) S G Kim (18) 73. S Kim (18) 39. more
NSW Golf