NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: DSR 72 Men Par A: M Cole P Frankcom +5 T Docker (Yowani) +4. B: B Hauptmann (Marrickville) T White +2 D Gabbitas +1. Women: J Jenista +2 F Wicks sq. NTP: S Hiscock (3rd), M Hynes (5th), B Rogers (11th), P Frankcom (17th). Eagle: K Flanagan 8th.

NSW

   ASQUITH: Men: Stableford: Div 1: W Wells (13) 39 cb. Div 2: G West (27) 44 cb. Women: A King (25) 37.

   AVONDALE: Medley: Stableford: 2B: T Mew-Sum (31) B Mew-Sum (15) 49. Men: T Mew-Sum (31) 48. A Scr: S Selva 33. Women: Hole in one: P Keogh at 15th. Stableford: J Hopkins (22) 36. Scr: P Keogh 26.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: J Lloyd M Murillo 48. Mxd: P Goh N McLean-smith 45. Women: Scr: V Hinkelbein 35. Men: A: J Lloyd (9) 42. B: N McLean-Smith (14) 39. C: L Murillo (19) 41.

   BARNWELL PARK: Stableford: C Nikas (13) 38.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: P Clarke S Klug 49. Div 1: K Read (16) 40. Div 2: K Higgins (28) 34. Men: Scr: P Clarke 33. Women: S Lewis (36) 41.

   BELMONT: Men: Stableford: Div 1: H Ellison (6) 40. Div 2: B Mongan (29) 41. Women: Div 1: M Toole (3) 38. Div 2: J Powers (30) 34 cb.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: K Underhill (24) D Downey (21) 49 cb. Scr: S Coghlan H Holohan 40. Mxd: 2B: P Wilson (16) A Baxter (21) 44. Men: A: T Welch (11) 41. B: T Butler (15) 42. C: J Galluzzo (33) 42. Mxd: P Wilson (16) 38 cb.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: S Ryan (21) R Barwick (15) 15. A Demetrios (20) 42 cb. Scr: A Andeacchio 32.

   BONNIE DOON: Women: Stableford: R Keaney (22) 39. Medley: White: A: G Lattouf (9) 41 cb. B: G Cameron (13) 38. C: K Odell (24) 38. Scr: D Hanafi (2) 34 cb. N Kazacos (17) P Korch (21) 74.

   BONVILLE: Medley: Stableford 2B Agg: White: J Hardcastle (15) M Hardcastle (45) 69. D Soyka (18) 34.

   BOTANY: Women: Stableford: Div 1: F Parker (28) 35. Div 2: K Oberg (34) 38.

   BREAKERS: Stableford: Team: S McGuiness C Cairncross C Carey B Joseski 121. P McGrath (16) 39.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Par: 2B: B Mangan (19) R Twiss (18) 10 up. R Twiss (18) 4 up.

   CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B Agg: White: Div 1: J Mediati (7) G Khalil (9) 70. Div 2: S Mungkung (19) M Ngo (15) 68. 2B Scr: A Marsh M Dunn 51. Men: White: A: G Thang (8) 39. B: A Rule (21) 37. Women: E Burton (21) 35 cb.

   CAMMERAY: Stableford: G Priest (27) 41. Women: M Koeninger (24) 34. Mxd: Stroke: Matchplay: M Salier P Muller bt R Wickham P Wickham 2-1. C Leadle K Scott bt T Redwood P Puskar 19th.

   CARNARVON: Men: Par 2B: White: K Skouro (The Ridge 15) T Beiri (13) 11 up. 2B Scr: J Fuchs (Bonnie Doon) S Feldman 6 up. Mxd: 2B: S Hong (23) G Goh (22) 10 up cb. Women: Par: H Lee (17) J Kang (25) 8 up. Men: Par White: A: A Wallace (4) 6 up. B: R McKellar (18) 5 up cb. C: J Lee (23) 6 up. Women: Div 1: S Lee (5) 4 up. Div 2: L Ji (23) 1 up. Div 3: A Mace (28) 1 up.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: C Wheatley (14) B Farrugia (12) 78. Men: A: R Singh (3) 40. B: A Frauenfelder (17) 41. C: M Romer (22) 41. Women: S Kim Rah (19) 39. Medley: PM 2B agg: H Sage (28) T Davies (15) 71. Men: L Song (12) 42. T Davies (15) 43 cb. P Hill (23) 37. Women: J Power (20) 39 cb.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B Agg: X O'Grady R Graham 83. White: R Graham (31) 52. Yellow: H Lee (45) 51.

   CONCORD: Medley: Stableford: 2B: A Craighead (39) G Craighead (16) 49. Men: White: S Lee (19) 40. Women: A Craighead (39) 41.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: T Adams (28) J Adams (35) 49. 2B: J Boyse (12) J Manson (16) 43. E Byrne (15) 42. Jnr: 9-hole: J Thomas (32) 22.

   CRONULLA: Men: Stableford: 2B: B McManus (15) A Stratford (12) 48. Mxd: 4B: R Cribb (29) B Cribb (10) 46 cb. Men: L Reynolds (22) 43. Scr: M Thompson 33. Women: E Brus (23) 39. Jnr: I Fan (10) 38.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: Y Lee H Lee 54. Scr: S Son B Lee 37 cb. Men: Div 1: S Son (11) 41. Div 2: N Vlahos (17) 42. Div 3: G Guthrie (36) 39 cb. Scr: C Bonovas 32. Women: D: M Golden (20) 41.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: C Lee (21) H Park (18) 79. Mxd: S Gounden (42) P Gounden (17) 86. Men: C Lee (21) 21. Women: S Gounden (42) 48. Scr: J Watson 26 cb.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford Irish Team: White: K Hennessy C Mullan S Kelly D Mulryan 106. Scr: D Jones 34. A: W Lo (8) 40. B: K Hennessy (20) 42. C: S O'Neill (22) 42. D: C Mullan (29) 46.

   ELANORA: Mxd: Par 4B: White: A Williams (24) M Williams (18) 9 up.

   EVERGLADES: Men: Par 2B: Black: S Chay (11) P Eleven (16) 10 up. Mxd: Pink: S O'Brien (2) I Pinon (19) 11 up. Women: Par: P Myles (30) J Titmus (25) 6 up. Men: Par Black: Div 1: R Phillips (12) 5 up. Div 2: E Dowling (23) 5 up. Women: Par: Pink: I Pinon (19) 2 up.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: A: G Sinclair (6) 37. B: C Matheson (14) 41 cb. C: S Lee (20) 41.

   GOSFORD: Medley: Par 2B Agg: White: S Robinson (11) L Robinson (36) 7 up. Men: Trophy: G Brown (29) 7 up. Women: Par: L Robinson (36) 5 up.

   HARRINGTON WATERS: Medley: Stableford: 2B Agg: B Sadler (30) P Sadler (23) 76.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: B Ritchie (11) 39.

   KAREELA: Medley: Stroke: Ambrose: I Elton (14) R Elton (36) 60.5.

   KILLARA: Medley: Stableford: 2B: S Jobson (23) H Huang (23) 48 cb. Mxd: M Gleecher (24) U Gleecher (40) 46. Men: A: T Kim (14) 40. B: S Jobson (23) 45. Women: A Gleecher (40) 41.

   KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: G Swanton (15) S Greig (7) 45 cb. Men: L Rice (16) 40 cb. Scr: P Cooper 34. Mxd: Stroke Foursome: A: C Barnes G Barnes 52.5. B: D Bates M Gannon 53.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: D Williams (21) 37.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: J Mortlock (Moore Park 9) A Jones (27) 47. A: A Bridge (9) 42. B: W Salzmann (17) 39 cb. C: J Haran (22) 40.

   LANE COVE: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: E Jones J Weine 148. Trophy: S Ranney J Hannay 127 cb.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford 2B: White: K Park (24) C Jung (30) 49 cb. 2B Scr: A Chu C Ho 39. A: S Norris (9) 35 cb. B: B Sukhaseume (18) 35 cb. C: C Jung (30) 45. J Lyons (18) 36 cb.

   LONG REEF: Medley: Stableford: 2B: A Bourne (13) G Squire (23) 50. Men: H McKerihan (19) 42. Women: D Sier (17) 38.

   LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B: J Thompson (12) J Paz (14) 47. S Punj (15) 42. Scr: C Kaehler 34.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: T Clarke (18) 38.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B multi: G Mackney (13) C Boukouvalas (29) 83. C Boukovalis (29) 43.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: J Walters (24) 39.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: E Lakiss (13) 32 cb. Women: G Shaw (28) 35. Veteran: J King Gee (24) 33.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: J Bresolin (26) S Bunnell (6) 52. S Alp (23) 42. Scr: S Bunnell 34.

   MONA VALE: Medley: Stableford: 2B Agg: G Vicini (31) W Van stratum (25) 79.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: P Todd (20) C Zinn (16) 47. Mxd: B Gregory (19) D Bets (13) 46. Men: H Park (18) 40. Women: B Gregory (19) 39 cb.

   MOORE PARK: Medley: Par: 4B: E Lawson (19) J Caro (16) 12 up. Stableford: 4B Scr: D Mulhall L Cummings 37. Men: Par White: E Lawson (19) 8 up. Women: Par: C Huynh (13) 1 up.

   MOSS VALE: Mxd: Stableford: T Jay (Duntryleague 10) 38.

   MUIRFIELD: Men: Par: 2B: P Suo (20) T Suo (13) 10 up. Women: S Won (19) M Kim (16) 6 up. Mxd: J Gibbons (29) M Gibbons (45) 12 up. Men: L Waldron (21) 8 up. Women: A Pile (26) 3 up.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: S Dunn (21) E Chahine (30) 50. Mxd: R Fazzolari (9) R Fazzolari (35) 49. Women: S Mezger (26) K Coales (35) 47. Men: A: R Fazzolari (9) 42. B: T Edgoose (19) 39. C: I Flores (26) 42. D: D Parsons (32) 42. Women: Div 1: M Woodley (7) 33. Div 2: S Mezger (26) 37.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: P Davis (9) M Wilde (20) 48. Men: M Perlov (21) 40. White: P Warwick (16) 37 cb. Scr: P Davis 29. Women: J Driscoll (8) 35. D Lindsay (31) 40.

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: D Powell (33) 37. Men: J Morey (7) 37 cb. Mxd: 4B: L Morey (41) J Morey (7) 45.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford White: R Wilkes (12) 45. Women: C Hayres (26) 37. Medley: 2B Agg: K Gibson (19) R Morgan (8) 75 cb.

   PENRITH: Women: Stroke: Cup: Div 1 Scr: J Smith 85. Div 1: K Griffiths (15) 75. Div 2 Scr: T Morrison 97. Div 2: T Jung (23) 76 cb. Medley: Stableford White: D Wood (14) 40. 2B: B Murray (18) C Murray (11) 46.

   PYMBLE: Mxd: Stableford: J Greathead (4) 46 cb. M Lynn (16) 46 cb. C Barton (20) 40 cb.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: M Gibson (14) P Verrender (9) 68. R Ormsby (12) 39. Scr: D Simmons 29. Women: Div 1: I Kelson (15) 35. Div 2: M Blake (25) 36. Trophy: M Puddick (28) 31.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Medal Nov: Gangurru: Medal: P Burley (16) 44. Bungool: Medal: V Prasad (20) 36.

   ROSNAY: Men: Stableford White: Div 1: M Hoban (13) 44. Div 2: I Hoy (16) 46.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: J Moulder (20) 31. Men: White: Div 1: P Crowe (11) 41.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: J Antonios (20) 42. C Marendy (38) 38. A Scr: J Smoljko 34. 2B: M Smyth (26) N Cruise (15) 49. J Kitchen (24) K Brown (20) 46.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: M Gaffney (0) I Fennel (7) 47. 2B Scr: M Gaffney I Fennel 41. A: I Fennell (7) 41 cb. B: T Greedy (17) 42. C: J Pedzikiewicz (23) 40.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: K Magnay (20) M Pollard (31) 85. A: S Aitken (11) 45. B: G Wright (13) 39 cb. C: I McDade (22) 42 cb. Scr: L Roberts 37. Jnr: M Nocera (5) 40. Stableford Gold: M Pollard (31) 44. Stableford: H Williams (17) 36 cb. Women: Team Agg: St Michael's 246 NSW 225. MM: L Pellew (19) 36. Visitor: M Goodwin (18) 34 cb. Div 1: D Rockwell (22) 35. Div 2: J Everitt (28) 35.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: K Rush (16) N Vlismas (14) 51. Scr: R Attwood S Gannon 39 cb. A: S Wise (Penrith 9) 39 cb. B: N Vlismas (14) 44. C: I Kim (26) 41.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: E Uther (28) D Kaye (21) 51. Mxd: A Chow (14) T Fong (27) 51. Men: J Saad (27) 41. Women: K Kwon (26) 39.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: D Frith (11) 37. R Drinkwater (11) 37. B: D Mattiske (21) 39. L Junghans (19) 36. Women: J Sibbons (23) 36. J Gould (23) 35.

   TAREE: Men: Stableford: Team: C Hopkins (13) B Warwick (12) J Cavanagh (11) J Fawkner (14) 92. Mxd: K Brett (21) C Lane (31) H Innes (31) S Innes (18) 98.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: A Petridis (23) 41.

   THE COAST: Medley: Stableford Team: White: A Ogane (2) J Dunphy (9) D O'Malley (15) T Jay (4) 124. B Watson (21) 41. A Scr: A Ogane 34. Women: F Sunstrum (31) 37. Medley: 9-hole: White: A Mccoy (17) 17 cb.

   THE LAKES: Medley: Stableford: A Marks (36) 42. Scr: C Ueda 39. Women: 4B: J Round (24) T Allan (14) 43.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: S Arnold (24) R Donaldson (Capital 33) 50. Medley: G Rearden (15) J Rearden (31) 47. Men: Div 1: C Donsworth (4) 41. Div 2: M Fitzgerald (23) 41. Women: J Rearden (31) 39. Medley: Scr: C Donsworth (4) 37. Men: Stroke: Matchplay: J Denniss bt B White 2-1.

   WAKEHURST: Mxd: Stableford: 2B Agg: G Gerner (19) M Gerner (25) 81. Men: G Gerner (19) D Halliday (13) 76. Women: J Ludvik (24) J Vernooy (26) 74. Men: Y Kim (18) 43. Women: L Shapeira (11) 41.

   WALLACIA: Men: Stableford White: D Klein (13) 40.

   WARRINGAH: Medley: Stableford 2B: White: M Crombie (10) A Richardson (33) 47 cb. A Peacock (20) 39. Women: A Richardson (33) 39.

   WINDSOR: Medley: Stableford: Split Six: P McKinnon (24) G Holt (9) 49. Men: A: M King (17) 39 cb. B: S McCarthy (21) 39 cb. Women: J Williams (21) 34.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: P Hammerman (29) A Deutsch (29) 50. Div 1: K Monkhouse (17) 45. Div 2: M Grunwald (21) 41. Div 3: P Hammerman (29) 44. Women: J Ferguson (22) 35.

   WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 4B: D Smith (17) T Smith (18) 47. Men: J McAteer (16) 38. Scr: D Hogan 29. Women: S Koroneos (13) 39. Scr: H Song 18.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: G Scicluna (23) M Martin (10) 50. Mxd: Y Jeong (45) S Jeong (16) 47. Men: Div 1: R Sloman (13) 39. Div 2: G Scicluna (23) 43. Women: Y Jeong (45) 41.

21 November 2018
ASQUITH: Women: Stroke: Foursome: Div 1: S Kim (24) E Kang (20) 68. Div 2: M Park (35) J Suh (31) 72. more
NSW Golf