NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

WOMEN'S METROPOLITAN MAJOR PENNANT: DIV 1: Sec 1: The Australian 4 bt Moore Park 1, St Michaels 5 bt Bonnie Doon 0. Sec 2: Concord 3 bt The Lakes 2, NSW 3-1/2 bt Castle Hill 1-1/2. DIV 2: Sec 1: Cronulla 3-1/2 bt Cumberland 1-1/2. Sec 2: Stonecutters Ridge 4 bt Ryde Parramatta 1.    

METROPOLITAN MAJOR PENNANT: DIV 1: Sec 1: St Michaels 5 bt Avondale 2. Sec 2: The Australian 4 bt Long Reef 3, Mona Vale 6 bt Cabramatta 1. Sec 3: Moore Park 4-1/2 bt Ryde Parramatta 2-1/2. DIV 2: Sec 1: Stonecutters Ridge 6 bt Killara 1. Sec 2: Bayview 5 bt North Ryde 2. Sec 3: Twin Creeks 5 bt Castle Hill 2, Fox Hills 6 bt Lynwood 1. Sec 4: Cronulla 6 bt Muirfield 1. DIV 3: Sec 1: Cumberland 4 bt Palm Beach 3, Massey Park 4 bt Manly 3. Sec 2: Carnarvon 6 bt Asquith 1, Lakeside 5-1/2 bt Woolooware 1-1/2. Sec 3: Kogarah 6-1/2 bt Eastlake 1/2. Sec 4: Royal Sydney 7 bt Wallacia 0, Glenmore 5 bt Wakehurst 2. DIV 4: Sec 1: Randwick 4 bt Bexley 3, Campbelltown 6 bt Bardwell Valley 1. Sec 2: Strathfield 4-1/2 bt Marrickville 2-1/2, Warringah 7 bt Roseville 0. Sec 3: Richmond 4 bt Northbridge 3. Sec 4: Brighton Lakes 5-1/2 bt Windsor 1-1/2, Riverside Oaks 4-1/2 bt Beverley Park 2-1/2. DIV 5: Sec 1: Springwood 6 bt Chatswood 1, Georges River 4 bt Hurstville 3. Sec 2: Kareela 4 bt Barnwell Park 3. Sec 3: Macarthur Grange 4-1/2 bt Cammeray 2-1/2. 

METROPOLITAN MXD PENNANT: Div 1: Balgowlah 4-1/2 bt Bankstown 1/2. Div 2: Beverley Park 4-1/2 bt St Michaels 1/2. Div 3: Northbridge 3-1/2 bt Bayview 1-1/2, Eastlake 3 bt Bardwell Valley 2. Div 5: Muirfield 4 b Mona Vale 1. Div 6: The Coast 2-1/2 drew Pennant Hills 2-1/2. Div 7: Massey Park 5 bt Warringah 0. Div 9: Ryde-Parramatta 3-1/2 bt Woollahra 1-1/2. Div 10: Kareela 4 bt Kogarah 1, Cronulla 3 bt Cabramatta 2.    

NSW

   ASQUITH: Mxd: Stableford: 2B Agg: S Pennington N Chae 79. Medley: A WigglesWorth (24) S Wozniak (34) 79. Men: Div 1: S Pennington (11) 47. Div 2: M Bird (24) 43. Women: C Greenland (31) 36.

   AVONDALE: Medley: Stableford 2B: L Li (8) A Boniface (10) 49 cb. Men: R Gallagher (15) 40 cb. Women: D Lewis (14) 34 cb.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: T Le (17) S Stewart (11) 46 cb. Men: A: S Stewart (11) 39. B: A Hill (18) 42. C: T Wu (20) 38 cb. Women: H Potter (36) 38.

   BARDWELL VALLEY: Stableford: H Matar (7) 32.

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: 2B: A Deller (17) J Meares (25) 48. R Viola (17) 42.

   BAYVIEW: Mxd: Stableford: 2B: D White (14) L White (45) 48. Men: Div 1: F Godfrey (12) 42. Div 2: R Alfonso (34) 41. Mxd: Scr: G Whyte 32 cb. Women: Gold: P Byrnes (22) 36.

   BELMONT: Men: Stableford: Div 1: P Ellis (7) 36 cb. Div 2: G Conroy (23) 36. Women: Div 1: J Mcallum (8) 32 cb. Div 2: H Bailey (27) 34.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: W Jarvis (36) T Bonham (4) 48. A: C Tawhara (10) 42. B: R Williams (17) 42. C: G Lloyd (25) 41. Mxd: B Foy (12) K Wright (23) 45. A: K Wright (23) 39. R Paul (18) 34.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: M Hill (17) P Bambridge (23) 79. S Andreacchio (7) 42. Scr: M Millyard 30 cb.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: 2B: L Saravanos (36) G Carr (17) 51. A: R Cheng (7) 44. B: R Corr (17) 44. C: F Eva (28) 41. Scr: A Berryman 40. Women: K Howe (16) 38. Men: Stroke: Matchplay: P Wensemius D Wensemius bt K Lee J Jackson 1up.

   BONVILLE: Medley: Stableford White: T Butler (Coffs Harbour 12) 39.

   BOTANY: Men: Stableford: I Burke (18) 39. Women: S Wessels (24) 39.

   BREAKERS: Men: Stableford: 2B: T Olynik (22) P Loveridge (28) 48. B McGrath (13) 40.

   CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: R Chand (4) S Krishna (Bexley 17) 49. Div 2: G Thang (8) E Lieu (24) 48 cb. 2B Scr: F Murugan M Swamy 35 cb. Men: A: M Kim (13) 40 cb. B: S Krishna (Bexley 17) 43. Women: A Casey (16) 29.

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: T Moore (23) G Bent (17) 50. 2B Scr: M Arnold D Mulley 41. Women: 2B: M Thorn (16) P Gleeson (16) 42 cb. Men: A: R Zelesco (8) 40. A Scr: M O'Toole 37. B: S Kinnear (16) 41. B Scr: P Bardsley 27. C: T Moore (23) 44. C Scr: S Maddern 23.

   CAMMERAY: Men: Stableford: B Mould (20) 40. Women: W Pam (28) 38.

   CAMPBELLTOWN: Stableford: 2B: A Kable (6) A Rix (6) 46. A Kable (6) 40.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: D Tucker (10) M Mear (19) 78. Mxd: C Lee (17) M Lee (24) 73. Women: H Oh (19) K Song (26) 66. Men: A: S Isreal (11) 38 cb. B: M Mear (19) 40. C: D Bae (Oatlands 23) 40 cb. Women: Div 1: A Cho (9) 37. Div 2: M Lee (24) 35. Div 3: K Song (26) 32.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: G Koumantakis (35) P Eustace (22) 50. Men: A: B Wong (9) 40. B: S Chapman (14) 41 cb. C: D Yap (30) 43. Women: J Liew (31) 39 cb. Medley: PM 2B: T Wilson (17) J Tischler (16) 51. Men: A: G Watkinson (10) 38. B: T Burnett (19) 40. C: C Rogers (20) 40. Women: M Smyth (29) 36 cb. Medley: Scr: F Bardetta (6) J Wong (8) 37.

   CONCORD: Medley: 2B: A Marashian (22) M Bulgin (16) 52. Men: White: A Marashian (22) 45. Women: D Connellan (20) 37.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: D Bailey (36) S Singh (12) 47. 2B: K Martin (36) M Robberds (9) 44. R Doolan (21) 39. Jnr: 9-hole: H Robb (31) 19.

   CRONULLA: Men: Stableford: Scr: K Ewington 32. J Watson (11) 40. Women: Scr: L Johnstone 19. R Ashley (26) 36.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: D: H Park S Park 51. Men: Div 1: S Timeus (16) 43. Div 2: H Park (22) 42. Div 3: D Hogan (24) 43. Scr: T Lee 30. Women: J Lee (22) 39 cb.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B multi: S Beaton (16) G Tuohy (13) 75. A: A Barnes (12) 40. Scr: C Partridge 30. Mxd: E Young (34) A Tanner (17) 64. F Badelles (26) 39 cb.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: C Hicks (3) 41. B: D Strang (20) 42. C: H Foltan (21) 45. D: K Cambridge (31) 39. Scr: D Jackson 32.

   ELANORA: Medley: Stableford 4B: White: R Hinchcliffe (15) J Hinchcliffe (19) 45.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B: Black: B Nielson (26) T Brooks (14) 49. 2B Mxd: K Kinley (36) J Moase (45) 50. Women: J Titmuss (24) P Myles (32) 45. Men: Div 1: G Paterson (10) 43 cb. Div 2: B Nielson (26) 47. Women: P Myles (32) 36.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: O Kim (32) Y Kim (32) 75. Men: A: B Weatherall (7) 33. B: T Marsic (14) 40. C: O Kim (32) 43. Women: Y Kim (32) 32.

   GORDON: Stableford: D Morgan (13) 40.

   GOSFORD: Medley: Stableford: Team: S Walklate G Trigg T Walklate D Trigg 54. Men: Trophy: White: T Pfeffer (10) 47. Women: L Puiatti (24) 41.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: R Hofmeier (18) 42. B: A Tonks (27) 38. Women: White: C Hearn (22) 32.

   HIGHLANDS: Medley: Stroke: 36-hole: T Elliott (7) T Darmody A Hall M Minehan 106.

   KAREELA: Medley: Par: 2B: J Gorham (24) M Thompson (11) 8 up. Mxd: S O'Donnell (19) A Smith (30) 9 up. Men: B Franklin (20) 1 up cb. Women: P Toone (27) 2 up.

   KILLARA: Medley: Stableford: 2B: S Mugglestone (26) C Mugglestone (13) 52. Mxd: F Simper (15) T Simper (20) 45. Men: S Mugglestone (26) 47. Women: S Zemancheff (21) 39.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B multi: White: A Te Hira (12) M Te Hira (12) 89. A Te Hira (12) 40 cb. Scr: A Rachid 36. Women: C Patman (20) 35.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: N Pethers (14) 40. Women: F Turnbull (31) 28.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: A Leak (16) P Barclay (Brighton Lakes 16) 80. P Barclay (16) 42.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: L Murphy (21) P Murphy (20) 50. 2B Scr: S Mcgee S Reid 37. A: W Hogben (12) 37 cb. B: P Schroeder (19) 39. C: L Murphy (21) 41.

   LONG REEF: Mxd: Stableford: 2B: M Denner D Murrell 45. Men: D Murrell (27) 38. Women: C Perry (44) 33 cb.

   LYNWOOD: Medley: Par 2B: White: M Milne (19) A Howarth (20) 13 up. Div 1: B Gilbert (8) 5 up. Div 2: M Milne (19) 10 up.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B multi: A Cummings (17) J Andriano (21) 81. Stableford Yellow: A Cummings (17) 43.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: B Harrison (22) 35 cb.

   MANLY: Medley: Stableford: 2B: C Smith (6) M Walker (12) 76. Men: A: C Smith (6) 38. B: A Lam (19) 36 cb. C: D Gill (24) 39. Women: M Burgess (22) 37.

   MARRICKVILLE: Women: Stableford: 2B multi: M Hronis (23) J Finlay (33) 72. Men: S Deling (21) 39. Women: A O'Shea (23) 37 cb. Veteran: J Morgan (28) 37.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: W Blake (24) V Blake (32) 78. V Blake (32) 42.

   MONA VALE: Women: Stableford: P Gilliland (21) 33. Men: D Derham (21) 37 cb.

   MONASH: Men: Stableford: 2B multi: G Kubizniak (14) M Murphy (30) 76. Mxd: A Krebs (30) N Krebs (25) 78. 2B Scr: J Morgan A Gatland 37. Men: S Bowgett (8) 40 cb. Women: R Sills (13) 39.

   MOORE PARK: Medley: Par: 2B: J Caro (16) E Lawson (16) 9 up. Men: Par White: A Stack (14) 2 up cb. Women: Par: L Hoang (16) 2 up. Mxd: Stableford 2B: White: A Kennedy (7) S Dodds (11) 32.

   MORISSET: Men: Stableford White: G Hacker (26) 42. Women: N Craig (30) 39.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B Agg: C Whybrow (10) W Jones (21) 77. Mxd: K Lee (20) S Lee (18) 71. Women: M Park (23) S Lee (18) 69. Men: W Jones (21) 41 cb. Women: Y Kim (27) 39 cb.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: D Hudson (15) M Morrison (25) 45. Mxd: B Townhill (26) B Robinson (26) 45. Women: J Durham (32) K Titmuss (44) 49. Men: A: G Lovatt (9) 38. B: D Hudson (15) 38. C: R Positti (20) 37. D: E Chahine (28) 36. Women: Div 1: A Lee (13) 32. Div 2: B Robinson (26) 34.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: D Duncan (28) G Mason (20) 47 cb. B Bond (14) 39 cb. Scr: B Smith 29.

   NOWRA: Men: Stroke: Ambrose: A Smith R Crouch (8.75) 57.25. Stableford: L Crockford (Jamberoo 9) 39.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: R Crawford (13) K Lamb (17) 45 cb. Men: P Godkin (11) 37. White: K Lamb (17) 40. Gold: J Topper (36) 11. Scr: M Beaman (4) 30. Women: N Dress (20) 33 cb. C Tatley (45) 38.

   OATLANDS: Medley 2B: Stableford: O Quach (31) B Hooper (6) 49. Mxd: 4B: D Pearse (32) C Pearse (22) 46 cb. Men: O Quach (31) 43. Women: D Pearse (32) 41.

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: T Hatgis (18) N Walker (13) 76. Men: White: G Laws (12) 41. Women: K Winfield (30) 38.

   PENRITH: Mxd: Stableford: A Hunter (5) 42 cb.

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: M Thew (22) A Chun (16) 48. Women: 4B: M Mccann (42) L Hughes (17) 36. A Wood (21) 40.

   RANDWICK: Medley: Stableford: 2B multi: R Ormsby (13) R Robertson (8) 71. Men: P Johnstone (19) 39. Women: Y Cheng (21) 34 cb.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 4B Agg: C Williams (10) P Todd (18) 73. P Todd (18) 41.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stroke Bungool: Black: R Giles (7) 75. Stableford: Gangurru: Div 1: R Barnard (6) 40. Div 2: T Rutherford (16) 39. Div 3: H Hacobian (19) 41.

   ROSNAY: Men: Stableford: Div 1: D Wood (14) 38. Div 2: R Field (24) 45.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: D Meagher (18) 37. Women: K Every-Burns (17) 35.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: M Braggs (10) P Andrews (21) 76. A: M Braggs (11) 41. B: S Snape (14) 40. C: P Pols (19) 38.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: K Norman (22) M Webb (6) 71. A: M Rippon (10) 40. B: L Wainstein (17) 39. C: N Murrin (21) 36. Women: Div 1: L Tai (18) 35. Div 2: K Wade (42) 35. Medley: Scr: P Legg 32. Jnr: B Xu (15) 28. C Davis (26) 30. Gold: P Strachan (27) 32.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 2B: R Fitzgerald (18) J Stamford (31) 49. Scr: N Ferrer M Duffy 35. A: I O'Neill (5) 39. B: A Kim (17) 39 cb. C: M Wilson (28) 43. Women: J Ryu (15) 26.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: M Collins (12) R Huang (28) 48 cb. J Kim (20) 43.

   TALLWOODS: Men: Par: A: J Sands (18) 3 up. N Mills (8) 2 up. B: A O'Toole (19) 4 up. B Munroe (24) 2 up. Women: Div 1: L Prout (23) 2 up. M Duckett (23) sq. Div 2: J Jessiman (30) 2 down. M McManus (33) 3 down.

   TAREE: Men: Stableford White: A: W Dodd (3) 40. A Scr: R Bartley 32. B: M Cook (16) 43. C: P Conneely (23) 42. Cup: D Bithrey 151. Women: J Stinson (14) 41.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B: R Chou (31) B Morris (12) 47. A Greaves (15) 40 cb.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: J Wise (18) 29.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B: D Williams (17) J Eccleston (15) 46 cb. Men: S Gillatt (12) 41. A Scr: D Sloman 35. Women: E Fourie (31) 30. Mxd: 9-hole: R Pereira (21) 18.

   THE LAKES: Mxd: Stableford: 2B: N Papi (20) J Khair (14) 50. Women: K Hunt (18) S Clark (16) 38. J Khair (14) 40. Mxd: Team: G Hogan (12) M Hogan (22) M Nancarrow (30) C Commens (14) 104.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: B Christensen (36) 25.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: D Jones (16) S Moore (27) 48. Medley: B Leonard (4) T Stevens (28) 46. Men: Div 1: B McFadyen (16) 38 cb. Div 2: S Moore (27) 43. Women: J Everett (23) 38.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: J Garcia (8) 38 cb. A Scr: J Cayley (4) 74. B: J Liddell (15) 42. C: A Botros (19) 39. Mxd: 2B: J Liddell (15) J Ballard (17) 71. Women: Green: M Lovelock (17) 28.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: D Boyd (36) M Cunningham (14) 48. Men: A: J Song (18) 39. B: D Taylor (26) 40. Women: N Park (23) 38.

   WALLACIA: Men: Stableford White: S Reitsma (12) 41.

   WARRINGAH: Men: Stableford: C Ellis (Pymble 10) 35. Women: W Richardson (37) 40.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: M Colbran (27) M McPake (34) 52. Men: A: M Battam (20) 42. B Micallef (36) 42 cb. Women: B Chan (38) 37.

   WOOLGOOLGA: Men: Par: A: J Thorn (10) 3 up. B: G Rankin (18) 2 up. C: P Rankins (32) 4 up.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B Agg: White: G Pitt (21) J Kiss (22) 78. Div 1: G Moddel (12) 38 cb. Div 2: G Pitt (21) 41 cb. Div 3: P Chittendon (27) 40. Women: J Peters (28) 39.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: M McKellar (32) 45. Women: E Anderson (31) 34. Jnr: A Jackson (34) 37.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: M Brady (21) P Woolridge (27) 51. Mxd: K Raishbrook (19) G Raishbrook (16) 48. Men: Div 1: M Cockburn (11) 40 cb. Div 2: P Woolridge (27) 45. Women: D Barnes (31) 38. 

13 December 2018
BALGOWLAH: Men: Stableford: A: G Hobson (14) 37. B: M Tomchin (19) 40 cb. C: B McPherson (25) 41. more
NSW Golf