NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: 4B Stableford: J Masullo A Ciaccia 47, L Marshall C Tully 47, R Maxwell M Elliott (Federal) 45. NTP: P Smith (3rd), B Rogers (5th). Balls To 41 cb.

NSW

METROPOLITAN MAJOR PENNANT: DIV 1: Sec 1: The Lakes 3-1/2 drew Avondale 3-1/2, Pymble 6 bt St Michaels 1. Sec 2: The Autralian 5 bt Mona Vale 2. Sec 3: Bonnie Doon 5 bt Ryde-Parramatta 2, Pennant Hills 4 Moore Park 3. Sec 4: NSW 6 bt Banktsown 1. DIV 2: Sec 1: Killara 5 bt Dunheved 2. Sec 3: Castle Hill 5 bt Fox Hills 2. Sec 4: Monash 4 bt Murifield 3, Cronulla 3-1/2 drew Liverpool 3-1/2. DIV 3: Sec 1: Cumberland 5 bt Manly 2, Palm Beach 5 bt Massey Park 2. Sec 2: Carnarvon 6 bt Lakeside 1, Asquith 3-1/2 sq Woolooware 3-1/2. Sec 3: Kogarah 5-1/2 bt Antill Park 1-1/2. Sec 4: Wakehurst 4-1/2 bt Wallacia 2-1/2. DIV 4: Sec 1: Randwick 5-1/2 bt Bardwell Valley 1-1/2, Bexley 5 bt Campbelltown 2. Sec 3: The Coast 4-1/2 bt Northbridge 2-1/2, Leonay 5 bt Richmond 2. Sec 4: Beverley Park 4 bt Brighton Lakes 3. DIV 5: Sec 1: Springwood 6 bt Georges River 1, Chatswood 5 bt Hurstville 2. Sec 2: Kareela 6-1/2 bt Bondi 1/2. Sec 3: Gordon 6 bt Macarthur Grange 1.    

WOMEN'S METROPOLITAN MAJOR PENNANT: DIV 1: Sec 1: St Michaels 3-1/2 bt The Australian 1-1/2, Bonnie Doon 3 bt Moore Park 2. Sec 2: Castle Hill 3 bt The Lakes 2, NSW 2-1/2 drew Concord 2-1/2. DIV 2: Sec 1: Cronulla 4 bt Penrith 1. Sec 2: Ryde-Parramatta 5 bt North Ryde 0.    

NSW

   ASQUITH: Men: Stableford: Div 1: S Hwang (9) 38 cb. Div 2: L Burt (21) 42. Women: A King (26) 36.

   AVONDALE: Medley: Stableford: 2B: T Heesh (15) R Nohra (15) 45. Men: G Bower (17) 39. Women: J Morrison (25) 35.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: N Mclean-Smith (14) R Appleby (17) 47. Men: A: J Colella (3) 38. B: D Jeacle (13) 43. C: G Kinsey (22) 39. Women: L Gourlay (34) 34.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: S Ramsay (24) 45. Hole in one: R Winney at 17th.

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: 2B: B Ferguson (15) J Grima (16) 49. B Ferguson (15) 44.

   BAYVIEW: Men: Stableford: A: G Whyte (4) 37. B: J Dixion 39. Women: B Arnott (25) 35.

   BELMONT: Men: Stableford: Div 1: B Edgar Jones (13) 36 cb. Div 2: M Ward (36) 39. Women: D Michilis (29) 36.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: M Longhurst (25) 43. A: E Koukos (6) 40. B: J Doueihi (17) 39. C: B Tucker (21) 40. D: D Evans (37) 38. Scr: R Emmerick 29.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: G Whitaker (17) P Frilingos (17) 47. J Bond (20) 41 cb. Scr: M Pullen 34.

   BONDI: Men: Stableford: 2B: F Austin (10) C Potts (8) 43. D Boland (9) 37.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: 2B Agg: P Comninos (6) M Dwyer (22) 71. A: P Comninos (6) 39. B: J Hersch (16) 37. C: D Eskell (21) 40. Scr: P Comninos 33. Women: Par: 2B: S Eskell (33) A Burg (23) 7 up.

   BOTANY: Men: Stableford: S Waller (21) 42. Women: Div 1: P McCanna (19) 39. Div 2: K Oberg (32) 36.

   BREAKERS: Men: Stroke: A Scr: J Gilchrist 72. A: J Gilchrist (14) 58. B Scr: D Farthing 80. B: D Farthing (16) 64. C Scr: C Cairncross 88. C: C Cairncross (22) 66.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stroke: M Pitchford (20) 58.

   CABRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: T Argent (24) A Casey (16) 44. 2B Scr: G Khalil B Luu 33. Men: A: M Morley (11) 37. B: A Er (20) 35 cb. Women: M Dunn (12) 39.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: A Kassis (19) S Curtis (17) 47. A: M Brooks (17) 39. B: A Kassis (19) 37. Women: Stroke: Medal: Div 1: C Tucker (17) 72. Div 1 Scr: A Cho 86. Div 2: M Park (18) 76. Div 2 Scr: E Kim 99. Div 3: W O Kim (27) 76. Div 3 Scr: H R Chung 106.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: G Weber (15) A Weber (24) 50. Men: A: G Murdocca (9) 38. B: S Chapman (13) 38. C: A Weber (24) 42. Women: E Morin (15) 38. Medley: PM 2B: W Cash (10) C Shin (11) 46. Men: A: L Passaro (12) 39. B: B Seale (14) 40. C: M Lillyman (24) 35. Women: C Shin (11) 36. Medley: 2B: B Yap G Soo 36.

   CHATSWOOD: Men: Stroke: Medal Mar: A: T Savage (10) 60. B: B Jarvis (18) 61. C: E Hansen (20) 58. Scr: L Cheung 68. B Scr: B Jarvis 75. C Scr: E Hansen 78. Medley: Stableford 2B: Black: A Hart H Zhong 48. T Thelwell (19) 42. B Chapman (21) 39. Women: H Zhong (45) 37.

   CONCORD: Medley: Stableford: 2B: S Rorie (18) G Pisani (22) 46 Cb. Men: White: A Clark (22) 41 Cb. Women: S Phillips (10) 39.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: J Macqueen (30) H Wilson (18) 47. Split Six: J McCormack (21) T Kardash (17) 64. J Wang (24) 39 cb.

   CRONULLA: Men: Stableford: P Goh (18) 40. Scr: S Liddy 28 cb. Cock o' Walk: J Mcfarlane D Addinall bt J Sanderson D Wallace 5-3. Women: Scr: J Thuge 31. J Thuge (8) 39.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: P Duclos B Cooper 94. Men: Div 1: R McCollough (8) 39. Div 2: B Cooper (21) 43. Div 3: D Angus (25) 41. Scr: B Jack 30. Women: E Lee (24) 36. Stroke: D Morgan (13) 75.

   DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: R Espiritu (19) A Gonzales (23) 47. D Barber (15) 38. Scr: T Earp 27. Mxd: T Horan (22) M Horan (23) 45. Women: M Charan (35) 35 cb.

   EASTLAKE: Medley: Stableford: A: R Murray (12) 43. B: A Stuart-Thompson (14) 39. C: O Nilan (33) 48. A Scr: G Mcglynn 36.

   ELANORA: Medley: Stableford: 4B: R Austin (29) A Vaughan (21) 48.

   EVERGLADES: Veteran: Stableford: 2B: M Elliott (5) C Timmis (20) 40 cb. Medley: J Moore l (36) 36 cb.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: D Schell (22) 38.

   GOSFORD: Medley: Stroke: Ambrose: L Cruickshanks L Kelly B Margin C Cruickshanks 57.625.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal Mar: A: D Pasfield (15) 73. B: G Moylan (23) 74. C/Medal: B Tyas (32) 68.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: D Sewell (22) 43.

   KILLARA: Men: Stableford: Div 1: C Roles (3) 42. Div 2: J Snowball (23) 41. Women: T Hall (26) 39. Medley: Cup: E Bahnsen (34) C Bahnsen (23) 49. Mxd: Father/Daughter Trophy: J Shirley (11) L Huang (18) 44 cb. Mother/Son Trophy: K Cistulli (23) J Cistulli (35) 51.

   KOGARAH: Medley: Stableford: 2B: E Styles (19) P MacCormack (17) 45 cb. Men: D Fletcher (16) 38 cb. Scr: A Rachid 29 cb.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: D Brewer (1) 38. B: R James (13) 38. C: S Narey (25) 39 cb. Women: S Hardwick (33) 40.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: K Hansen (26) B James (5) 48. 2B Scr: O Kierans R Minns 36. A: R Minns (6) 39. B: C Brennan (18) 38. C: S Muir (34) 43.

   LANE COVE: Women: Stableford: G Mutton (22) 33.

   LEURA: Medley: Stroke: Medal Mar: A: G Webb (10) 69. R Singh (11) 69 cb. B: J Scullion-Stewart (16) 65. D Davies (13) 70. C: N Adams (21) 67. J Townend (27) 72.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B Scr: A Murgatroyd T Brown 40. Men: 2B: Y Zhang (17) R Chan (25) 50. A: T Brown (4) 37 cb. B: Y Zhang (17) 44. C: R Chan (25) 42. Women: Stroke: Medal Mar: A: M Naaman (18) 75. A Scr: G Doh (Stonecutters) 86. B: A Lee (31) 72. B Scr: L Elliott 106. C: S Lee (35) 72. C Scr: H Field 118.

   LONG REEF: Mxd: Stableford: 2B: J Garrett C Garrett 45. Men: K Andrich (7) 36. Women: J Garrett (24) 42.

   LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B: R Fitzgerald B Fitzgerald 49. N Krumins-Strauss (21) 40. Scr: D Gibson 31.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: B Oliver (12) 40.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Par: 2B: J Georges (17) J Terzis (34) 10 up. J Peich (22) 6 up.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: T McLuckie (17) 38.

   MANLY: Men: Stableford: A Lyon-Davis (15) 35. Medley: 2B Agg: M Benfield (19) M Byrne (13) 81. Men: A: P Grange (11) 40. B: G Townsend (17) 37 cb. C: J Gomola (22) 40. Women: N Duncan (24) 38.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: P Harrison (10) 40. Women: Stroke: Medal: Div 1: G Shaw (25) 61 cb. Div 2: J Johnson (27) 64. J Strachan (28) G Shaw (25) 61 to playoff. Scr: F McGee 83. Veteran Women: J Johnson (27) 64.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: S Porthouse (19) A Fleming (19) 77. S Porthouse (19) 42.

   MONA VALE: Men: Stableford: M Channell (36) 42. Women: S Cole (10) 35.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: S Redfearn (21) M Murphy (33) 46. Mxd: A Eksteen (32) M Eksteen (16) 44. 2B Scr: J Morgan J Roberts 36. Men: I Joffe (13) 39. Women: J Morgan (2) 38.

   MOORE PARK: Mxd: Stableford: Irish Team: V Vararutsupagul (10) K Yottha (11) P Kobkuea (9) T Chotichuong (11) 152. Men: V Vararutsupagul (10) 42. Women: B Griffiths (33) 32.

   MORISSET: Men: Stableford: P Boyd (10) 37 cb. Women: C Ford (43) 41.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: I McFarland (21) B Smith (18) 48. Mxd: B Ashton (22) C Ashton (30) 49. Women: S Ruxton (28) C Ashton (30) 47. Men: D Kim (15) 42. Women: C Ashton (30) 42. Men: Stroke: Matchplay: A: A Bratz bt J Vidler 7-6. A res: P Leabeater bt A Oaten 2-1. Matchplay: B: D Roy bt S Pallier 19th. C: S Cox bt G Bartels 5-4. C res: L Yates bt S Fisher 4-3.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: K Aghajani (31) D Karthi (21) 50. Mxd: M Flaherty (21) R Myatt (38) 52. Women: J Flaherty (16) R Myatt (38) 45. Men: A: H Thorpe (6) 40. B: G Williams (14) 41. C: M Flaherty 43 cb. D: N Shoebridge (31) 40. Women: A: H Lee (12) 35. B: T Low (40) 40.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: F Curtis (23) 40. 2B: F Curtis (23) R Walsh (17) 49 cb. Women: Stroke: Medal: K Skelton (19) 62. Scr: P Beckton 76.

   NOWRA: Men: Stroke: Medal: A: A Bradley (5) 66 cb. A Scr: A Bradley 71 cb. B: P Phillips (16) 62. B Scr: P Phillips 78. C: J Howsan (20) 65. C Scr: J Howsan 85.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: J Caldwell (19) P Kazacos (14) 41. Men: J Caldwell (19) 36. White: M McAlister (17) 19. Scr: P Burns (7) 27. Women: S Goldschmidt (25) 32. Stroke: C Lee (24) 81.

   OATLANDS: Mxd: Stableford: 4B: C Taylor (19) K Longworth (45) 45. Medley: O Quach (18) M Young (29) 49 cb. Men: L Barnouti (13) 40 cb. Women: A Ito (30) 35.

   PACIFIC DUNES: Mxd: Stableford: P Cronin (36) 37.

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: K Winfield (12) K Winfield (29) 48. Men: J Navybox (10) 38 cb. Women: K Winfield (29) 37.

   PENRITH: Mxd: Stableford: D Kuna (19) 38 cb. G Chabros (20) 33. 2B: J Waterlow (10) D Brown (36) 49.

   PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: A Orr (12) D Van Der Poorten (15) 46. G Dickinson (18) 42. Women: S Hobbs (13) 36 cb.

   RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: T Barrett (7) 31 cb. Div 2: J Chatten (16) 37. Scr: R Dupont-Louis 24. Women: Div 1: H Parkes (15) 28. Div 2: J McCleery (30) 33.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: G Papadatos (28) B Kaldelis (16) 72. M John (21) 38 cb.

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: M Taylor (23) P Doerner (11) 49. Mxd: A Lynn (27) G Lynn (30) 52. Women: G Lynn (30) L Pincott (24) 38. Men: A: G Sharp (14) 42 cb. B: A Lynn (27) 43.

   ROSNAY: Men: Stableford: 2B: A: R Vanmilder (19) R Parker (22) 51. Div 1: N Jelaca (12) 40. Div 2: R Parker (22) 44.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: E Jewell-Tait (14) 39. Women: J Beith (15) 28 cb.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: C Mourani (24) A Mckenna (36) 51. C Mourani (24) 46. J Seo (17) 40. Stroke: M Ha (36) 62. G Mercer (27) 79. Scr: M Madan 75.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: A Scott (7) S Scott (11) 73. A: A Scott (7) 37. B: P O'Rourke (15) 37 cb. C: K Magnay (23) 37. Scr: C Johnson 32. Women: Div 1: D Biebrick (8) 30 cb. Medley: Jnr: D Loumanis (9) 35. Gold: M Pollard (32) 20. Stableford: H Williams (16) 31.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 2B: L Harvey (15) C Baird (31) 47. 1 Scr: S Gannon R Attwood 39. A: S Marsden (7) 39. B: K Rush (13) 39. C: X Casipit (23) 42. Women: R Clelland (21) 36.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: L Rasiah A Chow 48. Team: T Fong L Rasiah W Tat A Chow 53. Div 1: J Lee (20) 38. Div 2: A Hwang (16) 38.

   TALLWOODS: Men: Stroke: A: N Mills (8) 68. P Donoghue (14) 70. B: T Norris (26) 68. M Deignan (20) 70. Women: R Hellings (28) 74. M Byrnes (22) 78.

   TAREE: Men: Stroke: Medal Mar: A: G Thomas (11) 62. A Scr: C Allport 71. B: B Pitman (15) 63. B Scr: J Morley 85. C: I Vernon (20) 67. Medal Mar: C: D Hancock (18) 69 cb. C Scr: T Green 88. Women: P McMahon (29) 74 cb.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: Cup: A Walsh R Walsh bt A Jodrell O Cromback 1up. 2B: R Yoon (20) S Jung (27) 49. Hcp: S Jung (27) 41.

   THE AUSTRALIAN: Mxd: Stableford: 4B: A Birdsall (30) W Meurer (12) 44. Women: J Nethery (34) 28. LARN Cup: The Australian 6-1/2 bt Royal Sydney 1-1/2, NSW 4-1/2 bt The Lakes 3-1/2. Hole-in-one: D Morris (Royal Sydney) at 15th.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B Agg: A Badham (15) C Giavis (11) 63. L Torres (24) 35 cb. Scr: C Giavis 26. 9-hole: M Fenning (17) 18.

   THE LAKES: Medley: Stableford: A: D Fallu (10) 38. Scr: X Coudounaris 27. Women: Stroke: Medal Mar: K Hunt (18) 76. Scr: J Loveday 86. Medley: Stableford: 4B: C Wacher (35) T Wacher (22) 42. Scr: N Bettman D Deverich 29.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A Ash (32) 20.

   TOUKLEY: Men: Stroke: American Foursome: P Tilyard S Moore 73.25. Mxd: M McKinnon K McKinnon 73.625. Medley: Stableford: B Smith (19) 42.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: G Thomas (8) 39 cb. A Scr: A Lauder (0) 73. B: A Boudville (16) 44. B Scr: D Lauder (14) 79. C: T Spinks (30) 37. C Scr: J Sweeten (24) 104. Women: Green: J Kang (20) 36.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: J Lam (10) M Chau (23) 46. Men: A: D Thurlow (15) 40. B: B Lynar (29) 41. Women: J Yoon (17) 37.

   WALLACIA: Men: Stableford: B Haynes (17) 44.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: M McPake (33) E Joson (17) 50. Men: A: P Wilson (19) 41 cb. B: G Murray (29) 41. Women: S Lee (30) 40.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: A Deutsch (29) P Hammerman (27) 49. Div 1: B Bulters (12) 43. Div 2: D Brennan (24) 39. Div 3: T Kinsella (25) 39. Women: J Peters (26) 36 cb.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A Foden (4) 38. Women: M Moffatt (26) 39.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: M Fry (19) G Todd (15) 47. Mxd: C Buckley (12) K Buckley (21) 47. Men: Div 1: B Acret (13) 41. Div 2: M Fry (19) 43. Women: J Kidd (15) 38.

13 December 2018
BALGOWLAH: Men: Stableford: A: G Hobson (14) 37. B: M Tomchin (19) 40 cb. C: B McPherson (25) 41. more
NSW Golf