NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: W Higgins (5) B Murdoch (16) 50 cb. 2B Scr: R Wilton W Wye 36. Men: A: D Robinson (9) 40 cb. B: E Wyszynski (13) 35 cb. C: K Mcgreavy (21) 41. Hole in one: W Wye at 5th. Women: Stableford: A Dickey (12) 37.

   ASQUITH: Women: Stableford: 2B: M Simmons (15) M Choy (44) 52.

   AVONDALE: Men: Stableford Black: A: H Drewitt-Smith (1) 39. Scr: H Drewitt-Smith (1) 38. B: D Moffet (14) 38. C: M Van Der Saag (20) 38. White: P Oliver (19) 41.

   BANKSTOWN: Women: Stableford 2B multi: Yellow: N Cullen (23) J Campbell (28) 66. A: R Laurie (21) 34 cb. B: H Potter (28) 36.

   BARDWELL VALLEY: Women: Stableford: S Ramsay (21) 38. Veteran: K Vickers (24) 34. Men: Stableford 2B: White: G Flynn (14) G Malpass (17) 46. J Sentas (7) 38.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stroke: A: S Chalmers (13) 61. B: M Horner (18) 58. C: R Ferguson (23) 46. D: D Richards (29) 56.

   BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: D Hoshke (13) 37 cb. Div 2: J Thomsett (29) 35. Gold: Div 3: A Heltborg (44) 38. 9-hole: L Cameron (26) 20.

   BERMAGUI: Men: Par Hcp: White: A: A Crome (14) 2 up. B: G Struthers (19) 5 up. C: S Valle (27) 2 up cb.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: B Johnston (22) I Stone (25) 46 cb. A: D Cowell (12) 36 cb. B: H Raju (20) 38. C: I Stone (25) 41.

   BLACKHEATH: Women: Stroke: C Soady (25) 66.

   BOTANY: Veteran: Stroke: Ambrose: D Eastaugh B Armstrong (7) 57.

   BOWRAL: Women: Stableford: H Martin (14) 36.

   BREAKERS: Women: Stableford: Div 1: M Collyer (18) 33. Div 2: B Dwyer (27) 38. Div 3: W Fox (38) 32.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: A: W Grace (11) 39. B: R Benson (17) 43. C: M Stevens (35) 46. 2B: R Moustaka (14) A Driscoll (21) 51.

   CABRAMATTA: Veteran: Stableford 2B: White: P Chesher (10) A Kumar (23) 47. Women: Div 1: K Ingram (24) 35 cb. Div 2: A Richards (30) 38.

   CAMDEN: Men: Stableford: A: L Sienkiewicz (3) 39. A Scr: D Cummins 39. B: R Byles (17) 42. B Scr: C Gassman 28. C: R Conrad (20) 43. C Scr: H Jones 24. 2B multi: R Clarke (21) R Byles (17) 91. 2B Scr: R Zelesco D Cummins 65.

   CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: J Griffiths (25) 41 cb. M Seery (25) 41 cb. Veteran Women: Y Lavers (31) 34. A Evans (12) 33.

   CARNARVON: Medley: Stableford: R Hellmers (23) F Farrington (36) 50. T Krapeshlis (26) 41.

   CASTLE HILL: Women: Stableford: Irish Team: D Mathieson (22) K Drummond (20) I Simpson (29) D Mann (21) 117. Scr: K Romer L Harris V Gale B Kil 95. Div 1: D Schultz (22) 40. Div 2: M Watts (27) 33 cb. Div 3: C Cirera (37) 41.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: A Benjafield (35) 41. 9-hole: W Tufts (38) 18.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: J Gates (20) 35. Div 2: S Charnock (29) 36. Div 3: H Birch (40) 34.

   CROMER: Women: Stableford: Foursome: A: A Harris (14) M McEnallay (10) 76. B: L Cameron (24) L Power (21) 78.5. C: L Hewitt (27) L Hayes (29) 77.

   CRONULLA: Men: Stableford: Scr: G Davis 35. A: G Brooker (13) 43. B: D O'brien (20) 43 cb. C: C Schweighoffer (23) 43.

   DUNHEVED: Women: Stableford: 2B: E Young (34) S Bartlett (31) 42.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: J Wang (31) 51. Women: B Xu (31) 37.

   ELANORA: Men: Stableford: G Watts (7) 42.

   EVERGLADES: Par: 2B: P Clarke (15) A Taylor (28) 8 up. Women: Div 1: P Elliott (15) sq. Div 2: A Taylor (28) 3 up. Div 3: J Lawson (33) 2 up.

   FAIRFIELD: Snr Stableford 2B Agg: White: R Parker (30) P Phillips (23) 113. R Parker (30) 54.

   FOX HILLS: Veteran: Stableford: Split Six: J Joseph (23) P Peel (32) F Alleaume (28) D Thorn (17) 92.

   GEORGES RIVER: Women: Stableford: 2B Agg: A: V Spears (18) C Reeves (28) 69. B: P Johnson (37) V Spears (18) 66 cb.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: J Stanton (6) 39.

   GORDON: Men: Stableford Black: A: D Lee (9) 40. B: P White (17) 41. C: G White (25) 40 cb. Medley: Stableford: 2B Agg: I Hammer I Tiltins 76 cb.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: R Marsh (19) 40 cb. Div 2: M Zeidan (26) 45.

   KOGARAH: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: V Hyde (21) 63. Div 2: T Swaffer (24) 72. Div 3: C Kelly (32) 67.

   KOOINDAH WATERS: Men: 2B Stableford: D Conyers Z Norris 50. A: D Pedzikiewicz (6) 38. B: Z Norris (13) 40. C: K Wakelin (33) 38. Women: S Smith (20) 35.

   LANE COVE: Women: Stroke: Div 1: R Hurford (31) 68. Div 1 Scr: J Weine 90. Div 2/Medal: Y Nikellys (35) 64. Div 2 Scr: Y Nikellys 99.

   LEONAY: Stableford: 2B: R Butcher R Grandemange 53. A: C Carruthers 40. B: R Butcher 46. C: J Pridans 43.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: A: R Sciuriaga (11) 37. B: K Berthon (18) 39. C: S Sorojevic (Bankstown 23) 37. Scr: A Marsh (Cabramatta) 68. 2B Agg: J Burns (20) P Gualtieri (Twin Creeks 7) 77.

   LONG REEF: Women: Stableford: 2B multi: J Watts R West 56. Div 1: J Brown (7) 31. Div 2: R McCormick (24) 34. Div 3: R Storey (37) 39. Scr: J Brown 23.

   MANLY: Men: Stableford: R Norris (24) 40.

   MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: A: S McClure (19) 40. B: J Billett (20) 43.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B multi: M Silvia (12) B Murphy (16) 87. A: D Smith (6) 43. B: G Buckley (18) 40. C: P Brennan (26) 40. Scr: D Smith 37.

   MOLLYMOOK: Men: Stroke Ambrose: White: T Powell B West 61. Women: P Thomas H Downs 71.75. Mxd: Stroke: F Schnoor 63.

   MONA VALE: Women: Stableford: A: K Baldwin (22) 41. B: R Harding (26) 34 cb. C: V Woodworth (39) 37.

   MOORE PARK: Medley: Par: 2B Agg: J Jonas (16) S Shin (12) 3 up. Men: White: J Jonas (16) 4 up. Women: L Quilliam (3) sq.

   MUIRFIELD: Women: Par: Div 1: S Smart (21) 6 up. Div 2: B Wilson (25) 1 up cb. Div 3: K Cahill (33) 2 up.

   NEWCASTLE: Women: Stroke: A: S Beentjes 70. B: J Sams 70. C: H Neilson 75.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: L Cho (25) 36 cb.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: B Gilchrist (27) G Baird (12) 51. A: G Baird (12) 41. B: I Blundell (16) 41. C: P Goodman (29) 43.

   NSW: Women: Stroke: Div 1: O Wilson (0) 76 cb. Div 2: S Goldschmidt (24) 76. Div 3: M Hayton (31) 77 cb.

   OATLANDS: Women: Stableford Trophy: Yellow: J Rankin (30) 40. A: D Jepson (9) 38. B: J Rankin (30) 40. C: C Tait (35) 37 cb. 9-hole: D Hambly (35) 17.

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: D Lewis (16) 35.

   PALM BEACH: Women: Stableford: C Cannon (35) 33. Men: 2B multi: R Cornwell (22) T Underwood (19) 77. D Fitton (21) 40.

   PENNANT HILLS: Women: Par: Div 1: C Whitehouse (17) 2 up. Div 2: C Burdis (37) 1 up. Scr: C Whitehouse 2 up, Stableford: 9-hole: J Barratt (33) 18. .

   PENRITH: Women: Par: Div 1: M Davies (21) 2 up. Div 2: J Hartley (31) 1 down.

   PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: S Eldridge (8) 41. Div 2: S Kimberley (22) 36. Div 3: M Ross-Smith (29) 39. Scr: S Eldridge 33.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B Agg: B Castle (16) T Mulligan (11) 75. J Oakes (17) 40.

   RICHMOND: Women: Stroke: Medal: Div 1: D Clark (23) 75 cb. Div 2: L Manczak (31) 75. Div 3: C Salkeld (42) 71.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: J Gayleard (12) T Clifford (29) 46 cb. 2B Scr: M Cheng D Court 40. A: M Cheng (4) 42. B: J Machon (14) 39 cb. C: P Schutz (24) 40. Green: M Cowley (21) 37.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 3B: Championship: S Meares B Goh S Bowers 49 cb. Centenary: D Deane D Womack C Morrin 53.

   SHELL COVE: Stableford: B Sainsbury (12) 42. Scr: D Humphries (+1) 36. Women: 4B: L Williams (21) K Tanner (28) 44.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B multi: M Carbonaro (18) K Price (17) 75. 2B Scr: J Kable A Munro 41. A: R Carpenter (12) 38 cb. B: B Appleyard (13) 38. C: G Knutson (23) 38. D: N Upcroft (25) 33.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran Medley: Stableford: A: M Atfield (12) 42. B: R Wannell (34) 40. Women: I Robertson (26) 33.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: T Bayliss (6) B McCadam (31) 47 cb. Div 1: S Ballard (1) 39. Div 2: B McCadam (31) 38. Scr: S Ballard 38.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: P Bower (18) S Edwards (19) 49 cb. 2B Scr: J Gadd (Concord) N Barbieri (Monash) 47. R Coombes (4) 40. H Watson (16) 37. B Murphy (21) 44. Scr: N Barbieri (Monash) 43. Visitor: M Luskan (The Grange 21) 42. 2B: Gold: Gold: N Simmons (16) A Sullivan (12) 42. R Davoran (23) 33.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par White: A: J Rickwood (9) 6 up. B: J Han (17) 4 up. C: D McKay (25) 8 up. 4B: A McKay (4) D McKay (25) 10 up. 4B Scr: P McGuffie B Young 7 up.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: S Park (17) 41. Div 2: A Han (20) 41. Div 3: K Kwon (27) 39.

   SVGA at Cumberland: Snr Stableford White: A: E Guthrie (13) 36. B: M VanDerVaere (19) 38 cb. C: J Grayling (22) 38.

   TALLWOODS: Women: Stroke: Div 1: B Jones (17) 70. Div 2: R Ezzy (23) 72.

   THE COAST: Women: Stroke: J Worley (36) 70. Medal Apr: Div 1: K Parker (22) 75. Div 2: B Pope (26) 76. Div 3: J Worley (36) 70. Veteran: Stableford: R Thomas (23) 41. Hole in one: P Raleigh at 4th.

   THE RIDGE: Stableford: Scr: M Franklin (Links Shell Cove) 32. Men: A: C Willis (4) 43. B: D Turner (18) 42. C: J Tuero (34) 40 cb. Women: A Alderson (27) 34. Medley: 2B multi: D Turner (18) M Franklin (10) 99.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: S Douglas (20) 39. B: H Suh (28) 34.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: R Olejniczak (30) T Zammit (17) 50. 2B Scr: A Howell J Mansfield 36. A: A Howell (9) 41. B: R Potter (17) 42 cb. C: T Langford (26) 43 cb. Veteran: P Disandro (13) 39 cb. Super Veteran: R Olejniczak (30) 45.

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: M Innes (27) 36. Stableford: M Ellis (33) 41.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B: T James (20) J Hargreaves (18) 49. Men: T James (20) 42. Women: R Lucas (26) 38.

   WINDSOR: Veteran Medley: Stableford: 4B: I Robinson (28) J Pamenter (35) 48. S Moore (34) A Petinsky (20) 45. E Ng (28) J Lagunzad (22) 47. R Mantaring (23) 39. Women: V Tuminello (33) 38.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: K Lobb (26) 39. B: C Thompson (39) 35.

   WYONG: Women: Stableford: Div 1: S Foskett (20) 37. Div 2: J Rushton (27) 34. Div 3: B Moran (41) 35.

19 October 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: F Cullum (22) K Wilson (36) 49. 2B Scr: L Gibson N Wood 37. A: N Wood (4) 37 cb. B: P Warton (13) 38. C: F ... more
NSW Golf