NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: I Hobson (12) N Warren (7) 74. 2B Scr: D Humphries (Grange) A Pattello 50. Men: A: I Hobson (12) 38. B: B Wye (13) 37. C: W Dunkel (24) 38.

   ASQUITH: Women: Stableford: 2B Agg: C Kim (20) S G Kim (18) 73. S Kim (18) 39.

   AVONDALE: Men: Stableford White: A: W Bayliss (0) 39. B: I Dear (16) 42. C: B Meers (28) 44. Scr: W Bayliss (0) 39.

   BANKSTOWN: Women: Stableford: Div 1: L Conroy (19) 38. Div 2: E Swibel (30) 36.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: P Kencalo (15) C Azzopardi (13) 45. R Mayonase (23) 41. Scr: B Meyn 26. Hole in one: C Azzopardi at 15th. Women: Stableford: L Ritchie (16) 30. Stroke: Chick o' Walk: M Hayward J Kinkead bt M Comber G Bass 19th.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: A: R Leo (12) 33. B: N Speraanza (21) 34. C: V Sanchez (27) 36. D: J Yunker (28) 37.

   BAYVIEW: Women: Stroke: Foursome: Div 1 Scr: D Hoschke C Freeman 84. Div 1: D Hoschke C Freeman (13) 71. Div 2 Scr: P Byrnes A Haynes 94. Div 2: P Byrnes A Haynes (23.5) 70.5. Div 3 Scr: B Gavin J Scully 104. Div 3: B Gavin J Scully (34.5) 69.5. Stableford: D King (25) 45.

   BERMAGUI: Men: Par: A: W Lalao (12) sq. B: R Cullen (21) 1 up cb. C: P Bradley (33) 3 up.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: K Tolhurst (33) 39.

   BOTANY: Veteran: Stableford: M McWilliam (36) 35.

   BOWRAL: Women: Stroke: H Chadwick (26) 73.

   BREAKERS: Stroke: Div 1 Scr: M Sheekey 86. Div 1: P Searle (21) 68. Div 2: R Boothman (30) 63. Div 3: N Chilman (38) 66. Women: 54-hole C'ship: Div 1 Scr: M Sheekey 261. Div 1: N Leary (24) 207. Div 2 Scr: J Portelli 293. Div 2: R Boothman (30) 216. Div 3 Scr: C Baddack 322. Div 3: G Mather (44) 229.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: A: S Pulman (7) 35. B: C Collinson (15) 41. C: R Clarke (33) 40. 2B Agg: R Clarke (33) S Brock (26) 76.

   CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: A: P Barwick (6) 33. B: B Easterbrook (13) 33. C: P Shepherd (19) 31. Div 1: P Barwick (6) P Rule (13) 63. Div 2: K Connell (14) B Easterbrook (13) 60. Div 1 Scr: W Park M Pearce 57. Hole in one: K Ferry at 14th. Veteran: Stableford: D Stanton (15) 41. Women: Stroke: Foursome: Div 1: L Schwarz (23) E Burton 76.5. Div 2: R Muray (35.5) B Tang 76.5. Div 1 Scr: E Burton L Schwarz 100. Div 2 Scr: A Richards M Christie 111. Foursome C'ship: Div 1 Scr: L Schwarz E Burton 203. Div 2 Scr: A Ridhards M Christie 222. Hcp Div 1: L Stanton (22.5) D Carrier 165. Div 2: K Lee (37.5) K Hadley 166.

   CAMDEN: Men: Stableford: A: N Hoskin (8) 40. B: D Morris (15) 42. C: B Walker (27) 39. Scr: A Scr: L Hudson 34. B Scr: P Bardsley 27. C Scr: L Patterson 16. 2B: B Walker (27) C Jaeger (2) 46 cb. 2B Scr: L Hudson M Arnold 41.

   CAMPBELLTOWN: Veteran: Stableford: 2B: Div 1: B Regan (29) J Cotter (45) 46. Div 2: F Wardlaw (22) A Smith (8) 44.

   CASTLE HILL: Women: Stroke: Div 1: L Harris (4) 67. Div 1 Scr: C Shin 84. Div 2: R Munt (24) 69. Div 2 Scr: P Ellis 97. Div 3: E Pankhurst (31) 72. Div 3 Scr: C Copp 110. C'ship: Div 1 Scr: L Harris 309. C Shin 327 cb. Div 1: C Shin (9) 287. Div 2 Scr: J Sayer 286. R Munt 301. Div 2: R Munt (26) 217. Div 3 Scr: D Geraghty 316. B Pankhurst 322. Div 3: D Geraghty (28) 224. Veteran Women: Div 4 Scr: J Pridmore 158. K Romer 174. Div 4: C James (25) 143 cb. Div 5 Scr: B Finn 185. A Thorn 202. Div 5: B Finn (15) 152.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: 2B: A Benjafield (32) S Canham (28) 32.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: J Gates (18) 42. Div 2: K Inglis (31) 33. Div 3: L Tearle (42) 39.

   CROMER: Women: Stroke: Medal: A: M McEnallay (11) 74. B: C Messiter (27) 72. C: N Smart (36) 79 cb.

   CRONULLA: Men: Par: A: J Degan (12) 5 up. B: L Sobkowski (15) 4 up. C: D Cripps (24) 6 up. Scr: S Holden 3 down.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: D Pellegrin (Fox Hills 32) 37.

   DUNHEVED: Women: Stableford: 2B Multi: D Bowen (36) L Gersbach (45) 73.

   EASTLAKE: Men: Stableford: S Dunlop (20) 39. Women: G Haydon (43) 32.

   ELANORA: Men: Stableford: D Adams (8) 40 cb. Hole in one: R Austin at 5th.

   EVERGLADES: Par: 2B: J Moffat (17) H Burrett (22) 9 up cb. Div 1: M Rickit (19) sq cb. Div 2: J Elliott (29) 4 up. Div 3: C Walker (33) 2 up.

   FAIRFIELD: Snr Stableford: Irish Team: V Debono (29) L Lavender (24) M Oddy (29) R Cunneen (33) 115. V Debono (29) 49.

   FORSTER: Medley: Stableford: B Ellis (24) 44.

   FOX HILLS: Veteran: Stroke: Ambrose: I Hudson J Dyball P King R Creighton (6.25) 54.75.

   GEORGES RIVER: Women: Stableford: Div 1: J Whetters (31) 40. P Cutts (17) 37. Div 2: P Johnson (38) 41. S Frost (41) 46.

   GLENMORE: Men: Stableford: A Dudziak (14) 40.

   GORDON: Men: Stroke: A: I Shoulder (12) 67. B: M Marcer (15) 62. C: J Murphy (26) 57.

   GOSFORD: Women: Stableford: Trophy: G Turner (33) 45.

   HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: Div 1: P Sadler (23) 34. Div 2: V Barker (35) 36. Div 3: P Rigg (42) 34.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford: M Mills (26) 43.

   KOGARAH: Women: Stableford: Irish Team: R Joice (38) J Rodgers (15) W Goodwin (15) 73.

   LANE COVE: Women: Stableford: J Sadler (31) 38 cb.

   LEONAY: Stableford: 2B: G Thompson D Kirk 49. A: B Grant 39. B: L Mitchell 40. C: D Kirk 43.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: A Elali (19) J Lalic (16) 52 cb. 2B Scr: G Lambert J Hilton 37 cb. A: R Pagano (11) 37 cb. B: A Elali (Carnarvon 19) 44. C: C Flack (21) 41.

   LONG REEF: Women: Stroke: Div 1: T Moore (2) 75. Div 2: M O'Connell (20) 76. Div 3: O Heiser (34) 72. Scr: C Gould 86.

   MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: A: B Frazer (19) 39 cb. B: N Broome (32) 46.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: G Moore (16) J Hegarty (27) 77. A: C Matthews (11) 40. B: T Bonaddio (16) 39. C: I Nabavi-Tabrizi (27) 41. Scr: F Tierney 31.

   MOLLYMOOK: Medley: Stableford: 2B: R Owers (17) G Owers (33) 49. Men: White: A: A Haining (11) 39. B: T Leatham (14) 40. C: S Hladio (31) 40. Women: A: C Hadland (17) 38. B: G Owers (33) 39.

   MONA VALE: Women: Par: A: J Holst (22) 1 down. B: C Mansfield (28) 1 up. C: M Novaro (30) sq cb.

   MOORE PARK: Men: Par: S Yung (23) 4 up. Veteran: Par Gold: B Hurwitz (25) 6 up. Women: Par: A Wolifson (33) 4 up.

   MORISSET: Men: Stableford: A: D Kinnell (14) 42. B: J Rose (18) 42. C: B Ridgeway (26) 43 cb. Women: C Hughes (27) 41.

   MUIRFIELD: Women: Par: Div 1: M Park (21) 3 up. Div 2: M Yoon (29) 4 up. Div 3: L Brooks (38) 7 up.

   NEWCASTLE: Women: Stroke: A: S Beentjes 74. B: J Savage 78. C Williams 81.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: E Sung (22) 40.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: P Milling (11) D Ledwidge (30) 49. A: J Adamson (16) 41 cb. 1 Scr: E Evans F Allan 32.

   NSW: Women: Stableford: Div 1: G Dewhurst (18) 34. Div 2: J Grossberg (32) 38. Div 3: R Buck (40) 29 cb.

   OATLANDS: Women: Stableford: A: N Anderson (17) 38. B: N Battistessa (32) 36. C: J O'Flaherty (45) 37 cb.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: B Vickerman (21) P Elliott (23) 73. N Fell (35) 40 cb.

   PENNANT HILLS: Women: Stroke: Foursome: Div 1: C Jones (18) L Toohey (17) 74.5. Div 2: J Eyles (26) P Wilson (25) 77.5. Div 3: P Tweedie (41) G Hart (43) 74. 9-hole: J Rutherford (45) 19.

   PENRITH: Women: Stroke: Foursome C'ship: Div 1: D Montgomery T Warne (11) 72. Div 2: J Nash J Taylor (38.5) 78.5. Div 1 Scr: D Montgomery T Warne 171. Div 2 Scr: P Hatch R Kemp 201. Hcp Div 1: J Hazer D Moussa (22) 148. Div 2: J Nash J Taylor (39) 164.

   PYMBLE: Women: Stroke: Medal: Div 1: M Kennedy (11) 75. Div 2: A McLintock (22) 72. Div 3: F Durand (31) J Jarvis (34) 77 to playoff.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B Agg: Div 1: B Walker (24) S Rice (17) 70. A: S Bush (17) 36.

   RICHMOND: Women: Stroke: Trophy: Div 1: J Mackie (26) 74. Div 2: M Barclay (37) 73.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: M Pieterse (23) B Taniane (18) 46 cb. A: R Plummer (7) 37. B: K Williams (15) 35 cb. C: T Potts (22) 38. Snr I Grimmond (21) 37.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: E Collins (17) 36. Div 2: J Nisbet (32) 32. Centenary: D Womack (31) 37.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: A: C Gilles (6) 34. B: J Mann (9) 31. Women: C Tolhurst (33) 40.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: G Thitchener (33) D Campbell (18) 76. 2B Scr: S Cubis M Hogan 39. A: S Cubis (1) 39. B: K Slough (16) 38. C: M Banfield (23) 39. D: G Thitchener (33) 39.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran: Stableford: 2B: G O'Hearn (19) I Nicholson (30) 51. B Hammond (22) 40.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: S Dive (14) S Drury (24) 46. Div 1: S Dive (14) 39. Div 2: W Campion (20) 36 cb. Scr: S Ballard 31.

   ST MICHAELS: Men: Stableford Visitor: White: T Schultz (Kooyonga 14) 37. 2B Agg: T Ferguson (21) G Stafford (16) 76. Scr: W Wang J Krzyszczak 73. A: J Molloy (8) 42 cb. B: M Rippon (14) 42. C: A Bowers (28) 45. Scr: W Wang 38. 2B Agg: Gold: N Simmons (17) G Russell (27) 75. Gold: N Simmons (17) 39.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Multi: White: Div 1: D Lagats (20) P Fryer (17) 76. A Scr: B Young P McGuffie 59. A: H Haynes (6) 37. B: A Kim (17) 43. C: C Josephson (26) 41.

   STRATHFIELD: Women: Stroke: Medal: Div 1: J Shin (15) 66. Div 2: H Brough (29) 65. Scr: J Shin 81. Hole in one: C Boyd at 7th.

   THE COAST: Women: Stroke: Div 1: B Bohdanowicz (9) 71. Div 2: T Curtis (27) 72.

   THE RIDGE: Stableford: Scr: J Painter (PGA) 34. Men: A: D Abbot (PGA) 37. B: T Bui (14) 39. C: E Solarz (28) 39. Women: J Cheah (29) 36. Medley: 2B Multi: N Birbas (Stoncutters Ridge 23) P Lumb (9) 68.

   TUNCURRY: Medley: Stableford: A: W Campbell (13) 39. B: S Hocking (29) 39.

   WAKEHURST: Women: Par: A: S Cathcart (10) 4 up. B: J Gailey (31) 5 up. Stroke: Foursome C'ship: A: L Sullivan J Reid 6-4. B: L Sladden A Dodd 9-8. C: R Smith J Blick 4-3 .

   WALLACIA: Men: Stableford: 2B: J Copland (35) P Hill (14) 51 cb. 2B Scr: S Blundell P Borsato 38. Veteran: Div 1: F Killeen (19) 44. Div 2: P Curtis (20) 46. A: D Duguid (7) 41. B: P Hill (14) 43. C: W Nelson (28) 42 cb.

   WARRINGAH: Medley: Stableford: Div 1: I Miller (18) 34. Div 2: L Rice (35) 40.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: Team: S Sparks (8) J Armstrong (11) M Bradstreet (24) T McQuillan (22) 51. Men: S Sparks (8) 38. Women: A Fraser (28) 36 cb.

   WINDSOR: Men: Stableford: 2B Agg: E Alcantara (36) A Penton (28) 70. Mxd: T McMahon (24) P McMahon (28) 77. Women: R Shaw (36) S Shirley (41) 66. Men: B Mullan (23) 44. Women: K Tanner (30) 35 cb.

   WOOLLAHRA: Women: Stroke: Foursome C'ship: M Crichton (18) B Norris (26) 198. Stableford: P Formosa (17) 40.

   WYONG: Women: Stableford: 2B: P Fowler B Wilson 46.

15 November 2018
CAMDEN: Men: Stableford: Split Six: J Cleaton (14) D Paine (6) 70 cb. A: B Allport (11) 39 cb. B: J Cleaton (14) 40. C: H McCarville (26) 42. A Scr: ... more
NSW Golf