NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: B Marr (31) B Wye (14) 80. 2B Scr: D Seeds K James 52. A: D Seeds (10) 35 cb. B: B Sharp (18) 39. C: B Marr (31) 43.

   ASQUITH: Men: Stableford: Div 1: D Kim (25) 33 cb. Div 2: H Dodshon (29) 32.

   AVONDALE: Men: Stableford Team Agg: White: G Houston (15) E Doutreband (20) C Rainnie (23) P Wilkinson (23) 127. A: T Dight (11) 35. B: R Kellaway (16) 40. C: K Smith (19) 42. Scr: H Drewit-Smith (4) 30.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: G Sheary (11) J Katsoulis (17) 45. J Riccord (26) 36.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stroke: A: M Mayall (4) 62. B: M Horner (18) 59. C: B Richards (26) 57. D: B Jensen (29) 55.

   BAYVIEW: Women: Stableford: 9-hole Team: S Poate (18) C Blackmore (22) C Fletcher (25) A Dorrington (12) 18. Scr: Div 1 Scr: D Sainty E Vadas D McConaghy A Gluckman 16.

   BERMAGUI: Men: Stableford Hcp: White: A: N Flavell (12) 40. B: R Gammage (21) 39. C: L Atlee (34) 41.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: S Shah (16) D Mirza (22) 47. A: D Walker (9) 40. B: R McCormick (17) 38. C: B Pisani (24) 44.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: K Wynne (34) 34.

   BOTANY: Veteran: Stableford: J Sobral (15) 34.

   BOWRAL: Women: Stableford: Div 1: E Neale (23) 33. Div 2: D Mellen (30) 36.

   BREAKERS: Women: Stableford: Team: V Ball (24) P Searle (22) C Baker (19) S Nash (27) 72.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B Agg: A Wren (11) J Henney (14) 41. A: A Wren (11) 41. B: J Henney (14) 42. C: G Lysaght (20) 40.

   CABRAMATTA: Veteran: Stableford White: J Cramp (25) 39 cb. Women: Stableford: D Lavender (28) 36.

   CAMDEN: Men: Stableford 2B Agg: Black: R Cleary (27) M Arnold (2) 72 cb. 2B Scr: B Moyes M Arnold 63. A: G Matheson (3) 38. A Scr: D Cummins 34. B: A Piggott (15) 38. B Scr: A Chaperlin 21. C: R Cleary (27) 37. C Scr: S McDonald 16. Challenge: A Piggott (15) 38.

   CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: M Watson (22) 35 cb. T Cartwright (32) 35 cb. Stableford: Veteran Women: R McKimm (23) 30. J Darr (29) 27.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: G Teagle (13) W Georgeson (18) 50. Men: G Loughnan (8) 41.

   CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B Agg: J Lee (21) L Wilkie (21) 76. 2B Scr: K Jansen J Sayer 43. M Van Der Weegen L Papandrea 31. A: K Jansen (12) 39. B: M King (22) 38. C: M Vidler (36) 38.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: Team: S Chong (33) H Vanderfield (16) R Ting (37) 45.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: J Steel (28) 36.

   CONCORD: Medley: Stableford White: Y Rao (16) 37.

   CROMER: Women: Par: A: R Buizen (9) 3 down. B: L Cameron (25) 1 down. C: J Grace (35) 2 down cb.

   CRONULLA: Men: Stroke: Ambrose: A: S McDonald (5) C MacDonald (14) 61.25. A Scr: P Declauzel S Holden 42. Stableford: P Lyons (20) 34.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: S Daly (The Ridge 21) 37.

   DUNHEVED: Women: Stableford: Div 1: J Watson (13) 35. L Fryirs (38) 36.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: L Kyriazis (24) 43. Women: L Saville (40) 37.

   ELANORA: Men: Stableford: G Robinson (29) 42.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Team: M Muncey (24) P Myles (35) J Moore (20) J Crawford (31) 87. C Shannon (20) 37. Div 1: T Melnik (16) 37. Div 2: M Hockley (31) 32 cb. Div 3: L McDougall (41) 34.

   FOX HILLS: Veteran: Stableford: 2B: A: G Wong (24) C Miranda (16) 48. C Miranda (16) 39.

   GEORGES RIVER: Women: Stableford: Hcp: Div 1: D Simpson (22) 41. V Hughes (22) 38. Div 2: S Frost (38) 33. M Hancock (40) 30.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: D Bailey (15) 42.

   GORDON: Medley: Stableford: 2B: K Eberbach A Garnett 51. Men: Stableford Black: A: I Tiltins (12) 39. B: M Stinson (15) 37. C: F Kannard (22) 41. Women: K Eberbach (38) 40.

   GOSFORD: Women: Stableford: B Adams (26) 36 cb.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: G Gibson (15) 40. T Payne (23) 37.

   KILLARA: Men: Hole in one: White: A Abadee R McClean at 9th.

   KOGARAH: Women: Stableford: 2B: Div 1: J Gannon (16) D Bates (32) 42. Div 2: S Pearsall (23) K Smit (25) 40 cb.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 4B Agg: M McKissock J Davies 75. Men: A: T Davies (2) 38 cb. B: P Chapman (16) 37 cb. C: M McKissock (23) 40. Women: R Tester (36) 37.

   LEONAY: Stableford: 2B: P Law D Fergusson 49. C: J Pearson 43. B: I Blackwood 42 cb. A: P Homan 38.

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B: White: M Kriesh (19) L Back (24) 54. 2B Scr: S Underwood A Seymour 41 cb. A: A Elliott (7) 39. B: M Kriesch (19) 43. C: R Ridikas (Riverwood 24) 38 cb.

   LONG REEF: Women: Stroke: Div 1: J Jansson (9) 76. Div 2: C Piper (20) 75. Div 3: S Rossi (40) 71. Div 1 Scr: J Bowen 83. Div 2 Scr: C Piper 95. Div 3 Scr: J Daniel 106.

   MANLY: Men: Stableford: D Froggatt (24) 41. Women: K English (3) 39. 9-hole: N Billingham (42) 16.

   MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: A: A Penman (18) 43. B: R Smith (26) 41.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: D Herron (15) N Clark (27) 53. A: A Watkins (13) 42. B: J Casey (17) 43. C: M Dwyer (24) 44. Scr: T Wand 35.

   MONA VALE: Women: Stroke: A: J Alcock (19) 73. B: J Monnock (29) 75 cb. C: C Reeves (32) 73 cb. A Scr: R Black (9) 84 cb. B Scr: L Gillespie (23) 102 cb. C Scr: C Reeves (32) 105. Stableford: D Coates (31) 35.

   MONASH: Medley: Stroke: Ambrose: T Carter A MacDougal R Pitkanen D Nay 54.875.

   MOORE PARK: Mxd: Stableford: 2B: N Grusd (24) J Janik (14) 44 cb. Men: Stableford White: W Brooker (23) 39. Women: N Haines (4) 32. Veteran: Gold: R Perry (28) 38.

   MORISSET: Medley: Stableford: 2B Agg: W Nicholls A Mularczyk 71. Men: Stableford White: A: B Ewert (12) 38. B: J Parker (17) 41. C: L Baggs (31) 37. Women: G Gear (25) 32.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: Irish Team: Div 1: S Ra (15) C Cho (25) M Yoon (26) S Jeong (30) 79. Div 2: L Brooks (35) P Davidson (32) H Moore (37) K Cahill (26) 71.

   NELSON BAY: Veteran: Stableford: 9-hole: J Keevill 21. R Scheibel 19.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: E Sung (21) 35.

   OATLANDS: Women: Stroke: A/Medal: J Kang (17) 70. B: S Wolrige (27) 75. C: M Kim (39) 72. A Scr: L Gyzen (6) 84.

   PALM BEACH: Men: Stableford: A Glauerdt (24) 37 cb. 2B Multi: B Bowly (24) S De Meio (23) 75. Women: 9-hole: S Ferguson (37) 13.

   PENNANT HILLS: Women: Stableford: 3B: R Boulton (26) L Jones (34) P Doyle (33) 47. A: M Dearlove (22) 36. B: A O'Sullivan (26) 37. C: C Skillicorn (37) 36. Scr: A Eldridge 23.

   PENRITH: Women: Stableford Green: K Robertson (25) 36 cb. R Kemp (24) 36 cb.

   PYMBLE: Women: Stableford: Canadian Foursome: H Cameron L Harper (29) 44.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: J Glenn (13) 41. Div 2: A Follmi (30) 40.

   RICHMOND: Women: Stableford: Div 1: L Peers (29) 36. Div 2: W Rasmussen (36) 32 cb.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Multi: J Screen (15) K Williams (15) 81. 2B Scr: B Timmony D Owen 45. A: D Owen (7) 37 cb. B: S Balis (14) 39 cb. C: D Bromell (25) 41. Stableford Green: T Leahy (26) 40. Hole in one: S Fawcett at 5th.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 3B: Championship: D Womack A Andersen L Johnson 46 cb. Centenary: C Crouch D Deane R Nunnerley 50 cb.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: T Vecchio (13) 39 cb. J Mann (7) 39 cb. C Dockett (12) 39. Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: L Williams (22) 78. Div 2: R Wynn (17) 74.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: A Foskett (36) G Irwin (20) 48. 2B Scr: M Dive J Pedzikiewicz 40. A: G Asser (10) 39 cb. B: H Cope (18) 39. C: C Brown (22) 39. D: A Foskett (36) 40.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: B Cole (2) S Lamont (20) 46. Div 1: G Lynch (10) 38 cb. Div 2: S Lamont (20) 39 cb. Div 1 Scr: G Lynch 28 cb.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: G Seeto (16) B Bladier (Y Generation 23) 77. 2B Scr: E Bourke (6) K Walther (5) 64 cb. Hcp: A: K Walther (5) 41. B: D Grossman (13) 42. C: T Ferguson (21) 41. Visitor: J Pellegrini (The Coast 13) 37 cb. Scr: W Wang 37. Stableford: 2B Agg: Gold: G Russell (26) B Eames (25) 77. Hcp: O Wagner (30) 42.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Multi: White: C Robertson (12) C Milovanovich (16) 89. 2B Scr: M Andrew A Wright 55. A: B Donaldson (11) 39. B: C Robertson (12) 42. C: B Jackson (33) 38.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: President's Trophy: T Rail T Fong 43. Captain's Trophy: K Higgins A Yoo 42.

   TALLWOODS: Women: Stableford: Team Agg: L Norris (40) C Blair (36) E Polikevics (38) 81. B Jones (20) M McManus (33) M Byrnes (25) 79.

   THE COAST: Stableford: Veteran Men: K Brewer (20) 40. Women: Stroke: L Curtis (29) 71.

   THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: A Heather (Woolooware 5) 41. B: J Withers (16) 40 cb. C: G George (26) 38. Women: T Arnott (42) 31 cb. Medley: Scr: A Simpson 40.

   TUNCURRY: Medley: Stableford White: A: C Giles (18) 43. B: P Greer (21) 41.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: L Riley (19) 35 cb. B: J Boddington (35) 42.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: R Sinclair (16) J Fatai (20) 49. Stableford: 2B Scr: J Mansfield G Anderson 36. A: B Neale (8) 40. B: D Hildebrand (15) 41. C: T Knott (23) 41. Veteran: S Blundell (11) 39. Super Veteran: R Sinclair (16) 44.

   WARRINGAH: Men: Stableford White: R Fowler (19) 34. Women: P Cooke (26) 39.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Medal Feb: A: C Maloney (9) 68. A Scr: C Stockley (5) 74. B: T Mcquillan (18) 69. Women: Medal: M Cawthorne (12) 72.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: R Bell (20) E Francisco (33) 47 cb. Mxd: J Mullan (45) B Mullan (21) 46. Women: D Henry (29) S Paton (18) 42. Men: D Graves (19) 39. Women: G James (39) 35.

   WORRIGEE VETERANS: Stroke Medal A: P Wallace 64. A: G Sawyer 66. B: D Reid 66. B: R Elletson 67. C: R Lydon 71. C: D Clarke 73.

   WYONG: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: D Soetens (22) 69. Div 1 Scr: S Hutton (14) 87. Div 2: J Richards (24) 75. Div 2 Scr: J Richards (24) 99. Div 3: B Wilson (32) 74. Div 3 Scr: B Wilson (32) 106.

23 April 2019
LIVERPOOL: Medley: Stableford 2B Multi: White: N Cronk (12) S Sorojevic (The Ridge 20) 86. R Brooks (11) N Economou (15) (Oatlands) 84. A: D Shepherd ... more
NSW Golf