NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: P Hanley (12) B Higgins (6) 48. 2B Scr: D Blacker B Higgins 37. Men: A: I Hobson (10) 41. B: L Byrne (13) 40. C: L McCormack (19) 40. Women: S Miller (15) 37.

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: J Bezuidenhout (14) 33 cb. Div 2: M Blakeley (33) 34.

   AVONDALE: Men: Stableford 2B: White: M Maher (26) C Watkins (16) 50. A: G McAllister (6) 43. B: C Watkins (16) 42. C: J Ness (29) 40. Scr: G McAllister 37.

   BANKSTOWN: Women: Stableford: Div 1: R Candy (20) 35. Div 2: L Collins (31) 36.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: R Simpson (12) J Riccord (23) 49. J Carter (11) 39. Scr: D Williams 31. Women: J Rowlands (20) 36.

   BARNWELL PARK VETERANS: Stableford: Ambrose: J Thomson M Bates D Whitecomb B Howard (8.2) 47.6.

   BAYVIEW: Women: Par Team: Gold: D Latreille (30) E Walker (27) A Smith (23) J Longworth 13 up. Scr: C Clarke T Wiseman A Gluckman T Clarke 5 down.

   BERMAGUI: Men: Stableford White: A: D Nash (13) 42. B: M Derbyshire (21) 39. C: S Willenberg (28) 36.

   BLACKHEATH: Women: Stroke: D Pease (25) 78.

   BOTANY: Veteran: Stableford: F Christiaans (17) 38.

   BOWRAL: Women: Stableford: H Martin (14) 30.

   BREAKERS: Women: Stableford: Team: C Armbruster (32) A Davis (38) K Porter (31) R Fuller (30) 79.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B Agg: G Hannah (Bankstown 22) J Henney (12) 76 cb. A: R Trenear (4) 38 cb. B: J Stewart (17) 38. C: G Hannah (Bankstown 22) 40.

   CABRAMATTA: Stableford Veteran Men: White: A Rule (19) 38 cb. Veteran Women: V Edwards (29) 30.

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: P Small (19) B Hyeronimus (17) 50. 2B Scr: D Cummins R Zelesco 36. A: K Weatherstone (13) 41. A Scr: D Cummins 35. B: P Small (19) 42. B Scr: C Eason 25. C: K Shaw (22) 38. C Scr: W Hancock 15 cb.

   CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: B Clough (16) 38. M Watson (21) 37. Veteran Women: J Wotton (41) 32. L Garrad (34) 31.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: E Kim (12) R Savage (18) 47 cb. Men: Stableford: E Kim (12) 39.

   CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B Agg: J Kao (20) M Kao (45) 87. 2B Scr: K Romer D Mathieson 35. Div 1: P MacDonald (16) 38. Div 2: L Cash (25) 42. Div 3: S Pirrelllo (33) 33.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: J Tuite (28) 38.

   CROMER: Women: Par: A: S Storer (15) sq. B: J Craig (29) 2 down. C: K Cooper (39) 2 up.

   CRONULLA: Men: Stableford: 2B: G Weidenhofer (22) L Boardman (19) 49. A: A Watts (8) 40. B: J Wood (14) 39. C: G Weidenhofer (22) 41. Scr: S Holden 35 cb.

   DUNHEVED: Women: Stableford: A: L Nichols (35) 35. B: A Porter (40) 27.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: M Humphreys (11) 43.

   ELANORA: Men: Stableford: B Padman (24) 38 cb.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Team: S Crane (25) H McManus (12) K Myles (7) W White (23) 85. Div 1: W White (23) 38. Div 2: C Hartwell (28) 35. Div 3: F Slade (33) 34.

   FAIRFIELD: Snr Stroke Medal Feb: White: A: F Vella (13) 64. B: R Lyons (18) 63. C: R Cunneen (31) 59 cb.

   FOX HILLS: Veteran: Stroke: Ambrose: B North P Steele (11.5) 63.5 cb.

   GORDON: Medley: Stableford: 2B multi: M Castle (22) N Merrell (34) 78. Men: A: P Brown (7) 37 cb. B: R Hicks (13) 35. C: I Hammer (21) 45. Women: M Castle (22) 36.

   GOSFORD: Women: Stableford: S Asken (12) 39.

   HARRINGTON WATERS: Women: Stableford White: F Cavanagh (40) 36.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: B Roberts (12) 44. Div 2: E Harrison (22) 40.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: R Law (7) P Carey (Carnarvon 17) 48. 2B Scr: J Brown G Lawrence 39. A: R Law (7) 43. B: M Harley (14) 39. C: T Nguyen (22) 39.

   LONG REEF: Women: Par: Div 1: J Bowen (6) 2 up. Div 2: D Montgomery (34) 2 up. Div 3: D Cowle (36) 3 down.

   LYNWOOD: Medley: Stableford 2B multi: White: D Holmes (7) G Shepherd (4) 82. M Keane (16) 42.

   MANLY: Men: Stableford: D Dillon (28) 39.

   MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Split Six: C Rodgers (28) R Johnson (22) S Camilleri (17) S McLure (24) 98.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: L Qu (31) D Ding (21) 57. A: S Fitzpatrick (0) 42. B: J Leonardi (14) 42. C: L Qu (31) 45. Scr: S Fitzpatrick 42.

   MONA VALE: Women: Stableford: Team: M Tierney L Clarke J Mason M Key J Gooding F Karren (40) 78.

   MOORE PARK: Men: Stableford 2B: White: R Huang (26) D Kiang (19) 47. R Johnstone (13) 41. Veteran: Gold: C Novis (24) 34. Women: T Soulos (28) 35.

   MORISSET: Men: Stableford White: Div 1: G O'Reilly (8) 39. Div 2: G Hollins (17) 41. Div 3: T Pacey (23) 41. Women: T Illi (17) 35.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: S Gordon (21) 36.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: P Marsden (36) 37. 9-hole: A Peterson (30) 18.

   NSW: Women: Stableford: A: S Winning (13) 35 cb. B: J Craik (23) 34. C: R Buck (37) 35.

   OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: C Kim (22) 37. B: V Moon (32) 39. C: K Wong (36) 36.

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: A: M Carthew (22) 29. B: R Wallace (27) 33.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: S Deane (23) K Nelson (15) 47. M Hill (14) 39 cb. Women: 9-hole: S Richards (22) 15.

   PENNANT HILLS: Women: Stableford: 3B: D Amos (23) D Seath (41) L Jones (45) 50. Div 1: H Sneath (13) 38. Div 2: M Suviste (24) 37. Div 3: D Jorgensen (31) 35.

   PENRITH: Women: Stableford: 2B: K Roelandts (23) K McNaughton (27) 47. Div 1: J Park (+3) 40. Div 2: P Tees (30) 37.

   PYMBLE: Women: Stableford: Team: M Frickmann (13) K Jelbart (23) S Boyd (16) S Diks (34) 90.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: J Glenn (13) 40. Div 2: D Mckenzie (19) 38.

   RICHMOND: Women: Stableford: L Manczak (35) 35.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: B Whittaker (11) 42.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B multi: D Byrnes (20) F Colman (10) 76. 2B Scr: K Hopkins D Gordon 42. A: R Plummer (7) 42. B: J Walker (16) 40. C: D Byrnes (20) 41. Snr Stableford Green: G Walsh (22) 41.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: C Hawley (13) 36. Div 2: L Morris (23) 34. Centenary: A McKay (30) 38.

   SHELL COVE: Men: Stableford: M Phelps (12) 43. Scr: N Whiteman 37. Women: L Gomes (16) 38.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B multi: Black: A O'Sullivan (12) R Manglesdorf (5) 72. A: S Mallet (12) 40 cb. B: N Mcleod (17) 40. C: G Kable (22) 36. D: A Anderson (26) 39.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran Medley: Stableford: 2B Agg: K Miller (19) G Collins (16) 74. D Lamb (8) 37.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: T Hobson (11) P Horton (8) 48. Div 1: P Horton (8) 39 cb. Div 2: G King (21) 38. Scr: D Busch 33.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: P Banton (10) J O'Brien (25) 80. 2B Scr: A Kelly E Berchowitz 59. P Banton (10) 43. L Onn-Tan (Palmer Colonial 17) 40. C Harsanyi (SGA 23) 43 cb. Visitor: H Kim (Twin Creeks 18) 44. Scr: R Su'a Walker 38. 2B Agg: Gold: B Thistlethwaite (19) A Nicholls (35) 71. N Simmons (16) 35.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: M Wong (4) 37. A Scr: C Quirck 34. B: G Wishart (12) 38. B Scr: K Sta Barbara 25. C: G Dannoun (18) 39. C Scr: R Yap 18 cb.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: H Kim (22) 37 cb. Div 2: J Lee (29) 36.

   THE COAST: Women: Stableford: Div 1: L Worsley (28) 33. Div 2: S Moutzouris (36) 29. Veteran: L Gonzalez (11) 40 cb.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B multi: E Weiler (17) M Collier (31) 90. Men: Div 1: P Lehman (19) 44. Div 2: K Fitzgerald (25) 40 cb. Scr: B Wood 35. Women: K Turner (Kareela 31) 35.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: C Harding (15) 38. B: S Bradnam (28) 38. C: N Bethwaite (40) 29.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Drew (30) J Walsh (32) 54. 2B Scr: T Howell J Mansfield 37. A: G Keeley (8) 39 cb. B: B Neale (13) 46. C: A Weate (20) 46. Veteran: K Munchow (15) 41. Super Veteran: J Walsh (32) 46.

   WARRINGAH: Men: Stableford White: P Silkman (16) 37 cb. Women: B Myers (24) 36.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke Medal Feb: White: A: D Wardlaw (9) 67. B: G Kemp (17) 69 cb. C: S Williams (26) 72. Scr: J Pails 77. Women: Stroke: Medal Feb: T Elderfield (25) 80.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: D Heiler (22) R Ledgar (17) 52. Mxd: Z Wassens (31) B Wassens (33) 42 cb. Women: K Rogers (14) J O'Grady (32) 43. Men: K Donnelly (34) 38. Women: J Brown (16) 37.

   WYONG: Women: Stableford: Medal: Div 1: S Hutton (15) 35. Div 2: W O'Brien (25) 34. Div 3: N Purtle (43) 40.

22 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: Team: A Nam (25) S Kim (29) S Cho (35) M Park (33) 110. Scr: J Merrick L Mullard R Henry K Hemingway 71. more
NSW Golf