NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Men: Stableford 2B Agg: White: J Malcolm (22) B Sharp (19) 78. 2B Scr: L O'Brien W Higgins 62. A: L O'Brien (9) 39. B: G Tierney (16) 38. C: G Wosinski (21) 42.

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: S Jung (19) 35. Div 2: J Nedov (29) 38.

   AVONDALE: Men: Par 2B: White: W Hennessy (11) R Hustler (13) 11 up. A: W Hennessy (11) 4 up cb. B: J Hassall (19) 6 up. C: D Harris (24) 3 up. Scr: M Wittenberg sq.

   BANKSTOWN: Women: Stroke: Div 1: L Guthrie (13) 77. Div 1 Scr: L Guthrie 90. Div 2: L Stanton (30) 80. Div 2 Scr: M Aitken 107. Stableford: Div 3: D Gain (35) 25.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: G Malpass (18) G Flynn (14) 52. J Rogerson (14) 41. Scr: K Maulsbury 31. Women: Stroke: Medal: L Ritchie (16) 70.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: A: S Chalmers (12) 34. B: G Pettenond (20) 39. C: J Mcintosh (24) 37. D: R Oliver (28) 37.

   BAYVIEW: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: C Freeman (11) 77. Div 1 Scr: C Freeman 88. Div 2: C Cox (25) 77. Div 2 Scr: K Platt 101. Stroke Gold: Div 3: B Gavin (29) 77. Div 3 Scr: B Gavin 106. Stableford: V Pengelly (33) 30.

   BERMAGUI: Men: Stableford 4B: White: J Needs (4) S Lamb (29) 48.

   BEXLEY: Veteran: Stableford: Div 1: S Maurice (15) 38. Div 2: R Labbate (33) 38.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: A McAlister (29) 33.

   BOTANY: Veteran: Stableford: L Cannon (14) 34.

   BREAKERS: Women: Par: Div 1: G Catanzariti (18) 1 up. Div 2: J Hoban (31) 1 down. Div 3: M Strata (36) 1 down.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Par: 2B: P Butler (25) J McGarr (Cabramatta 13) 14 up. A: M Cacciola (12) 4 up. B: J McGarr (13) 8 up. C: T McCarthy (26) 4 up.

   CABRAMATTA: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: R Perkins (14) 77. Div 2: E Burton (22) 78. Div 3: R Murray (28) 77 cb. Veteran: Stableford White: B Franklin (21) 45.

   CAMDEN: Men: Stableford 2B Agg: Black: B Allport (9) W Galway (28) 75. 2B Scr: M Arnold B Moyes 59. A: A Barrett (7) 40. A Scr: M Arnold 34. B: G Dent (20) 40. B Scr: R Byles 19.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: P Binskin (Blackheath 23) G Purves (Blackheath 24) 47 cb. Men: K C Kim (11) 43.

   CASTLE HILL: Women: Par: 2B: D Geraghty (45) L Jenkins (26) 1 up. A: K Cruise (21) 5 up. B: L Wilson (27) 1 up. C: D Geraghty (45) 5 up. Hole in one: P MacDonald at 4th.

   CASTLECOVE: Women: Stroke: 9-hole: Medal: N Aitken (31) 34.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 2: S He Kim (29) 38. Div 3: S Bramley-Moure (37) 31.

   CROMER: Women: Stroke: A: S Trathen (22) 72 cb. B: R Smart (30) 74. Scr: A Brimmer 91.

   CRONULLA: Men: Stableford: A: P O'Neill (13) 41. B: L Elphick (16) 41. C: I Hodges (22) 44. Scr: B Hodgson 38 cb.

   DUNHEVED: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: L Bourke 74. Div 2: E Young 76.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: B Godzik (12) 40.

   ELANORA: Men: Stableford: M Chambers (32) 45.

   EVERGLADES: Women: Stroke: Div 1: S Rapmund (14) 74 cb. Div 2: R Taylor (31) 72 cb. Div 3: J Cooper (33) 75.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: J Stanton (19) 39.

   GORDON: Men: Stableford: 2B: E Andrew (21) B Finlay (17) 46. A: M Kang (10) 38. B: R Wills (15) 36. C: E Andrew (21) 38.

   GOSFORD: Women: Stableford: A Collett (31) 37.

   HARRINGTON WATERS: Women: Stroke: Medal: C Tapp (18) 71.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: G Boulton (16) 40. Div 2: N Campbell (20) 39 cb.

   KOGARAH: Women: Stroke: Medal: Div 1: R Burgess (20) 70. Div 1 Scr: D Moran 84. Div 2: T Swaffer (25) 78. Div 2 Scr: M Melhuish 107. Div 3: C Doyle (32) 76. Div 3 Scr: M Dyer 117.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: S Walker (4) 39. B: J De Kock (16) 39. C: B Banks (28) 37. Women: C Riddle (18) 33.

   LANE COVE: Women: Stableford: Y Nikellys (40) 35.

   LEONAY: Medley: Stableford: 2B: O O'Keefe (15) G Shaw (32) 47. Div 1: J Wright (17) 42. Div 2: A Warburton (32) 41.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: 4B: J Borg (25) S Vuong (9) 49. A: W Lee (9) 39. B: J Lupis (14) 39. C: J Borg (25) 40.

   LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: D Sier (18) 36. Div 2: J Watts (29) 33. Div 3: P Ware (36) 33. Stroke: Matchplay: Div 1: M Denner bt J Deere-Jones 4-3. Div 2: K Bradford bt J Hanson 3-1.

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: D Gibson (4) 40.

   MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: A: F Roseta (13) 39 cb. B: C Schofield (26) 44.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: A Oman (7) J Rogers (7) 80. A: R Lee (10) 42. B: G Sly (17) 41. C: G Moore (24) 43. Scr: J Rogers 33.

   MOLLYMOOK: Men: Stableford White: A: G Parker (10) 40. B: R Moriarty (15) 41. C: S Hladio (34) 38. A Scr: A Sharp (2) 34. Women: R Waller (18) 36.

   MONA VALE: Women: Stroke: A: P Lindsay (22) 74 cb. A Scr: K Hwang 82. B: C Mansfield (26) 73. B Scr: F Karren 98. C: C Binfield (30) 78 cb. C Scr: C Binfield 108 cb.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: R Huang (26) 36. Veteran: Gold: P Thomas (26) 37. Women: H Nguyen (26) 32 cb.

   MORISSET: Men: Stableford White: Div 1: C Harrington (11) 39. Div 2: C Leach (20) 37. Div 3: J Freeman (29) 38. Women: K Anderson (14) 30.

   MUIRFIELD: Women: Stroke: Medal: Div 1: M Kim (13) 72. Div 1 Scr: J Doherty 84. Div 2: S Jeong (29) 74. Div 2 Scr: L Laing 99. Div 3: C Cho (38) 77. Div 3 Scr: M Van Petersen 110.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: V Cunliffe (14) 33.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: J Northcott (38) 34. 9-hole: G McBride (23) 12.

   NORTHBRIDGE: Mxd: Stableford: 2B: G Fish (17) L Domingue (17) 47. 2B Scr: J Mackenzie G Brown 38. Men: D Smart (24) 37 cb. Women: P Beckton (9) 32.

   NSW: Women: Stroke: Medal: Div 1: A Gilsenan (14) B Samuels (17) 79 to playoff. Div 2: S Goldschmidt (27) 74. Div 3: M Hayton (33) 78.

   OATLANDS: Women: Stroke: A: Y Lei (16) 71. B: T Lee (26) 73. C: M Hannaford (37) 71. Scr: L Gyzen 87. Medal Mar: M Hannaford .

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: I Pelling (22) R Cornwell (17) 52. S DeMeio (24) 44. Women: J MacDougall (32) 22.

   PENNANT HILLS: Women: Stroke: Medal: Div 1: V Fitzgerald (21) 68. Div 2: M Dearlove (23) 69. Div 3: L Thomas (45) 71. Scr: L Van Hooven 80.

   PENRITH: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: T Morrison (23) 73. Div 1 Scr: D Montgomery 88. Div 2: B McGrath (26) 72. B Scr: B McGrath (26) 98. Stableford: V Lawless (23) 36.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B: M Kandara (7) J Gellin (18) 43. I Thompson (24) 39.

   RICHMOND: Women: Stroke: Medal: Div 1: C Lozier (12) 75. Div 2: K Douglas (27) 77. Stableford: Div 3: R Phillis (41) 26.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: S Hodgson (13) 43.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: R Symons (26) D Bushell (13) 47. 2B Scr: P Joshua K O'Connell 32. A: N Brooke (13) 36 cb. B: K Williams (15) 38. C: T Murphy (22) 37. Green: P Coote (25) 37 cb.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 4B: Championship: J Cobcroft (27) A Von Wietersheim (22) 45. 3B: Centenary: C Lake (36) P Rouse (37) A Hanne (36) 50.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: M Segovic (18) 32.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B Agg: Black: S Cubis (0) J Milne (3) 74. 2B Scr: S Cubis J Milne 71. A: R Mangelsdorf (4) 42. B: J Scorgie (15) 39. C: R Ausburn (21) 40. D: R Green (27) 41.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran Medley: Stableford: R Willdig (18) 39.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: C Horton (13) M Hogan (10) 45 cb. Div 1: C Horton (13) 39. Div 2: P Salt (32) 35 cb. Scr: M Urquart-Eastwood 31 cb.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: D Lyons (16) J Gavan (8) 83. 2B Scr: M Whitaker C Smith 62. A: K Walther (6) 41 cb. B: D Lyons (16) 43. C: T McBride (23) 40. Visitor: A Stocker (Royal Sydney 15) 38. Scr: S Aitken 32 cb. J Serhan (PGA) 38. 2B Agg: Gold: A Nicholls (34) W McDonald (21) 74. A Nicholls (34) 39. Women: Stableford: P Pitsawong (9) 35.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: K Sampson (10) I Waterson (18) 47. 2B: A: C Abutaa (Macquarie Links 7) 38. B: A Rebulado (15) 38. C: I Waterson (18) 39 cb.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: T Song (16) 36 cb. Div 2: R Hong (26) 33.

   THE COAST: Women: Stroke: Medal: Div 1: K Parker (21) 78. Div 2: B Pope (27) 71. Div 3: J Worley (34) 71. Veteran: Stableford: 2B Agg: D Anderson (31) M Portwine (34) 74. A Christensen (11) 42.

   THE RIDGE: Medley: Stableford Black: Div 1: B Ronald (11) 41. Div 2: M Rea (20) 41. Scr: D De Traubenberg 38.

   WAKEHURST: Women: Stroke: A: J Bennett (18) 76. B: J Park (29) 76.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: T Sharpe (16) H Cassidy (19) 49 cb. 2B Scr: P Rositano J Grima 39. A: J Grima (5) 43. B: T Brady (18) 40. C: M Weate (23) 41. Veteran: K Munchow (14) 40. Super Veteran: T Sharpe (16) 44.

   WARRINGAH: Men: Stableford White: B J Graham (12) 37. Women: A Richardson (32) 37.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Medal Mar: A: J Armstrong (9) 70. B: F Tregier (17) 70. C: R Pym (33) 67. Scr: M Patterson 76. Women: Medal: T Elderfield (26) 77.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: E Alcantara (36) E Ng (26) 47. Mxd: K Szwanenfeld (27) K Norris (27) 48. Women: S Moore (31) A Petinsky (18) 38. Men: M Player (18) 39 cb. Women: G James (37) 35.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: P Goulding (28) 34.

   WYONG: Women: Stableford: Div 1: J Kidd (15) 33. Div 2: L Hewdriks (25) 33. Div 3: L Forbes (31) 33.

23 May 2018
WOOLOOWARE: Women: Stableford: Split Six: L Willis (14) B Hammond (13) 62. more
NSW Golf