NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: N Neary (21) F Cullum (23) 47 cb. 2B Scr: N Wood W Bergmann 36. Men: A: P Kember (10) 37. B: G Tierney (16) 40. C: K McGreavy (24) 41. Hole in one: P Hanley at 9th. Women: L Ferguson (32) 33.

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: R Hanchard (26) 36 cb. Div 2: T Shin (29) 36.

   AVONDALE: Men: Stableford Team: White: K Perry (20) G Morony (29) S Makeham (28) J Ness (29) 131. A: D Bennett (12) 40. B: K Perry (20) 45. C: R Gallagher (20) 40. Scr: C Wittenberg Snr 40.

   BANKSTOWN: Women: Stableford: Irish Team: E Swibel (34) A Searle (38) R Hoyle-Smith (29) S Haggart (32) 77. Stroke: Matchplay: R Candy bt A Asawa 3-2.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: A Tringas (21) G Flynn (14) 44. J Carter (10) 39. Scr: J Colligan 30. Women: J Rowlands (20) 36. Stroke: Matchplay: V Leicht bt L Ritchie 3-1. G Bass bt J Kinkead 1up. K Coldrey bt M Hayward 1up. A Caterson bt W Donelan 6-5.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B: V Sanchez (26) J Dyson (28) 44.

   BAYVIEW: Women: Par: A: D Hoschke (10) 1 down. B: J Mansson (29) 4 up. Gold: C: C O'Dwyer (37) sq. Hole in one: A Gluckman at 16th.

   BERMAGUI: Men: Stableford White: A: W Lalao (15) 39 cb. B: R Finch (17) 41. C: G Kowalski (32) 36.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: C Harrison (31) 42, R Del Grande (25) 38 cb. Div 1: D Walker (6) 37. Div 2: A Gray (26) 38.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: B Wall (19) 31.

   BOTANY: Veteran: Stableford: 2B: L Bradd (14) B Armstrong (6) 41. J Sobral (13) 34.

   BREAKERS: Women: Stroke: Ambrose: S Hopkins J Adlard C Kim B Dwyer (9.875) 57.125.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B: P Butler (24) M Hoy (The Ridge 14) 54. A: B Rouse (12) 39 cb. B: M Hoy (14) 50. C: R Toogood (27) 39.

   CABRAMATTA: Women: Par: A Casey (18) 1 up.

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: W Beaven (12) G Brown (18) 47. 2B Scr: W Linden T Norris 39. A: P Koutroubas (10) 42. A Scr: W Linden 33. B: G Brown (18) 41. B Scr: M Wetten 23. C: R Woodward (23) 39. C Scr: J Foster 17.

   CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: B Whelan (17) 41, T Cartwright (39) 36. Veteran Women: G Marsden (24) 29, S Skinner (28) 27 cb.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: J Albinagorta (Riverside Oaks 29) M Ryan (Riverside Oaks 27) 49. Men: R Hellmers (Barnwell Park 27) 42 cb.

   CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B: C Johansen (37) M Watts (28) 47. A: L Harris (4) 38. B: M Darcy (30) 41. C: M Moylan (32) 33.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: L Brecht (20) 38. Div 2: S McGinniss (25) 34. Div 3: S Bramley-Moore (37) 30 cb.

   CROMER: Women: Stroke: Ambrose: M Naylor A Brimmer C Moss S Hickey (12.25) 63.75.

   CRONULLA: Men: Stableford: 2B Agg: R Hutt (30) G Schuberg (17) 79. A: P Jones (9) 41. B: G Schuberg (17) 39 cb. C: R Hutt (30) 40. Scr: T Wilson 35.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: R Ronan (16) 40. Women: T Gough (21) 34.

   ELANORA: Men: Stableford: R Farrar (13) 40.

   EVERGLADES: Women: Stableford: 2B Agg: V Stanford (42) M Hockley (27) 64. 36-hole: M Weatherstone (19) H McManus (12) 128. Div 1: L Wells (22) 35. Div 2: M Hockley (27) 37. Div 3: C Walker (36) 34. 36-hole: Div 1: M Weatherstone (19) 67. Div 2: M Hockley (27) 70. Div 3: R Barron (33) 64 cb.

   FAIRFIELD: Snr Stroke White: A: N Simpson (12) 63. B: S Lockhart (18) 61. C: K Smith (31) 60 cb.

   FOX HILLS: Veteran: Stableford: 2B Agg: A: L Pedrana (12) R Fox (21) 74. R Fox (21) 37.

   GEORGES RIVER: Women: Stableford: Div 1: V Hughes (20) 37, D McDonagh (28) 36. Div 2: S Morris (40) 30, N Jurksaitis (32) 28.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: M Urquart-Eastwood (5) 38.

   GORDON: Men: Stableford: 2B Agg: P Whigham (17) M Ryan (25) 75. A: P Waddell (5) 39. B: P Whigham (17) 40. C: G Laucher (21) 39.

   GOSFORD: Men: Stableford: O Carty (26) 38.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: P North (14) 41. Div 2: D Leewai (19) 39.

   KOGARAH: Women: Stroke: Ambrose: D Moran R Burgess M Ticehurst (5-2/3) 53-1/3.

   LANE COVE: Women: Stroke: Ambrose: L Jones Meader R Seale (13.5) 62.5.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: D Wright (8) T Hoban (6) 47. 2B Scr: J Ipschitz D Wright 37. A: D Wright (8) 41. B: M Crowe (13) 37. C: J Marlow (25) 35.

   LONG REEF: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: L Clayton (15) 77. Div 1 Scr: J Brown 89. Div 2: K Bradford (33) 76. Div 2 Scr: L Ruthven 108. Div 3: A Brown (37) 80. Div 3 Scr: A Brown 117.

   LYNWOOD: Medley: Par 2B: White: B Cruden (17) S Kim (17) 12 up. S Kim (17) 6 up.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: D Ding (19) L Qu 51. A: J Tassell (12) 43. B: K Porter (17) 41. C: J Doig (28) 44. Scr: S Fitzpatrick 37.

   MONA VALE: Women: Stableford: A: P Jarvis (22) 35 cb. B: K Chad (24) 37. C: T Davidson (30) 35.

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B: White: C Bennett (31) N Vincent (28) 47. Men: N Vincent (28) 43. Women: S Durst (14) 35. Veteran: Gold: B Hurwitz (25) 37.

   MORISSET: Men: Stableford White: Div 1: G Hollins (16) 42. Div 2: K Christensen (21) 36. Div 3: A Bampton (24) 38. Women: C Parker (22) 35.

   MUIRFIELD: Women: Par: Div 1: J Doherty (9) 1 down. Div 2: R Le Nevez (28) 2 up. Div 3: C Cho (37) 3 up.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: D Shea (36) 35.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: J Russell (31) 31. 9-hole: M Mercer (25) 17.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: 2B: N Lim (21) T Gale (8) 47. 2B Scr: A Boyle S Carter 37. L Domingue (16) 39. Women: H Harlow (18) 36.

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: A: D Leahy (9) 38. B: K Nunn (33) 35 cb.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B multi: D Fitton (23) J Parker (21) 79. A Kanja (20) 39. Women: C Cannon (31) 34.

   PENNANT HILLS: Women: Stableford: Div 1: J Cooper (25) 41. Div 2: M Coulton (31) 35. Scr: L Van Hooven 23.

   PENRITH: Women: Stableford: 2B Agg: J Porter (24) M Dickson (38) 64. Div 1: V Lawless (22) 36. Div 2: P Neale (32) 36.

   PYMBLE: Women: Stroke: Medal: A: S Boyd (17) 70. A Scr: S Bennett 77. B: S McCormack (23) L Pickup (24) to playoff. B Scr: S McCormack 101. C: F Pardey (29) 78. C Scr: F Pardey 107.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: R Walton (9) 39. Div 2: D Lennon (18) 39.

   RICHMOND: Women: Stroke: Trophy: A: D Clark (26) 69. B: R Phillis (42) 66.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: M Cocks (10) 42.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: C Archibald (7) S Fawcett (18) 49. A Cole (8) 39. B Fawcett (18) 39. C Powell (27) 39. Snr: L Pincott (29) 39, F Strassberg (30) 38 cb.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: B Alexiou (18) 35. Div 2: L Duncan (34) 33. Centenary: L Whitney (31) 38 cb.

   SHELL COVE: Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: K Tanner (25) 71. Div 2: C Tolhurst (34) 77. Scr: L Williams 103. Plate: K Tanner 96.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford Black: A: W Bourne (9) 37. B: T Endycott (12) 36. C: G Ratjens (19) 34. D: P Nichols (25) 37.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran Medley: Stableford: 2B Agg: T Lillie (24) B Cookson (24) 79. Men: G Collins (14) 41. Women: V Askew (22) 40.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: J Baker (27) T Egan (4) 50. Div 1: T Hobson (10) 39 cb. Div 2: C Faico (Leonay) (24) 39. Scr: A May 36.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: G Hayes (12) K Phibbs (14) 76. 2B Scr: B Daly (Georges River) C Scott (Strathfield) 56 cb. A: S Bome (11) 42. B: C Langford (15) 39 cb. C: G Cragen (30) 42. Visitor: G White (Concord 14) 41. Scr: A Micallef 33. 2B Agg: Gold: N Simmons (17) R Hayes (19) 69. N Simmons (17) 37. Women: K Moses (11) 35.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: C Evers (7) 40. B: R Morrison (14) 40. C: P Parker (20) 34 cb. A Scr: R Attwood 38. B Scr: P Kelly 24. C Scr: W McLean 17.

   STRATHFIELD: Women: Par: Div 1: T Rail (19) 1 up cb. Div 2: T Fong (31) 1 up.

   TALLWOODS: Women: Stableford: Div 1: J Gould (20) 35. Div 2: S Houghton (30) 39.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: Cup: L Rolfe (Beverley Park 21) 73. Scr: L Liu (Monash) 92 cb.

   THE COAST: Women: Par: T Curtis (31) 1 down. Veteran: Stableford: P Dowling (22) 38.

   THE RIDGE: Men: Stableford: 2B multi: M Smith (11) R Dewar (10) 80. Div 1: B Ronald (10) 42. Div 2: T Quirk (21) 44. Scr: S Kelman 30. Women: K Turner (31) 32.

   WAKEHURST: Women: Stableford Gold: A: J Noble (24) 39. B: C Pautsch (31) 38.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: M Sheen (16) R Morgan (13) 48. 2B Scr: B Bobbin G Donald 37. A: G Donald (9) 39 cb. B: R Morgan (13) 40. C: J Woods (22) 41. Veteran: G Bright (16) 40. Super Veteran: M Sheen (16) 41.

   WARRINGAH: Men: Stableford White: T Munro (20) 37 cb. Women: C Airey (18) 35.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stableford 2B: White: A Rannaste (13) P Wong (12) 44. P Sygrave (9) 37 cb. Scr: M Patterson 29. Women: Stroke: M Cawthorne (13) 72.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: D Fulham (23) B Chee (28) 42. Mxd: R Newman (16) P Banting (23) 41. Women: D Henry (33) P Henderson (39) 39. Men: D Long (30) 35 cb. Women: S Kinnish (23) 35 cb.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: K McKillop (45) 37.

17 November 2018
LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: G York (12) M Spooner (15) 68. 2B Scr: R Hayward (Macquarie Links) J Webb (Macquarie Links) 39. A: P Micallef (12) ... more
NSW Golf