NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: J Dimarco (13) B Higgins (5) 79. 2B Scr: D Blacker B Higgins 66. Men: A: B Higgins (5) 41. B: H Sewalt (18) 39. C: L Walsh (21) 39. Women: A Dickey (14) 30.

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: J Bezuidenhout (14) 33. Div 2: S KIm (31) 30.

   AVONDALE: Men: Stableford Irish Team: White: M Lee (11) M Donnelly (6) A Bannon (15) M French (13) 119. A: G Smith (2) 38. B: G Billingsley (17) 42. C: R Johnston (35) 40. Scr: G Smith 36.

   BANKSTOWN: Women: Stroke: Foursome: Div 1: M Barrett (20) M Fiatarone (19) 76.5. Div 2: P Grzetic (30) C Platt (20) 84. Foursome C'ship: Div 1 Scr: J Hickey L Nowak 184. Hcp: M Barrett (20) M Fiatarone (19) 158. Div 2 Scr: S Gilbert C Harrison 222. Hpc: M Aitken (24) S Robinson (30) 179.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford: A: R Ricketts (11) 37. B: A Mitchell (14) 38. C: T Fardell (23) 37.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: A: M Mayall (4) 42. B: B Howard (19) 36. C: S Collinson (27) 38. D: R Buckley (28) 32.

   BERMAGUI: Men: Stableford White: A: D Quinto (11) 38. B: R Finch (16) 43. C: J Medelis (22) 33.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: P Scott (21) K Shapiro (17) 38 cb. A: C Brissett (7) 36 cb. B: B Ibrahim (26) 38.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: C Rhind (28) 36.

   BOTANY: Veteran: Stableford: D McPherson (14) 39.

   BREAKERS: Women: Stableford: S Harper (45) 35.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: G Hempstead (11) W Timmins (16) 50. A: G Hempstead (11) 42. B: W Chardcharoen (18) 42. C: R Benson (20) 42.

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: P Carlton (19) M Lewis (20) 46. 2B Scr: P Legge P Bevington 32. A: J Cleaton (15) 38 cb. Scr: A Barrett 30. B: A Fenech (20) 38. B Scr: P Carlton 19.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: A Frame (Concord 23) J Phillips (Strathfield 14) 49. E Stauber (18) 40 cb.

   CHATSWOOD: Women: Stableford Yellow: Div 1: J Kiddell (20) 35. Div 2: L Roo (30) 32. Div 3: D Duggan (36) 31.

   CROMER: Women: Par: C Crawford (31) 1 up.

   CRONULLA: Men: Stableford Black: A: N Croft (12) 38 cb. B: K Carless (14) 39. C: A Allouche (27) 41. Scr: S Holden 34.

   DUNHEVED: Women: Stableford: J Watson (10) 36.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: C Williams (18) 39. B: T Gough (21) 32. D: E Izis (28) 42.

   ELANORA: Men: Stableford: G Reaney (24) 43.

   EVERGLADES: Women: Par: 2B: A Taylor (27) H Burrett (20) 4 up. Div 1: K Mckay (17) sq. Div 2: C Hartwell (25) 2 down. Div 3: N Harris (36) 2 down cb.

   FAIRFIELD: Snr Stableford 2B: White: A Edwards (17) F Vella (13) 52. C Greenwood (17) 37 cb.

   GLENMORE: Medley: Stableford: P Juhasz (7) 42.

   GORDON: Men: Stableford: 2B: I Tiltins (8) I Hammer (19) 45. A: P Waddell (5) 36. B: M Phillips (17) 33 cb. C: B Watters (22) 35.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: N McEwen (13) 41.

   KAREELA: Women: Stroke: Ambrose: N Axford Y Rochford J Franklin R Colley (12.5) 59.5.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B Agg: A: R Furfaro (14) R Sciuruaga (11) 75. A: M West (2) 39. B: R Furfaro (14) 37. C: S Tierney (Rosnay 24) 39.

   LONG REEF: Women: Stableford Team: Gold: L Hughes (36) M Mullins (36) C Cummins (38) K Johnson (40) 94.

   LYNWOOD: Medley: Par White: M Powell (7) 2 up.

   MANLY: Men: Stableford: G Canning (30) 34 cb.

   MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Split Six: M Solomon (17) R McAuley (18) C Munoz (21) C Schofield (22) 95.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B multi: G Wills (19) M Sconce (15) 76. A: M Page (13) 36. B: R Andreoni (16) 43. C: G Crossingham (22) 40.

   MOLLYMOOK: Men: Stableford White: A: J Fair (14) 39. B: B Hickey (20) 40. Women: M Derham (27) 32.

   MOORE PARK: Men: Par White: S Yung (25) 1 up. Veteran: Gold: A Forman (25) sq cb. Women: N Haines (7) sq.

   MORISSET: Men: Stableford White: Div 1: W Adams (13) 39. Div 2: J Rose (18) 44. Div 3: G Mihailovic (26) 38. Women: J Dunn (21) 32.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: A Lee (16) 33.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: 2B: J Charlton Brennan (26) N Johnson (20) 51. 2B Scr: W Margetts M Marquez 34 cb. Trophy: J Charlton Brennan (26) 43. Women: P Beckton (8) 31. Hole in one: P Whitman at 17th.

   NSW: Women: Stableford: A: L Ireland (14) 32. B: S Goldschmidt (26) 31. C: J Wood (34) 29.

   OATLANDS: Women: Stableford: A: T Lee (25) 36. B: K Lim (34) 34 cb.

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: K Kirk (38) 34.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: K Clough (6) M Gardiner (Howlong 27) 51. M Gardiner (27) 41 cb. Women: M Bynon (33) 32.

   PENNANT HILLS: Women: Stableford: Div 1: N Ashton (28) 33 cb. Div 2: I Illingworth (29) 34. Scr: K Eldridge 22.

   PYMBLE: Women: Stableford: A: J Sedgwick (17) 33. B: K Muir (22) 38. C: E McBurnie (29) 32. Scr: S Bennett 22.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: A Glenn (14) 36. Div 2: J Lowlett (27) 35.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: S Josephsen (37) 42.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: P South (21) T Lotz (21) 50. 2B Scr: G McAllister T McAllister 37. A: D Gardner (12) 42. B: M Jang (15) 38. C: K Seeto (25) 37. Veteran: Green: P South (21) 45.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 3B: Championship: W Hill (21) C Hawley (11) T Macleod (27) 43. Centenary: K Murray (29) C Kennedy (26) S Fagan (21) 46.

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: Irish Team: O Hong (24) J Lee (44) K Park (34) S Lee (35) 87. Scr: D Montgomery K Gordon V Hall R Kemp 50.

   SHELL COVE: Women: Stableford: Div 1: S Hall (1) 42. Div 2: K Tanner (25) 34. Scr: S Hall 41.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford Medal Mar: Black: A: W Bourne (8) 37 cb. B: J Scorgie (13) 36. C: M Pepper (20) 40 cb. D: B Klineberg (32) 35 cb. Scr: J Hart 29.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran Medley: Stableford: A: M Smith (18) 39 cb. B: N Clark (30) 40. Women: P James (24) 33.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: P Tennant (15) B Jackson (10) 46. Div 1: J Brosas (9) 41 cb. Div 2: B Beauvais (18) 36. Scr: J Brosas 32.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: B Ginsberg (8) E Bome (16) 48. 2B Scr: M Axiak S Fihrer (SVGA) 34 cb. A: B Ginsberg (8) 41. B: A Boolkin (16) 41. C: M Thornber (22) 39. Visitor: J Jones (The National 12) 40. Scr: C Smith 31 cb. B Clementson (PGA) 38. 2B: Gold: W Glen (27) S Grant (6) 45. W Kilcran (26) 39.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford Split Six: White: G Foster (22) G Jones (26) 77 cb. A: K Eather (10) 39. B: K Song (14) 39. C: G Foster (22) 43.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: J McLeod (8) 42. Women: Stroke: Div 1: R Ezzy (20) 74. Div 2: L Norris (34) 80.

   THE COAST: Stableford Veteran Men: White: B Green (29) 37. Women: Stroke: D Craven (41) 79 cb. Medal: Div 1: C Fukushima (19) 79. Div 2: L Worsley (28) 85. Div 3: D Craven (41) 79.

   THE RIDGE: Men: Stableford: 2B Agg: K Jamieson (13) B Tilt (22) 75 cb. A: P Burton (16) 40. B: G Maver (20) 42. Scr: N Nicolitsis 29. Women: R Fretten (36) 28.

   WAKEHURST: Women: Par Gold: A: J Ota (14) sq cb. B: L Bookless (29) 2 up.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Grima (2) P Rositano (18) 49. W Lake (20) 42 cb.

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: M Pokorny (19) 35. Women: B Myers (22) 34.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke Ambrose: White: P Ryan S Williams C Foster (13.5) 64.5. Stableford: B Slatford (15) 35. Women: A Fraser (27) 32.

   WINDSOR: Men: Stableford: Split Six: P James (18) K Norris (26) 58. Mxd: P McMahon (27) T McMahon (21) 48. Women: J Brown (15) K Rooke (27) 39. Men: D Long (29) 34. Women: A Petinsky (19) 30.

   WYONG: Women: Stableford: L Hendriks (25) 25.

17 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: 2B Agg: C Kim (20) S G Kim (18) 73. S Kim (18) 39. more
NSW Golf