NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B multi: White: B Higgins (4) N Warren (10) 76. 2B Scr: J Vincent K James 39. Men: A: I Hobson (11) 39. B: K Tutt (16) 34. C: W Krattli (21) 35.

   ASQUITH: Women: Stableford: 2B Agg: I Kim (25) T Shin (28) 59. Div 1: J Kim (22) 34. Div 2: T Shin (28) 34.

   AVONDALE: Men: Stableford White: A: A Wylie (12) 43. B: J Riley (17) 43. C: K Johnstone (26) 44. Scr: M Paterson 35. Irish Team: J Barnett (27) J Long (27) J Ness (29) D Flick (19) 97.

   BANKSTOWN: Women: Stroke: Div 1: R Candy (20) 74. Div 1 Scr: L Guthrie 89. Div 2: B Turnbull (26) 81. Div 2 Scr: M Akers 105. Stableford: B Williams (33) 28.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: J Colligan (5) S Petroulakis (14) 47. G Malpass (17) 38.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Par: Ambrose: J Thomson (17) G Mills (27) M Bates (18) S Collinson (26) 52 up cb.

   BAYVIEW: Veteran: Stroke: Foursome: D Hoschke C Freeman (10.5) 75.5. C'ship: A Scr: R Dockrill D Sainty 178 D Hoschke C Freeman 180. B Scr: C Blackmore C Fletcher 104 cb K Platt J Abrahams 104. Gold: C Scr: J Spicer J Berri 107 P Rochester C O'Dwyer 109. Women: Stableford J Chung (15) 35.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: S Geraghty (11) 38 cb. S Mudge (21) 38. A: J Mcclelland (16) 37. B: M Longhurst (23) 33.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: M Rowe (35) 30.

   BOTANY: Veteran: Stableford: A Fleming (5) 34.

   BOWRAL: Women: Stableford: J Scott (22) 29.

   BREAKERS: Women: Stableford: A Bone (28) 31.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: W Wardman (11) G Lawther (19) 40. A: J McGarr (11) 40. B: B Hayes (17) 41. C: P Wood (23) 40.

   CABRAMATTA: Veteran: Stableford White: G Seater (25) 32. Women: M Pearce (26) 34. R Murray (28) 29.

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: M Palmer (7) S Green (17) 46. 2B Scr: M Arnold B Moyes 35 cb. A: M Anderson (15) 39. A Scr: G Matheson 33. B: S Green (17) 42. B Scr: L Pace 20. C: M Spain (31) 36. C Scr: R Heather 16.

   CAMPBELLTOWN: Veteran: Stableford White: P Turner (9) 37. C Gooch (13) 35. Stableford: S Mutton (29) 24. F Keane (15) 21 cb.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: M Morley (13) M Jollow (Long Reef 22) 47 cb. Men: D Gainsford (11) 40. Women: R Hong (Strathfield 24) 38.

   CASTLECOVE: Women: Stroke: Medal Apr: S Chong (34) 73 cb.

   CROMER: Women: Stableford: 4B: J Craig (27) L Imoff (25) 44. A: M Kobayashi (25) 38. B: E Andrews (29) 32.

   CRONULLA: Men: Stableford: Team: B Davies D Rodgers D Marler S Harris 90. I Barry (11) 42.

   DUNHEVED: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: J Watson (10) 76. Div 2: T Strang (36) 89. Captains Cup: J Watson.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford White: M Phillips (5) 42. N Cullen (45) 34. Hole in one: J Millington at 17th.

   EVERGLADES: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: K McKay (16) 71. Div 2: B Moran (30) 74. Div 3: R Barron (34) 73.

   FAIRFIELD: Snr Stableford Irish Team: White: N Charnley (18) G Harvey (33) P Seaman (32) P Klish (19) 94. P Klish (19) 45.

   GORDON: Men: Stableford: Ambrose: A: P Waddell J Surplice (3.25) 58.75. Scr: S Cochrane I Hammer 66.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: R Hooper (13) 38. Div 2: K Armstrong (22) 38.

   KOGARAH: Women: Stroke: Foursome: Div 1: C Patman M Quill (21) 71. Div 1 Scr: D Moran J Gannon 87. Div 2: D Polychrone R Joice (27.5) 70.5. Div 2 Scr: C Doyle M Duggan 100. Foursome C'ship: Div 1: M Quill C Patman (21) 148. Div 1 Scr: J Rodgers A McClintock 181. Div 2: R Penn H Carter (32) 157. Div 2 Scr: D Chung B Lewis 202. Div 3: P Black T Swaffer (47) 152. Div 3 Scr: S Melhuish C Russo 204.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: B Clements (7) 39 cb. B: V Goryachev (21) 40. C: I Hampson (24) 41. Women: S Guerin (33) 33. Mxd: Split Six: M Rodney B Clements 74.

   LEONAY: Medley: Stableford: 2B: P Jackson (9) I Hogg (19) 47. A: I Nelson (17) 37. B: J Johnston (28) 41.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: F Pagano (13) J Marlow (25) 43. 2B Scr: D Cirillo M West 38. A: R Forrester (Macquarie Links 7) 38. B: R Peters (13) 37. C: F Pagano (35) 43.

   LONG REEF: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: T Heber (9) 76. Div 1 Scr: T Heber 85. Div 2: M Dawson (28) 78. Div 2 Scr: M Dawson 106. Div 3: P Bardsley (42) 71. Div 3 Scr: P Bardsley 113. Plate: P Bardsley (42) 71.

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: R Clelland (15) 41.

   MANLY: Men: Stableford: P Paterson (22) 39.

   MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: A: G Jenner (17) 43. B: P Grislis (24) 44.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: G Lawarik (21) B Hogg (24) 50. A: R Aslanis (8) 41. B: S Morley (14) 45. C: G Lawarik (21) 41. Scr: S Fitzpatrick 38.

   MOLLYMOOK: Men: Stableford White: A: P Binns (11) 35. B: M Bulbert (13) 37. C: G Hickman (22) 40. Women: P Thomas (19) 30.

   MONA VALE: Women: Stroke: Ambrose: M Novaro R Millington K Harris L Gillespie (22) 62.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: N Vincent (27) 41. Veteran: Gold: B Hurwitz (25) 35. Women: Stableford: Team: S Durst (15) N Haines (7) A Hill (17) M Goodwin (19) 60.75.

   MORISSET: Men: Stableford White: Div 1: W Kildey (12) 39. Div 3: P Saunders (22) 37. D McDonald (26) 40. Women: T Illi (17) 32.

   MUIRFIELD: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: J Duffield (8) S Lee (19) 72 to playoff. Div 1 Scr: J Duffield 80. Div 2: M Iversen (29) 77. Div 2 Scr: J Hilditch 104. Div 3: E Chon (40) 76. Div 3 Scr: K Cahill 111.

   NEWCASTLE: Women: Stroke: A: J Savage (16) 73 cb. B: A Etheridge (21) 80 cb. C: V Owen (31) 80 cb.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: J Merrick (22) 32.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: R Deane (41) 24. 9-hole: B McGuire (29) 15.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: 2B: R Smith (21) A Gainsford (21) 48. 2B Scr: G Baird G Hollingworth 34. A Gainsford (21) 40. Women: L Murphy (27) 36.

   NSW: Women: Stroke: Div 1: L Buckley (12) 79 cb. Div 2/Medal: C Beattie (28) 76. Div 3: R Buck (35) 74.

   OATLANDS: Women: Stroke: A: J Rentz (16) 74 cb. B/Medal: K Crawford (25) 69. C: S Ferm (36) 80. Scr: S Sassen 86.

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: R Wallace (24) 32.

   PALM BEACH: Men: Stableford 2B Agg: White: A Kanja (19) M Connors (20) 74. M Purvis (21) 43. Women: Stableford: F Hoffman (33) 30.

   PENRITH: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: K Gordon (17) 73. Div 2: P Tunchon (28) 81 cb.

   PYMBLE: Women: Par: A: E Pierce (11) sq. B: K Allan (28) 1 down. C: J Tuffley (31) 3 up. Scr: C Adamsas 9 down.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B: C Flatters (21) T Helmrich (22) 47. H Egger (14) 41.

   RICHMOND: Women: Stableford: J Finn (22) 28.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: P Cunningham (15) 36.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: Irish Team: O Gordon (21) J Croll (22) M Tickell (33) C Tozer (21) 118. A: P Stewart (6) 37 cb. B: G Shepherd (19) 39. C: C Robertson (33) 35 cb. Green: P Leckie (21) 40.

   ROYAL SYDNEY: Women: Par: Centenary: M Bennett (27) 3 up.

   SHELL COVE: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: S Ryan (18) 78. Div 2: C Tolhurst (34) 83. Medley: Stableford: Scr: S Hall 41.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B Agg: Black: A Davies (7) J Hollier (26) 72 cb. 2B Scr: S Cubis J Swanson 64. A: A Davies (7) 42. B: K Price (18) 38 cb. C: L Longhi (22) 35 cb. D: I Hodge (36) 35.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran Medley: Stableford: Div 1: B Hartley (18) 40. Div 2: P Corkill (30) 40. Div 3: P Pearson (33) 36.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: B Beauvais (18) T Toohey (21) 48. Div 1: I Boo (9) 38. Div 2: T Toohey (21) 38. Scr: A May 35.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: T Ferguson (18) L Nicolaou (24) 52 cb. 2B Scr: A Micallef L Micallef (Castle Hill) 39. A: A Micallef (3) 40. B: T Ferguson (18) 42. C: R Sutcliffe (24) 43 cb. Scr: L Micallef 31 cb. 2B: Gold: N Simmons (16) S Grant (6) 50. N Simmons (16) 45. Visitor: White: N Lipton (Bonnie Doon 36) 43.

   THE COAST: Women: Stableford: T Bairaj (45) 33. G Earle (31) 33. Veteran: White: T Kurosawa (15) 39 cb.

   THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: B Dragisic (13) 43. B: C Tope (25) 39. Scr: G Stinson 38. Women: L Aston (30) 26.

   WAKEHURST: Women: Par: Team: J Wells (35) G Aulburn (29) J Yoon (19) L Woodhead (23) 10 up. Par Gold: A: J Bennantt (18) 1 down. B: L Myers (30) 3 up.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Grima (1) D Gallagher (11) 47. T Conroy (17) 42.

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: G Frazer (23) 39. Women: B Myers (22) 37.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford 2B: White: A Rannaste (13) D Paynes (15) 41 cb. Men: C Romanowski (13) 33 cb. Women: L Robinson (24) 37.

   WINDSOR: Men: Stableford: Irish Team: N Edmond (26) J Lagunzad (22) V Diamonon (25) E Alcantara (36) 83. Mxd: B Evans (26) B Mullan (20) D Long (29) J Mullan (44) 80. Women: D Henry (32) J Brown (15) J Reynolds (35) K Griffith (32) 79. Men: P James (18) 39 cb. Women: S Griffin (28) 36.

   WOOLLAHRA: Women: Stroke: J Peters (30) 67.

24 May 2018
BALGOWLAH: Men: Stableford White: A: R McLean (9) 43. B: P Grainger (20) 37. C: N Mansfield (30) 41. more
NSW Golf