NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

 ANTILL PARK: Men: Stableford 2B: White: W Fry (22) A Vella (9) 71. 2B Scr: T Burnus S Downing 51. A: N Warren (8) 36 cb. B: S Wheatley (15) 37. C: A Whittingham (32) 38. Women: L Ferguson (31) 29.

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: B Bay (23) 34 cb. Div 2: K Watts (28) 35.

   BANKSTOWN: Women: Stableford: E Hocking (18) 40.

   BARDWELL VALLEY: Stableford: 2B: A Rachid (6) M Azzopardi (19) 45. Men: S Latu (8) 40. Women: M Hayward (19) 33.

   BAYVIEW: Women: Par: 4B Classic qlfrs: T Wiseman (17) C Jacobs (13) 6 up.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Overall: S Parkinson (6) 38. Div 1: C Brissett (6) 37 cb. Div 2: P Bates (21) 36.

   BEXLEY: Veteran: Stableford: 2B multi: P La Vite (10) M Falzon (22) 89.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: S Draper (32) 27 cb.

   BOWRAL: Women: Par: J Whittaker (29) 4 down.

   BREAKERS: Women: Stableford: Team: V Duesbury (30) B Dwyer (32) D Lorking (41) M Hughes (26) 60.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B: G Lysaght (22) K Plaisted (21) 51. A: J McGarr (Cabramatta 10) 40. B: B Hayes (16) 40. C: K Plaisted (21) 43.

   CABRAMATTA: Stableford Veteran Men: White: I Ivancic (29) 39. Women: Stroke: Canadian Foursome: K King (12) C McKenzie 78.

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: A Piggott (29) L Pogson (18) 49. 2B Scr: R Zelesco D Cummins 41. A: R Minns (10) 43. A Scr: D Cummins 36. B: L Pogson (18) 41. B Scr: G Pratt 21. C: A Piggott (29) 41. C Scr: T Williams 14.

   CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: G Winnal (10) 37 D Wheatley (11) 31. Veteran Women: P Pringle (23) 26 F Keane (15) 25.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: E Kassis (Kareela 16) M Bowmer (Kareela 18) 44 cb. C Gellatly (16) 37.

   CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B: C Cunningham (32) B Pankhurst (32) 63. Div 1: D Mann (22) 38. Div 2: M Watts (27) 34. Div 3: M Kao (35) 37. Scr: G Verdon 24.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 2: Y Hall-Watson (27) 33. Div 3: D Cowling (36) 39.

   CROMER: Women: Stroke: A: M McEnallay (11) 71. B: L Smith (22) 72. C: C Moss (36) 78 cb.

   DUNHEVED: Women: Stableford: Div 1: L Nichols (30) 36. Div 2: T Strang (36) 27.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: W Stemi (21) 44. Women: T Gough (21) 32.

   ELANORA: Men: Stableford: D Louden (13) 39 cb.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: P Clarke (17) 35. Div 2: R Biddolph (27) 33. Div 3: V Stanford (42) 30.

   FAIRFIELD: Snr Stroke White: A: P Klish (15) 62. B: B Bayly (23) 59. C: R Hill (30) 62 cb.

   FOX HILLS: Veteran: Stroke: J Dyball (11) 65.

   GORDON: Men: Stableford: Team: I Hammer (18) I Tiltins (8) P Waddell (3) 44. A: I Tiltins (8) 34. B: P Thomson (17) 36. C: J Huckson (32) 43.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: D Leewai (19) 39 cb. Div 2: B Saba (20) 40.

   KOGARAH: Women: Stableford: Div 1: J Rodgers (14) 28. Div 2: C Doyle (31) 31. Div 3: R Joice (35) 29.

   LANE COVE: Women: Stroke: Div 1: H Prentice (27) 72. Div 1 Scr: J Weine 92. Div 2: J Sun (43) 77. Div 2 Scr: J Sun 120.

   LEONAY: Men: Stableford: 2B: P Blazek (22) B Grant (13) 49. A: M McDaid (17) 40. B: G McConnell (19) 41.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: J Loulias (4) P Barry (3) 47. 2B Scr: J Loulias P Barry 44. A: J Loulias (4) 40. B: T Vernados (18) 37. C: R Carter (25) 35.

   LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: J Reitzer (20) 36. Div 2: J Daniel (32) 36. Div 3: A Veith (40) 33.

   LYNWOOD: Medley: Par 2B: White: S Ng (21) M Fliedner (14) 10 up. S Ng (21) 7 up.

   MANLY: Men: Stableford White: M Robins (21) 34 cb.

   MARRICKVILLE: Veteran: Stroke: Ambrose: A Shields (18) N Phillips (13) I Carruth (14) C Schofield (20) 49.875.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: D Hilton (17) P Masterson (19) 48. A: D Colusso (12) 42. B: D Hilton (17) 39. C: G Otter (28) 40. Scr: B Smith 34.

   MONA VALE: Women: Stroke: A: J Tebbutt (17) 73. B: G Pettit (26) 76 cb. C: J Wolfe (31) 79. A Scr: K Hwang 79. B Scr: B Boroughs 100. C Scr: J Wolfe 110.

   MOORE PARK: Men: Stroke White: E Lewis (19) 65 cb. Women: B Griffiths (32) 74.

   MORISSET: Men: Stableford White: Div 1: M Senam (8) 39. Div 2: S Mitchell (21) 41. Div 3: K Summerson (23) 37. Women: L Chapmaqn (23) 35.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: Div 1: J Doherty (10) 32. Div 2: Y Kim (27) 33. Div 3: E Chon (39) 33.

   NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: S Beentjes (18) 35 cb. Div 2: K Burrows (38) 30 cb.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: S Yoo (26) 37.

   NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: B Pentecost (21) D Starte (13) 46 cb. 2B Scr: B Silwal L Cheung 39. Men: M Vandervaere (18) 42. Women: L Murphy (25) 31.

   NSW: Women: Stableford: A Verlander (31) 42.

   OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: S Monaghan (27) 38 cb. B: J Leeds-Roberts (36) 36.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: V Tomaino (27) P Tate (15) 49. M Purvis (20) 39 cb.

   PENNANT HILLS: Women: Stableford: Team: P Doyle (45) R Raymond (34) B Thompson (45) L Jones (39) 92.

   PENRITH: Women: Stableford: Div 1: V Hall (11) 38. Div 2: P Neale (25) 37.

   PYMBLE: Women: Stableford: 2B: R Smith (12) D Linton (38) 44. A: L Bundey (19) 36. B: L Pickup (23) 34. C: S Aldridge (33) 36. Scr: M Kennedy 34.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: J Glenn (12) 35.

   RICHMOND: Women: Stableford: A: M Hayes (24) 37. B: L Manczak (37) 37. Trophy: M Hayes (24) 37 cb.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: Div 1: D Emmanual (11) 41. Div 2: T Whyte (13) 39. Div 3: J Lawson (26) 37.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: G Timmony (18) S Ryan (10) 49. 2B Scr: G McAllister S Abernethy 37. A: S Ryan (10) 41. B: L Daniels (16) 40. C: J Buttenshaw (26) 38 cb. Green: P Leckie (20) 38 cb.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: A Lenegan (21) 36. Div 2: J Cobcroft (26) 36 cb.

   SHELL COVE: Men: Stableford: S Tololevski (28) 43. Scr: D Humphries (1) 38. Women: Stroke: Ambrose: L Williams (21) G Doyle (28) 73.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B: Black: R Hunt (11) S Bull (12) 44. 2B Scr: B Glennie J Cowburn 39. A: J Crowe (11) 34. B: S Bull (13) 38. C: B Howe (21) 34. D: G Knutson (35) 35 cb.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran: Stableford: 2B Agg: B Jessop (20) D Pattern (26) 76. Men: Div 1: M Hunt (20) 41. Div 2: D Rochford (34) 40. Women: P Mackie (19) 41.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: B Cole (1) T Egan (4) 45. Div 1: L Lovric (16) 37. Div 2: K Brooks (24) 36. Scr: B Cole 35 cb.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: R Fisher (Cronulla 11) S Ford (Cronulla 28) 50. 2B Scr: C Smith C Johnson 40. A: C Johnson (3) 39. B: C Garfinkel (16) 41. C: T Brandtman (26) 39. Visitor: S Ford (Cronulla 28) 40. Jnr: A Radevski (15) 39. Scr: H Crowe 38. Men: 2B: Gold: T Saunders (31) O Wagner (32) 48. M Pollard (28) 40 cb. Women: K Moses (11) 33.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: M Hagerty (7) 39. B: M Rebulado (12) 36 cb. C: A Bell (29) 42. A Scr: G Hann 36. B Scr: S Rapson 36. C Scr: D Boyd 36.

   STRATHFIELD: Women: Stroke: Div 1: N Urch (18) 63. Div 2: R Hong (23) 68.

   TALLWOODS: Women: Stableford: 9-hole: J Hicks (30) 20.

   THE COAST: Women: Stableford: C Fukushima (20) 30. Veteran: J Briggs (19) 39.

   THE RIDGE: Men: Stableford: 2B: T Quirk (19) N Buckley (30) 49. A: J Rogan (9) 45. B: J Stewart (34) 39 cb. Scr: R Rignall 32. Women: L Aston (30) 32.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: S Cathcart (10) 34. B: D Castle (31) 30.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: K Hockey (24) B Williams (20) 51. 2B Scr: K Munchow B Neale 34. A: D Gallagher (11) 40. B: T Conroy (16) 42. C: J Austin (27) 44. Veteran: G Field (8) 41. Super Veteran: R Grimaldi (25) 43.

   WARRINGAH: Men: Stableford White: G Thorpe (14) 30 cb. Women: T Dutfield (30) 30.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Medal Apr: A: R Peters (11) 75. B: F Tregier (16) 74 cb. C: J Addison (23) 73. Scr: C Ritchie (11) 87. Women: Medal Apr: M Cawthorne (11) 79.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: T Brennen (36) C Clay (27) 45. Mxd: M King (28) M King (20) 46. Women: J Terzo (37) K McMurdo (27) 40. Men: R Bell (22) 41. Women: G James (36) 31 cb.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: 2B: K Lobb (25) W Tomlin (34) 40.

   WYONG: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: D Soetens (17) J Kid (15) 81 to playoff. Div 2: S Bock (26) 79.

21 August 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: D Rankin (23) K Ryan (24) 47 cb. 2B Scr: P Bradley N Wood 39. A: N Wood (4) 40. B: D Smith (14) 36. C: I ... more
NSW Golf