NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: M Harrison (23) L Walsh (20) 47. Div 1 Scr: N Wood W Murdoch 35. Men: A: F Cahill (12) 38. B: W Murdoch (17) 37. C: K McGreavy (22) 39. Women: A Kennedy (25) 28.

   ASQUITH: Women: Stableford: Team: T Chung (16) B Bay (23) S Lee (21) J Kim (20) .

   AVONDALE: Men: Stableford White: I Worner (28) 49. Black: A: M Gray (12) 43. B: P Oliver (19) 40. C: P Collins (25) 39 cb.

   BANKSTOWN: Women: Stableford: 2B multi: M Barrett (20) M Fiatarone (20) 65 cb.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: M Nocera (5) S Latu (5) 46. G Adlam (10) 37. Scr: M Veljanovski 30. Women: W Hicks (33) 33.

   BARNWELL PARK VETERANS: Veteran Men: Stroke: A: M Mayall (2) 65. B: N Speranza (20) 57. C: G Glover (25) 49. D: J Yunker (29) 57.

   BAYVIEW: Women: Stroke: Medal Apr: A: D Hoschke (10) 75. A Scr: D Hoschke 85. B: K Platt (23) 72. B Scr: P Shepheard 95. Stroke Gold: C: D Price (24) 73. C Scr: D Latreille 106. Stableford: P Stuzzi (27) 36 cb.

   BERMAGUI: Men: Stableford White: A: S Brown (15) 40. B: R Gammage (17) 39. C: M Le Comte (36) 38.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: S Mcarthur (20) 41. R McCormick (17) 40 cb. A: B Fair (16) 37. B: S Mudge (21) 40.

   BLACKHEATH: Women: Stroke: R Longeran (24) 70. Scr: K Tatton 90.

   BOTANY: Veteran: Stroke: Ambrose: J Sobral T Warfield (7.5) 61.5.

   BOWRAL: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: P Barker (21) 74. Div 2: R McGinnes (29) 75. Div 3: C Maule (34) 84.

   BREAKERS: Women: Stroke: Div 1: G Catanzariti (16) 70. Div 2: V Duesbury (30) 69. Div 3: D Lorking (41) 75. Scr: S Hopkins 84.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B: J Williams (15) P Wood (23) 52. A: D Luck (10) 36. B: W Napper (Narrandera 15) 42. C: M Castillo (30) 42 cb.

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B multi: A Piggott (28) G Cannistra (12) 89. 2B Scr: M Arnold R Zelesco 57. A: M Arnold (2) 41. A Scr: S Meani 37. B: I Stewart (21) 39. B Scr: V Lee 22. C: A Piggott (28) 42. C Scr: W Galway 15.

   CAMPBELLTOWN: Veteran: Par White: Div 1: C Evans (17) 5 up. Div 2: D Wheatley (11) 3 up. Women: Par: Div 1: S Mutton (28) 3 down. Div 2: D Peaker (45) 4 down.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: R Krishnan (29) I Mendens (33) 50. Men: K Kim (22) 40 cb.

   CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B: Gold: K Kim (20) K Romer (10) 76. A: B Finn (16) 42. B: B Burnett (27) 40. C: J Lee (31) 39.

   CHATSWOOD: Women: Stableford Yellow: Div 1: A Allsopp (22) 35. Div 2: C Johnson (32) 33. Div 3: S Prell (40) 31 cb.

   CROMER: Women: Stableford: 4B: J Meyer (26) L Richards (35) 46. A: J Meyer (26) 37. B: J Fogarty (35) 38.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford: B Moorcroft (18) 41. Women: T Gough (22) 35.

   ELANORA: Men: Stableford White: T Gunning (22) 41.

   EVERGLADES: Women: Par: 2B: F Slade (32) L McDougall (42) 7 up. Div 1: J Moffat (16) 1 down. Div 2: C Cayley (25) 2 down. Div 3: J Anderson (35) 2 down.

   FAIRFIELD: Snr Stroke 2B Agg: White: P Knox (22) K Aldogan (22) 124 cb. P Knox (22) 58.

   FOX HILLS: Veteran: Stableford: D Rogers (32) 41.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: M Urquart-Eastwood (6) 39.

   GORDON: Medley: Stableford: 2B: N Martin (14) J Huckson (30) 46. Men: A: P Brown (10) 35. B: N Martin (14) 39. C: J Petre (21) 37. Women: J Daly (32) 32.

   HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: V Altus (37) 35.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: B Saba (19) 41. Div 2: R Thompson (26) 37 cb.

   KOGARAH: Women: Stroke: Medal Apr: A: D Polychrone (20) 69. B: V Green (25) 67. C: S Smith (37) 74. A Scr: D Moran 86. B Scr: H Carter 101. C Scr: R Joice 115.

   LANE COVE: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: J Weine (19) 69. Div 1 Scr: J Weine 88. Div 2: Y Nikellys (40) 69. Div 2 Scr: Y Nikellys 109.

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B Agg: White: C Moodley (10) D Shipp (10) 78 cb. 2B Scr: D Cirillo G Lawrence 63 cb. A: C Moodley (10) 40. B: E Vakirtzis (13) 41. C: S White (30) 41.

   LONG REEF: Women: Par: Div 1: A Gattas (19) 2 up. Div 2: M Dawson (27) 1 up. Div 3: J Conway (45) 3 up.

   LYNWOOD: Medley: Stableford 2B Agg: White: T Farrar (23) J Farrar (6) 82. T Farrar (23) 46.

   MANLY: Men: Stableford: T Nelson (28) 38.

   MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: A: J McCarthy (18) 38. B: R Johnson (22) 40.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: J Doig (26) M Silvia (15) 49. A: F Tierney (6) 41. B: M Silvia (15) 46. C: G Parry (26) 37. Scr: S Fitzpatrick 41.

   MONA VALE: Women: Par: 4B: K Bolton (35) C Ewing (21) 11 up.

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Fink (24) I Kaba (12) 75. I Kaba (12) 40. Women: J Van Heyst (34) 34.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: Div 1: M Cavanagh (21) 31 cb. Div 2: A Pile (26) 33. Div 3: R Maltman (32) 32 cb.

   NEWCASTLE: Women: Stroke: A: L Minehan (17) 73 cb. B: H De With (22) 77 cb. C: B Steyn (34) 72 cb.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: L Kneipp (33) 36.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: E Deane (41) 34.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: 2B: C Manuel (22) N Johnson (18) 48. 2B Scr: P Psomadelas D Glassop 35 cb. Trophy: C Manuel (22) 47. Women: P Beckton (7) 30.

   NSW: Women: Stroke: Div 1: L Ireland (15) 79. Div 2: A Davies (32) 71. Div 3: S Mazuran (32) 71. Trophy: M Byrne (25) 159. C Beattie (27) 159.

   OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: K Jansen (10) 37. B: W Kim (34) 44. C: S Ferm (37) 39.

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: A: V Melville (20) 34. B: N Holz (27) 32.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B multi: R Barry (Howlong 21) D Hastie (Howlong 29) 88. G Binns (19) 42. Women: D Livingstone (24) 34.

   PENNANT HILLS: Women: Stroke: Div 1: M Weinert (19) 70. Div 2: B Thompson (45) 68. Scr: D Bennett 79.

   PYMBLE: Women: Stableford: 2B Agg: F Pardey (28) D Wickham (26) 52. Scr: R Jackson T Stals 38.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B Agg: R Robertson (11) W Lloyd (22) 72. B Goodsell (11) 38.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford Gangurru: Black: M Baglin (5) 72.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: A Pretyman (20) G St Quintin (24) 47. 2B Scr: A Butler S Abernethy 36. A: C Morris (13) 40. B: J Screen (17) 40. C: G Hughes (20) 42 cb. Green: R Hammond (20) 37.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 3B: Championship: M Brown (8) J Clarke (16) J Buckley (11) 49. Centenary: R Clune (39) S D'Apice (22) G Taylor (35) 48.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: M Phelps (9) 39. Scr: L Taylor 34. Women: C Graham (9) 39.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford Team: Black: G Thitchener (33) M Hawes (10) S Lisney (15) N Upcroft (28) 88. A: C Kelsal (11) 39 cb. B: D Harding (18) 38. C: D Visset (19) 38. D: R Quinn (26) 35 cb.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran Medley: Stableford: Div 1: R Elliott (9) 38 cb. Men: Div 2: K Godwin (25) 37 cb. Women: Div 3: M Johnston (14) 38.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: L Robinson (27) B Watson (26) 49. Div 1: S Little (Penrith 12) 39. Div 2: B Watson (26) 43. Scr: S Little (Penrith) 27.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: S Foster (16) M Rodriguez (12) 53. 2B Scr: J Lyras V Singer 40 cb. A: B Shakenovsky (11) 42. B: M Lucey (14) 41. C: A Bland (19) 44. Scr: J Lyras 40 cb. Visitor: G Kam (21) 44. Jnr: O Janschek (19) 40 cb. Men: 2B: Gold: P O'Connor (35) R Bell (15) 46. D Duncan (22) 38. Women: S Kyriacou (+2) 36.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par 4B: White: Y Kim (24) J Song (19) 10 up. Par: 4B Scr: Y Fitton J Webb 5 up. Par White: A: W Gay (9) 2 up cb. B: N Korhonen (14) 5 up. C: J Song (19) 4 up.

   TALLWOODS: Stroke: Div 1: J Sibbons (18) 77. Div 2: J Stephens (25) 71.

   THE COAST: Women: Stroke: C McMullan (41) 73. Medal: Div 1: K Parker (22) 74. Div 2: S Choy (27) 77. Div 3: C McMullan (41) 73.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: P Hill (18) M Gibson (11) 88. Div 1: S Grant (18) 41 cb. Div 2: R Hunter (24) 41 cb. Women: P Hill (18) 42. Scr: M Bate 37.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Park (26) 36. B: V Henke (30) 33.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B Agg: White: J Mansfield (7) A Howell (9) 83. 2B Scr: G Blair J Batman 54. A: J Mansfield (7) 40. B: T Sharpe (14) 41 cb. C: K Hockey (24) 42 cb. Veteran: G McMillen (16) 41. Super Veteran: A Howell (9) 43.

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: M Pokorny (20) 30. Women: J Levido (35) 34.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford 2B: White: J Addison (22) A Helmrich (21) 47. Men: J Addison (22) 39. Scr: J Pails 29. Women: M Cawthorne (11) 32.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B Agg: S Wall (19) R Bell (21) 61. Mxd: H Wick (23) H Wick (38) 63. Women: C Beggs (28) J Brown (14) 64. Men: S Leung (29) 38. Women: B Riddle (31) 37.

   WOOLLAHRA: Stableford: A: J Ferguson (24) 31. B: H Chapman (42) 35.

   WYONG: Women: Stableford: Team: C Coaker S Smith K Anderson S Mitchell 89.

23 February 2018
ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: C Boyd (15) 37 cb. Div 2: F Liu (29) 34. more
NSW Golf