NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B multi: White: S Ross (33) A Malcolm (19) 85. Scr: N Wood D Blacker 56. Men: A: D Blacker (6) 37. B: R Case (18) 35 cb. C: A Malcolm (19) 40.

   ASQUITH: Women: Stableford: V Parker (16) 34 cb.

   AVONDALE: Men: Stableford 2B: White: P Lepparde (27) B Dorney (24) 47. A: I Skinner (5) 40. B: M Mason (13) 40. C: P Lovell (19) 39. Scr: I Chung 35 cb.

   BANKSTOWN: Women: Stableford Irish Team: Gold: S Gilbert (20) B Allie (28) J Mooney (21) M Gear (18) 82.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: G Kinch (16) D Bentley (15) 45. K White (7) 37. Scr: M Veljanovski 30. Women: Stroke: A Caterson (31) 59.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: A: D Riley (12) 32. B: B Chalmers (21) 42. C: A Filipaina (24) 41. D: J Yunker (28) 30.

   BAYVIEW: Men: Stableford: Team: D Hoschke (10) C Freeman (11) A Gluckman (12) P Clark (12) 50. Women: Invit Team: J Yorke (45) A Heltborg (45) W Brown (36) H Richards (36) 86.

   BERMAGUI: Men: Stableford White: A: R Cox (13) 37. B: R Bunnett (17) 35. C: M Le Comte (36) 36.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: C Harrison (23) 38. M Smith (42) 36 cb. A: I Hamilton (17) 36 cb. B: D Kenny (30) 36 cb.

   BLACKHEATH: Women: Par: C Soady (24) 2 down.

   BOTANY: Veteran: Stableford: D McPherson (13) 39.

   BOWRAL: Women: Stableford: Irish Team: A King (27) N Buchanan (11) C Grier (16) L Moony (19) 99.

   BREAKERS: Women: Par: 4B: L Cattaway (32) V Higgin (30) 10 up.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B Agg: S Smith (12) A Wren (10) 76. A: A Wren (10) 38 cb. B: G Lawther (17) 38. C: B Prentice (20) 41.

   CABRAMATTA: Veteran: Stableford 2B Agg: White: B Bissettt (23) P Smith (22) 87. Hole in one: C Bushby at 16th. Women: Div 1: K Belli (26) 39. Div 2: T Argent (28) 35.

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: J Cleaton (13) T Elmoh (20) 50. 2B Scr: D Cummins L Arthur 45. A: J Cleaton (13) 50. A Scr: L Arthur 37 cb. B: M Tomkins (18) 41. B Scr: C Merry 21. C: A Piggott (26) 41. C Scr: W Hancock 17.

   CAMPBELLTOWN: Veteran: Stroke: Canadian Foursome: Div 1: R McKimm G McKimm (31.5) 61.5. Div 2: D Terrey M Seery (26) 63.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: C Ashworth (18) P Mace (11) 45 cb. C Ashworth (18) 42.

   CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B: D Mann (19) K Drummond (16) 44. Interclub: Castle Hill 321 (R Munt (30) D Jones (30) 44) bt Asquith 277 (J Shin (18) N Chae (23) 38.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: S Chong (34) 36 cb.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: K Wilson (18) 34. Div 2: S Healy (29) 35. Div 3: D Cowling (37) 33. Hole in one: P Haigh at 7th.

   CROMER: Women: Stroke: A: J Wickens (24) 74 cb. B: H Lyndon (30) 72.

   CRONULLA: Men: Stableford Black: A: D Convoy (8) 38 cb. B: F Reid (20) 37 cb. C: K Wood (29) 37. Scr: S Arnold 34 cb.

   DUNHEVED: Women: Stableford: Div 1: L Nichols (29) 40. Div 2: T Strang (38) 29.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: J Millington (11) 36 cb. D: G Nevin (28) 36.

   ELANORA: Men: Stableford: T Johnston (19) 43.

   EVERGLADES: Women: Stableford: 2B: M Moxham (33) M Macalpine (39) 45. Div 1: G Gray (13) 36. Div 2: K Yewdall (26) 32. Div 3: M Macalpine (39) 37. Bowl: L Lyttle (30) G Colley (13) 39.

   FAIRFIELD: Snr Stroke 2B: White: N Sewell (29) R Cunneen (32) 122. R Lyon (19) 60 cb.

   FOX HILLS: Veteran: Stableford: Team: G Monaghan (27) D Jenkins (30) J Reidy (23) G McCormack (16) 80.

   GERRINGONG: Women: Stableford: B: J Goddard (28) 31. C: D Dunn (34) 25.

   GLENMORE: Mxd: Stableford: 2B: A Payne (9) D Hooper (13) 43. M Sinclair (13) 37. Women: Stroke: J Page (33) 69.

   GORDON: Men: Stableford: Irish Team: M Noonan (18) P Whigham (16) M Ryan (26) J Murphy (22) 91. A: P Waddell (3) 37. B: D Garnett (14) 36. C: P Castle (30) 37. Women: M Castle (22) 36.

   HARRINGTON WATERS: Women: Stableford 4B: White: W Booker (40) P Sadler (22) 41 cb.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: K Taff (19) 41. Div 2: N Weisz (27) 38.

   KOGARAH: Women: Par: 4B: A: R Burgess (20) D Moran (10) 9 up. B: K Morris (31) C Kelly (39) 7 up.

   LEONAY: Stableford: 2B: A: O Brennan (19) T Davies (17) 47. A: J Rennie (14) 38. B: S Curry (23) 40.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: T Bui (14) D Nguyen (19) 49. 2B Scr: D Wright K Shepherd 39. A: M Song (6) 36 cb. B: D Nguyen (19) 37. C: S Schoberg (23) 35.

   LONG REEF: Women: Stableford: Team: J Reitzer (19) E Coldham (21) C Howells (36) K White (27) 84.

   LYNWOOD: Medley: Stableford 2B multi: White: G Nguyen E Jones (4) 77. B Cruden (16) 36.

   MANLY: Men: Stableford: J Crumpton (23) 35.

   MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 4B: P Coleman (23) D Obach (17) 73. A: J Thaw (26) 38. B: N Broome (26) 40 cb.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: C Smith (4) R Claringbull (17) 71. A: R Aslanis (7) 36. B: R Claringbull (17) 38. C: A Varnes (21) 37.

   MOLLYMOOK: Men: Stableford White: A: D Sims (12) 41. B: D O'Brien (14) 37. C: B Conlon (35) 38. Women: A: J Schnoor (18) 33. B: M Smith (44) 34.

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Fink (23) J Hart (18) 68. Men: S Yung (24) 34 cb. Women: S Durst (15) 33. Veteran: Gold: B Hurwitz (24) 35.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: Div 1: J Duffield (7) 29 cb. Div 2: M Knudson (30) 34. Div 3: E Gold (33) 31. Stroke: President's Trophy: A Johnson bt M Yoon 2-1.

   NEWCASTLE: Women: Stroke: American Foursome: J Blenkey (9) J Clark (9) 74 cb.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: B Evennett (35) 36.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: E Weisner (38) 30.

   NORTHBRIDGE: Mxd: Stableford: 2B: A Gainsford (19) P Sullivan (22) 47. 2B Scr: P Baulman I Hannam 33. Men: P Sullivan (22) 41. Women: P Beckton (7) 33 cb.

   NSW: Women: Stableford: K Smith (20) 30.

   OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: A Molino (10) 36. B: M Furini (23) 37. C: C Peterson (37) 34. Salver: M Furini.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: S Deane (23) P Aroney (13) 75. M Hill (14) 39 cb. Women: J King (37) 28 cb.

   PENNANT HILLS: Women: Par: Div 1: M Jo-Usher (18) 1 up. Div 2: B Bright (27) sq. Div 3: T Frere (33) sq. Scr: L Van Hooven 11 down.

   PENRITH: Women: Par: Div 1: V Hall (11) 1 down. Div 2: C Kenny (30) 2 up.

   PYMBLE: Women: Stroke: Medal Apr: A: J Freeman (15) R Smith (12) C Adamsas (7) 76 to playoff. A Scr: C Adamsas 83. B: K Jelbart (24) 76. B Scr: K Jelbart 100. C: W Northern (38) 72. C Scr: J Cavanagh 105.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: J Cincotta (15) 35. Div 2: N Cruickshank (27) 37.

   RICHMOND: Men: Stableford: A: K Jones (14) 36. B: F Walshaw (31) 37. Women: A: M Hayes (23) 37. B: R Phillis (37) 37. Trophy: M Hayes (23) 37 cb.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: L Bridgement (23) 40.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B multi: J Livingstone (21) C Lewis (21) 87. 2B Scr: P Ham R Plummer 34. A: C Archibald (7) 36 cb. B: D Byrnes (17) 38. C: J Livingstone (21) 40. Green: J Glendinning (27) 41.

   SHELL COVE: Men: Stroke: M Ramsbottom (6) 75 cb. Scr: M Ramsbottom 81. Women: Stableford: 2B Agg: K Green (11) K Tanner (24) 65. Medley: D Fardell (9) 36 cb.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran Medley: Stableford: 2B multi: R Elliott (9) S Franklin (19) 71. Men: D Cawthorn (26) 40 cb. Women: P Delaney (30) 34.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B Agg: S Dive (13) S Drury (25) 66. Div 1: L Lovric (15) 36. Div 2: S Drury (25) 37. Scr: K Honeysett 28.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: P Taylor (18) K Phibbs (14) 46 cb. 2B Scr: D Glynn J Lyras 36. A: M Lim (7) 41. B: V Singer (17) 39. C: J Byrnes (20) 36 cb. Scr: J Lyras 36. Visitor: T Abrahamson (Monash 19) 37. 2B: Gold: J Mison (30) T Saunders (30) 45. M Ta (29) 37.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: C Evers (5) A Bell (27) 70. A: D Richens (11) 39. B: P Hughes (16) 40 cb. C: R Morgan (22) 38 cb.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: S Shin (8) 37. Div 2: T Fong (30) 39.

   TALLWOODS: Veteran: Stableford: R Hellings (29) 42.

   THE COAST: Women: Stableford: K Parker (23) 36. C Fifield (25) 33. Veteran: T Smith (27) 38 cb.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: B Matthews (13) T Martin (36) 76 cb. Div 1: C Davies (9) 42. Div 2: I Douglas (26) 48. Women: J Hird (26) 41. Scr: J Brown 34 cb.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: K Byrne (23) D Tormay (25) 46. 2B Scr: K Rixon R Luke 37. Div 1: P Thomas (15) 39. Div 2: A Small (17) 40. Div 3: I Hampson (23) 38.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: B Lamborn (27) 34. B: B Webster (37) 31.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: G Bell (25) W Nelson (30) 49. 2B Scr: B Hillhouse J Mansfield 35. A: J Littlebury (12) 38. B: B Neale (13) 41. C: J Drew (29) 40. Veteran: G Bright (17) 38 cb. Super Veteran: M Berg (12) 40.

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: P Longworth (6) 38 cb. Women: M White (18) 39.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: R Bell (20) E Ng (27) 44. Mxd: N Kinnish (30) S Kinnish (23) 41. Women: S Griffin (27) S Bendeich (36) 42. Men: N Ponnusamy (30) 36. Women: H Pitt (37) 32.

   WOOLLAHRA: Women: Stroke: K Lobb (25) 72.

   WYONG: Women: Stableford: Medal Apr: Div 1: J Kidd (14) 37. Div 2: J Rushton (27) 34. Div 3: D Sullivan (32) 31.

21 February 2018
AVONDALE: Women: Stableford: Canadian Foursome: B Cox (21) L Stone (20) 39 cb. more
NSW Golf