NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: B Taylor (12) B Moody (10) 50. Div 1 Scr: J Warren N Warren 42. Men: A: W Bergmann (10) 41 cb. B: L Byrne (14) 41. C: F Cullum (23) 36. Women: A Dickey (16) 35.

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: S Jung (18) 37. Div 2: K Song (45) 36 cb.

   AVONDALE: Men: Stableford Team Agg: White: M Paterson (0) P Gooden (12) G Carr-Boyd (12) T Mahony (16) 131. A: G Carr-Boyd (12) 46. B: M Brownrigg (18) 42. C: B Wilson (19) 44. Scr: M Paterson 40.

   BANKSTOWN: Women: Par: C Boyd (25) 4 up.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: G Malpass (17) G Flynn (15) 46. P McCormack (31) 42. Scr: D Williams 34. Women: Stroke: Medal May: S Ramsay (25) 62. Scr: K Coldrey 76. Veteran: L Ritchie (17) 63.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: Ambrose: G Petttenon (20) A Toson (27) M Khan (28) P Podgornik (33) 45.5.

   BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: G Lansbury (20) 31. D Sainty (11) 30. Div 2: A Giles (21) 35. V Kotarski (23) 33. Div 3: C Lendill (33) 40. J Scully (37) 36. 9-hole: R Moylan (30) 17.

   BERMAGUI: Men: Par White: A: R Cox (12) 4 up. B: R Ashton (17) 2 up. C: M LeComte (36) 4 up.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: S Stanley (18) M Patterson (22) 38 cb. A: R Arnold (11) 37 cb. B: D Kenny (29) 37. Hole in one: I Hamilton at 4th.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: 2B: J Lawler (28) D Landsberg (26) 43.

   BOTANY: Veteran: Stableford: N Cundy (11) 38.

   BOWRAL: Women: Stroke: Medal May: Div 1: P Barker (20) 74. Div 2: J Ogg (27) 74. Div 3: R Downing (37) 76.

   BREAKERS: Women: Par: Div 1: P Searle (27) 1 up. Div 2: B Dwyer (32) 1 up. Div 3: D Lorking (38) 4 up.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B Agg: B Clarke (18) J Vincent (Eastlake 26) 73. A: A Wren (8) 39. B: P Fay (19) 39. C: J Vincent (Eastlake 26) 39.

   CABRAMATTA: Women: Par: 2B: L Thompson (8) K Lee (36) 7 up. L Schwarz (32) sq cb. Veteran: Stableford White: B Easterbrook (11) 36.

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: T Hunt (27) J Redhouse (10) 53. 2B Scr: G Matheson D Moore 39 cb. A: J Redhouse (10) 44. A Scr: G Matheson 37. B: P Small (19) 40. B Scr: C Dengate 23 cb. C: T Hunt (27) 45. C Scr: G Campbell 20.

   CAMPBELLTOWN: Women: Par: Div 1: L Lambros (34) 1 down cb. Div 2: S Skinner (28) 1 down cb. Veteran: Par White: Div 1: M Neville (26) 3 up. Div 2: M Keane (9) 2 up.

   CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: D Spittal (7) T Krapeshlis (23) 50. Men: G Connors (30) 42 cb. Women: M Byrne (Gordon 36) 30 cb.

   CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B: K Quigley (18) G Teague (30) 45. Div 1: T Neal (Rosanna 9) 35. Div 2: K Chong (30) 36. Div 3: D Geraghty (45) 34.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: J Lamble (32) 38.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 2: H Thorley (28) 36. Div 3: G Denney (45) 33.

   CROMER: Women: Stroke: Foursome: M McEnallay A Harris (12.5) 74.5. Foursome C'ship: A: K English S Adams 86. B: R Doolan J Johnson 103. C: H Maloney L Sutherland 114.

   CRONULLA: Men: Stableford: A: B Brokenshire (9) 39. B: D Hall (15) 41. C: P Zaat (25) 42. Scr: J Cripps 40.

   DUNHEVED: Women: Stableford: Foursome: J Watson (22) S Timms 67.

   EASTLAKE: Women: Stableford: M Wynyard (32) 29.

   ELANORA: Men: Stableford: H Phillips (36) 41.

   EVERGLADES: Women: Stroke: 2B: S Hunter (37) J Moore (19) 72.

   FOX HILLS: Veteran: Stroke: Foursome: J Meers (22) I Hudson (14) 66.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: R Thompson (30) 42. Women: S Dean (23) 33.

   GORDON: Medley: Stableford: 2B multi: J Daly (31) G Daly (22) 63. Men: A: C Hort (9) 33 cb. B: G Michalk (18) 38. C: J Colbran (21) 39. Women: S Sheehan (26) 35.

   HARRINGTON WATERS: Women: Par: 4B: J Fisher (29) D Moylan (30) 9 up.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: T Maia (10) 43. Div 2: E Harrison (22) 40.

   KOGARAH: Women: Stableford: Div 1: D Polychrone (19) 37. Div 2: C Doyle (30) 37.

   LANE COVE: Women: Par: 2B: Y Nikellys (38) R McElvenny (34) 7 up.

   LEONAY: Stableford: 2B: I Blackwood (17) L Berrisford (22) 48. A: B Grant (11) 42. B: B Marshall (16) 42. C: O Brennen (19) 45.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: S Schomberg (22) A Stuart 47. 2B Scr: M Achleitner G Lawrence 38. A: R Peters (12) 39. B: J Stone (18) 41. C: S Schomberg (22) 36.

   LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: K Vautin (25) 36. Div 2: H Black (35) 32.

   LYNWOOD: Medley: Par White: Div 1: P Nguyen (13) 3 up. Div 2: R McClung (19) 7 up.

   MANLY: Men: Stableford: C McAlinden (19) 36. Women: K Southwell (45) 35.

   MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 2B Agg: I Carruth (12) C Schofield (18) 78. A: S Katrakilis (16) 36. B: J Billett (21) 40.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: Irish Team: R Davison (24) G Ryan (17) L Hollis (21) P Willis (15) 124. A: A Parker (11) 36. B: P Mapledoram (16) 39. C: G Austin (23) 42.

   MOLLYMOOK: Men: Stableford White: A: N Land (12) 40. B: G Hilyer (14) 38. C: J Mott (34) 41. Women: P Kerr (19) 35.

   MONA VALE: Women: Stroke: A: V Holroyd (15) 75 cb. B: K Harris (27) 75. C: G Ronson (33) 74. A Scr: V Holroyd 90. B Scr: K Harris 102 cb. C Scr: G Ronson 107. Stableford: C Young (30) 39.

   MOORE PARK: Men: Stroke White: S Nguyen (29) 65. Veteran: Gold: B Hurwitz (24) 72. Women: Stroke: Medal May: M Noonan (27) 72.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: M Shon (19) 41.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: B Hutchinson (31) 38.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford 2B: White: J Dykes (16) L Jones (1) 47. 2B Scr: A Boyle S Carter 38. Stableford Trophy: J Dykes (16) 41. Women: Green: H Harlow (18) 30.

   NSW: Women: Stableford: Div 1: T Wall (9) 32. Div 2: L Graham (29) 34. Div 3: S Young (40) 32. Stroke: C'ship: O Wilson bt A Gilsenan 13-12. Div 1: G Dewhurst bt B Ellis 3-2. Div 2: C Bloch bt J Kennedy 2 up. Div 3: S Mazuran bt R Buck 4-2.

   OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: J Park (21) 37. B: E Mills-Westley (24) 37. C: L Phadke (35) 36.

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: A: P Kearney (26) 37. B: J Siebert (41) 34.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B multi: L Esdaile (21) J Essenstam (16) 76. D Fitton (24) 39. Women: K Warren (31) 31.

   PENNANT HILLS: Women: Stroke: Div 1: J Wright (19) 73. Div 2: C Jones (24) 70. Div 3: N Naylor (36) 70. Scr: N Howlett 89.

   PENRITH: Women: Stableford: K Valencius (24) 35 cb.

   PYMBLE: Women: Stroke: Medal May: Div 1: S Waddington (7) 75. Div 1 Scr: S Waddington 82. Div 2: S Nutting (23) A Beaumont (24) 75. Div 2 Scr: S Nutting 98. Div 3: M Hiatt (29) 80. Div 3 Scr: M Hiatt 109.

   RANDWICK: Veteran Medley: Stableford: Irish Team: Div 1: T Canty (21) S Canty (28) A Glenn (14) J Oakes (17) 93. A: R Ormsby (13) 39. B: M Pacitti (24) 40.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: T Brakenridge (3) 38.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: M Jang (12) J Silverton (26) 72 cb. 2B Scr: A Sanghvi P Stewart 45. A: M Jang (12) 36. B: J Wu (14) 38. C: S Frith (22) 36 cb. Green: J Mahony (30) 40.

   ROYAL SYDNEY: Women: Par: 4B: Championship: V Hoskins (17) B McDonald (18) 8 up. Centenary: S Staff (36) J Fitzhardinge (39) 6 up.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: L Malone (19) 38. Scr: M Ruiz 26. Women: Stroke: C'ship: Div 1: S Hall (0) 134. Div 2: K Michie (30) 215.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B: Black: R Butler (13) R Brierty (14) 46. 2B Scr: J Swanson S Armstrong 34. A: C Lamont (12) 35 cb. B: R Butler (13) 38. C: S Eddy (23) 35. D: P Oonnell (29) 36.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran: Stableford: Div 1: T Moylan (20) 40. Div 2: I Adlinton (23) 44. Women: B Smith (34) 38.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: T Toohey (19) G Smith (Howlong 14) 45 cb. Div 1: J Boyd (13) 39. Div 2: A Andrews (19) 38. Scr: A May 35.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: T King (31) P Cameron (14) 50. 2B Scr: K Jones (Killara) R Oliver (Moore Park) 47. A: M Rippon (9) 39. B: M Laccos (14) 39. C: J Byrnes (20) 39. Scr: Y Park (Oatlands) 39. Visitor: K Jones (Killara +2) 40. 2B: Gold: J Byrnes (20) M Pollard (29) 45. T McMinn (26) 32.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: C Mumberson (3) 37 cb. B: J Bell (14) 35 cb. C: W McLean (20) 44. A Scr: G Hayne 36. B Scr: B Malouf 24. C Scr: J Song 22.

   STRATHFIELD: Stableford: Ambrose: N Urch K Kelman H Winning R Woods 54.

   TALLWOODS: Women: Stableford: Div 1: R Ezzy (20) 35. Div 2: P Nicol (29) 35.

   THE AUSTRALIAN: Women: Par: Team Agg: The Australian 44 up (J Emery (17) T Whalley (27) 7 up) bt Royal Sydney 10 up (A Haege (10) J Boyer (20) 6 up).

   THE COAST: Women: Stroke: C'ship: Div 1: B Bohdanowicz (11) 70. Div 2: D Hoggett (45) 74.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B multi: White: P Ellington (19) M Coates (29) 92. 2B Scr: D Gallagher D Gallagher 31. A: D Gallagher (11) 42. B: J Hasler (17) 40. C: P Ellington (19) 43. Veteran: P Curtis (19) 41 cb. Super Veteran: P Rodgers (15) 42.

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: M Cuzzilla (11) 32 cb. Stableford: L Alexander (45) 40.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B: L Schaefer (27) C Miller (25) 46. Men: C Foster (33) 37. Scr: C Stockley 30. Women: L Schaefer (27) 42.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: K Donelly (33) D Fulham (23) 48. Mxd: J Hogg (16) S Griffin (26) 47. Women: J Pamenter (38) K Griffith (32) 42. Men: M King (19) 39 cb. Women: Y Mudiman (5) 37.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: D Cunningham (26) 34.

   WYONG: Women: Stroke: Medal May: Div 1: E Moore (22) 72. Div 2: J Jones (30) 73. Div 3: A McKelvey (34) 77.

26 May 2018
AVONDALE: Women: Stableford: M De Vos (24) 43. more
NSW Golf