NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B multi: Yellow: B Higgins (4) G Hatton (24) 89. 2B Scr: White: B Higgins N Warren 49. Men: A: W Alexander (7) 36 cb. B: J Newell (15) 39. C: G Hatton (24) 46. Women: A Kennedy (24) 35.

   AVONDALE: Men: Stableford Team: White: S Makeham (20) J Barnett (22) J Ness (21) J Long (24) 93. A: J Knight (9) 42. B: R Cameron (13) 41. C: J Long (24) 43. Scr: H Endycott 37.

   BANKSTOWN: Women: Stableford: 2B: S Beves (29) L Swanson (25) 43 cb.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: P McCormack (30) P Featon (24) 46. G Flynn (14) 38. Women: Stroke: Foursome: K Coldrey (12) L Ritchie (17) 63.5.

   BAYVIEW: Women: Stableford: 2B multi: P Stuzzi (28) J Longworth (34) 60. 9-hole: Gold: B Pearce (41) 21.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: S Casey (24) 41. S Brown (16) 40. A: R McCormick (16) 37. B: B Briguglio (24) 36.

   BLACKHEATH: Women: Par: K Tollhurst (39) 4 up.

   BOTANY: Veteran: Stroke: Ambrose: S Waller A Fleming N Cundy (5.33) 59.66.

   BOWRAL: Women: Par: 4B: S Harrison (27) C Humphreys (32) 5 up cb.

   BREAKERS: Women: Stroke: Div 1: M Hughes (24) 68. Div 2: E Clarke (32) 71. Div 3: S Harper (45) 68. Scr: H Akers 82.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Par: 2B: M Churchland (14) G Smith (12) 11 up cb. A: S Spennati (10) 4 up. B: M Churchland (14) 6 up. C: S Lockie (32) 2 up cb.

   CABRAMATTA: Women: Stroke: Ambrose: L Thompson (7) L Macpherson (27) 72.5. Veteran: Stableford Visitor: White: G Rule (36) 37.

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: G Dredge (7) G Hutchinson (24) 49. 2B Scr: M Arnold B Moyes 38. A: K Bellman (8) 41. A Scr: D Cummins 35. B: K Burton (17) 37. B Scr: J Lewis 23. C: A Piggott (24) 42. C Scr: P Wilson 20 cb.

   CAMPBELLTOWN: Veteran: Stroke: American Foursome: Div 1: D Butwell M McMillan (15.5) 61.5. Div 2: D Pirie P Weidenhofer (20) 63.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: N Kennan (15) P Mace (11) 45 cb. Men: A: M Jollow (Long Reef 19) 37 cb.

   CASTLE HILL: Women: Stroke: Medal: Div 1: J Thrower (21) 75 cb. Div 1 Scr: L Harris 78. Div 2: P Greenhalgh (28) 72. Div 2 Scr: R Padmanabhan 100 cb. Div 3: R Jang (35) 74 cb. Div 3 Scr: A Kim 108.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: T Kirkham (29) 37.

   CHATSWOOD: Women: Par: L Roo (29) sq.

   CROMER: Women: Par: A: L Imhoff (24) 1 up. B: D Newton (29) 3 down.

   CRONULLA: Men: Par: A: G Rann (7) 4 up. B: R Dowd (20) 4 up cb. C: J Vickers (24) 3 up. Scr: R Reer sq. Men: Hole in one: P Brinsley at 5th.

   DUNHEVED: Women: Stroke: Foursome: S Timms J Watson (22) 77. Foursome C'ship: Div 1: E Young C Patterson (34.5) 161. Div 1 Scr: S Timms J Watson 188.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: D Horsecroft (25) 36 cb. Women: Par: A: L Saville (38) 1 down.

   EVERGLADES: Women: Stableford: A: C Shannon (20) 35. B: J Patterson (29) 36. C: M Coutts (37) 36.

   FAIRFIELD: Snr Stableford White: A: B Hussein (15) 40. B: S Lockhart (18) 41 cb. C: A Hemenko (28) 50.

   FOX HILLS: Veteran: Stroke: Foursome: L Assange D Parker (20) 69. Foursome C'ship: L Assange D Parker (20) 141.

   GLENMORE: Women: Par: 2B: C McConnell (28) J Page (31) 9 up. Mxd: Stableford White: L Hannon (17) 38.

   GORDON: Men: Stableford: 2B: C Betsis (18) G White (19) 45. A: P Brown (9) 34. B: C Betsis (18) 37 cb. C: A Brady (26) 36. Women: K Byrne (33) 35.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: R Davis (18) 42 cb. Div 2: R Bird (20) 40.

   KOGARAH: Women: Par: Div 1: D Polychrone (18) sq. Div 2: M Dyer (34) 3 down.

   LANE COVE: Mxd: Stableford: 2B: S Ridd (26) A Winney (32) 47. Men: White: D Martin (26) 44. Women: S Kallas (28) 40.

   LEONAY: Stableford: 2B Agg: N Stevenson (24) B Grant (11) 82. A: B Grant (11) 41. B: O Brennen (17) 41. C: L Stacker (23) 43.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B Agg: P Farrugia (Howlong) M Crowe 78. 2B Scr: J Brown G Batman 60. A: C Coombs (6) 42. B: M Vrontos (17) 37. C: S Schomberg (21) 40.

   LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: G McCorby (25) 33. Div 2: K Nelson (30) 37. Div 3: S Dewell (45) 30. Women: Stroke: Foursome C'ship: A: J Bowen T Heber bt J Jansson K Smith 5-4. B: L Stafford L Macqueen bt J Grundy K McCallum 5-3. C: A Biffin L Chen bt J Hensman W Langthorne 2-1.

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: S Ng (21) 42.

   MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: A: J McCarthy (16) 40. B: A Carrasquilla (28) 41.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: P Willis (14) C Allardice (33) 77. A: F Ragen (12) 44. B: G Wills (19) 42. C: A Rocks (30) 42. Scr: S Fitzpatrick 42 cb.

   MOLLYMOOK: Men: Par White: A: P Cooke (12) 3 up. B: M Cuddy (16) 1 down. C: A Heller (22) 1 up. Women: Par: D Buck (33) 1 down. D Buck (33) 1 down.

   MONA VALE: Women: Stroke: Ambrose: A Mackay (17) S O'Ryan (34) G Ronson (33) R Leistad (29) 65. Scr: R Blake F Suttling C Westgarth H Stead 79.

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B: White: N Grusd (23) S Rohald (26) 48. Men: K Pattenden (8) 36. Women: A Hill (17) 35 cb. Veteran: Gold: S Rohald (26) 39 cb.

   MORISSET: Men: Stableford White: Div 1: W Kildey (12) 36. M Senam (7) 36. Div 2: T West (18) 36. C Leach (18) 36. Div 3: K Bentley (27) 40. B Hudson (29) 38. Women: D Coppman (26) 34. S Ainsley (32) 34. E Rae (20) 33. Scr: D Stretton 37.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: L Ong (22) 33.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: C Collyer (37) 36.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: 2B: S Carter (12) B Kilham (15) 49. 2B Scr: S Carter B Kilham 34 cb. B Kilham (15) 37 cb. Women: B Lewis (15) 33. Holes in one: M Horwitz at 16th, S Carter at 15th.

   NSW: Women: Stroke: Div 1: S Winning (12) 81. Div 2: J Craik (22) 80. Div 3: M Hayton (35) 82.

   OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: E Stratford (22) 41. B: S Graham (30) 34 cb. C: B Beasley (40) 35. Stroke: Cup: J Wong bt L Kim 4-3. C Peterson bt C Geddes 1up. Trophy: L Gyzen bt J Goudge 2-1.

   PALM BEACH: Men: Stableford 2B Agg: White: P Bourne (22) M Walker (27) 72. R Lutze (36) 41. Women: C Sablatnig (36) 24.

   PENNANT HILLS: Women: Stroke: Div 1: K Eldridge (10) 73. Div 2: A Elsley (36) 73. Scr: K Eldridge 83.

   PENRITH: Women: Stableford: M Deevy (20) 38.

   PYMBLE: Women: Stableford: Canadian Foursome: S Waddington (6) P Opie (30) 45. Scr: L Dickinson M Kennedy 26. Trophy: J Royle (27) S Green (37) 38.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B Agg: B Brindle (23) S Mckeon (16) 72. J Oakes (16) 38.

   RICHMOND: Women: Stroke: Foursome: A Scr: D Stuart C Carter 92. A: D Clark (25) M Barclay (37) 73. B Scr: L Naylor C Walshaw 110. B: G O'Dempsey (32) L Manczak (36) 78. Foursome C'ship: A Scr: D Stuart C Carter 196. A: D Clark (25) M Barclay (37) 142. B Scr: L Naylor C Walshaw 220. B: J Larcombe (42) V Ness (32) 163.

   ROSEVILLE: Men: Par: 2B: G Gibbons (8) J Todd (7) 9 up. 2B Scr: J Todd G Gibbons 1 up. A: J Todd (7) 3 up. B: S Fawcett (18) 3 up cb. C: P Rose (20) 2 up cb. Green: P Larson (23) 4 up.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford Championship: Div 1: B Herron (18) 35. Div 2: J White (26) 34. Centenary: Div 1: D Mitchell (27) 42. Div 2: S Dunn (36) 41.

   SHELL COVE: Women: Stableford: 2B: K Michie (30) K Tanner (24) 48. Medley: B Sainsbury (11) 37. D Hall (22) 36. Scr: L Legradi 31.

   SHELLY BEACH: Men: Par 2B: Black: R Baker (13) M Grace (9) 11 up. A: M Grace (9) 7 up. B: H Winsor (17) 3 up. C: P Diffon (21) sq. D: A Wainman (27) 2 up.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran: Stableford: 2B: P Barley (8) D Cawthorn (25) 48. S O'Neill (25) 39. Women: G Wilson (33) 34.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: M Santer (19) K Brooks (24) 47. Div 1: M Ley (10) 39. Div 2: P Salt (31) 38. Scr: S Ballard (Penrith) 31.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: P Burton (15) J Keane (23) 81. 2B Scr: C Mullins S Musgrave 57. A: P Bower (10) 39 cb. B: I Timewell (15) 44. C: A Bowers (28) 46. Scr: J Lyras 40. Visitor: P Stivano (Bonnie Doon 15) 42. 2B Agg: Gold: L O'Halloran (24) N Simmons (14) 76. L O'Halloran (24) 40.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: K Dignam (4) B Greenaway (12) 83. 2B Scr: C Prowse C Wittenberg Snr 69. A: K Dignam (4) 43. B: B Greenaway (12) 41. C: M Holmes (Wagga 29) 40.

   STRATHFIELD: Women: Par: Div 1: L Rasiah (13) 3 up. Div 2: T Fong (28) 3 up.

   TALLWOODS: Stroke: Div 1: J Sibbons (19) 68. Div 2: M Gleeson (32) 70.

   THE COAST: Women: Stroke: L Worsley (30) 70. C'ship: Div 1: B Bohdanowicz (11) 169. Div 2: B Pope (27) 207. Div 3: K MacPherson (36) 229. Veteran: Stableford: P Davies (36) 40 cb.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B multi: K Turner (32) A Alderson (31) 93. Div 1: P Clarke (16) 42 cb. Div 2: L Rice (20) 43. Women: A Alderson (31) 40. Scr: I Macauley 30.

   WAKEHURST: Women: Par: A: N Taylor (25) sq. B: D Jefferson (38) sq cb.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Drew (31) P Bower (31) 48 cb. 2B Scr: S Fava J Grima 38. A: J Grima (2) 40. B: B Geelan (15) 39. C: C Goff (20) 40. Veteran: P Bower (31) 40. Super Veteran: N O'Niell (21) 42.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford 2BWB: White: J Addison (21) S Giles (9) 28. Men: J Addison (21) 39. Scr: S Giles 25. Women: R Jefferson (37) 39.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: G Shanahan (24) 39.

   WYONG: Women: Stableford: Medal May: Div 1: S Martin (20) 36. Div 2: J Wicks (24) 33. Div 3: C Bates (35) 35.

23 May 2018
WOOLOOWARE: Women: Stableford: Split Six: L Willis (14) B Hammond (13) 62. more
NSW Golf