NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: Div 1: G Hatton (26) S Rudder (20) 75. Div 1 Scr: B Higgins L Lewis 60. Men: A: N Warren (7) 39. B: P Kember (13) 41. C: K McGreavy (20) 38 cb. Women: G Beaven (25) 31.

   ASQUITH: Women: Stableford: 2B multi: K Song (43) E Kang (38) 84. K Song (43) 40.

   AVONDALE: Men: Par 2B: White: R Cameron (12) J Johnson (12) 12 up. A: J Mildren (11) 3 up cb. B: P Oliver (14) 6 up. C: D Wilsom (19) 7 up.

   BANKSTOWN: Women: Stableford: Irish Team: R Candy (18) Y Rochford (14) K Skelton (22) L Jones 93. Scr: L Guthrie F Hunter K Gilson C Jones 59.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: G Eales (20) P McFarland (9) 43. M Timmins (17) 39. Scr: B Meyn 31. Women: Stroke: Foursome: M Joma (18) M Hayward (19) 66.5. Foursome C'ship: K Coldrey (12) L Ritchie (17) 160.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: A: C Byrne (11) 35. B: A Filipaina (22) 45. C: A Toson (27) 39. D: M Khan (28) 37.

   BAYVIEW: Women: Par Gold: Div 1: P Byrnes (18) 2 up. Div 2: C Fletcher (21) 3 up. Div 3: K Gardner (37) 4 up. Stroke: Singles KO f: C Freeman bt M McKewen 2-1.

   BERMAGUI: Men: Stableford White: A: R Paine (7) 38. B: R Bunnett (17) 39. C: W Tyson (23) 48.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: A: B Johnston (20) 36. B: K Maughan (28) 32 cb. Women: Div 1: D Walker (7) 38. Div 2: A Meo (12) 37.

   BLACKHEATH: Women: Stroke: C Rhind (28) 71.

   BOTANY: Veteran: Stroke: P Vassolo (17) 68.

   BOWRAL: Women: Stroke: G Campbell (28) 72 cb. Div 1: C Hill (20) 75 cb. Div 2: L Carroll (28) 72. Div 3: L Boyd (39) 75. Scr: Div 1: P Anderson 90. Div 2: A Keyes 98. Div 3: S Brereton 104.

   BREAKERS: Women: Par: 3B: M Hughes (23) V Duesbury (29) M I'Anson (25) 12 up.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B: J Allan (33) B Prentice (19) 50. A: D Kemp (9) 38. B: A Huggett (19) 43. C: J Vincent (Eastlake G.C.) (25) 39.

   CABRAMATTA: Veteran: Stableford White: P Fiala (23) 37 cb. Women: Div 1: I Kelson (22) 41. Div 2: T Shanahan (31) 34.

   CAMDEN: Men: Par: 2B: R Conrad (28) A Piggott (23) 12 up. 2B Scr: D Cummins R Zelesco 4 up cb. A: R Zelesco (8) 4 up cb. A Scr: D Cummins sq. B: N Beattie (13) 3 up cb. B Scr: J Lees 7 down. C: R Woodward (23) 5 up. C Scr: D Gray 11 down.

   CAMPBELLTOWN: Veteran: Stableford White: Div 1: M Neville (24) 40. Div 2: J Aldridge (35) 36. Women: Div 1: J Singleton (35) 41. Div 2: S Skinner (28) 31.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: R McKellar (18) J Honeybrook (12) 47 cb. Men: R McKellar (18) 39.

   CASTLE HILL: Women: Par: 2B: M Van Der Weegen (22) C Cunningham (33) 2 down cb. Div 1: J Cannon (13) sq. Div 2: J Hill (27) sq. Div 3: M Frost (32) 1 up.

   CROMER: Women: Stableford: 4B: L Sutherland (34) H Maloney (29) 45. A: C Ireland (16) 33 cb. B: D Stuart (21) 36. C: L Hatch (42) 35.

   CRONULLA: Men: Stableford Black: A: J Crean (12) 41. B: S Pyett (16) 37 cb. C: J Schell (23) 39. Scr: J Cripps 36.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: S Scott (17) 38. D: A Etzine (33) 38. Women: K Timewell (41) 39.

   ELANORA: Stableford: P Barraket (11) 41.

   EVERGLADES: Women: Par: 2B: R Barron (32) P Myles (32) 10 up. Div 1: G Colley (15) 1 up. Div 2: V Gray (26) sq. Div 3: V Jordan (34) 2 up.

   FAIRFIELD: Snr Stroke Ambrose: White: F Vella B Hussein (6.5) 59.5.

   FOX HILLS: Stableford: Veteran Men: W Railton (17) 38. Women: Stroke: Medal Mar: Div 1: A Griffith (26) 73. Div 2: S McGingley (34) 74. Div 3: T Lee (43) 75. Veteran: S McGinley (34) 74. Super Veteran: A Griffith (26) 73.

   GLENMORE: Mxd: Stableford: 2B: R Mason (14) M Boyce (16) 44. M Foulkes (11) 38. Women: Stroke: B Strathdee (35) 75.

   GORDON: Men: Stableford: A: P Waddell (3) 37. B: G Michalk (17) 40. C: B Watters (22) 35. Agg: P Castle (29) B Watters (22) 321. Women: S Sheehan (25) 34.

   HARRINGTON WATERS: Women: Stableford 4B: White: D Lamborne (30) K Selling (43) 48.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: S Khouri (14) 40. Div 2: R Thompson (26) 42.

   JAMBEROO: Women: Stroke: C'ship: M Farrant (20) 75, S Walsh (26) 76.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: Irish Team: E Bond S Smith N Burland E Rae 88. Men: White: A: D Brewer (0) 38. B: G Douglas (21) 39. C: C Summers (28) 38 cb. Women: J Aldrich (21) 35.

   LANE COVE: Women: Stroke: Medal May: Div 1: J Weine (20) 62. Div 2: R Hurford (35) 62. Div 1 Scr: J Weine 86. Div 2 Scr: R Hurford 97.

   LEONAY: Men: Stableford 2B: White: J Malvern (16) B Fielding (19) 48 cb. A: J Kennedy (10) 38. B: J Wright (16) 38 cb. C: B Fielding (19) 42.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: K Dodd (Kareela) S Harding 36. 2B Scr: J Vakirtzis J Trip 46. A: G Lawrence (5) 37. B: C Donoso (Blackheath 14) 38. C: N Parker (21) 36.

   LONG REEF: Women: Stroke: Medal May: Div 1 Scr: R Loomes 93. Div 1: C Piper (21) 73. R Loomes (20) 73. Div 2 Scr: L Harper 110. Div 2: L Harper (33) 77. Div 3 Scr: C Thompson 123. Div 3: W Langthorne (43) 86. C Thompson (37) 86. Stableford 9-hole: Yellow: P Martin (25) 21.

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: S Cochran (17) 35.

   MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Split Six: A: J Hartland (22) D Cole (26) K Aroney (36) A Penman (23) 91.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B multi: P Willis (14) C Allardice (33) 93. A: T Lesina (12) 40. B: H Toresten (14) 39. C: C Allardice (33) 48.

   MOLLYMOOK: Men: Stableford White: A: P Binns (8) 37. B: M Regan (13) 39. C: S Hladio (33) 37. Women: M Wakely (45) 34. M Wakely (45) 34.

   MOORE PARK: Men: Par White: N Heah (19) 7 up. Veteran: Gold: R Perry (25) 1 up. Women: J Van Heyst (33) sq cb.

   MUIRFIELD: Women: Stroke: Foursome: Div 1: A Johnson (13) V Bamford (16) 75.5. Div 1 Scr: J Duffield P Zarra 83. Div 2: D Fairfax (42) B Mitchell (42) 75. Div 2 Scr: V Perry E Gold 105. Foursome C'ship: Div 1: J Duffield (7) P Zarra (13) 166. Div 2: H Seeto (27) K Fitzalan (26) 209. Div 3: H Haynes (34) K Stafford (32) 222.

   NEWCASTLE: Women: Stableford: Split Six: J Fong J Blenkey 55 cb.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: H Ryu (29) 35.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: E Deane (40) 44. 9-hole: D Richmond (45) 16.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford 2B: White: I Blundell (15) I Hannam (7) 46 cb. 2B Scr: I Hannam I Blundell 34 cb. Trophy: D Small (20) 41. Hole in one: C Cheong at 5th.

   PACIFIC DUNES: Women: Stroke: A: J Goldthorp (25) 74. B: S Miller (44) 72.

   PALM BEACH: Men: Stableford 2B: White: R Mielnik (24) J Dieters (32) 55. A Walker (26) 42 cb. Women: M Bynon (32) 31.

   PENNANT HILLS: Women: Par: Div 1: N Cutler (28) 2 up. Div 2: S Gallagher (32) 2 up.

   PENRITH: Women: Stableford: Div 1: J Ogle (10) 39. Div 2: C Patterson (31) 39. Div 3: P Savage (45) 39.

   PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: M Harris (20) 35. Div 2: P Von Behr (22) 36. Div 3: A Carter (34) 37. Scr: K Cant 26.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: J Oakes (16) 38. Div 2: J Lowlett (27) 36.

   RICHMOND: Women: Par: 4B: D Clark (25) C Lozier (12) 9 up.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: R Hartley (17) 40.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: R Plummer (8) R Baker (15) 49. 2B Scr: R Plummer R Baker 35. A: D Gordon (10) 38. B: R Baker (15) 41. C: S Frith (22) 40. Green: P Dugan (26) 41.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Championship: Div 1: B McDonald (21) 85. Div 2: S Lennon (30) 72. Cup: C Blacklock (8) 74. Div 1 Scr: S Hall 74. Stableford: Centenary: S Matthews (30) 44.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford Medal May: Black: A: A Larter (7) 38 cb. B: B Harrison (16) 37. C: W Thompson (22) 38 cb. D: A Barnett (28) 36. Scr: J Swanson 36.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran Medley: Stroke: Ambrose: F Dalbon (18) C Reid (15) 62.75.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B Agg: P Horton (7) G Fitzsimmons (18) 68. Div 1: S Little (Vis) (14) 38. Div 2: G Ryan (19) 36. Scr: A May 36.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: E Karp (23) J Pigott (23) 73 cb. 2B Scr: C Smith C Riethmuller 55. A: R Hatrick (8) 38. B: G Katrib (13) 39. C: N Gelber (19) 39. Visitor: J El-Badawi (Oatlands 10) 39. Scr: H Kim (Ryde-Parramatta) 33. 2B Agg: Gold: N Simmons (14) D Parr (27) 75. O Wagner (32) 39.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par 4B: White: A Bell (25) C Evers (7) 11 up cb. 4B Scr: D Lee (Gordon) S Fung (The Lakes) 2 up. A: D Lee (Gordon 11) 4 up. B: D Craig (12) 5 up. C: A Dargan (23) 4 up cb.

   TALLWOODS: Stableford: Div 1: M Byrne (27) 36. Div 2: K Townsing (34) 34.

   TERREY HILLS: Mxd: Stableford: 2B: L Rizzo (32) J Joppich (13) 48. Men: C Yim (12) 41.

   THE COAST: Women: Stroke: Ambrose: J Worley (35) L Worsley (30) B Pope (27) A McGregor (27) 62.1. Veteran: Stableford: G Price (18) 41.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 4B Agg: T Quirk (18) N Buckley (31) 76. Men Div 1: T Quirk (18) 46. Div 2: D Lagats (21) 40. Scr: N Nicolitsis (5) 34. Women: K Turner (32) 38.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Lim (17) 33 cb. B: L Burrows (34) 34.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: T Malicki (22) P Bower (29) 49. 2B Scr: E Tolomeo J Grima 38. A: W Moser (12) 39. B: D Hurst (13) 40. C: T Malicki (22) 40. Veteran: J Hasler (17) 41. Super Veteran: J Sanders (25) 42.

   WARRINGAH: Men: Stableford White: C Martin (10) 40. Women: A Richardson (35) 40 cb.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Par: 2B: R Pym (30) M Hamwood (15) 8 up cb. Men: J Addison (19) 4 up. Scr: C Maloney 7 down. Women: P Parker (25) 2 down.

   WINDSOR: Men: Stableford: 2B multi: G Sherer (15) J Hogg (15) 67. Mxd: Z Wassens (32) B Wassens (33) 59. Women: V Smith (26) K Szwanenfeld (21) 67. Men: E Ng (27) 37. Women: K Griffin (29) 37.

   WOOLLAHRA: Women: Stroke: P Formosa (18) 76.

   WYONG: Women: Stableford: Div 1: S Foskett (21) 38. Div 2: L Hendricks (25) 38. Div 3: D Drake (32) 30, N Purtle (43) 30.

15 November 2018
BAYVIEW: Men: Stableford 2B: Black: C Gillett (24) T Hore (31) 51. Div 1: T Remington (12) 38. Div 2: F Sella (17) 45. Div 3: C Gillett (24) 44. Scr: ... more
NSW Golf