NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Men: Stableford 2B: White: S Wheatley (16) R Whelan (26) 49 cb. 2B Scr: W Bergmann T Burnus 36. A: D Tindall (12) 37. B: P Kember (13) 37 cb. C: R Whelan (26) 42. Women: Stableford: Div 1: L Fergurson (31) 33 cb. Div 2: E Messer (26) 33.

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: S Jung (17) 36 cb. Div 2: J Jung (30) 34 cb.

   AVONDALE: Men: Stableford White: G Slade (8) G Hopkins (6) J Johnson (12) R Turner (12) 92. A: G Slade (8) 39. B: T Ratanawongprasat (18) 39. C: B Wilson (19) 42. A Scr: M Paterson 32.

   BANKSTOWN: Women: Stroke: Div 1: K Raper (19) 78. Div 2: N Cullen (24) 77. Div 1 Scr: K Raper 97. Div 2 Scr: N Cullen 101. Stableford: Div 3: E Swibel (34) 30.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: G Malpass (17) J Honeybrook (11) 46. J Pehm (18) 40. Women: A Caterson (29) 37.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stroke: A: D Cashman (11) 64. B: G Pettenon (19) 63. C: G Mills (26) 62. D: B Battin (32) 72.

   BAYVIEW: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: D Danielson (17) 68. Div 1 Scr: C Clarke 81. Div 2: G Wood (27) 73. Div 2 Scr: G Wood 100. Stroke Gold: Div 3: C Morgan (37) 66. Div 3 Scr: R Pitt 100. Stableford: A Heltborg (43) 40.

   BERMAGUI: Men: Stableford 2B Agg: White: N Stolk (20) W McKenzie (14) 67.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: Div 1: Z Sayers (8) P Box (9) 37 cb. A: P Scott (20) 36. B: B Cullen (27) 37.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: J Lawler (29) 36.

   BOTANY: Veteran: Stroke: R Russell (16) 69.

   BOWRAL: Women: Stableford: 4B: S Harrison (27) E Neale (27) 38 cb.

   BREAKERS: Women: Stableford: Div 1: J Chapman (19) 37. Div 2: S Connor (31) 37. Div 3: J Ritchie (36) 39.

   BRIGHTON LAKES: Mxd: Stableford: 2B multi: B Clarke (18) J Vincent (Eastlake 25) 71. A: J McFarlane (2) 36. B: B Clarke (18) 36. C: J Vincent (25) 35.

   CABRAMATTA: Veteran: Stableford White: D Jurd (15) 36. Women: Stableford: Div 1: M Dunn (15) 33. Div 2: M Christie (35) 35.

   CAMDEN: Men: Stableford 2B Agg: Black: P Legge (10) D Morris (14) 79. 2B Scr: M Arnold D Cummins 68. A: M Arnold (2) 40. A Scr: W Linden 35. B: D Morris (14) 44. B Scr: J Lewis 25. C: A Tucker (30) 41. C Scr: R Heather 18. Challenge: D Morris (14) 44.

   CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: P Garrad (13) 37. P Weidenhofer (18) 36 cb. Veteran Women: D Peaker (45) 30. R McKimm (26) 28.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: E Sangwell (36) P Buttar (19) 47. Men: E Sangwell (36) 37.

   CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B multi: J Lien (30) P Ellis (25) 81. Div 1: B Finn (15) 37. Div 2: S Mulligan (25) 35 cb. Div 3: D Geraghty (45) 48.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: R French (22) 37. Div 2: S Charnick (28) 42. Div 3: N Simmonds (40) 33.

   CROMER: Women: Stroke: Medal Jun: A: H Haga (14) 71. B: S Hickey (24) 73 cb. C: J Greive (38) 79. Singles KO f: S Hickey bt C Clapham 2-1.

   CRONULLA: Men: Stableford: A: J Fazio (11) 39. B: M Deas (15) 40. C: R Mendham (32) 38 cb. Scr: S Arnold 36.

   DUNHEVED: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: J Watson (9) 79. Div 2: T Strang (39) 87. Veteran: J Watson. Captain's Trophy: J Watson.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: A Mitchell (18) 39. Women: Stableford: T Gough (21) 29.

   ELANORA: Men: Stableford: K Gaunt (14) 37.

   EVERGLADES: Women: Stroke: Div 1: P Elliott (15) 77 cb. Div 2: J Weiley (25) 71. Div 3: S Bourne (34) 71.

   FAIRFIELD: Snr Stableford Split Six: White: V Debono (28) M Oddy (29) R Cunneen (31) L Lavender (27) 98. G Harvey (32) 49.

   FOX HILLS: Veteran: Stableford: 2B: L Assange (19) P Patten (28) 75. P Patten (28) 40.

   GERRINGONG: Women: Stroke: Medal Jun: Div 2: W Bramley (30) 87. Div 3: D Dunn (34) 86.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: D Hooper (12) 42. Women: Stroke: Foursome: J Edwards (37) B Strathdee (34) 78.5.

   GORDON: Men: Stableford: 2B: J Petre (21) B Watters (22) 45. A: M Chapman (11) 36. B: B Johnson (15) 38. C: A Wong (22) 36. Women: P Catanach (25) 35.

   GOSFORD: Women: Stableford: G Turner (45) 43.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: G Gibson (15) 42. Div 2: J Pedone (23) 43.

   JAMBEROO: Stableford Veteran Women: White: J Anderson (20) 37. R Gregson (28) 35.

   KOGARAH: Women: Stroke: Div 1: J Gannon (16) 69. Div 1 Scr: D Moran 85. Div 2: M Main (30) 75. Div 2 Scr: N Truong 106. Div 3: C Barnes (38) 74. Div 3 Scr: S Smith 114. 4B KO f: P Black T Swaffer bt S Pearsall M Main 3-2.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: A Whitaker (2) 39. B: A Radcliffe (17) 40. C: W Richardson (36) 36. Hole in one: S Shanahan at 18th. Women: Stableford: C Riddle (19) 39.

   LANE COVE: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: S Ridd (26) 60. Div 1 Scr: S Ridd 86. Div 2: R Hurford (35) 68. Div 2 Scr: R Hurford 103. Medal May: Div 1: S Ridd.

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B Agg: White: D McGregor (26) S Cragg (2) 76. 2B Scr: D Cirillo A Fiorenza 62. A: R Laskazeski (10) 38. B: C Carson (15) 39. C: M Thomaidis (27) 41 cb.

   LONG REEF: Women: Par: Trophy: Div 1: R West (20) 1 down. Div 2: P McMahon (27) 1 up. Div 3: S Dewel (45) 2 up.

   LYNWOOD: Medley: Par White: P Hudson (36) 4 up.

   MANLY: Men: Stableford: R Maddox (18) 34.

   MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: A: B O'Connell (19) 45. B: F Meehan (31) 43.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: C Matthews (14) P Jennings (26) 50. A: M Wong (4) 40. B: K Cameron (17) 41. C: D Bishop (20) 45. Scr: M Wong 37.

   MONA VALE: Women: Stroke: A: S Dutfield (19) 73. B: C Harris (28) 75. C: J Goodman (35) 79. Stableford: R James (34) 33.

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B: White: C Smedley (22) A De La Nougerede (16) 47. Men: A De La Nougerede (16) 37. Women: Stableford: J Van Heyst (33) 32 cb. Veteran: Stableford Gold: B Hurwitz (25) 36.

   MORISSET: Men: Stableford: Div 1: R Nield (15) 43. Div 2: J Harvey (17) 42. Div 3: R Simpson (23) 40. Women: K Ridsdale (37) 33 cb.

   MUIRFIELD: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1 Scr: T Skuodas 89. Div 1: S Ra (14) 76. Div 2 Scr: L Laing 97. Div 2: L Laing (24) 73. Div 3 Scr: B Evans 108. Div 3: B Evans (34) 74 cb. Veteran: Foursome C'ship: Div 2: Y Kim (28) S Jeong (30) 212. Div 3: H Haynes (34) K Stafford (32) 222. Super Veteran: Div 1: S Smart (19) B Lucas (16) 196. Div 2: H Seeto (27) K Fitzalan (26) 209. Div 3: N Arnold (34) R Maltman (31) 225. Veteran: J Duffield (7) P Zarra (13) 166.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: V Cunliffe (16) 40.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: S Wilkinson (45) 30.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: D Tamas (17) P Boswell (30) 45. 2B Scr: J Gravenor B Kilham 29. Men: Trophy: D Tamas (17) 38. Women: L Murphy (24) 36.

   OATLANDS: Women: Stroke: Foursome C'ship: A: J Tunks (19) D Goss (21) 77. B: J Hawksley (27) J Davey (28) 76.5. C: N White (35) L Phadke (35) 78.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B multi: G Blomeley (27) P Aroney (12) 71. G Youell (Kingscote 17) 38 cb. Women: C Cannon (31) 26.

   PENNANT HILLS: Women: Stroke: Div 1: A Eldridge (18) 73. Div 2: S Gallagher (31) 76. Div 1 Scr: L Van Hooven 87.

   PENRITH: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: M Deevy (18) 71. Div 2: B McGrath (25) 70.

   PYMBLE: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: S Boyd (15) 75. Div 1 Scr: K Cant 81. Div 2: F McDermott (26) B Aquilina (25) 73. Div 2 Scr: B Aquilina 98. Div 3: K Factor (35) L Hayman (33) 77. Div 3 Scr: L Hayman 110.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B: G Hahn (16) B Reid (16) 38. G Phillips (15) 36.

   RICHMOND: Women: Stroke: Medal Jun: A: J Mackie (25) 74. B: G O'Dempsey (32) 76. Stableford: C: C Walshaw (38) 34.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: M Bystram (16) 36.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: A Gebbie (20) M Furey (22) 78. 2B Scr: M Cheng T McAllister 55. A: J Murray (9) 38 cb. B: D Leahy (16) 42. C: M Furey (22) 41. Stableford Green: P Coote (26) 45.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 4B: Championship: A MacPhillamy (26) L Dalziell (28) 41. Centenary: A Leabeater (30) 38.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: A: J Patrick (3) 34. B: J Gronlund (11) 33. Scr: J Patrick 31. Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: K Tanner (24) 75. L Williams (22) 84. Div 2: K Michie (30) 72. G Doyle (28) 84. J Simpson (36) 93.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford Black: A: A Wilson (7) 35. B: D Kidd (17) 40. C: G Herman (19) 35. D: R Taylor (29) 37.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran: Stableford: Div 1: D Cambell (19) 45. Div 2: I Boulton (21) 37. Women: M Miller (25) 34.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: D Crossman (15) M Harris (22) 46 cb. Div 1: P Galloway-Smith (13) 42. Div 2: M Harris (22) 39. A Scr: A May 36.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: D Parr (27) A Sullivan (11) 49. 2B Scr: P Sandona P Vella 36. A: S Hooper (10) 35 cb. B: T Ferguson (17) 38 cb. C: D Parr (27) 38 cb. Visitor: J Walshe (North Ryde 31) 39. Scr: A Micallef 29. 2B: Gold: T Saunders (30) O Wagner (31) 41 cb. N Simmons (13) 34. Women: Stableford: P Pitsawong (8) 31.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Rios-Ceballos (1) A Rios-Ceballos (Windsor) 68. 2B Scr: G Haynes A Crammond 63. A: K Meurant (Castle Hill 6) 39. B: A Wilson (15) 39. C: C Josephson (27) 36 cb.

   STRATHFIELD: Women: Stroke: Div 1: L Rasiah (14) 62. Medal Jun: Div 2: R Hong (21) 60. Scr: L Rasiah 76.

   SVGA at Bonnie Doon: Snr Stableford White: A: D McManus (16) 38. B: A Hercus (21) 37. C: N Barrett (27) 31.

   TALLWOODS: Stableford: Veteran Women: J Chilton (24) 40.

   THE COAST: Veteran: Stableford: Irish Team: T Kurosawa (14) B Toland (15) M Portwine (36) G Robbie (14) 83. B Toland (15) 41. Women: 4B: S Moutzouris (37) L Wong (45) 44.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: Div 1: C Boyd (18) 36. Div 2: I Finlay (34) 35 cb. Women: J Cheah (32) 32. Scr: M Olender 27.

   WAKEHURST: Women: Stableford Gold: A: N Park (21) 36. B: L Burrows (34) 37.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: P Bower (29) T Malicki (21) 47. 2B Scr: R Walker G Blair 36. A: R Walker (3) 37 cb. B: J Kuzmanovic (17) 39. C: P Currie (30) 38. Veteran: P Cahill (19) 40. Super Veteran: W Nelson (27) 39 cb.

   WARRINGAH: Medley: Stableford: A Pinelli (36) 35. Women: Stableford: J Miller (34) 41.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: 2B: G Bush (11) J Armstrong (10) 45. G Bush (11) 40. Scr: M Patterson 27. Women: L Wilson (34) 34.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: E Fife (26) D Long (29) 43. Mxd: V Tumminello (31) P Tumminello (34) 43 cb. Women: H Pitt (36) A Roberts (38) 39 cb. Men: A Skinner (30) 33 cb. Women: Y Mudiman (5) 32.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: D Meads (28) 35.

23 May 2018
WOOLOOWARE: Women: Stableford: Split Six: L Willis (14) B Hammond (13) 62. more
NSW Golf