NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford: 2B: Div 1: N Warren (7) B Potter (17) 47 cb. Div 1 Scr: J Brady T Burnus 40. Men: White: A: T Burnus (5) 37. B: D Roames (17) 41. C: L McCormack (20) 37 cb. Women: G Beavan (26) 31.

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: S Kim (18) 33 cb. Div 2: K Rennie (30) 31 cb.

   BANKSTOWN: Women: Stableford: 2B Agg: C Harrison (26) L Hallinan (32) 69.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: R Scholl (21) P Kencalo (18) 44. G Flynn (14) 38. Women: Stroke: 2B: M Hayward (20) M Joma (19) 59. C'ship: M Hayward (19) M Joma (19) 157.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stroke: Ambrose: R Leo (11) R Buckley (27) 51.5.

   BAYVIEW: Women: Stableford Gold: Div 1: A Gluckman (13) 35. Div 2: L Knox (28) 36. Div 3: K Gardner (35) 36.

   BERMAGUI: Men: Stableford White: A: R Matthews (14) 39. B: P Revill (19) 40. C: M Le Comte (33) 37.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B agg: B Fair (17) C Todd (12) 84. A: G Ferguson (36) 36. B: B Cullen (27) 40.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: J Simpson (28) 37.

   BOTANY: Veteran: Stableford: 2B: Div 1: A Fleming (2) S Waller (18) 39. A: R Russell (14) 33.

   BOWRAL: Women: Stableford: S Harrison (27) 33.

   BREAKERS: Women: Stableford: A Harrigan (16) 35.

   CABRAMATTA: Stableford Veteran Men: White: R Falcon 36. Women: Stroke: Medal Jun: A: M Chester (16) 66. A Scr: M Chester 84. B: K Ingram (23) 77. B Scr: K Ingram 100. C: V Edwards (30) 79. C Scr: V Edwards 109 cb.

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: B Crook (23) L Geist (14) 48 cb. 2B Scr: R Zelesco D Cummins 48 cb. A: T Vellacott (12) 40. A Scr: D Cummins 34. B: L Geist (14) 44. B Scr: B Herron 25. C: R Lowe (23) 39 cb. C Scr: P Bevington 19 cb.

   CAMPBELLTOWN: Veteran: Stableford White: D Terrey (17) 39. D Butwell (22) 35. Women: J Wotton (41) 33 cb. R McKimm (26) 33 cb.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: C Halliday (9) P Buttar (18) 47. Men: C Halliday (9) 39.

   CASTLE HILL: Women: Stroke: Foursome C'ship: Div 1: Y Kim (21) D Mathieson (22) 77.5. Div 1 Scr: C Kang K Romer 87. Div 2: T Lee (23) A Kim (32) 70.5. Div 2 Scr: L Chan R Padmanabhan 102.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: S Ferguson (28) 35.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: J Machpherson (23) 32. Div 2: M Juchau (30) 34. Div 3: D Davis (34) 38.

   CRONULLA: Men: Stableford: 4B: R Peck (17) J Adams (19) 44 cb. A: J Degan (13) 39. A Scr: P Boyd 33. B: G Pratt (20) 39 cb. C: D Allouche (23) 39 cb.

   DUNHEVED: Women: Stableford: J Watson (10) 34. Stroke: Matchplay: S Bartlett bt S Timms 5-3.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: D Waddell (27) 39 cb. Women: P McCanna (26) 35.

   ELANORA: Men: Stableford: B Vale (12) 41.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: C Roope (18) 35. Div 2: D Neate (29) 36 cb. Div 3: J Cadden (44) 37.

   FAIRFIELD: Snr Stableford 2B: White: C Azzopardi (21) F Trimble (15) 51. P Knox (22) 45.

   FOX HILLS: Veteran: Stableford: 2B: G Joass (16) K Callan (18) 45 cb. K Callan (18) 39.

   GERRINGONG: Women: Stroke: American Foursome: B Simmons L Weir 107.

   GLENMORE: Medley: Stableford: N Guillaume (12) 37.

   GORDON: Medley: Stableford: Team: F Carney (19) I Menzies (17) M Stinson (13) P Thogersen (16) 34 cb. Men: A: D Gibson (4) 32. B: C Betsis (17) 36. C: N Linsell (20) 35 cb. Women: J Bergin (28) 37.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: J Auld (27) 40 cb.

   KOGARAH: Women: Stroke: Medal: Div 1: J Shade (21) 73. Div 2: K Smit (24) 74. Div 3: C Barnes (38) 71.

   KOOINDAH WATERS:  Mxd: Stableford: Irish Team: P Marantz B Walters N Honor A Honor 90. Men: A: E Hoskins (12) 40 cb. B: J Davies (20) 41. C: W Richardson (36) 38 cb. Women: J Tall (28) 34.

   LANE COVE: Women: Stroke: Medal: Div 1: G Mutton (23) 65. Div 1 Scr: G Mutton 88. Div 2: J Lean (38) 75. Div 2 Scr: R McElvenny 113.

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B Agg: White: J Ipschitz (10) R Morrison (11) 75 cb. 2B Scr: M Harvey J Brown 67. A: M Harvey (3) 45. B: A Stuart (16) 39. C: S Nighjoy (23) 37.

   LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: T Heber (10) 31. Div 2: D Cowle (34) 30. Div 3: C Howells (37) 29. Trophy: K Miller (31) 20.

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: D Gunadi (31) 36.

   MANLY: Men: Stableford: R Maddox (19) 39.

   MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: A: I Sheerin (20) 39 cb. B: R Smith (25) 37.

   MASSEY PARK: Medley: Stroke: Ambrose: J Doig A McSweeny (7.25) 55.25.

   MONA VALE: Women: Stroke: Foursome: Div 1: C Fleming K Hwang (7.5) 76.5. Div 2: L Gillespie K Harris (26) 78. Div 3: M Novaro M Sherman (30.5) 80.5.

   MOORE PARK: Men: Stroke White: S Yung (24) 72 cb. Women: Medal Jun: C Billaud (28) 76 cb. Veteran: Gold: C Novis (24) 72.

   MORISSET: Men: Stableford White: Div 1: R Martin (16) 42. Div 2: R Simpson (21) 38. Div 3: M Styles (30) 45. Women: J Dunn (21) 34.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: Div 1: A Johnson (13) 36. Div 2: D Charlesworth (26) 37. Div 3: J Davis (36) 39. Stroke: Matchplay: Div 1: S Ra K Kim bt P Zarra J Duffield 2up. Div 2: J Benjamin J Jones bt J Cairns C Nicholls 2up. Div 3: B Evans L Terrey bt K Stafford H Haynes 1up.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: C Fisher (25) 34.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: M Mercer (26) 33.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: 2B: S Clayton (15) G Lambert (12) 49. 2B Scr: I Blundell I Hannam 34. C Davidson (19) 43. Women: H Harlow (18) 37.

   OATLANDS: Women: Stroke: A: J Wong (18) 76. B: N Battistessa (31) 76 cb. C: S Ferm (37) 73.

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: J Swanson (9) 35.

   PALM BEACH: Men: Stableford 2B multi: White: S Misdale (8) D Droogan (27) 87. M Hill (14) 39 cb. Women: C Sablatnig (36) 25.

   PENRITH: Women: Stableford: Div 1: J Robertson (14) 35. Div 2: S Tait (31) 42.

   PYMBLE: Women: Stroke: Medal Jul: Div 1: K Raine (15) 75. Div 1 Scr: R Jackson 85. Div 2: F McDermott (25) 80. Div 2 Scr: F McDermott 105. Div 3: J Kent (29) 76. Div 3 Scr: J Kent 105.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: R Robertson (11) 36. Div 2: R Stewart (26) 38.

   RICHMOND: Women: Stableford: 4B: D Bowen (36) E Williams (41) 41 cb. A: H Mok (22) 34. B: J Parker (28) 34. C: V Ness (31) 36. Scr: C Lozier 19.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: C Brown (16) 41.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: M Court (16) P Carmody (12) 46. 2B Scr: M Cheng P Carmody 36. A: C Archibald (7) 41. B: M Court (16) 41. C: D Williams (21) 38 cb. Green: A Hurley (21) 39.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: M Westgarth (17) 33. Div 2: P Palmer (32) 36 cb. Centenary: H Angus (38) 44.

   RYDE-PARRAMATTA: Par: Team: R Hassall J Hoskins J Bush S Glasson 10 up. Scr: Y Lei N Tan Y Kitai N Perederienko 8 down.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: A Thomas (16) 39. Scr: J Kast 27. Women: Stroke: 27-hole Foursome c'ship: K Michie (30) C Tolhurst (34) 105.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: G Proctor (10) 38. B: T Endycott (13) 35. C: C Doyle (23) 40. D: A White (33) 43. Scr: J Hart 38.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran: Stableford: R Cartledge (26) 41.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: T Toohey (17) G Smith (Howlong 13) 44 cb. Div 1: G Meek (9) 39. Div 2: S Kobryn (18) 36 cb. Scr: A May 37.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: S Musgrave (5) D Gannon (Kogarah 1) 78. 2B Scr: K Bennett E Berchowitz 59. A: D Pitman (8) 42. B: I Friedlander (16) 42. C: R Heller (21) 38 cb. Visitor: M Walther (Massey Park 15) 44. Scr: D Gannon (Kograh) 37. B Clementson (PGA) 42. Women: K Bennett (1) 35. Men: 2B Agg: Gold: A Sullivan (11) W Glen (27) 66. O Wagner (31) 36.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B multi: White: J Akers (23) M Merryfull (13) 75. 2B Scr: T Hotene A Rios-Ceballos 29. 2B: A: G McMah (11) 35. B: D Sadovy (14) 39. C: P Dao (18) 40 cb.

   STRATHFIELD: Women: Stroke: Foursome: K Higgins (19) H Winning (15) 65. Foursome C'ship: H Jang D Song 151. Hcp: H Jang (9) D Song (8) 134. Hole in one: C Lowe at 10th.

   TALLWOODS: Stableford: 4B: E Polikevics (37) J Gould (21) 38. P Edwards (36) 36.

   THE COAST: Veteran: Stableford: B Fifield (10) 40. Women: G Earle (31) 37. Stroke: Matchplay: S Choy C McMullan bt K White L Worsley 4-3.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 4B Agg: A Muscat (Bankstown 28) E Astri (Bankstown 14) 80. Men: Div 1: S Watson (Nambucca Heads 19) 44. Div 2: A Muscat (Bankstown 28) 45. Women: K Turner (Kareela 32) 39.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: A Cameron (17) 32. B: P Humphries (40) 36.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: S Blundell (19) A Nonas (25) 46 cb. 2B Scr: G Donald B Bobbin 34. A: W Moser (11) 37 cb. B: P Hill (16) 38. C: N Mugridge (19) 39 cb. Veteran: M Toohey (16) 40. Super Veteran: G Donald (12) 40.

   WARRINGAH: Men: Stableford White: G Fraser (21) 30. Women: M Springall (37) 33.

   WINDSOR: Men: Stableford: Split Six: R Newman (15) E Fife (26) 63. Mxd: Y Mudiman (5) K Armstrong (19) 55. Women: A Petinsky (19) S Moore (34) 65. Men: N Kinnish (30) 35. Women: J Taylor (40) 45.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: L Simpson (38) 32.

   WYONG: Women: Stroke: Medal: Div 1: R Sheehey (14) 77. Div 2: L Kenyon (23) 79. Div 3: C Bates (35) 81, K McCallum (34) 81.

22 May 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: P Newton (36) K McGreavy (21) 45. 2B Scr: N Wood (3) B Murdoch (16) 33. A: N Wood (3) 34. B: S Wheatley ... more
NSW Golf