NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B multi: White: I Couper (16) T Vellacott (Camden 11) 73. 2B Scr: L Obrien T Burnus 35. A: D Tindall (10) 35. B: I Couper (16) 43. C: J Saunders (31) 38. Women: Stroke: Medal: G Hiebler (33) 79.

   ASQUITH: Women: Stableford: 2B: D Kim (23) J Shin (17) 40 cb. S Kim (30) 33.

   AVONDALE: Medley: Stableford: Team: K Johnstone (21) P McManus (11) J Bennett (27) S Davis (10) 119. Men: Stableford White: A: P McManus (11) 42. B: B Foster (17) 41. C: D Khadka (24) 43. A Scr: M Paterson 36.

   BANKSTOWN: Women: Stableford: Div 1: E Hocking (17) 36. Div 2: D Gain (36) 34. Stroke: Chick o' Walk: A Asawa J Hume bt V Hinkelbein R Laurie 5-3.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: M Azzopardi (19) D Young (14) 47. G Eales (20) 37. A Scr: K White 31. Women: Stroke: Medal: M Hayward (20) 59. Scr: K Coldrey 79 cb.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B: R Semmens (18) J Yunker (27) 45.

   BAYVIEW: Women: Par Gold: Div 1: C Freeman (10) sq. Div 2: P Stuzzi (25) 1 up. Div 3: B Gavin (30) sq. Stroke: 4B KO f: P Byrnes D Sainty bt T Wiseman D Danielson 2up.

   BERMAGUI: Men: Stableford White: A: J Thomson (14) 39. B: D Cole (20) 38. C: M Le Comte (32) 39.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: K Ma (29) 39. A: S Mudge (19) 37. B: P Ross (23) 35.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: R Lonergan (24) 32.

   BOTANY: Veteran: Stableford: M McWilliam (33) 36.

   BOWRAL: Women: Stableford: Div 1: S Harrison (26) 34. Div 2: J Ogg (28) 33.

   BREAKERS: Women: Stableford: Div 1: M Allen (28) 31. Div 2: R Boothman (32) 35 cb.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B: S Lockie (23) J McGarr (Cabramatta 11) 48. A: G Pollard (9) 36. B: F Rossiter (13) 40. C: S Lockie (23) 38.

   CABRAMATTA: Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: A Casey (19) 80. Div 1 Scr: L Thompson 93. Div 2: D Lavender (27) 79. Div 2 Scr: E Burton 102. Div 3: K Hadley (38) 85. Div 3 Scr: A Richards 117 cb. Par Veteran Men: White: J Hardie (13) 2 up.

   CAMDEN: Men: Stableford 2B Agg: Black: P Coxall (17) C Longhurst (16) 78. 2B Scr: R Zelesco D Cummins 59. A: J Smuk (6) 37. A Scr: D Cummins 32. B: C Longhurst (16) 40. B Scr: W Beaven 23 cb. C: G McWhirter (29) 37. C Scr: W Hancock 17. Challenge: C Longhurst (16) 40.

   CAMPBELLTOWN: Veteran: Par White: C Dawson (19) 4 up. Women: Par: R McKimm (26) 2 down.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: G Bournazos (Riverside Oaks 22) A Scarvelis (13) 52. Men: G Bournazos (22) 43.

   CASTLE HILL: Women: Stroke: Foursome: Div 1: C Kang K Romer (7.5) 75.5. Div 1 Scr: J Cannon L Papandrea 91. Div 2: R Munt S Fasher (27) 72. Div 2 Scr: L Cash L Parkes 100. Foursome C'ship: Div 1 Scr: K Romer C Kang 170. G Verdon J Pridmore 180. Hcp: Div 1: K Romer C Kang (7.5) 155.5. Div 2 Scr: A Kim T Lee 203. S Fasher R Munt 215. Hcp: Div 2: A Kim T Lee (27.5) 148.5. Stableford: A Holmes-Walker (30) 32.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Grandmothers Trophy: Div 1: R French 38. Div 2: S Healy 36. Div 3: P Oliver 35.

   CROMER: Men: Stableford: 4B: A: M Gilbert (11) P Phelps (21) 49. A Scr: S Floyd D Meagher 43. A: J Edward (7) 43. B: D Perks (24) 43. C: J Martin (25) 41. A Scr: C Neville 40. Women: Stroke: A: A Harris (17) 76. B: J Manson (20) 75. C: R Brodie (39) 78.

   CRONULLA: Men: Stableford Black: A: J Ressler (9) 39. B: G Thompson (19) 38 cb. C: P Burns (23) 37. Scr: C Griffiths 33.

   DUNHEVED: Women: Stableford: J Watson (10) 36.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: A: B Godzik (12) 39 cb. Black: D: G Nevin (28) 41. Women: Stableford: A: B Xu (37) 41.

   ELANORA: Men: Stableford: S Allan (18) 42.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: S Saunders (12) 34 cb. Div 2: M Hockley (30) 35. Div 3: K Yeadon (43) 42.

   FAIRFIELD: Snr Stableford Irish Team: White: F Timbrell (12) C Vella (28) C Azzopardi (18) P Goodman (31) 101. C Vella (28) 46.

   FOX HILLS: Veteran: Stableford: P O'Sullivan (23) 39.

   GERRINGONG: Women: Stableford: Foursome: Div 1: W Cutting (21) T Orford (23) 60. Div 2: J Goddard (32) M Simmons (34) 59. Div 3: M Lock (45) M Copley (44) 59.

   GLENMORE: Men: Stableford: L Melrose (7) 36.

   GORDON: Men: Stableford: A: I Tiltins (8) 31. B: R Thomson (16) 38. C: B Watters (22) 35 cb.

   GOSFORD: Women: Stableford: C McGowan (42) 37.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: K Greene (13) 41. Div 2: P Howson (28) 41.

   KOGARAH: Women: Stableford: Team: S Millar (33) N Pettit-Young (38) J Rowell (32) L Horton (36) 80.

   LANE COVE: Women: Stableford: G Mutton (23) 34.

   LEONAY: Stableford: 2B: O Brennan (15) T Davies (19) 48. A: L Mitchell 37. B: T Davies 39. C: G Thompson 40.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: J Brown (7) B Pase (14) 46. 2B Scr: A Fiorenza A Chu 44. A: A Chu (+2) 40. B: A Stuart (15) 36. C: C Zeeman (22) 38.

   LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: W Millson (16) 30. Div 2: A Brown (36) 30. Plate: A Brown.

   LYNWOOD: Medley: Par White: O Raileqe (11) 2 up.

   MANLY: Men: Stableford: P Patterson (20) 44.

   MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Team: R Briant (36) P Shumack (19) B Frazer (22) J Parsell (29) 91 cb.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: G Moore (21) J Hegarty (29) 49. A: W Stiller (12) 37. B: I Dobinson (15) 42. C: I Nabavi-Tabrizi (26) 42. Scr: S Fitzpatrick 35.

   MONA VALE: Women: Stroke: Foursome: A: G Kim G Lloyd (19.5) 77.5. B: C Townsend C Harris (27) 77. C: A Pederson C Binfield (32) 76. Foursome C'ship: A: K Hwang C Fleming 178. B: S Hamer C Eustace 212. C: M Novaro M Sherman 231.

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: S Waterhouse (16) E Lewis (17) 74. Men: E Lewis (17) 43. Veteran: P Thomas (26) 37. Women: A Hill (17) 39.

   MORISSET: Men: Stableford White: A: J Ginn (8) 39. B: H Hardman (17) 36. C: A Lambert (27) 34. Women: V Thomson (30) 24.

   MUIRFIELD: Women: Par: Div 1: J Duffield (7) 1 down. Div 2: K Fitzalan (27) 3 down. Div 3: P Newman (37) 3 down.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: J Adamson (35) 37.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford 2B: White: D Smart (24) D Small (17) 48 cb. 2B Scr: L McMannus J Mackenzie 35. Trophy: R Howard (20) 40 cb. Stableford: V Walker (17) 31.

   NSW: Women: Stableford: Div 1: C Langford (18) 33. Div 2: L Graham (29) 28 cb. Div 3: R Barnes (40) 36.

   OATLANDS: Women: Stroke: A: P Skelton (10) 75. B: P Sasse (30) 71.

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: B Randell (19) 29.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: D Fitton (23) J Parker (22) 75. D Fitton (23) 40. Women: J Lester (36) 28.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford White: J Barraket (11) 32. Women: R Scott (18) 39. Stroke: D Bennett (5) 78.

   PENRITH: Women: Stableford Green: Div 1: J Hazer (22) 35. Div 2: M Nelson (35) 29.

   PYMBLE: Women: Stableford: Team: L Harper (27) J Schenk (22) H Cameron (34) M Nelson (34) 83. Div 1: S Bokor (21) 37. Div 2: H Chen (27) 35. Div 3: H Cameron (34) 34. A Scr: K Cant 26.

   RANDWICK: Veteran: Stroke: Div 1: B Goodsell (11) 69 cb. Div 2: S Sharkey (28) 84.

   RICHMOND: Women: Stableford: L Manczak (36) 32. Trophy: C Lozier (13) 61.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: L Harriss (14) 41.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: D Van Roest (14) C Hannan (28) 50. 2B Scr: G Gibbons J Todd 35. A: G Gibbons (8) 40. B: S Fawcett (17) 39 cb. C: D Bromell (28) 38 cb. Green: G Grace (24) 39 cb.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Bronze: Championship: J Solomon (24) 71. Stableford: Div 1: M Westgarth (17) 30. Div 2: T Macleod (28) 32. Centenary: J Lampe (26) 38.

   SHELL COVE: Men: Stroke: J McGrath (6) 68. Scr: N Whiteman 72 cb. Medley: Stableford: G Norris (11) 36. Women: 2B Agg: R Wynn (24) W Carlile (25) 64.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: P Allen (26) D Fletcher (10) 71. 2B Scr: R Ayton J Hart 57. A: M Jones (3) 39. B: K Liffen (18) 37. C: D Parish (20) 37. D: P Allen (26) 37.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran Medley: Stableford: 2B: S Priddle (34) T Richards (31) 46. K Pepper (19) 39.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B Agg: P Eichorn (19) B Cole (1) 64. Div 1: B Cole (1) 37. Div 2: P Salt (29) 38. A Scr: B Cole 36.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: P Davis (NSW 9) J Hurwitz (Moore Park 23) 49. 2B Scr: P Beverley (Pennant Hills) R Farrell (Roseville) 34 cb. A: M Fisher (9) 37 cb. B: J Novak (14) 41. C: E Moran (27) 40 cb. Scr: T Harbutt 32. N Basic (PGA) 39. Visitor: G Miller (Woollahra 20) 40. Jnr: J Pullen (9) 40. Men: 2B: Gold: J Mison (31) P Foley (23) 41. J Mison (31) 35.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par 2B: White: J McGrath (Oatlands 17) M Carlin (13) 9 up. 2B Scr: G Booth I Noh 6 up. A: M Norbis (Concord +1) 2 up. B: I Waterson (16) 1 up cb. C: J Tae Kim (19) 5 up.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: T Clarke (4) 73. Scr: H McNeill 72.

   THE COAST: Women: Stroke: Ambrose: G Earle (30) K White (29) G Chance (37) L Worsley (30) 64.25.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: F Dodic (26) R Cameron (22) 48. Men: Div 1: T Tourlas (Cumberland 14) 41. Div 2: R Cameron (Mollymook 22) 39. Scr: D De Traubenberg (Cronulla) 36. Women: K Turner (Kareela 31) 37.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Cha (26) 35. B: J Gailey (35) 32 cb.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: K Hatter (13) J Littlebury (13) 47. 2B Scr: B Drew R Norgate 35. A: W Moser (10) 39. B: B Low (16) 38 cb. C: R Luckman (19) 39. Veteran: J Littlebury (13) 40. Super Veteran: D Hilderbrand (15) 39 cb.

   WARRINGAH: Men: Stableford White: I Miller (24) 32 cb. Women: Stableford: D O'Donnell (37) 34.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B: S Maloney (29) A Fraser (27) 44. Men: C Phan (19) 36 cb. Scr: C Stockley 29. Women: L Wilson (34) 37.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: R Bell (20) D Fulham (24) 42. Mxd: M King (28) M King (18) 43. Women: K Rooke (28) J O'Grady (34) 42. Men: S Wall (19) 35. Women: S Kinnish (22) 33.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: H Dart (35) 39.

   WYONG: Stableford: Div 1: S Foskett (21) 32. Div 2: M Geason (23) 32. Div 3: D Barnes (31) 31.

21 May 2018
GUNGAHLIN LAKES: Medley Stableford: A: J Turvey 41 S Pepper 40 P Smith 39. B: D Gabbitas 38 C Pampling 37 R Easterby 36. NTP: J Smith (3rd) B Wade ... more
NSW Golf