NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Men: Stableford 2B Agg: White: W Bergmann (9) M Tyler (21) 73. 2B Scr: B Willingham N Wood 63. A: B Willingham (3) 37. B: J Newell (15) 37 cb. C: M Tyler (21) 38 cb. Women: Stableford: M Ball (28) 28.

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: R Sparkes (24) 38. Div 2: I Cheong (27) 33.

   AVONDALE: Men: Par 2B: White: D Harris (20) I Worner (18) 10 up. A: A Bowman (5) 5 up. B: D Flick (16) 4 up. C: R Johnston (23) 5 up. Par: Scr: A Bowman sq.

   BANKSTOWN: Women: Stroke: Medal Jul: Div 1/Medal: M Akers (22) 73. Div 1 Scr: L Nowak 94. Div 2: L Manning (25) 72 cb. Div 2 Scr: C Boyd 96. Stableford: Div 3: B Heath (39) 34.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford 2B: White: G Flynn (14) G Malpass (18) 49. P McFarland (10) 41. Women: Stableford: K Coldrey (11) 37. Veteran Women: K Coldrey.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B Agg: D Whitcomb (15) S Collienson (26) 79.

   BAYVIEW: Women: Stroke: Medal Jul: Div 1: K Gadaleta (20) 73. Div 1 Scr: C Clarke 84. Div 2: J Croydon (29) 67. Div 2 Scr: J Croydon 96. Div 3: K Aberdour (29) 71. Div 3 Scr: K Aberdour 100. Trophy: J Croydon (29) 67. Veteran: C'ship: Div 1: C Clarke (5) 165. D Sainty (11) 171. Div 2: J Croydon (29) 210. M McKewen (25) 211. Div 3: K Aberdour (29) 204 cb. R Pitt (29) 204. Super Veteran: A Scr: K Gadaleta 93. A: J Croydon (29) 67. Women: Stableford Gold: B Pearce (45) 34. Veteran: B Carlsson (24) 32.

   BERMAGUI: Men: Stableford White: A: N Rutherford (10) 44. B: S Roberts (18) 38. C: M Smith (26) 41.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: G Beattie (17) 40 cb. Div 2: D Salvemini (14) 40. A: B Teasdale (19) 39 cb. B: W Mullarkey (25) 35.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: Y Murray (29) 33.

   BOTANY: Veteran: Stableford: L Bradd (14) 38.

   BOWRAL: Women: Stableford: J Scott (23) 36 cb.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B: D Lowndes (26) J Maurer (31) 52. A: G Pollard (8) 36 cb. B: M Rogers (15) 37. C: J Maurer (31) 39.

   CABRAMATTA: Veteran: Stableford White: R Armstrong (13) 38. Women: Stableford: 4B Classic qlfrs: K Ingram (23) M Pearce (27) 44.

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: K Patterson (26) G Cluff (18) 49 cb. 2B Scr: W Eagles W Shaw 36. A: W Eagles (10) 39. A Scr: M Scicluna 32. B: L Geist (13) 40. B Scr: N Beattie 25. C: R Griffin (27) 40. C Scr: P Southby 18 cb.

   CAMPBELLTOWN: Veteran: Stableford White: G Winnal (9) 38. M Watson (21) 35. Women: L Lambros (34) 31. L Evans (37) 29.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: B Bartle (29) E Sangwell (35) 48. Men: A Ragusa (23) 39.

   CASTLE HILL: Women: Stableford: A: M Van Der Weegen (22) 39. B: S Badger (30) 41. C: K Song (43) 42.

   CASTLECOVE: Women: Stroke: Medal Jun: R Hamilton (27) 70.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: H Hampson (17) 35. Div 2: S White (33) 37. Div 3: W Reed (34) 32.

   CROMER: Women: Stroke: A: A Harris (16) 72. B: B Fagan (35) 78.

   CRONULLA: Men: Stableford: 2B: A Scr: M Holman M Smith 39 cb. A: B Chung (36) P Chia (33) 47 cb. A: D Convoy (6) 39. B: S Livaja (15) 39 cb. C: R Bywater (28) 38.

   DUNHEVED: Women: Stroke: Medal Jul: Div 1: L Nichols (26) 75. Div 2: L Fryirs (35) 82.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: C Aspey (12) 39. Black: E Izis (28) 38 cb. Women: Stableford: 2B multi: P Fulford (38) J Carrol (38) 71.

   ELANORA: Men: Stableford: E Pope (17) 40.

   EVERGLADES: Women: Stroke: Div 1: P Elliott (15) 70. Div 2: D Manfredotti (28) 69. Div 3: A Crowe (34) 71.

   FAIRFIELD: Snr Stroke Ambrose: White: C Greenwood (20) V Bartolo (27) 60.25.

   FOX HILLS: Veteran: Stroke: I McCrea (16) 69 cb. Hole in one: B McCann at 3rd.

   GERRINGONG: Women: Stroke: Medal Jul: Div 2: W Cutting (23) 82. L Scott (27) 84. Div 3: M Simmons (34) 72. D Dunn (35) 85.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: Div 1: T Vandermeer (32) 41.

   GLENMORE: Men: Stableford: P Wallace (22) 43.

   GORDON: Medley: Stableford: 2B: P Castle (28) F Kannard (19) 49. Men: A: W Trantum (10) 40. B: C Betsis (16) 35 cb. C: A Treloar (22) 40. Women: K Byrne (33) 39.

   GOSFORD: Women: Stableford: M Lanham (14) 39.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: D Haggart (20) 42. Div 2: N Weisz (28) 38 cb.

   KOGARAH: Women: Stableford: Team: H Herbert (29) C Russo (23) M Melhuish (27) S Melhuish (33) 73.

   LANE COVE: Women: Stroke: Medal Jul: Div 1/Medal: R Seale (31) 62. Div 1 Scr: G Mutton 89. Div 2: R McElevenny (35) 70. Div 2 Scr: R McElvenny 105.

   LEONAY: Stableford: 2B: J Pridans (26) P Homan (8) 48. A: P Homan (8) 43. B: J Wright (15) 36. C: A Marlin (20) 44.

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B Agg: White: N Cronk (12) D Olesen (17) 68. 2B Scr: J Loulias A Chu 66. A: L Srour (10) 40. B: A Diciunas (13) 39. C: X Hinton (27) 34 cb.

   LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: G McCorby (25) 35. Div 2: O Heiser (33) 33. Div 3: C Thompson (37) 33. Plate: J Reitzer.

   MANLY: Men: Stableford: J Spencer (32) 38.

   MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: A: I Sheerin (18) 36 cb. B: F Meehan (28) 39.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: R Sams (30) D Ding (16) 79. A: C Wotton (12) 39. B: M Kilby (19) 40. C: P Gore (33) 43.

   MONA VALE: Women: Stroke: A: J Holst (21) 75. B: N Cregan (29) 79 cb. C: A Tucker (33) 78. A Scr: K Hwang 81. B Scr: J Castleton 103. C Scr: A Tucker 111. Stableford: J Chubb (33) 38.

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B: White: A Zizzo (31) B Gork (34) 46. Men: S Choi (19) 37. Women: Stableford: G Adams (11) 35. Veteran: Stableford Yellow: B Hurwitz (25) 39.

   MORISSET: Men: Stableford White: Div 1: S Loughnan (9) 39. Div 2: T Noble (21) 38. Div 3: M Styles (28) 40. Women: Stableford: T Illi (17) 35.

   MUIRFIELD: Women: Stroke: Medal: Div 1: V Bamford (16) 75. Div 1 Scr: J Duffield 86. Div 2: Y Kim (28) Y Kim (28) D Charlesworth (25) 76 to playoff. Div 2 Scr: D Charlesworth 101. Div 3: P Davidson (43) 75. Div 3 Scr: L McFarland 113. Medal Jun: Div 3: D Fairfax (42) 93.

   NEWCASTLE: Women: Stroke: Medal Jul: A: J Macdonald 77. B/Medal: H De With 74. C: J Sheppard 79 cb.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: K Jun (25) 36.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stroke: M Mercer (26) 72.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: 2B: R Howard (19) J Gravenor (9) 45. 2B Scr: J Mackenzie G Brown 36. G Hazen (17) 38. Women: P Beckton (9) 35.

   NSW: Women: Stroke: Medal Jul: Div 1: S Bond (17) 78. Div 2: M Byrne (26) 76. Div 3: S Randhawa (40) 77. A Scr: S Bond 95.

   OATLANDS: Women: Stableford: Team: P Terry (30) I Davies (26) J Vale (27) J Browne (27) 86 cb.

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: Div 1: V Melville (21) 32. J Valler (23) 32 cb. A Kitching (35) 35. Grandmothers Trophy: J Valler (23) J Turner (37) V Melville (21) 72.

   PALM BEACH: Men: Stableford 2B: White: J Duggan (26) C Mayson (24) 49. C Mayson (24) 44. Women: Stableford: F Hoffman (33) 33.

   PENNANT HILLS: Women: Stableford: 2B: A Eldridge (19) R Parkinson (17) 46.

   PENRITH: Women: Stroke: Div 1/Medal: J Ogle (9) 74. Div 2: B Browning (41) 78. Div 2/Medal: P Kunkler (26) 78.

   PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: C Adamsas (5) 36. Div 2: S Laws (26) 33. Div 3: L Hayman (32) 37. A Scr: C Adamsas 31.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B: P Creighton (25) I Thompson (22) 43. T Mulligan (13) 35.

   RICHMOND: Women: Stroke: Medal Jul: A: C Lozier (12) 74. B: V Ness (30) 77. Stableford: C: J Larcombe (42) 33.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: B Whittaker (10) 40 cb.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: Irish Team: A Russell (26) L Pincott (32) K Seeto (22) A Richards (21) 119. A: G Gibbons (8) 36 cb. B: R Wickens (18) 40. C: T Garrick (27) 39 cb. Stableford Green: L Pincott (32) 41.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: B McDonald (22) 33 cb. Div 2: J Merrillees (29) 31. Centenary: P Golsby (31) 40.

   SHELL COVE: Women: Stroke: Medal Jul: Div 1: L Williams (22) 79. Div 2: K Michie (30) 77. Medley: Stableford: C Boreland (4) 39 cb. Scr: C Boreland 35.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford Black: S Eddy (22) 38.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran Medley: Stableford: Div 1: S Franklin (19) 44. Div 2: J Hardie (22) 39 cb.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: G Smith (13) T Toohey (17) 46. Div 1: D Harris (11) 38. Div 2: J Anderson (20) 36 cb. A Scr: A May 33.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: J Lee (16) J Monaghan (The Coast 33) 73. 2B Scr: J Chitty (NSW) J Lyras 54 cb. A: S Bome (9) 37 cb. B: B Dunn (Botany 17) 40. C: S Hoffmann (20) 39. Visitor: W Donnelley (Royal Sydney 23) 43. Scr: J Lyras 37. B Clementson (PGA) 39. 2B Agg: Gold: T Saunders (30) O Wagner (31) 71.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B multi: White: K Song (13) A Cho (12) 73 cb. 2B Scr: A Crammond M Haggerty 63. A: S Bate (Camden 7) 40. B: A Song (13) 40 cb. C: R McEvoy (20) 40.

   STRATHFIELD: Women: Stroke: Div 1: T Rail (17) 66. Div 2: R Kim (27) 63. Medal Jul: R Kim. Medal Jun: J Chung.

   TALLWOODS: Veteran: Stableford: Div 1: M Richards (22) 34. Div 2: J Hicks (32) 32.

   THE COAST: Women: Stableford: S Moutzouris (38) 34. Veteran: C Cummins (21) 37 cb.

   THE RIDGE: Men: Stableford Black: Div 1: B Matthews (14) 41. Div 2: L Hargrave (31) 38. Div 1 Scr: A Simpson 35. Women: Stableford: D Field (Kareela 30) 36.

   WAKEHURST: Women: Par: A: J Cha (25) 4 up. B: J Jeon (29) 3 up cb.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B multi: White: B Bobbin (10) G Donald (11) 85. 2B Scr: J Mansfield T Howell 38. A: B Bobbin (10) 40. B: B Low (16) 38. C: K Baldwin (34) 37 cb. Veteran: P Curtis (20) 39. Super Veteran: S Fava (20) 41.

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: C Tennant (13) 38. Women: S Wallace (35) 33 cb.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Ambrose: J Byrne (30) W Mockli (22) 68. Stableford: S West (10) 37. Scr: C Maloney 29. Women: M Cawthorne (12) 36.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: R Mantaring (24) S Leung (27) 43. Mxd: D Allen (41) N Black (7) 44 cb. Women: S Griffin (26) I Gilbert (36) 45. Men: B Mullan (20) 38. Women: S Kinnish (22) 37.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: H Dart (36) 42.

   WYONG: Women: Par: 3B: J Kidd S Foskett S Hutton 10 up.

22 May 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: P Newton (36) K McGreavy (21) 45. 2B Scr: N Wood (3) B Murdoch (16) 33. A: N Wood (3) 34. B: S Wheatley ... more
NSW Golf