NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Men: Stableford 2B: White: N Neary (21) T Davies (24) 50. 2B Scr: N Wood P Bradley 38. A: P Bradley (8) 36. B: B Dodd (16) 39. C: N Neary (21) 41. Women: A Kennedy (25) 37.

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: S Jung (14) 37. Div 2: G Harrison (32) 41.

   AVONDALE: Men: Stableford 4B: White: L Huntington (12) G Huntley (9) K Devenish (12) J Sheather (14) 93. T Sun (7) 41. Scr: C McWilliams (2) 36. B: A Simons (17) 42. D Khadka (22) 41.

   BANKSTOWN: Women: Stableford Irish Team: Gold: L Nowak (12) B Hammond (12) V Withford (14) J Morris (21) 88.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford 2B: White: K Miners (12) G Adlam (10) 46. A Bacic (20) 38. Women: Stroke: Medal Jul: K Coldrey (11) 64. Scr: K Coldrey 75.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: Ambrose: W Langgond (31) J Yunker (25) B Richards (24) R Semmens (16) 51.

   BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: R Heazlett (20) 34. Div 2: P Stuzzi (25) 37. Div 3: J Scully (36) 35.

   BERMAGUI: Men: Par White: A: R Scott (10) 2 up. B: A Watson (19) 2 up. C: M Luland (36) 1 up.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Hcp: Div 1: P Ross (23) 38. Div 2: C Parkinson (27) 37. A: K Shapiro (16) 36 cb. B: B Pisani (26) 33.

   BLACKHEATH: Women: Stroke: C Soady (23) 71.

   BOTANY: Veteran: Stableford: S Waller (17) 37.

   BOWRAL: Women: Par: H Chadwick (29) 1 down cb.

   BREAKERS: Women: Par: Div 1: M Collyer (18) 3 down. Div 2: J Hoban (30) 4 down. Div 3: D Newman (37) 2 down.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B multi: M Cacciola (11) M Horder (18) 68. A: W Hamilton (8) 35 cb. B: M Horder (18) 40. C: J Chen (24) 36.

   CABRAMATTA: Veteran: Stroke Ambrose: White: F Morassut J Hardie R Pope W Devine (10.5) 57.5. Women: Stableford: T Argent (25) 33.

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: C Dengate (17) P Crossley (34) 49. 2B Scr: S Daniels G Matheson 39. A: B Bell (9) 40. A Scr: G Matheson 35. B: P Coxall (15) 36 cb. B Scr: P Bardsley 24 cb. C: P Crossley (34) 43. C Scr: B Gray 19.

   CAMPBELLTOWN: Veteran: Stableford White: A: W Buckley (26) 39. D Terrey (15) 37. B: S Skinner (28) 37. A Evans (14) 33.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: P Mace (11) R Savage (18) 47. P Mace (11) 37.

   CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B Agg: H Brangwin (38) G Teague (22) 66. Div 1: K Quigley (16) 34. Div 2: J Lien (28) 37. Div 3: R Jang (35) 35.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: 2B: C Johnson (30) S Kim (27) 45. Div 1: E Govan (18) 35. Div 2: S Kim (27) 36. Div 3: R Boylan (38) 33.

   CROMER: Women: Stableford: 4B: L Power (21) L Hewitt (30) 40 cb. A: C Ireland (18) 35. B: L McNeil (37) 33.

   CRONULLA: Men: Stableford: A: P DeClauzel (10) 39. B: B Waugh (14) 38 cb. C: K Harris (22) 41. Scr: S Holden 36.

   DUNHEVED: Women: Stableford: 2B: L Nichols (25) E Williams (41) 45.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: C Shah (11) 40. D: E Izis (28) 35. Women: P McCanna (26) 36.

   ELANORA: Men: Stableford White: B McCaughan (19) 38.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: D Mitchell (16) 32 cb. Div 2: L Wheeler (28) 33 cb. Div 3: G Parsell (35) 33.

   FAIRFIELD: Snr Stroke White: A: N Simpson (12) 62. B: B Bayly (22) 60. C: D Phillips (27) 59.

   FOX HILLS: Veteran: Stableford: J Meers (21) 39.

   GERRINGONG: Women: Stableford Yellow: M Lock (41) 40. K Dibbley (35) 35. M Simmons (30) 34.

   GLENMORE: Men: Stableford: R Keyvar (24) 47.

   GORDON: Medley: Stableford: Split Six: M Meynert (13) S Meynert (25) I Tulloch (24) 45 cb. Men: A: D Barry (7) 33. B: G Byrne (16) 38. C: S Meynert (25) 37 cb. Women: P Catanach (25) 33 cb.

   GOSFORD: Women: Stableford: R Dyer (22) 35.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: D Reid (17) 39 cb. Div 2: H Bell (25) 42.

   KOGARAH: Women: Stroke: Canadian Foursome: Div 1: J Shade (12) D Moran (12) 55 cb. Div 2: S Meluish (21) C Russo (21) 59. Scr: J Rodgers W Goodwin 75.

   LANE COVE: Women: Stroke: C'ship: Y Nikellys (39) 68. Scr: J Weine 93 R Hurford 103.

   LEONAY: Stableford: 2B: A: Z Lange (12) B Marshall (14) 46. A: J Kennedy (8) 36. B: A Davis (13) 37. C: S Burnes (23) 42. Hole in one: G Mcconnell at 14th.

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B: White: M Lalieli (36) A Diciunas (12) 50. 2B Scr: F Mittiga A Chu 36. A: J Song (8) 40. B: D Cole (17) 37. C: N Aranzamendez (30) 41.

   LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: N Driver (10) 33. Div 2: K Whitford (29) 35. Div 3: P Bardsley (37) 30. Stroke: 4B KO f: J Brown A Brown bt J Redfern S Hillman 3-2.

   MANLY: Men: Stableford: D Froggatt (24) 38. Jnr: Plate: J Richards (30) 44.

   MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 2B: M Fox (13) C Ford (16) 47. Veteran Men: A: S Camilleri (18) 36 cb. B: F Meehan (26) 39.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: Irish Team: P Masterson (19) A Watkins (20) R Emery (12) J Camarda (18) 123. A: T Austin (12) 39. B: G Sly (19) 41. C: I Paton (36) 41. Scr: S Fitzpatrick 35.

   MONA VALE: Women: Par: 2B: A: J Carroll (40) J Nicholls (40) 5 up. Scr: K Hwang (3) C Ewing (24) 9 down.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: B Engel (17) 37 cb. Veteran: Gold: P Thomas (27) 36 cb. Women: Stroke: Bowl: K Kang (15) 64.

   MORISSET: Men: Stableford White: Div 1: E Middleton (3) 38. Div 2: P Peterson (22) 40. Div 3: S Muller (23) 37. Women:  K Ridsdale (36) 37.

   MUIRFIELD: Women: Par: Div 1: S Lee (18) 2 down. Div 2: S Wild (24) 1 up. Div 3: H Haynes (35) sq.

   NEWCASTLE: Women: Stableford: A: J Mac Donald 35. B: J Henniker 33. C: L Jones 39.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: E Shin (22) 36.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: 2B: R Lowndes (27) C Manuel (17) 45. 2B Scr: G Hughes J Mackenzie 36. Trophy: M Matthews (15) 40. Women: P Beckton (8) 34.

   NSW: Women: Stableford: Div 1: J Driscoll (9) 33. Div 2: J Kennedy (24) 30. Div 3: S Fields (42) 30 cb.

   OATLANDS: Women: Stroke Ambrose: Yellow: S Monaghan (26) P Terry (30) J Vale (27) 63.167.

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: A: D Lewis (14) 31. B: G Gomes (32) 35.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B multi: P Blundell (33) J Lobban (33) 85. M Connors (21) 40. Women: M Rimmer (31) 28.

   PENNANT HILLS: Women: Par: Div 1: M Grace (25) 1 up. Div 2: K Temple (45) sq. Div 1 Scr: D Bennett 4 down.

   PENRITH: Women: Par: 4B: D Moussa (24) J Hazer (22) 10 up.

   PYMBLE: Women: Stableford: 4B: B Dyke (14) K Jelbart (21) 45. Div 1: S Waddington (7) 36. Div 1 Scr: S Waddington 29. Div 2: J Royle (26) 38. Div 3: K Onishi (35) 40.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: J Cincotta (15) 36. Div 2: S Rice (17) 35.

   RICHMOND: Women: Stableford: 4B: J Finn (21) C Collier (28) 41.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: L Har (14) 39.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: S Martin (7) D Williams (19) 47. 2B Scr: A Butler S Abernethy 34. A: K O'Connell (11) 38. B: D Williams (19) 42. C: P McKillop (27) 37 cb. Green: J Glendinning (25) 37.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 3B: Championship: S Eady (36) S Rourke (24) H Brockoff (30) 46 cb. Centenary: B Pulver (29) T Bannon (30) G Taylor (35) 50 cb.

   SHELL COVE: Men: Stableford: A: P Atkins (18) 42. Scr: J Wills (5) 33. Women: C Tolhurst (34) 37.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B: Black: I Hodge (36) P Murray (29) 45 cb. 2B Scr: D Allomes A Wilson 38. A: A Wilson (7) 37. B: K Firmstone (15) 36 cb. C: J Chalmers (21) 39. D: G Colreavy (27) 36.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran Medley: Stableford: Veteran Men: Div 1: K Muller (17) 41 cb. Div 2: T Smith (24) 41 cb. Veteran Women: Div 3: M Paton (27) 33.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: S Ballard (0) J Baker (28) 44 cb. Div 1: A McEwan (13) 43. Div 2: M Mostyn (18) 37. Scr: B Cole 34 cb.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: B Chesher (26) A Azzopardi (33) 44. 2B Scr: L Roberts P Sandona 39 cb. Stableford: A: H Crowe (+2) 39. B: P Sandona (13) 40. Jnr: Stableford White: D Loumanis (8) 33. Men: S Montoufeh SGA GC (15) 39 cb. A Scr: M Stieger 37. 2B: Gold: W Glen (27) G Ashley (16) 44. W Glen (27) 39. Women: S Kyriacou (+2) 32. Men: White: A: H Crowe (+2) 39. B: P Sandona (13) 40. C: B Chesher (26) 41.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: C Evers (10) 39. B: S Grahovac (13) 41. C: T Clark (18) 38. Scr: J Ponder 34. N Asace 28. T Clarik 20.

   STRATHFIELD: Women: Par: Div 1: S Shin (9) 1 up. Div 2: A Hoad (28) 7 up.

   THE COAST: Women: Stroke: Medal Jul: Div 1: S Africh (19) 74. Div 2: L Worsley (29) 78. Div 3: S Pickering (38) 73. Veteran: Stableford: J Perkins (22) 35 cb.

   THE RIDGE: Medley: 2B multi: L Aston (Kareela 31) A Alderson (Kareela 28) 76. Men: Stableford: Div 1 Scr: B Wood 33. Div 1: C Williams (Links Shell Cove 17) 37. Div 2: M Waller (30) 38 cb. Women: A Alderson (Kareela 28) 36.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Ota (15) 34. B: J Webb (30) 33 cb.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: R Luckman (18) J Longstone (33) 51. 2B Scr: P Williams W Moser 37. A: W Moser (10) 43. B: P Ellington (17) 39 cb. C: R Olejniczak (33) 41. Veteran: J Littlebury (13) 40. Super Veteran: A Nonas (23) 43.

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: C Martin (11) 33. Women: J Miller (31) 34.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Medal Jul: A: M Boyce (11) 70. B: D Payens (13) 66. C: L Petkevitch (33) 63. Scr: C Ritchie (12) 83. Women: Medal Jul: P Parker (25) 73 cb.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: B Mullan (19) D Long (29) 45. Mxd: D Allen (40) S Wall (21) 44. Women: J O'Grady (35) P Henderson (45) 44. Men: M King (20) 38. Women: M Vinton (33) 39.

   WOOLLAHRA: Women: Par: L Simpson (38) sq.

17 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: 2B Agg: C Kim (20) S G Kim (18) 73. S Kim (18) 39. more
NSW Golf