NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Men: Stableford 2B Agg: White: D Seeds (11) B Higgins (5) 74. 2B Scr: W Higgins N Wood 63. A: D Seeds (11) 37 cb. B: S Brockenshire (18) 38. C: T Davies (22) 38. Women: M Ball (29) 38.

   AVONDALE: Medley: Stableford: Irish Team: A Simons (16) R Rogers (16) B Foster (16) D Mitchell (18) 98. Men: White: A: J Weaver (6) 41. B: D Watts (18) 46. C: D Thompson (24) 43. Scr: J Weaver 35.

   BANKSTOWN: Women: Stableford: Trophy: M Barrett (20) 35 cb.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford 2B: White: W Coulter (18) K McAnulty (17) 49. Hcp: M Doudar (15) 38. Scr: J Colligan 25. Women: 2B Agg: W Donelan (30) K Vickers (30) 65.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B: V Sanchez (26) R Leo (11) 44 cb.

   BAYVIEW: Women: Stroke: Salver: Div 1 Scr: K Bennett 77, C Clarke 77. Div 1: R Heazlett (20) 70. Bowl: Div 2 Scr: K Platt 97, A Giles 97, T Bouman 97. Div 2: T Bouman (27) 70. Stableford Cup: Gold: Div 3: R Moylan (32) 40. R Virgona (30) 38.

   BERMAGUI: Men: Stableford White: A: R Bunnett (15) 38. B: R Cullen (21) 42. C: P Rowney (24) 36.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: M Kean (27) 42.

   BOTANY: Veteran: Stroke: Ambrose: A Fleming S Waller (4.5) 61.5.

   BOWRAL: Women: Stroke: J Ogg (27) 69 cb.

   BREAKERS: Women: Stableford: 2B Agg: M Haines (22) T Gardner (35) 67. Div 1: C Baker (18) 35. Div 2: C Henry (27) 36 cb. Div 3: H Ingle (37) 37 cb.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Par: 2B: L Blake (23) B Halloran (14) 10 up. A: I Seckold (11) sq cb. B: J Williams (17) 5 up. C: J Maurer (31) 2 up cb.

   CABRAMATTA: Veteran: Stableford White: J Hardie (11) 36. Women: A Richards (32) 37.

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: J Foster (23) R Day (30) 48 cb. 2B Scr: D Cummins M Arnold 43. A: M Nicholson (11) 41. A Scr: D Cummins 37. B: C Dengate (17) 42. B Scr: A Cammell 29. C: J Foster (23) 42. C Scr: B Gray 21.

   CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: C Dawson (17) 40, G Winnal (8) 39. Veteran Women: C McDonald (29) 36, E Audley (45) 32.

   CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: B Bartle (29) P Buttar (18) 50. D Eccles (Barnwell Park) (29) 39 cb.

   CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B: M Geraghty (35) D Geraghty (43) 50. 2B Scr: K Cruise G Verdon 24. Div 1: P Ellis (22) 37. Div 2: M King (25) 37. Div 3: A Kim (31) 34.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 2: S Healy (27) 38. Div 3: P Twomey (45) 39.

   CROMER: Women: Hole in one: J Wickens at 18th.

   CRONULLA: Men: Stableford Black: A: T Schmid (9) 40. B: J Christ (14) 39. C: P Hamill (28) 40. Scr: S McDonald 33.

   DUNHEVED: Women: Stableford: S Timms (33) 41. Scr: J Watson 25. Trophy: S Timms (33) 100. Challenge: Leonay (L Cupples 31) 546, Penrith (T Warne 32) 536, Dunheved (S Timms 41) 522.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford White: J Wright (25) 41. Women: H Elisseou (33) 32.

   ELANORA: Men: Stableford: G Magarey (19) 41.

   FAIRFIELD: Snr Stroke 2B Agg: White: R Hilton (25) A Hemenko (30) 120. R Hilton (25) 55.

   FOX HILLS: Veteran: Stableford: Ransom: L Assange (18) G Riddell (26) 49. G Riddell (26) 38 cb.

   GLENMORE: Men: Stableford: N Guillaume (11) 40.

   GORDON: Men: Stableford: 2B multi: M Lindfield (22) J Fairfax (30) 76. A: P Waddell (3) 39. B: C Matthews (19) 40. C: K Singh (34) 43.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: D Reid (17) 45.

   KOGARAH: Women: Stableford: Div 1: B McKirdy (15) 36. Div 2: S Melhuish (32) 30.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: R O'Donnell (8) 36. B: J Potter-Robertson (16) 38 cb. C: I Hampson (24) 38 cb. Women: S Lind (39) 29.

   LANE COVE: Women: Stableford: M Cowper (27) 37.

   LEONAY: Stableford: 2B: P Haines (27) J Schneider (18) 47. A: P Homan (8) 37. B: N Kleinfeldt (18) 38. C: N Stevenson (24) 41.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: G Jewell (12) B Downes (29) 47 cb. 2B Scr: M Achleitner M Scott 41. A: M Achleitner (0) 40. B: R Dunn (18) 36. C: B Downes (29) 38 cb.

   LONG REEF: Women: Par: Div 1: J Jansson (14) sq. Div 2: R Robinson (31) 2 up. Div 3: C Thompson (37) 3 up. 9-hole: C Cummins (36) sq.

   MARRICKVILLE: Veteran: Stroke: Ambrose: R Sculthorpe (18) C Savoski (16) C Lidbury (24) 45.6.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B multi: A Watkins (18) J Hardgrove (15) 86. A: P Willis (13) 36. B: R Cummings (16) 42. C: G Manners (33) 40. Scr: S Fitzpatrick 34.

   MOLLYMOOK: Men: Stableford White: A: A Purdue (10) 38. B: K Jackson (14) 35. C: K Mckenzie (20) 39. Women: J Banks (40) 36.

   MONA VALE: Women: Par: A: F Suttling (14) sq. B: C Townsend (24) 3 up. C: I Mcphee (31) sq. Stroke: 4B KO f: C Mansfield G Ronson bt J Alcock C Westgarth 20th.

   MOORE PARK: Men: Stroke White: J Hart (17) 66. Veteran: Gold: A Forman (24) 72. Women: Medal Jul: L Kendall (22) 68.

   MORISSET: Men: Stableford White: A: K Horn (8) 38. B: B Shackleton (22) 38. C: G Mitchell (27) 40. Women: J Jolly (44) 39.

   MUIRFIELD: Women: Par: 2B: Div 1: S Smart (22) J Cairns (26) 9 up. Div 2: J Benjamin (27) F Templeton (30) 9 up.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: E Shin (21) 47.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: P Marsden (35) 36.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: 2B: J Adamson (16) K Shepherd (23) 46. A: T Gale (8) 38. B: J Mansell (13) 36. C: M Bowen (24) 36. Trophy: J Adamson (16) 41. Women: P Beckton (7) 25.

   NSW: Women: Stableford: Div 1: P Keogh (14) 34. Div 2: C Bloch (29) 33. Div 3: S Young (39) 31.

   OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: P Skelton (11) 40. B: J Rankin (33) 37. C: V Lee (43) 40.

   PACIFIC DUNES: Women: Stableford: A: D Lewis (14) 32 cb. B: J Colley (39) 41.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: I Middleton (32) A Elliott (24) 46. C Hughesdon (19) 36 cb. Women: J Lester (36) 32.

   PENNANT HILLS: Women: Stableford: Div 1: K Workman (17) 35. Div 2: M Suviste (24) 36. Div 3: C Bardwell (44) 34. Scr: D Bennett 26.

   PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: R Livanas (19) 35. Div 2: L Harper (26) 35. Div 3: L Lawlor (33) 37. Scr: L Swan 19. Stroke: Foursome qlfrs: Div 1: K Cant S Waddington, S Bennett L Dickinson. Div 2: S Franklin T Napier, J Lade M Huxtable. Div 3: K Brooks I Weaver, M Henderson K Factor.

   RANDWICK: Veteran: Stroke: Foursome: R Walton (7) M Kandara (9) 59.

   RICHMOND: Women: Stroke: Trophy: A: C Lozier (13) 75. B: S Still (45) 76. 36-hole: S Still (45) 158 cb.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: T Philp (30) T Cunnimgham (33) 47. 2B Scr: M Cheng D Williams 33. A: D Owen (9) 36 cb. B: B Davis (14) 42. C: K Powell (29) 40 cb. Green: T Philip (30) 40.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Salver: Championship: J Lee (20) 74. Stableford: Div 1: B McDonald (21) 31. Div 2: A Joyce (32) 36. Centenary: J Morris (34) 40.

   SHELL COVE: Men: Stroke: M Ruiz (12) 69. J Krzyszczak (-2) 70. Scr: J Krzyszczak 68. Women: Stableford: 2B Agg: K Tanner (26) B Bruce (16) 70. Medley: R Crawford (19) 34.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford Medal Jul: Black: A: B Parker (4) 35. B: S Yardin (18) 37. C: P Brown (23) 39. D: R Shaw (30) 40. Scr: J Hart 35.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran Medley: Stableford: Team Agg: N Clarke (29) T Mcintosh (28) I Adlington (23) B O'Keefe (28) 91.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: C Riethmuller (11) S Garske (5) 48. 2B Scr: M Tosh (The Ridge) W Mckern 34. A: C Riethmuller (11) 40. B: M Rodriguez (13) 39 cb. C: R Raso (20) 38. Jnr: F Williams (28) 37. Visitor: S Krost (Moore Park 16) 36. Scr: S Garske 31 cb. D Beck (PGA) 42. 2B: Gold: E Bourke (6) M Ta (27) 43. A Nicholls (36) 35.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: M Ryan (27) G Mascarenhas (24) 47 cb. 2B Scr: B Young P McGuffie 38. 2B: A: G Hann (Castle Hill 6) 39. B: A Rebulado (15) 36 cb. C: S Rankmore (Windsor 18) 41.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: H Winning (16) 38. Div 2: F Shin (27) 38 cb.

   THE COAST: Women: Stableford: T Bairaj (44) 36. Veteran: White: K Brewer (16) 38. K Brewer (16) 38.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B multi: J Dutton (10) M Purvis (Mullumbimby 16) 78. Men: Div 1: M Purvis (Mullumbimby 16) 41. Div 2: G Vickers (32) 39. Scr: S Dunlop (Kogarah) 29. Women: A Alderson (Kareela 27) 37.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Choi (19) 42. B: B Tyrrell (44) 37.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: R Olejniczak (31) V Gallen (19) 54. 2B Scr: A Howell J Mansfield 36 cb. A: J Mansfield (11) 43. B: P Hill (16) 40 cb. C: W Nelson (28) 43. Veteran: R Olejniczak (31) 41. Super Veteran: Great Grandmothers Trophy: M Coates (28) 44.

   WARRINGAH: Men: Stableford White: J Finn (21) 38. Women: C Meaney (45) 42.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B: F Olsen (19) S Parker (24) 44. Men: F Olsen (19) 38. Women: R Perry (22) 38 cb. Hole in one: R Lucas at 9th.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: E Ng (26) R Bell (20) 45. Mxd: J Pamenter (37) N Ponnusamy (29) 43. Women: C Dennis (45) K Rooke (28) 47. Men: B Evans (26) 38. Women: V Tumminello (31) 36.

   WOOLLAHRA: Women: Stroke: M Conrick (24) 69.

   WYONG: Women: Stableford: Y Sorensen (31) 37.

21 November 2018
ASQUITH: Women: Stroke: Foursome: Div 1: S Kim (24) E Kang (20) 68. Div 2: M Park (35) J Suh (31) 72. more
NSW Golf