NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Men: Stableford 2B: White: G Donaldson (34) G Wagus (28) 51. 2B Scr: D Thompson T Burnus 33 cb. A: D Kennedy (12) 34. B: H Sewalt (15) 38 cb. C: G Donaldson (34) 44. Hole in one: T Davies at 6th. Women: Stroke: Medal Aug: A Kennedy (27) 74.

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: W Sara (23) 38. Div 2: P Jill (37) 34.

   BANKSTOWN: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1/Medal: F Hunter (19) 76. D Scr: K Raper 95 cb. Div 2: L Swanson (26) 76. Div 2 Scr: L Swanson 102. Stableford: M Adams (32) 30.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford 2B: White: J Colligan (6) P Foley (13) 47. R Lumello (12) 38. Women: S Howard (10) 39.

   BAYVIEW: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: C Freeman (12) 77. Div 1 Scr: C Freeman 89. Div 2: M Shepherd (25) 71. Div 2 Scr: M Shepherd 96. Gold: Div 3: R Moylan (32) 70. Div 3 Scr: E Gregory 101. Stableford: W MacCormick (35) 38.

   BERMAGUI: Men: Stableford Hcp: White: A: N Rutherford (9) 38. B: J Stichbury (19) 35. C: J Medelis (22) 36.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: M Lisnu (15) 41 cb, B Fair (15) 41, C Pearson (14) 36, K Maughan (28) 39.

   BOWRAL: Women: Stableford: Div 1: M McKenzie (22) 37. Div 2: S Flaxman (25) 30 cb. Div 3: N McMurray (36) 32 cb.

   BREAKERS: Women: Stroke: Div 1: M Sheekey (15) 66. Div 2: R Boothman (32) 66. Div 3: G Mather (45) 68. Scr: S Hopkins 77.

   BRIGHTON LAKES: Mxd: Stableford: 2B Agg: W Hamilton (8) R Marshall (14) 78. A: W Hamilton (8) 39. B: J Henney (14) 39. C: G Kennedy (25) 38.

   CABRAMATTA: Women: Stroke: Medal Aug: A: M Chester (15) 74. B: T Argent (23) 78. C: H Glenday (40) 77. A Scr: L Thompson 86. B Scr: I Kelson 100. C Scr: R Murray 112.

   CAMDEN: Men: Stableford 2B Agg: Black: J Penman (27) M King (23) 74 cb. 2B Scr: J Webb G Matheson 64. Challenge: A: L Pogson (15) 40. A Scr: G Matheson 35. B: W Cullen (25) 44. B Scr: K Nichol 22.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: B Bartle (28) E Sangwell (33) 48. Men: M Feng (11) 41.

   CASTLE HILL: Women: Stroke: C'ship: Div 1: P MacDonald (17) 72. Div 1 Scr: L Harris 86. Div 2: M King (24) 73. Div 2 Scr: D Mathieson 101. Div 3: M Geraghty (34) 77. Div 3 Scr: M Frost 112. Stableford: L Woo (45) 33.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: H Hampson (18) 33. Div 2: D Cowling (31) 37. Div 3: P Twomey (44) 37. 4B KO f: S White R Boylan bt C Boorman A Allsopp 4-2.

   CROMER: Women: Stableford: 4B: Y Burns (37) S Pham (20) 45. A: S Pham (20) 35. B: L Sutherland (35) 37. Hole in one: P Crofts at 18th. Par: A: C Ireland (17) 5 up. B: S Pham (20) sq cb. C: D Newton (31) 4 up.

   CRONULLA: Men: Stableford: A: N Silvestro (10) 40. B: R Poot (18) 37 cb. C: D Allouche (23) 37 cb. Scr: B Simpson 34 cb.

   DUNHEVED: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: S Bartlett (33) 74. Div 2: T Strang (37) 81. Veteran: S Bartlett .

   EASTLAKE: Men: Stableford White: B Moorcroft (17) 37. Women: M Wynyard (31) 34.

   ELANORA: Men: Stableford: G Hatton (30) 39 cb.

   EVERGLADES: Women: Stroke: Div 1: A Radford (16) 70. Div 2: D Neate (28) 65. Div 3: J Forwood (42) 74 cb.

   FAIRFIELD: Snr Stableford Split Six: White: L Bond (41) T Smith (24) C Vella (27) C Curnow (28) 101 cb.  R Parker (31) 47.

   FOX HILLS: Veteran: Stableford: D MacKenzie (20) 39.

   GERRINGONG: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: T Freeman (16) 81. Div 2: J Goddard (29) 85. Div 3: K Quinn (36) 80.

   GLENMORE: Men: Stableford: S Kavanagh (18) 37.

   GORDON: Medley: Stableford: 2B: C Matthews (19) A Treloar (22) 51. Men: A: J Skilbeck (10) 35. B: C Matthews (19) 43. C: E Atkins (27) 42. Women: K Byrne (31) 36.

   HARRINGTON WATERS: Women: Stableford White: Div 1: E Bradley (32) 40. Div 2: L Singh (45) 37.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: F Carosi (27) 41 cb.

   JAMBEROO: Stableford Veteran Men: White: P Paris (11) 37. Veteran Women: K Ison (38) 41.

   KOGARAH: Women: Stroke: Div 1: V Hyde (21) 70. Div 1 Scr: D Moran 85. Div 2: H Carter (27) 69. Div 2 Scr: T Swaffer 98. Div 3: C Kelly (36) 68. Div 3 Scr: S Melhuish 112.

   LANE COVE: Women: Stableford: H Prentice (29) 37.

   LEONAY: Stableford: 2B: J Francis (20) H Fechner (24) 47. A: J Kennedy (8) 35. B: O Brennen (18) 39. C: H Fechner (24) 42.

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B Agg: White: L Woh (18) J Kim (15) 74. 2B Scr: A Chu G Cancellara 67. A: R Morrison (11) 38 cb. B: L Woh (18) 40. C: T Nguyen (20) 38.

   LONG REEF: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1 Scr: C Gould 81. Div 1: C Gould (9) 72. Div 2 Scr: D Kirby 102. Div 2: D Kirby (27) 75. Div 3 Scr: A Biffin 113. Div 3: A Biffin (37) 78.

   MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Veteran Men: A: M Solomon (20) 43. B: J Parker (24) 43.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: G Moore (19) J Hegarty (29) 75. A: J Brooks (9) 37. B: M Kilby (19) 44. C: J Hegarty (29) 40.

   MOLLYMOOK: Men: Stableford White: A: P Wood (6) 35. B: D Stedman (15) 35. C: P Kefalas (32) 36. Women: A: P Kerr (18) 33. B: D Jackson (29) 30. A: P Kerr (18) 33. B: D Jackson (29) 30.

   MONA VALE: Women: Stroke: A: C Fleming (13) 70. B: S Harada (29) 72 cb. C: M Tierney (30) 73 cb. A Scr: C Fleming 83 cb. B Scr: W Gilligan 100. C Scr: M Tierney 103. Stableford: D Geddes (26) 34.

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B: White: N Heah (18) S Wong (21) 45 cb. Men: S Shin (16) 36 cb. Veteran: Gold: P Thomas (27) 36. Women: S Doyle (30) 35.

   MORISSET: Men: Stableford White: A: S Loughnan (7) 41.

   MUIRFIELD: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: L Simpson (20) 75. Div 1 Scr: J Duffield 87 cb. Div 2: R Le Nevez (27) 74. Div 2 Scr: R Le Nevez 101. Div 3: H Haynes (34) 73. Div 3 Scr: H Haynes 107. Medal Jul: Div 2: Y Kim (28) 83.

   NEWCASTLE: Women: Par: A: J Mac Donald 2 down cb. B: S Davies 1 down cb. C: C Williams 2 up.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: L Shrimpton (32) 37.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: P Whitman (11) J King (17) 47 cb. 2B Scr: A Boyle S Carter 33. Trophy: B May (17) 44.

   NSW: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1/Medal: V Stride (18) 78. Div 2/Medal: I Scougall (24) 84. Div 3: L Eccles (36) 73. Scr: P Keogh 96 cb.

   OATLANDS: Women: Stroke: A: R Tresnan (22) 76 cb. B: K Lim (25) 74. C: R McGrath (36) 70. Scr: P Skelton 88. Medal Aug: R McGrath. Grandmothers Trophy: R McGrath.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B multi: G Neasmith (Mona Vale 15) J Corroto (Mona Vale 6) 80. R Quin (18) 41 cb. Women: M Rimmer (31) 25.

   PENNANT HILLS: Women: Stableford: 2B: C Dennis (39) S Nicholas (34) 48.

   PENRITH: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: J Hazer (23) 70. Div 2: K Robertson (29) 68.

   PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: J Freeman (15) 33. Div 2: A Holmes A Court 38. Div 3: C Pierce 36. Scr: C Adamsas 29. Stroke: Foursome qlfrs: K Cant S Waddington, S Franklin T Napier, M Henderson K Factor.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B: A Johnston (26) J Cincotta (15) 44. T Canty (22) 37.

   RICHMOND: Women: Stroke: Medal Aug: A: D Clark (23) 73. B: C Collier (28) 79. Stableford: C: S Still (45) 36.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: J Inwood (16) 40.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: S Potter (17) J Buttenshaw (27) 78. 2B Scr: G Gibbons J Todd 54. A: G Gibbons (8) 37. B: S Potter (17) 41. C: R Egan (26) 40. Green: T Cunningham (32) 43.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: J Buckley (10) 35. Div 2: A Alford (27) 40. Centenary: Div 1: A Leabeater (29) 37.

   SHELL COVE: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: K Tanner (26) 77. Div 2: K Michie (29) 75. Medley: Stableford: D D'Antonio (21) 37. B Jones (8) 33.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: A Wilson (6) M Jones (2) 74. 2B Scr: Black: A Wilson M Jones 67. A: M Fisher (10) 40. B: B Harrison (15) 42. C: G Jarmaine (23) 38. D: A Barnett (26) 40 cb.

   SHOALHAVEN HEADS: Stroke: Veteran Men: Div 1: G Howes (19) 66. Div 2: N Dick (34) 65. Veteran Women: L Barnes (29) 67.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: G Wass (24) J Donley (20) 47. Div 1: B Richards (16) 36. Div 2: J Anderson (19) 39 cb. Scr: A May 32.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: P Ostick (23) M Sher (7) 80. 2B Scr: D Randall (The Lakes) M Fisher 58. A: B Shakenovsky (12) 39. B: G Yee Joy (15 Kooindah Waters) 42. C: P Ostick (23) 45. Scr: J Serhan 37 cb. Visitor: G Mathews (Muirfield 8) 44. Scr: D Randall (The Lakes) 34. 2B Agg: Gold: T Brandtman (26) W Glen (26) 70. R Petersen (29) 36. Women: K Bennett (Scr) 30.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: C Evers (8) A Bell (24) 50. 2B Scr: B Young P McGuffie 42. A: A Mackay (4) 38 cb. B: R Clelland (13) 42. C: J McNee (28) 41 cb.

   STRATHFIELD: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: H Winning (15) 62. Div 2: C Hoy (36) 61.

   TALLWOODS: Veteran: Stableford: Div 1: J Sibbons (22) 37. M Richards (23) 37. Div 2: K Townsing (33) 43. E Polikevics (38) 39.

   THE COAST: Veteran: Stableford 2B Agg: White: J Stark (26) . M Cross (22) 66 cb. J Beattie (18) 39.

   THE RIDGE: Medley: Stableford Black: A: P Silvestri (14) 39. B: G Fraser (21) 40.

   WAKEHURST: Women: Stableford Gold: A: L Sullivan (19) 39. B: J Gailey (35) 39.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: T Zammit (21) S Small (17) 49. 2B Scr: B Bobbin G Donald 35. A: G Keeley (12) 36 cb. B: G Bright (16) 40. C: P Bower (27) 42 cb. Veteran: S Small (17) 44. Super Veteran: P Hill (16) 41.

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: J Finn (20) 37. Women: C Hughes (38) 35.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B: A Helmrich (25) R Wiseman (23) 43. Men: F Olsen (18) 36. Women: M Cawthorne (13) 29.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: B Chee (27) D Fulham (25) 44. Mxd: D Allen (38) M King (20) 46 cb. Women: N Ponnusamy (30) V Smith (20) 46. Men: R Mantaring (24) 37. Women: J Monaghan (25) 40.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: K Lawler (45) 39.

24 May 2018
BALGOWLAH: Men: Stableford White: A: R McLean (9) 43. B: P Grainger (20) 37. C: N Mansfield (30) 41. more
NSW Golf