NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

ANTILL PARK: Men: Stableford 2B multi: White: K Hutcheson (Campbelltown 25) N Neary (19) 87. 2B Scr: D Seeds S Borton 45. A: D Robinson (11) 43. B: S Wheatly (15) 37 cb. C: D Hughes (31) 43. Women: Stableford: M Ball (27) 41.

   BANKSTOWN: Women: Stableford: 2B: J Sherlock C Boyd 45 cb.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford 2B: White: G Malpass (18) J Honeybrook (10) 45. P Graham (12) 39. A Scr: N Katholos 34. Women: Stroke: Medal Aug: W Donelan (30) 63. Scr: S Howard 75.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stroke: Ambrose: M Mayall G Tisdall B Howard G Mills (7.125) 46.875.

   BAYVIEW: Women: Stroke: Foursome C'ship: Div 1 Scr: D Hoschke C Freeman 86. Div 1: D Hoschke (13) C Freeman 73. Div 2 Scr: W Climo S Walsh 95. Div 2: K Platt (24) J Abrahams 73. Stroke Gold: Div 3 Scr: J Berry D Gadsby 96. Div 3: J Berry (31.5) D Gadsby 64.5. Stableford: D Nash (45) 45. P Foster (37) 42.

   BERMAGUI: Men: Stableford White: A: R Matthews (13) 41. B: S Roberts (18) 40. C: L Murphy (22) 37.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: K Maughan (27) 45. Div 2: D Walker (7) 43. A: J Marshall (11) 40 cb. B: P Edwards (28) 38.

   BOTANY: Veteran: Stableford: B Weyman (10) 40.

   BOWRAL: Women: Stroke: Plate: P Barker (19) 70.

   BREAKERS: Women: Stroke: Div 1: S Kunze (24) 66. Div 2: R Boothman (31) 71. Div 3: D Laws (36) 71. Div 1 Scr: M Sheekey 86.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: M Churchland (13) G Smith (14) 74. A: C Collinson (12) 37. B: M Churchland (13) 39. C: P Byrne (26) 38.

   CABRAMATTA: Veteran: Stableford White: D Johnson (30) 38. Women: Stableford: Div 1: D Carrier (24) 37 cb. Div 2: K Hadley (38) 36 cb.

   CAMDEN: Men: Par: A: N Hoskin (8) 3 up. A Scr: G Matheson 3 down. B: L Morgan (18) 8 up. B Scr: C Sorrenson 5 down cb. C: A Chaperlin (19) 5 up cb. C Scr: P Peters 11 down cb. 2B: A Chaperlin (19) L Morgan (15) 14 up. 2B Scr: D Cummins M Arnold 1 up.

   CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: D Fleming (40) 37. J Marsden (22) 36. Stableford: Veteran Women: R McKimm (25) 31 cb. S Skinner (27) 31 cb.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: E Sangwell (33) T Krapeshlis (23) 50 cb. Men: E Sangwell (33) 44.

   CASTLE HILL: Women: Stroke: C'ship: Div 1: M Van Der Weegen (21) 72. Div 1 Scr: L Harris 82. Div 2: S Badger (28) 76. Div 2 Scr: S Hunt 101. Div 3: M Geraghty (34) 73. Div 3 Scr: C Copp 108. Stableford: M Baker (45) 36.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: D Holden (31) 40.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: C Boorman (21) 33. Div 2: J Tuite (28) 36. Div 3: S Bramley-Moore (36) 37.

   CROMER: Women: Stroke: A: K English (2) 77. B: L Hewitt (29) 77. C: J Grieve (39) 68.

   CRONULLA: Men: Stableford: A: P Brinsley (10) 41. A Scr: L D'Apice 35. B: D Arentz (14) 43. C: L Reynolds (22) 38 cb. 4B: A Scr: W Sweeting P Jones 33. A: B Richardson (12) J Fleming (20) 47.

   DUNHEVED: Women: Stableford: E Williams (41) 41.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: S Szanto (25) 38. Women: Stableford: B Xu (32) 35.

   ELANORA: Men: Stableford: D Dawkins (15) 38.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: H Burrett (22) 36. Div 2: M Hockley (28) 36. Div 3: J Anderson (33) 37.

   FAIRFIELD: Snr Stroke White: A: A Gallard (15) 64. B: C Greenwood (20) 60 cb. C: M Oddy (28) 55.

   FOX HILLS: Veteran: Stroke: Ambrose: W Railton I Hudson K Gill P O'Sullivan (8) 58.

   GEORGES RIVER: Women: Stableford: Irish Team: S Armstrong (33) M Causer (45) F Chin (23) 47.

   GERRINGONG: Women: Stableford: W Cutting (23) 30. K Quinn (37) 30. M Lock (43) 26.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: D Craig-Williams (25) 42.

   GORDON: Men: Stableford: 2B: A Sloan (21) T Nettle (24) 48 cb. A: I Shoulder (12) 35. B: F Carney (19) 37. C: K Thurkettle (30) 40.

   GOSFORD: Women: Stableford: C Drakeford (21) 39.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: G Gibson (14) 39 cb. Div 2: P Curran (23) 38 cb.

   KOGARAH: Women: Stableford: B Pope (26) C Kelly (36) P Black (32) T Swaffer (26) 86.

   LEONAY: Stableford: 2B: A: N Pillay (19) B Grant (13) 50. A: M Cain (6) 40 cb. B: B Grant (13) 41. C: G Thompson (24) 41.

   LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: R Peters (10) 36 cb. B: M Crowe (15) 40. C: J Marlowe (22) 39. 2B: C Gawthorne (33) C Trovato (30) 52. 2B Scr: M Tate P Barry 37.

   LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: R West (20) 35. Div 2: D Montgomery (33) 36. Div 3: J Conway (45) 38. 9-hole: P Martin (26) 16.

   MANLY: Men: Stableford: M Jemison (13) 38.

   MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 2B: B O'Connell (15) J Thaw (20) 50 cb. Div 1: J Simeos (12) 40. Div 2: J Billet (22) 43.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: B Hogg (24) N Jamieson (23) 49. A: S Fitzpatrick (0) 37. B: G Ryan (18) 38. C: B Hogg (24) 43. Scr: S Fitzpatrick 37.

   MOLLYMOOK: Men: Stableford White: A: M Duffey (8) 37. B: K Lowes (16) 38. C: S Crowley (19) 38. Women: Stableford: A: V Johnston (13) 34. B: J Haskins (31) 36.

   MONA VALE: Women: Stableford: Team: L Spray (22) P Gilliland (21) C Donaldson (42) T Davidson (30) 86. A Scr: C Fleming K Hwang G Kim M Shieh 52.

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B: White: R Leong (19) R Kwok (28) 46. Men: R Kwok (28) 39 cb. Veteran: Gold: S Rohald (28) 40. Women: Stableford: T Peters (39) 31 cb.

   MORISSET: Men: Stableford White: A: G McDonald (13) 40 cb. B: J South (18) 40 cb. C: B Ridgway (25) 42 cb. Women: Stableford: S Hogg (41) 38.

   MUIRFIELD: Women: Stroke: Ambrose: Div 1: S Ra (14) C Wynne (33) M Hartley (26) 65.8. Div 2: J Jones (23) F Templeton (30) M Van Petersen (34) 65.5.

   NEWCASTLE: Women: Stableford: A: J Mac Donald 32 cb. B: J Nelson 35. C: C Williams 34.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: L Kneipp (31) 36.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: 2B: J Cotis (13) J King (20) 45 cb. 2B Scr: R Thomas J Mackenzie 35 cb. Trophy: P Cook (22) 40. Women: H Harlow (17) 20.

   NSW: Women: Stableford: Div 1: S Winning (12) 36. Div 2: D Lindsay (31) 31. Div 3: L Eccles (37) 30 cb.

   OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: N Anderson (16) 34. B: M Hill (28) 37. C: L Drummond (45) 38.

   PALM BEACH: Men: Stableford 2B Agg: White: K Brown (26) P Blundell (32) 77. Stableford: P Blundell (32) 43. Women: C Cannon (32) 28.

   PENNANT HILLS: Women: Stableford: Div 1: W Gresham (18) 74. Div 2: D Amos (24) 75 cb. Div 3: C Bowden (45) 74. A Scr: D Bennett 83.

   PENRITH: Women: Stableford: Foursome: Div 1: P Hatch R Kemp (24) 72. Div 2: P Kunkler M Nelson (31) 72.

   PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: D Keevy (21) 36. Div 2: M Huxtable (25) 37. Div 3: G Fitzpatrick (32) 40. Div 1 Scr: S Waddington 29.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: S Levett (11) 37. Div 2: P Illidge (23) 40.

   RICHMOND: Women: Stableford: Trophy: A: V Smith (Windsor 20) 36. B: C Collier (27) 32 cb. C: L Manczak (35) 35.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: M Bystram (13) 37.

   ROSEVILLE: Men: Par: 2B: A Hurley (20) V Khanna (24) 11 up. Par White: A: K Hopkins (10) 3 up cb. B: D Williams (19) 5 up. Snr: Green: T Philip (29) 5 up cb.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 3B: Centenary: Div 1: K Murray (32) 52. D Stedman (42) 52. F Frost (31) 52. Championship: Div 1: G Arnott (26) 49. M Ross (34) 49. M Best (26) 49.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: C Burton (26) 45. G Stewart (10) 38. Women: Par: J Simpson (39) 3 up. K Michie (30) sq.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: Team: S Browne (9) P Diffen (20) S Brownlow (4) M Mabey (11) 89. A: G Wall (11) 39. B: R Davey (14) 39. C: P Brown (21) 39. D: B James (25) 36. Hole in one: G Wall at 4th, G Wall at 18th.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran Medley: Stableford: 2B Agg: A: N Clark (28) T McIntosh (28) 79. C Murphy (20) 42.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: B Beauvais (20) R Forster (16) 45 cb. Div 1: J Boyd (12) 39. Div 2: G Wass (23) 36 cb. A Scr: C Scott (Stonecutters Ridge) 30.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: J Landsman (15) J Hurwitz (Moore Park 19) 49. 2B Scr: K Bennett M Whitaker 38. A: J Molloy (6) 39. B: J Landsman (15) 41. C: S Haigh (26) 39. Visitor: D Mclean (Eastlake 4) 39. Scr: M Hammond 35 cb. M Stieger (PGA) 40. 2B: Gold: K Starch (The Lakes 28) R Petersen (28) 49. R Petersen (28) 39. Women: Stableford: K Bennett (+1) 33.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: D Patton (19) J Patton (17) 49 cb. A: M Cruice (11) 40. B: S Loader (13) 41 cb. C: J Song (20) 42 cb.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: G Choi (12) 40. Div 2: E Kim (19) 37. Div 3: C Hoy (36) 38.

   TALLWOODS: Women: Stroke: Div 1: M Richards (23) 72. Div 2: J Hicks (32) 72.

   THE COAST: Veteran: Stableford: P Hasler (27) 43. Women: K Timewell (37) 36. Stroke: Matchplay: L Worsley bt L Saville 6-5.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: M Waller (27) M Collier (30) 48. Men: Div 1: S Messervy (11) 40. Div 2: R Cameron (Mollymook 23) 42 cb. Women: L Aston (Kareela 29) 38. Scr: S Dunlop (Kogarah) 33.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: N Park (18) 39. B: J Gailey (33) 39.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Austin (22) K Walker (9) 50. 2B Scr: J Vidigal S Fava 37. A: G Donald (11) 42. B: S Small (15) 41. C: J Austin (22) 46. Veteran: J Vidigal (5) 42. Super Veteran: J Sanders (27) 44.

   WARRINGAH: Men: Stableford White: J Finn (20) 40. Women: Stableford: D Burman (32) 38.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: A: S West (11) 71. B: G Brown (19) 66. C: S Parker (25) 65. Women: J Wood (34) 73.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: D Fulham (25) K Donelly (33) 49. Mxd: N Marshall (44) T Marshall (26) 48. Women: P Henderson (44) J O'Grady (34) 46. Men: P Davies (20) 37. Women: I Gilbert (36) 39.

   WOOLLAHRA: Women: Par: A Cowper (33) 2 up.

   WYONG: Women: Stroke: Div 1: J Kidd (15) 71. K Edwards (12) 83. Div 2: J Roshton (28) 72 cb. Div 3: F Mead (34) 75. K Springall (31) 75.

21 February 2018
AVONDALE: Women: Stableford: Canadian Foursome: B Cox (21) L Stone (20) 39 cb. more
NSW Golf