NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Men: Stableford 2B: White: A Malcolm (19) S Ross (29) 50 cb. 2B Scr: W Alexander (Bingara Gorge) N Warren 35 cb. A: N Warren (7) 36 cb. B: J Newell (14) 37 cb. C: T Donnellan (30) 42. Women: M Ball (27) 37.

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: S Wakeling (23) 36. Div 2: J Cooper (33) 36.

   AVONDALE: Men: Stableford White: A: J Mildren (11) 41. B: B Page (14) 42. C: C Rainnie (19) 43. A Scr: M Wittenberg 38.

   BANKSTOWN: Women: Stroke: Canadian Foursome: G Gilchrist F Hunter (19) 75.75.

   BARDWELL VALLEY: Women: Stableford: N McIntyre (44) 38. Men: Stableford 2B: White: G Sheary (12) J Katsoulis (15) 45. B Standaloft (8) 37. J Nikiforidis 31.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stroke: A: D Cashman (9) 60. B: N Speranza (19) 60. C: M Khan (26) 58. D: R Oliver (28) 62 cb.

   BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: C Jacobs (16) 37. Div 2: N Cocks (27) 41. Div 3: E Fisher (34) 41 cb. Grandmothers Trophy: E Fisher (34) 41.

   BERMAGUI: Men: Stableford White: A: D Quinto (11) 38. B: R Finch (16) 39. C: G Bell (33) 37.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: P Ferguson (26) 41. Div 2: B Elliott (14) 39. A: K Shapiro (16) 37. B: G Knespal (29) 38 cb.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: S Draper (29) 43.

   BOTANY: Veteran: Stableford: L Cannon (14) 34.

   BOWRAL: Women: Stableford: C Hill (21) 37 cb.

   BREAKERS: Women: Stableford: Div 1: C Henry (26) 38. Div 2: J Portelli (30) 36. Div 3: C Armbruster (34) 34.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B: M Rogers (16) G Smith (14) 48 cb. A: P Azzopardi (12) 42. B: G Smith (14) 39 cb. C: B Fitzpatrick (21) 41.

   CAMDEN: Men: Stableford: A: R Bolton (7) 38. A Scr: G Matheson 37. B: N Beattie (12) 39. B Scr: P Seery 27 cb. C: J Curran (33) 41 cb. C Scr: G Rogers 20 cb. 2B: D Scowen (22) M Clifford (18) 47 cb. 2B Scr: G Wackett R Bolton 35 cb.

   CAMPBELLTOWN: Veteran: Stableford Veteran Men: White: C Kirby (21) 41. J Webber (15) 38. Stableford: Veteran Women: L Lambros (32) 37. J Wotton (40) 35.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: D Eccles (Barnwell Park 28) W Walsh (Barnwell Park 16) 51. Men: B Bartle (28) 45.

   CASTLE HILL: Women: Stroke: C'ship: L Harris bt J Cannon 6-5. Stableford: Div 1: L Papandrea (16) 37. Div 2: L Cash (25) 40. Div 3: D Geraghty (41) 41. Scr: K Romer 20.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: D Holden (30) 37.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: J Gates (21) 30. Div 2: S White (33) 36 cb. Div 3: S Bramley-Moore (37) 43.

   CROMER: Women: Stableford: 4B: P Doman (34) J Johnson (22) 46. A: J Connolly (22) 39. B: R Scotchbrook (39) 38 cb.

   CRONULLA: Men: Stableford: A: G Brooker (12) 39. B: B Smith (21) 36. C: P Browmer (25) 38 cb. A Scr: S Arnold 70.

   CUMBERLAND: Women: Stableford: M Gow (31) 41.

   DUNHEVED: Women: Stableford: Irish Team: E Young (36) L Fryirs (33) B Moore (45) 83.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford White: A: G Nevin (28) 41. Women: P Fulford (36) 38.

   ELANORA: Men: Stroke: Ambrose: T Davis J Montgomery (7) 63.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: G Gray (14) 32. Div 2: A Meyn (28) 35. Div 3: S Brook (45) 39.

   FAIRFIELD: Snr Stableford 2B: Div 1: L Pittman (24) P Creedon (24) 55. A: C Wilson (20) 46.

   FOX HILLS: Veteran: Stableford: N Harvey (29) 41.

   GEORGES RIVER: Women: Stableford: A: K Rixon (24) 35. P Cutts (17) 34. B: F Cripps (32) 37. M Mei (33) 36.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: L Jayawardane (29) 36.

   GORDON: Medley: Stableford: 2B: P Robson (14) G Gordon (32) 47. Men: A: W Trantum (11) 37. B: F Kannard (18) 39 cb. C: S Sinclair (24) 39 cb.

   HARRINGTON WATERS: Women: Stroke: Medal: A: R Longfield (21) 77. A Scr: C Tapp 93. B: V Barker (33) 73 cb. B Scr: J Fleming 104.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: J D'amico (16) 43. Div 2: M Crews (21) 43.

   KOGARAH: Women: Stableford: Div 1: D Moran (11) 35. Div 2: V Dick (32) 33.

   LANE COVE: Women: Stableford: 4B: K Moorehead (41) S Ridd (27) 44.

   LEONAY: Stableford: 2B: A: D Rutter (36) R Henry (30) 45. A: T Kennedy (10) 35. B: J Malvern (18) 38. C: R Grandemagne (21) 39.

   LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: G Lee (5) 38 cb. B: R Dunn (18) 44. C: L Schipp (30) 45. 2B: W Lee (9) L Schipp (30) 49 cb. 2B Scr: P Barry M Tate 38.

   LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: S Hay (15) 33. Div 2: J Hensman (33) 33. Div 3: C Howells (37) 35.

   MANLY: Men: Stableford: I James (34) 35 cb. Women: Team: S Lockitt (28) P Lockitt (43) P Fitzgerald (34) E Pilbeam (38) 51 cb.

   MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 2B Agg: F Roseta (16) D Abreu (10) 76. Veteran Men: A: C Munoz (21) 40. B: D Cole (26) 44.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B multi: P Stone (35) M Manston (25) 83. A: A Parker (12) 37. B: B Krestensen (17) 37. C: M Manston (25) 41.

   MONA VALE: Women: Stableford: 4B: C Cave (33) P Lawrence (22) 46. Scr: G Kim K Hwang 30.

   MOORE PARK: Men: Stroke White: S Lim (21) 67. Veteran: Gold: B Hurwitz (26) 69. Women: Stroke: Medal: B: L Crowfoot (24) 65. C: J Clarke (32) 71.

   MORISSET: Men: Stableford White: A: T Roser (8) 39 cb. B: S Quinn (22) 41. C: J Ainsley (28) 44. Women: S Hogg (40) 41 cb.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: Div 1: S Smart (21) 40. Div 2: J Jones (23) 38. Div 3: M Shea (32) 36.

   NEWCASTLE: Women: Stroke: D Hissey 74. D Brander 86 cb. A: S Beentjes 75. B: A Bryant 78. C: D Hissey 74 cb.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: J Lee (29) 43.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: D Adamson (27) D Manchee (14) 48. 2B Scr: A Boyle S Carter 41. Trophy: D Adamson (27) 40. H Harlow (17) 32.

   NSW: Women: Stableford: Div 1: S Bond (17) 36. Div 2: B Swift (29) 31. Div 3: M Hayton (34) 30.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B multi: A Elliot (23) M Purvis 77. S Wannell (18) 40.

   PENNANT HILLS: Women: Stableford: Irish Team: J Bradbury (38) J Davison (39) S Kasmarik (24) P Jones (26) 91.

   PENRITH: Women: Stableford: W Moosbichler (34) 41.

   RICHMOND: Women: Stroke: Medal Apr: A: C Lozier (12) 79. B: G O'Dempsey (32) 68. Stableford: C: K Pettet (41) 34.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: G Knott (4) 37.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: J Kissane (23) R Wickens (15) 51. A: R Plummer (7) 40. B: R Wickens (15) 44. C: J Chinn (20) 38. Snr J Griffiths (22) 38 cb.

   ROYAL SYDNEY: Women: Hole in one: Championship: V Mowbray at 3rd. Stableford: Div 1: C Windeyer (19) 37. Div 2: J Clarke (35) 36. Centenary: Div 1: C Drayton (35) 44.

   SHELL COVE: Women: Stableford: Div 1: C Munday (16) 33. Div 2: C Tolhurst (33) 28. Medley: Scr: J Mann 35. K Govers (11) 41.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: D Sheridan (8) 37. B: K Liffen (16) 37 cb. C: G Rochester (24) 41. D: M Thompson (26) 39. A Scr: J Garner 34.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran: Stroke: I Adlington (24) 63.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: Div 1: T Busch (15) 39. Div 2: A Johnson (26) 41. A Scr: N Bles 34.

   ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: L Roberts (scr) 37. B: T Moses (15) 41. C: P Taylor (21) 42. Visitor: B D'Ambrosio (24 The SGA) 45. Scr: Z Mitrovski (Bankstown) 29 cb. Gold: K Earl (29) 42. Women: P Pitsawong (8) 29. Men: Stableford 2B: White: B Loubatie (27) I Timewell (15) 51. 2B Scr: M Ripoll L Roberts 39. 2B: Gold: K Earl (29) J Mison (31) 48.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: M Foxley (Cumberland) (8) M Horton (2) 70. Scr: G Haynes H Haynes 56. Split Six: A: M Horton (2) 45. B: A Wilson (12) 40. C: M Clifton (Mollymook 22) 41.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: 2B: S Yoo (19) S Yo (11) 46 cb.

   TALLWOODS: Veteran: Stroke: Canadian Foursome: R Ezzy (12.75) 70.25. K Lee-Edwards (12.75) 70.25. D New (19.88) 71.12. S Houghton (19.88) 71.12.

   THE AUSTRALIAN: Stableford: Team: J Nethery (41) J Buckley (9) B Cunningham (13) D Cameron (19) 51. J Nethery (41) 41.

   THE COAST: Women: Stableford: M Price (31) 31.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: J Caruso (Hurstville 11) R Gage (23) 77. Men: Div 1: J Caruso (Hurstville 11) 41. Div 2: P Deane 42. Scr: B Wood 29. Women: J Hird (Kareela 25) 37.

   WAKEHURST: Women: Stableford: 4B: S Kim M Shonk 46 cb. A: S Kim (27) 38. B: J Van Den Broek (32) 37.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B Scr: White: G Donald B Bobbin 56 cb. Hcp: D Knox (29) J Riordan (32) 77. Veteran: J Vidigal (5) 38. Super Veteran: T Sharpe (16) 41 cb. A: M Berg (9) 40. B: P Hill (14) 36. C: A Weate (19) 41 cb.

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: B Cunningham (20) 36. Stableford: C Hughes (38) 35 cb.

   WENTWORTH FALLS: Women: Stableford: N Hassain (44) 39. Men: R Wiseman (23) 45. Medley: Split Six: P Pollock (27) R Wiseman (23) 68.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: D Fulham (22) B Chee (29) 47. Mxd: P Tumminello (35) V Tumminello (29) 51. Women: D Henry (30) J O'Grady (32) 48. Men: R Newman (15) 38. Women: K McMurdo (27) 38.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: S Madden (40) 34.

22 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: Team: A Nam (25) S Kim (29) S Cho (35) M Park (33) 110. Scr: J Merrick L Mullard R Henry K Hemingway 71. more
NSW Golf