NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Men: Stableford 2B multi: White: F Cullum (24) S Ross (28) 93. 2B Scr: C Duran N Warren 62. A: N Warren (7) 39. B: N Neary (18) 38. C: J Radojevic (22) 43. Women: L Ferguson (31) 35.

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: S Kim (17) 38. Div 2: I Cho (38) 37 cb.

   AVONDALE: Men: Stableford Black: A: T Dight (7) 38. B: G Carr-Boyd (13) 37 cb. C: B Markwell (18) 39. A Scr: J Weaver 32 cb. White: F Bosci (19) 41.

   BANKSTOWN: Women: Stableford: C Harrison (33) 34 cb.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford 2B: White: W Coulter (18) B Sprake (12) 45. G Eales (19) 35. Women: S Howard (10) 31.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B: G Fulton (26) B Howard (18) 45.

   BAYVIEW: Women: Stableford Team: Gold: J Berry (33) D Gadsby (30) J Croydon (27) J Raine (25) 102 cb. Scr: L Watson D Sainty T Wiseman A Gluckman 59.

   BERMAGUI: Men: Stableford: White: A: J Mills (12) 37. B: N Stolk (19) 35. C: L Holmes (29) 36.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: J Parkinson (16) 41. Div 2: P Shortus (26) 38 cb. A: K Shapiro (16) 38. B: P Byrnes (28) 37 cb.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: V Hurst (27) 37.

   BOTANY: Veteran: Stableford: O Hodder (24) 33.

   BOWRAL: Women: Stroke: P Barker (18) 71 cb.

   BREAKERS: Women: Stableford: Div 1: J Adlard (15) 36 cb. Div 2: J Gee (32) 37 cb. Div 3: G Mather (44) 38.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B: R Moustaka (17) R Wyand-Brooks (31) 48 cb. A: G Pollard (9) 40. B: R Moustaka (17) 39. C: E Hamilton (21) 38.

   CAMDEN: Men: Stroke: Ambrose: P Koutroubas T Roberts J Houghton B Gray (7.5) 53.5. Scr: D Cummins R Zelesco C Allen C Jaeger 61 cb.

   CAMPBELLTOWN: Veteran: Par Veteran Men: White: J Griffiths (30) 3 up. W Bell (24) 2 up. Par: Veteran Women: L Garrad (34) 2 up. G Marsden (23) sq.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: B Bartle (27) E Sangwell (32) 50. Men: B Bartle (27) 42.

   CASTLE HILL: Women: Stroke: A: J Cannon (14) 71. A Scr: L Harris 82. B: G Choi (30) 75. B Scr: D Campbell 100. C: J Kim (40) 71. C Scr: D Newton 107. Salver: A Scr: L Harris 82. Div 1 Scr: C Blacklock (Ryde-Parramatta) 82. A: J Cannon (14) 71. B Scr: D Campbell 100. Div 2 Scr: M King 101 cb. B: J Kim (40) 71. Stableford: L Woo (43) 35.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: J Hardman (39) 45.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: C Boorman (21) 40 cb. Div 2: C Johnson (31) 38. Div 3: S Bramley-Moore (34) 37.

   CROMER: Women: Par: 4B: C Messiter (28) K Kelaher (34) 6 up.

   CRONULLA: Men: Stableford: Irish Team: A Scr: D Priest S Holden P DeClauzel M Kelly 95. A: J Fleming A Symes B Richardson J Krause 121. J Byfield (25) 40. Hole in one: G Tilling at 7th.

   DUNHEVED: Women: Stableford: Div 1: E Aspland (28) 38. Div 2: E Williams (39) 36.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford White: A: S Jacobson (31) 36. Women: A: B Xu (34) 39.

   ELANORA: Men: Stableford: R Perkins (19) 42.

   EVERGLADES: Women: Stableford: 2B: H Ferguson (28) P Myles (32) 51. Div 1: C Hartwell (27) 46. Div 2: J Cooper (37) 47.

   FAIRFIELD: Snr Stableford White: A: A Gallard (15) 42. B: T Smith (23) 46. C: L Lavender (26) 50.

   FOX HILLS: Veteran: Stableford: A: G Monaghen (26) D Jenkins (29) 46. W Nachmann (14) 39.

   GEORGES RIVER: Women: Stableford: N Jurksaitis (33) 36. J Whetters (32) 34.

   GERRINGONG: Women: Stableford: Div 1: W Cutting (23) 30. T Freeman (18) 29. Div 2: R Cronin (39) 37. D Dunn (37) 34.

   GLENMORE: Men: Stableford: 2B: D Bailey (15) N Guillaume (10) 44. J Mills (8) 37.

   GORDON: Men: Stroke: A: P Brown (9) 62. B: P Whigham (18) 65. C: J Fletcher (24) 62.

   GOSFORD: Women: Stableford: S Williams (36) 42.

   HARRINGTON WATERS: Women: Stroke: 54-hole C'ship: A Scr: C Tapp 290. A: R Longfield (21) 243. B Scr: J Fleming 325. B: V Barker (33) 236. C Scr: P Rigg 350. C: L Singh (45) 231.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: R French (16) 45. Div 2: J Sanders (23) 42.

   LANE COVE: Women: Stroke: Foursome: J Sadler R Hurford (33) 62.

   LEONAY: Medley: Stableford 2B: White: B Marshall (16) H Fechner (21) 50. A: P Homan (9) 38. B: B Marshall (16) 37. C: H Fechner (21) 43.

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B Agg: White: J Elliott (34) D Cole (17) 76 cb. 2B Scr: D Osterlund D Craker 57. A: B Ra (3) 38. B: B Crawley (17) 38. C: J Elliott (34) 44.

   MANLY: Men: Stableford: R Young (26) 38.

   MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Veteran Men: A: J McCarthy (17) 42. B: P Grislis (21) 45.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: R Wigham (26) K Hogg (18) 49. A: C Smith (4) 36. B: K Hogg (18) 42. C: G Parry (29) 42. Scr: C Smith 32. C'ship: D Curran 136.

   MOLLYMOOK: Men: Stableford White: A: B Hatcher (10) 36. B: C Russell (17) 39. C: M McCormack (29) 33. A Scr: R Tucker 29. Women: M Derham (24) 36.

   MONA VALE: Women: Par: A: K Hwang (4) 2 up. B: D Agostino (26) 6 up. C: J Bridgewater (45) 6 up.

   MOORE PARK: Men: Par White: D Kiang (21) 6 up. Veteran: Gold: P Thomas (28) 2 up. Women: Par: N Haines (7) 1 down cb.

   MUIRFIELD: Women: Stroke: Salver: Div 1 Scr: T Skuodas 86. Div 1: S Won (22) 72. Bowl: Div 2 Scr: J Lee 96. Div 2: A Blok (36) 72.

   NEWCASTLE: Women: Stroke: Div 1: J Macdonald (5) 75 cb. Div 2: J Savage (19) 74. Div 3: J Sams (28) 78.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: J Chang (33) 42.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: E Wiesner (39) 36.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford 2B: White: R Delgrande (29) S Politt (17) 44 cb. 2B Scr: A Boyle S Carter 37. Men: Trophy: C Cheong (12) 37. Women: Stableford: V Walker (17) 35.

   NSW: Women: Stroke: Canadian Foursome: C Allen (15) M Fishburn (25) 78. Matchplay: P Keogh (12) bt L Buckley (11) 2-1.

   OATLANDS: Women: Stroke: Ambrose: M Hannaford N Anderson M Altair (11.5) 66.6.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: W Burgess (32) C Mayson (22) 70. K Pye (25) 39 cb.

   PENNANT HILLS: Women: Stroke: Div 1: S Hannon (23) 75. Div 2: M Bowyer (29) 73. Div 1 Scr: L Van Hooven 89. Gold Medal: L Van hooven.

   PYMBLE: Women: Stableford: Trophy: Presidents 1181 (D Woods (36) R Bamber (Presidents 32) 51) bt Captains 1174 (M Hill (39) G Fitzpatrick (Captains 32) 51).

   RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B: A: B Castle (15) J Hogg (27) 45. B Brindle (23) 38.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: S Hodgson (14) 34.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: B Carmody (Duntry League 13) P Carmody (28) 46. Stroke: 2B Scr: J Murray S Campbell 34. Stableford: A: D Bushell (13) 40. B: I Cooper (17) 37. C: D Governor (33) 36. Stableford Green: R Woods (27) 37.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: M Read (18) 33 cb. Div 2: L Duncan (34) 41. Centenary: Div 1: R Blundell (34) 36 cb. Div 2: L Hall (37) 36.

   SHELL COVE: Men: Stroke: N Whiteman (1) 72 cb. L LeGradi (2) 72. Medley: Stableford: C Burton (17) 35. D Murphy (7) 32. Women: 2B: K Tanner (27) C Tolhurst (33) 51.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: J O'Brien (9) R Manglesdorf (5) 71. 2B Scr: J O'Brien R Manglesdorf 57. A: J O'Brien (9) 38. B: R Davey (13) 38. C: A Tonks (20) 41. D: I Hodge (33) 35 cb.

   SHOALHAVEN HEADS: Senior Medley: Stableford: 2B multi: J Hardie (20) G Collins (15) 82. Men: P Herrick (24) 42. Women: I I Robertson (27) 38.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: F Poulter (19) A Poulter (23) 50. Div 1: B Jackson (7) 39. Div 2: A Poulter (23) 42. A Scr: D Limbach 33. Hole in one: J Gallen at 18th.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: V Zappia (27) S Edwards (20) 70. 2B Scr: M Tosh (The Ridge) W McKern 57. A: J Giardina (9) 38. B: T Gottlieb (18) 38. C: P Martell (20) 40. Visitor: S Krost (Moore Park 14) 37. Scr: C Hicks (Eastlake) 32. 2B Agg: Gold: J Ryan (31) M Ta (27) 60. M Ta (27) 36.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: C Evers (8) A Bell (23) 94. 2B Scr: G Pilling T Jay 50. A: C Evers (8) 41. B: J Davis (12) 41 cb. C: R Burke (18) 42.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: D Song (8) 37 cb. Div 2: G Field (34) 41.

   TALLWOODS: Veteran: Stroke: Div 1: K Edwards (11) 63. Div 2: M Gleeson (31) 63. C'ship: Div 1: K Edwards 135. Div 2: R Ezzy 144. Div 3: M Gleeson 136.

   THE COAST: Veteran: Stableford: 2B Agg: J Stark (25) R Thomas (27) 70. Veteran Men: R Thomas (27) 41. Women: C McMullan (36) 36.

   THE RIDGE: Stableford: Scr: I Macauley 31. Men: Div 1: T Springett (Kareela 13) 38. Div 2: G McMillan (20) 39. Women: B Astri (Cronulla 39) 37. Medley: 2B multi: M Waller (27) R Henderson (12) 71 cb.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Choi (17) 33 cb. B: J Webb (29) 37. C: M Sweekhorst (34) 38.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: V Gallen (18) J Drew (31) 47. 2B Scr: B Bobbin G Donald 34. A: G Donald (10) 38. B: R Morgan (14) 37. C: T Langford (24) 39. Veteran: R Keeley (20) 43. Super Veteran: T Buckler (26) 40.

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: M Innes (29) 34 cb. Stableford: D O'Donnell (36) 37.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford 2B Agg: White: M Cawthorne (13) T Elderfield (26) 69. Men: A Rannaste (16) 37. Scr: P Wong 20. Women: L Wilson (33) 39.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: P Tumminello (33) S Leung (26) 45. Mxd: J Mullan (45) B Mullan (19) 50. Women: D Shearer (15) S Soul (43) 47. Men: H Wick (22) 38. Women: H Pitt (34) 37.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: L Brincat (31) 39. B: K Lawler (45) 37.

   WYONG: Women: Par: 4B: G Barker (45) R Currey (44) 11 up cb.

18 February 2018
GUNGAHLIN LAKES: Ambrose: C Raftery G Gill 60.5, B Wade B Clarke 60.75, M Groves S Collins 62, A Okines R Okines 62.25, D McGibbon M Hood (Fairbairn) ... more
NSW Golf