NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Men: Stableford 2B: White: K Shaw (Camden 22) R Streater (Camden 33) 45 cb. 2B Scr: L O'Brien S Herne 29 cb. A: L O'Brien (10) 33. B: A Cox (Kiama 16) 36. C: J Saunders (28) 39. Women: Stableford: L Ferguson (31) 36.

   AVONDALE: Medley 2B: I St Clair (24) R Johnston (36) 49. White: A: J Weaver (9) 36. B: I Lemon (15) 39. C: J Loughnan (26) 43. Scr: M Wittenberg 33.

   BANKSTOWN: Women: Stroke: Salver: Div 1 Scr: S Fairhurst 85. Div 1: J Sherlock (19) 72. Div 2 Scr: J Heys 99. Div 2: B Turnbull (27) 76. Stableford: Div 3: B Williams (33) 38.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford 2B: White: J Colligan (6) J Quill (18) 52. Women: J Dixon (41) 39.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: A: D Whitcomb (13) 32. B: G Pettenon (17) 37. C: J Dyson (26) 46. D: D Smith (28) 42.

   BAYVIEW: Women: Stableford: 4B: E Kelly J Winter 47. Div 1: R Dockrill (12) 38. Div 2: M Hicks (30) 44. Div 3: D Latreille (32) 43.

   BERMAGUI: Men: Stableford White: A: N Batten (-1) 35. B: G Struthers (19) 38. C: R Cattanach (22) 35.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: J Mclaren (26) 40. Div 2: C Tegg (27) 39 cb. Div 3: K Shapiro (16) 39. A: K Walsh (16) 38 cb. B: P Scott (22) 38 cb.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: J Simpson (26) 34.

   BOTANY: Veteran: Stableford: T Vose (27) 34.

   BOWRAL: Women: Stroke: Foursome: A Geddes (21) C Hill (20) 70.5.

   BREAKERS: Women: Stableford: Div 1: A Harrigan (16) 38 cb. Div 2: A McInnes (29) 36. Div 3: L Cattaway (36) 39.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B: G Cohen (17) D Stevenson (25) 47. A: J McFarlane (0) 35. B: G Cohen (17) 37. C: J Maurer (29) 35.

   CABRAMATTA: Veteran: Stroke Foursome C'ship: White: C Farrell (24) R Pope 70. Women: Par: M Dunn (14) sq.

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: C Pateman (16) I Martin (16) 47. 2B Scr: R Zelesco C Jaeger 34. A: I Martin (16) 40. A Scr: L Sienkiewicz 28. B: I Goodall (23) 38 cb. B Scr: A Fenech 20.

   CAMPBELLTOWN: Veteran: Stroke: American Foursome: Div 1: J Webber (27) S Lord 61. Div 2: L Lambros (28.5) S Skinner 64.5.

   CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: R Krishnan (29) A Ryu (22) 47 cb. C Giddings (Woolooware 22) 38 cb.

   CASTLE HILL: Women: Stroke: American Foursome: D Newton B Burnett (21.75) 73.25.

   CHATSWOOD: Women: Stroke: C'ship: J Potter (13) 67. Div 1: J Caithness (26) 68. Div 2: W Reed (34) 70. Scr: J Potter 80. Div 1: J Caithness 94. Div 2: W Reed 104.

   CROMER: Women: Stableford: A: S Pham (18) 37. B: H Maloney (27) 35 cb. C: J McCarthy (32) 37. 4B KO f: M McEnallay bt C Stanton 2-1.

   CRONULLA: Men: Stableford: A: A Watts (9) 37. B: G Dearsley (21) 42. C: M Haydon (23) 38. Scr: S Holden 35.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: J Masters (24) 39.

   DUNHEVED: Women: Stableford: Split Six: L Bourke (28) F Daniels (39) 71.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: C Carson (15) 41. Women: 2B: A Tilbury M Wynyard 43. A Tilbury (41) 33.

   ELANORA: Men: Stableford: S Robertson (24) 38.

   EVERGLADES: Women: Stableford: A: D Mitchell (16) 32. B: C Byrne (31) 37. C: J Welsby (45) 39.

   FAIRFIELD: Snr Stroke White: A: A Hardy (16) 63. B: V Bartolo (21) 61 cb. C: A Murray (25) 58 cb.

   FOX HILLS: Veteran: Stroke: B Hunt (30) 66. C'ship: A: S Lal (15) 135. B: G Clarke (23) 138. C: B Hunt (29) 140.

   GERRINGONG: Veteran: Stroke: C'ship: P Ford (22) 206. T Freeman (18) 215. P Ford (18) 162. M Simmons (32) 163.

   GLENMORE: Men: Stableford White: L Jayawardane (28) 39.

   GORDON: Men: Stableford: A: R Hicks (12) 39. B: F Carney (19) 40. C: A Quinn (28) 48. Team: A Quinn (28) F Carney (19) J Fletcher (23) M Stinson (12) 94.

   HARRINGTON WATERS: Women: Stroke: Medal Sep: C Tapp (20) 76.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: G Williams (17) 38 cb. Div 2: H Bell (26) 43.

   KAREELA: Women: Stroke: Ambrose: D Field (27) E Mattock (29) 63.

   KOGARAH: Women: Stableford: Div 1: R Loveridge (19) 33 cb. Div 2: S Melhuish (31) 28 cb.

   LANE COVE: Women: Stableford: J Sadler (33) 38.

   LEONAY: Stableford: 2B Agg: L Mitchell (14) J Brown (26) 76. A: J Kennedy (9) 37. B: L Mitchell (14) 40. C: J Watt (19) 42.

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B: White: P McGregor (9) D McGregor (25) 48. 2B Scr: P White P McGregor 38. A: P McGregor (9) 38. B: A Stuart (14) 36. C: A Confoy (23) 36 cb.

   LONG REEF: Women: Stableford: L Clayton (19) 34 cb.

   MARRICKVILLE: Veteran Men: Stableford: A: I Carruth (13) 38. B: T Liddicoat (29) 44.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: R Desgrand (26) C Coombs (36) 72. A: I Dobinson (13) 34. B: G Moore (18) 39. C: D Graham (30) 40.

   MOLLYMOOK: Men: Stableford White: A: P Wright (11) 39. B: W Bruffey (18) 40. C: R Douglass (21) 39. Women: S Thomson (35) 36.

   MONA VALE: Women: Stableford: 2B multi: A: J Steward (39) J Laurie (19) 69. Scr: C Fleming K Hwang 41.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: S Atkins (15) 39. Veteran: Gold: A Zizzo (33) 44. Women: Stableford Team: M Noonan (27) J Boaden (44) R Lampe (27) A Tan (30) 81 cb.

   MUIRFIELD: Women: Par: Div 1: T Skuodas (9) 1 up. Div 2: M Park (26) 3 up. Div 3: C Cho (32) 3 up. Grandmother's Trophy: M Park (26) 3 up.

   NEWCASTLE: Women: Stableford: A: J Coughlan 31 cb. B: A Etheridge 33. C: C Williams 34.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: E Sung (22) 37.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: P Marsden (35) 32.

   NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: P Sullivan (24) M Morley (19) 49. 2B Scr: B Kilham D Manchee 32. P Sullivan (24) 45. Women: 9-hole: H Harlow (17) 17.

   NSW: Women: Stableford: Div 1: C Allen (14) 29. Div 2: K Smith (26) 37. Div 3: T Manning (34) 22.

   OATLANDS: Women: Stroke: A: A Moller (21) 76. B: J Kang (23) 77 cb. C: K Wong (37) 77. Scr: L Gyzen 90. Medal Sep: A Moller.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B multi: M Upton (6) M Hill (14) 85. M Ryan (Howlong 22) 42.

   PENNANT HILLS: Women: Stroke: C'ship: L Van Hooven bt A Eldridge 6-5. Bronze 1: S Hannon bt L Stanton 4-3. Bronze 2: A Elsley bt L Gabb 4-3. Bronze: J Eyles bt S Murphy 4-3. Stableford: Div 1: S Parker (27) 33. Div 2: J Davison (36) 36. Scr: M Usher.

   PENRITH: Women: Stableford: Div 1: P Kunkler (24) 41. M Davies (23) 38.

   PYMBLE: Women: Stroke: Gold Medal: R Smith (10) 70. Silver Medal: J Kent (28) 75. Div 1: R Smith (10) 70. Div 2: A Carter (28) 69. Div 3: E McBurnie (32) 72. Scr: R Smith 80.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: D McKenzie (16) 38. Div 2: S Sharkey (27) 43.

   RICHMOND: Women: Stableford: A: C Collier (27) 33. B: J Parker (30) 45.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: A Marren (28) 38.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: M Tickell (34) G Grace (24) 46 cb. 2B Scr: R Kitchen J Screen 32. A: R Kitchen (10) 36. B: M Angus (16) 37. C: C Lewis (23) 37. Green: P Larsen (23) 42.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 3B: Centenary: P Rouse (37) J Muston (35) J O'Ryan (30) 42. Championship: Div 1: J Clarke (16) 30. Div 2: M Best (26) 32 cb.

   SHELL COVE: Women: Stroke: Gold Medal: K Tanner (28) 65. L Williams (23) 67. K Michie (30) 75. Medley: Stableford: J Kast (0) 39. M Tuite (13) 38.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: G Taylor (35) P Lamont (21) 44 cb. A: G Crate (6) 33. B: A Pass (18) 35. C: H Cope (19) 36. D: G Taylor (36) 35.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran: Stableford: M Smith (20) 40.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: S Sullivan (18) P Miall (25) 49. Div 1: T Busch (15) 38. Div 2: S Sullivan (18) 42. Scr: S Ballard 35.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: B Eames (24) A Sullivan (11) 48. 2B Scr: J Lyras S Vail (Ryde Parramatta) 40. A: A Micallef (3) 34 cb. B: B Forsyth (The Lakes 14) 36. C: C Ingleton (21) 36. Scr: J Lyras 36. Visitor: A Poche (Randwick 18) 38. Hole in one: C Trivas at 5th. Stableford 2B: Gold: M Oliver (25) D Duncan (26) 43 cb. J Mison (32) 36. Women: P Pitsawong (7) 31.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: J Salter (Oatlands 7) 39. B: V Rhee (14) 38. C: K Kirkby (25) 37 cb. A Scr: M Taylor 30. B Scr: C Treloar 23. C Scr: A Cavana 18.

   STRATHFIELD: Women: Stroke: Div 1: S Shin (9) 67. Div 1 Scr: S Shin 76. Div 2: N Urch (19) 63. Div 2 Scr: N Urch 82. Div 3: K Kelman (28) 65. Div 3 Scr: K Kelman 93. 36-hole: Div 1: S Shin (9) 135. Div 1 Scr: S Shin 153. Div 2: N Urch (20) 125. Div 2 Scr: N Urch 165. Div 3: K Kelman (28) 136. Div 3 Scr: K Kelman 192.

   TALLWOODS: Veteran: Stableford: C Hepburn (33) 40. D New (21) 39.

   THE COAST: Women: Stableford: Split Six: L Worsley (30) C Fukushima (20) L Fulton (45) C Shoy (26) 92. Veteran: P Raleigh (32) 38.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B multi: P Conacher (16) P McMahon (22) 86. Men: Div 1: S Messervy (12) 37. Div 2: P McMahon (22) 42. Scr: J Wu 22 cb. Women: C Galwey (Beverley Park 30) 30.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Bae (18) 35. B: B Tyrrell (42) 38.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B multi: White: J Man (9) A Howell (10) 67. 2B Scr: J Mansfield D Gallagher 32 cb. Men: A: A Howell (10) 36. B: G McMillen (16) 33 cb. C: K Hockey (25) 36 cb. Veteran: K Hatter (14) 33. Super Veteran: S Fava (19) 37.

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: M Innes (29) 37. Stableford: L Alexander (45) 39.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford 2B: White: D Halpin (19) M Casey (17) 45. Men: D Halpin (19) 38. Women: L Wilson (32) 35.

   WINDSOR: Medley: Stableford: Split Six: Div 1: D Fullham (22) K Donnely (31) 66. Div 2: B Mullan (19) J Mullan (44) 64. Div 3: D Henry (30) S Paton (17) 55. A: S Leung (26) 38 cb. I Robinson (30) 38. K Norris (29) 37 cb. B: J Brown (16) 38 cb. Z Wassens (31) 37. P Henderson (41) 35.

   WOOLLAHRA: Women: Stroke: Ambrose: P Formosa (19) D Leo (31) 68.5.

   WYONG: Women: Stroke: Div 1: R Sheehey (15) 75. Div 2: Y Sorensen (30) 75. Div 3: F Mead (34) 77.

 

 

VIRTUAL GOLF

   X-GOLF MACARTHUR: Wednesday X-League rd 4: Kings Painting 0 (+17) lost to Brian Ferrett 3 (-10), Camden Magic 1 (+5) lost to KPS 2 (-6), RND Custom Golf Two 1 (+2) lost to Red & White Army 2 (-11), RND Custom Golf One 1 (+7) lost to Robert Laing 2 (-14), 3 Swingers 3 (-10) bt Sidley Constructions 0 (+2).

21 August 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: D Rankin (23) K Ryan (24) 47 cb. 2B Scr: P Bradley N Wood 39. A: N Wood (4) 40. B: D Smith (14) 36. C: I ... more
NSW Golf