NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Men: Stableford 2B multi: J Saunders (27) K Bullock (31) 85. 2B Scr: L Obrien W Higgins 36. A: M Cassel (Jamberoo 10) 37. B: D Kennedy (Lakeside 13) 38 cb. C: K Bullock (31) 41. Women: Div 1: A Dickey (15) 38. Div 2: A Jansen (35) 37.

   ASQUITH: Women: Stroke: Ambrose: J Merrick (6) P Spencer (43) C Reeve (24) C Street (21) 57.25.

   BANKSTOWN: Women: Stableford: M Adams (31) 36.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford 2B: White: N Olney (19) T Lancaster (34) 48. M Levy (18) 43. Scr: G Lee 37. Women: Stableford: G Bass (32) 44. Stroke: Chick o' Walk: K Coldrey (10) L Ritchie (17) bt M Joma (19) W Donelan (30) 20th.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: Ambrose: G Pettenon (16) A Toson (26) J Yunker (26) F O'Brien (28) 45.

   BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: A Dorrington (17) 42. Div 2: J Abrahams (23) 43. Div 3: V McClelland (34) 41 cb. Cup: D Sainty (12) 37. Trophy: G Wood (27) 42.

   BERMAGUI: Men: Stableford: A: J Fereti (7) 42. B: D Webster (18) 38. C: B Blair (26) 40.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: K Bennett (15) 44. Div 2: J Mclaren (24) 42 cb. Div 3: M Longhurst (22) 42. A: G Carlson (19) 40 cb. B: B Kelly (32) 41 cb.

   BLACKHEATH: Women: Stableford Yellow: J Lawler (27) 32 cb.

   BOTANY: Veteran: Stroke: 2B: F Christiaans R Rusell (8) 63.

   BOWRAL: Women: Stroke: Foursome C'ship: W Burke (26) A Tomlin 70.

   BREAKERS: Women: Par: Div 1: J Scown (21) 5 up. Div 2: A McInnes (27) 2 up. Div 3: D Laws (35) 5 up.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Par: 2B: S Spennati (10) J Williams (14) 11 up. A: S Spennati (10) 4 up. B: M Churchland (14) 5 up cb. C: J Maurer (29) 3 up.

   CABRAMATTA: Veteran: Stroke: Foursome: C Collins (13.5) W Brown 62.5. Women: Stableford: Split Six: M Dunn (14) R Perkins (16) M Chester (17) 74. M Chester (17) 40.

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B multi: P Lean (35) D Southwell (36) 83. 2B Scr: M Arnold L Hudson 69. A: L Brassil (5) 39. A Scr: L Hudson 36. B: C Sorrenson (14) 40. B Scr: D Morris 26 cb. C: B Chrystal (22) 41. C Scr: P Southby 20.

   CAMPBELLTOWN: Veteran: Stableford: E Van Walsum (27) 39. Women: G Marsden (23) 34 cb. Y Lavers (30) 34 cb.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: K Carr (Barnwell Park 17) C Towner (Barnwell Park 26) 48. Men: B Rodwell (Eastlake 16) 37 cb.

   CASTLE HILL: Women: Stableford: Div 1: L Papandrea (16) 41 cb. Div 2: M Darcy (28) 41. Div 3: M Geraghty (34) 37 cb. Scr: A Molino 27.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: R Hazeldine (27) 38 cb.

   CHATSWOOD: Women: Stroke: C'ship: A: A Richardson (11) 275. B: H McKillop (31) 280. C: D Duggan (35) 284. Scr: A: A Richardson 319. B: D Duggan 424. C: P Dyson J Caithness 319 to playoff. Stableford: R Boylan (39) 41.

   CONCORD: Mxd: Stableford: 2B: K Kordy (14) B Burrows (14) 43. Men: A: J Cheetham (12) 33. B: B Burrows (14) 38. C: G Taylor (31) 35. Stableford Gold: J Nolan (34) 28. Women: Stableford: J Kirby (16) 37.

   CRONULLA: Men: Stableford: 4B: A Scr: G Davis K Hudson 32. A: G Davis (4) K Hudson (24) 48. H Morris (19) 41 cb. A Scr: B Thompson 35 cb.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: D: N Aravantinos (20) 40.

   DUNHEVED: Women: Stroke: Medal Sep: Div 1: E Aspland (27) 74. Div 2: L Gersbach (45) 80.

   EASTLAKE: Women: Stableford: 2B Agg: P Fulford P McCanna 73.5. Medley: Stableford White: N Nikas (19) 44.

   ELANORA: Men: Stableford: P Barnes (31) 42.

   EVERGLADES: Women: Stableford: 2B multi: V Stanford (45) C Roope (20) 89. Div 1: W White (23) 41. Div 2: C Hartwell (29) 40. Div 3: M Gaven (41) 40.

   FAIRFIELD: Snr Stroke Split Six: White: B Bayly (22) M Lornie (23) B McManus (34) C Hollis (24) 115. M Oddy (25) 50 cb.

   FOX HILLS: Veteran: Stableford: 2B Agg: D MacKenzie (18) T DeGroen (21) 75. D Mackenzie (18) 40.

   GEORGES RIVER: Women: Stroke: 4B: C Reeves (29) V Singh (31) N Jurksaitis (32) M Causer (45) A Gollan (20) K Rixon (24) D McDonagh (27) M Hancock (38) 61.825.

   GLENMORE: Men: Stableford: D Craig-Williams (23) 43 cb.

   GORDON: Medley: Stableford: 2B: G Gordon (30) P Robson (13) 50. Men: A: W Trantum (11) 38. B: R Wills (17) 39. C: R Orth (25) 42. Women: G Gordon (30) 41.

   GOSFORD: Women: Stableford: A Guthrie (27) 40.

   HURSTVILLE: Medley: Stroke White: Div 1: R Davis (19) 63.

   KOGARAH: Women: Stableford: 3B: M Quill (23) C Doyle (29) R Penn (25) 42.

   LANE COVE: Women: Stableford: Y Nikellys (37) 37.

   LEONAY: Stableford: 2B: R Olencewicz (23) J Schneider (17) 80. A: K Zvirbulis (8) 35. B: J Hope (16) 45. C: J Dominish (25) 44.

   LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: B Ra (2) 40. B: G Vale (17) 38. C: P Collier (25) 37. 2B Agg: G Vale (17) M Achleitner (0) 74 cb. 2B Scr: G Lawrence M Achleitner 64 cb.

   LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: L Malcolm (19) 37. Div 2: L Macqueen (32) 41. Div 3: D Muncke (43) 45.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: T Coates (27) C Moloney (23) 56. P Murphy (29) 48.

   MARRICKVILLE: Veteran: Stroke: C'ship: A: C Savoski (14) 55 cb. B: C Rodgers (32) 52 cb.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: I Nabavi-Tabrizi (25) I Temby (29) 48. A: I Dobinson (13) 37 cb. B: H Joyce (14) 41. C: L George (26) 41. Scr: S Fitzpatrick 37.

   MOLLYMOOK: Men: Par White: A: S Pitt (9) 2 up. B: F Schnoor (15) 5 up. C: D Loughlin (21) 3 up. Women: Par: A: L Mcguire (26) 2 up. B: D Buck (31) 1 down.

   MONA VALE: Women: Stroke: A: R Millington (16) 72 cb. B: W Bailey (28) 74 cb. C: P Lubke (31) 75 cb. A Scr: K Hwang 81. B Scr: F Karren 97. C Scr: M Thew 105.

   MOORE PARK: Men: Stroke: J Jonas (17) 63. Women: C Billaud (30) 64.

   MORISSET: Men: Stableford: A: D Pudney (10) 43. B: R Young (18) 42. C: P Tiedeman (23) 45. Women: C Wilson (27) 42.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: Irish Team: M Cavanagh (22) A Pile (26) S Wood (26) L Le Bas (27) 98 cb.

   NEWCASTLE: Women: Stroke: Medal Sep: J Coughlan 69. A: J Coughlan 69. B: M Power 74. C: J Fowler 75.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: J Edminston (33) 39. Stroke: Matchplay: J Williamson bt C Ward 19th.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: P Marsden (35) 40.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: 2B: M Porter (14) D Petley (28) 48. 2B Scr: S Wilson (Chatswood) L Cheung (Chatswood) 33. Trophy: D Petley (28) 41. Women: C Mallinson (17) 33.

   NSW: Women: Stableford: Div 1: S Winning (11) 32. Div 2: M Fishburn (24) 39. Div 3: M Ralston (34) 32 cb.

   OATLANDS: Women: Stableford: A: A Kang (20) 37. B: K Pattison (30) 41. C: B Milson (35) 37.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: M Clarebrough (Oberon 21) J Earl (27) 74 cb. M Clarebrough (Oberon 21) 42. Women: M Bynon (34) 29.

   PENNANT HILLS: Women: Stroke: Canadian Foursome: B Archer (13) R Russell-Gibson (32) 73.125.

   PENRITH: Women: Stableford: Div 1: B McGrath (24) 40 cb. Div 2: J Whybrow (29) 37.

   PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: C Adamsas (4) 40. Div 2: P Von Behr (22) 43. Div 3: P Rodrigues (29) 37. Scr: C Adamsas 36.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: Split Six: P Kuti (18) R Stewart (27) D Lennon (19) J Butcher (21) 92.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stroke Gangurru: Black: J Inwood (16) 71.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: D Bardone (32) S Campbell (10) 80. 2B Scr: J Edward C Fiadino 55. Mxd: A: S Campbell (10) 38. B: D Little (18) 37. C: I Cairns (20) 40. Men: Stableford Green: D Bardone (32) 42.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Centenary: Div 1: K Murray (33) 60. Stableford: Championship: Div 1: R Macintosh (20) 36. Div 2: W Hill (23) 36. Stroke: C'ship: Centenary: Div 1: P Morf bt S Mayo 1up. Consolation: Championship: Div 2: E Nettleton bt S Kimpton 6-5.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: K Govers (10) 39. Women: K Michie (30) 36. Medley: Scr: A McColl 30.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford Black: A Scr: M Jones 30. A: B Spurway (9) 40. B: K Liffen (16) 39. C: G Stephens (23) 39. D: P Nichols (26) 37. Hole in one: M Mabey at 10th.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran: Stableford: 2B: P Behan (17) B Sharpe (15) 49. D Lamb (10) 43.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: P Dixon (17) G Gillett (12) 50. Div 1 Scr: I Sullivan (16) 45. Div 2: A Poultet (21) 46. A Scr: S Ballard 35.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: M Jackson (15) C Jackson (9) 46 cb. 2B Scr: S Kyriacou W Wang 42. A: M Rodriguez (12) 39. B: N Simmons (16) 35. C: K Arthur (24) 40 cb. Hole in one: P McCarville at 5th. Stableford Visitor: L Bergin (North Lakes 6) 34. Jnr: S Davies (11) 40. Men: Stableford: Challenge: J Keen (10) 39. Scr: T Smyth 39. M Stieger (PGA) 37. Stableford 2B: Gold: D Parr (25) L O'Halloran (23) 48 cb. O Wagner (29) 38. Women: Stableford: S Kyriacou (+4) 36.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 2B: P Bridge (Riverside Oaks 14) S Kelly (Riverside Oaks 14) 48 cb. 2B Scr: P McGuffie B Young 41. A: L Szkirpan (11) 42 cb. B: S Rapson (15) 41. C: L Birkitt (Riverside Oaks 18) 44.

   TALLWOODS: Men: Stroke: Cock o' Walk: T Futcher bt S Murray 19th. Women: Medal Sep: D New (21) 69.

   THE COAST: Women: Stroke: C Fukushima (20) 76. K Timewell (35) 76 cb. President's Trophy: J Barrett (17) 149. Veteran: Stableford: B Toland (17) 39 cb.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B multi: L Burgess (16) I Findlay (31) 84. Men: Div 1: L Burgess (16) 42 cb. Div 2: A Campbell (27) 41 cb. Scr: R Rignall (The Coast) 33. Women: D Field (Kareela 30) 42.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: C Harding (13) 36. B: S Nicholson (35) 37.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: P Bower (23) K Hatter (14) 50. 2B Scr: B Gibbons P Borsato 33 cb. A: B Bobbin (9) 37. B: H Proctor (18) 42 cb. C: J Kanaley (27) 42. Veteran: G Keeley (11) 40. Super Veteran: V Gallen (19) 44.

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: R Kimpton (The Ridge 28) 36. Stableford: R Worling (36) 41.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: Team Agg: M Griffin (23) J Addison (20) D Payens (13) G Miller (21) 120. Men: R Hood (17) 40. Women: L Schaefer (25) 38.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: T Bartley (29) B Root (31) 48. Mxd: D Heiler (22) A Petinsky (20) 51. Women: S Moore (36) A Petinsky (20) 48. Men: P Davies (21) 41. Women: J Brown (16) 41.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: S Zerby (34) 39.

   WYONG: Women: Stableford: Team: S Smith E Bond C Coaker G Mitchell 99.

 

 

VIRTUAL GOLF

   X-GOLF MACARTHUR: Wednesday X-League rd 4: RND Custom Golf 2 0 (+4) lost to RND Custom Golf 1 3 (-5), Sidley Constructions 2 (+2) bt KPS 1 (+9), 3 Swingers 2 (-24) bt Brian Ferrett 1 (-11), Kings Painting 2 (-18) bt Red & White Army 1 (-9), Camden Magic 1 (-2) lost to Robert Thompson-Laing 2 (-10).

21 November 2018
ASQUITH: Women: Stroke: Foursome: Div 1: S Kim (24) E Kang (20) 68. Div 2: M Park (35) J Suh (31) 72. more
NSW Golf