NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: L Birman (28) S Kennedy (9) 77. 2B Scr: D Kennedy (Camden Valley) E Wyszynski 47. Men: A: A Vella (10) 38. B: E Wyszynski (15) 39. C: L Birman (28) 40. Women: Stableford: L Ferguson (31) 40.

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: A King (25) 37. Div 2: R Tremain (40) 45.

   BANKSTOWN: Women: Stroke: Div 1: D Young (19) 72. Div 2: J Campbell (30) 74. Div 3: G Khaw (33) 74. Scr: Div 1 Scr: J Sherlock 91 cb. Div 2 Scr: A Asawa 102. Div 3 Scr: G Khaw 107. Gold Medal: R Candy (19) 73.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford 2B: White: S Petroulakis (14) J Sentas (8) 47. K Maulsbury (10) 42. Scr: T Coroneo 31. Women: 2B: W Prideaux (24) W Hicks (34) 45 cb. G Bass (30) 38.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B Agg: B Howard (17) G Fulton (25) 72.

   BAYVIEW: Women: Par Gold: Div 1: K Gadaleta (14) 5 up. Div 2: R Pitt (29) 7 up. Div 3: S Kercher (33) 6 up.

   BERMAGUI: Men: Par White: A: J Mills (12) 4 up. B: J Jessop (19) 3 up. C: G Skoutarides (22) 6 up.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: S Parkinson (3) 40 cb. Div 2: G Reilly (17) 40. B Teasdale (19) 38. Div 3: B Briguglio (25) 39 cb. M Kean (25) 39 cb.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: K Wynne (40) 33.

   BOTANY: Veteran: Stableford: F Christiaans (18) 37.

   BOWRAL: Women: Stroke: C Humphreys (33) 72.

   BREAKERS: Women: Stroke: Foursome: V Higgin J Scown (20.5) 65.5.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: S Lockie (22) M Menohous (12) 50. A: M Menohous (12) 40. B: M Horder (18) 42. C: P Bourke (22) 40.

   CABRAMATTA: Stableford Veteran Men: R Falcon (32) 42 cb. Women: 2B: A Casey (21) L Schwarz (28) 44 cb. T Shanahan (30) 37.

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: L Farrance (24) C Eason (15) 51. 2B Scr: M Arnold D Cummins 40. A: D Cummins (0) 39. A Scr: J Howe 31. B: C Eason (15) 44. B Scr: C Patemen 27. C: A Cavana (19) 41. C Scr: R Sattler 18.

   CAMPBELLTOWN: Veteran: Par White: Div 1: J Aldridge (35) 5 up. Div 2: D Fleming (39) 1 up cb. Women: Par: Div 1: L Evans (37) 3 up. Div 2: F Keane (15) 3 down cb.

   CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: S Strazzeri (21) J Kwon (15) 48. J Thomson (26) 40. Hole in one: J Kim at 7th.

   CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B: C Cunningham (33) K Quigley (19) 49. Div 1: S Kim-Rah (19) 38. Div 2: J Sayer (25) 39. Div 3: B Pankhurst (33) 40.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: 2B: P Barrass (27) P Chandler (41) 48 cb. J Lamble (30) 41.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: J Kiddell (21) 40. Div 2: S Bramley-Moore (33) 38. Div 3: J Ferrari (40) 41.

   CONCORD: Mxd: Stableford 2B: White: L Rogers (30) R Rowley (22) 43. Men: L Rogers (30) 33 cb. Gold: J Park (36) 27. Women: Stableford: J Zeng (12) 30.

   CROMER: Women: Stroke: Gold Medal: S Storer (15) 74. Stableford: A: J Myer (24) 39. B: P Pain (30) 36. Gold Medal: S Storer (15) 34.

   CRONULLA: Men: Stableford: A: K Ewington (4) 40. B: R Patterson (15) 41. C: M Corbett (23) 43. A Scr: K Ewington 36. Hole in one: J Quinlan at 7th.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: P Johnston (26) 42.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: C Carsen (14) 41. Women: Stableford: T Gough (22) 36.

   ELANORA: Men: Stableford: R Sully (34) 42.

   EVERGLADES: Women: Stroke: Foursome: D Neate (28) J Weiley (27) 69.5. 27-hole Foursome C'ship: A: K Myles (9) L McMurray (14) 125. B: J Campbell (31) C Cayley (28) 153.

   FAIRFIELD: Snr Stroke Ambrose: White: R Lyons P Giddens (12.75) 54.25.

   FOX HILLS: Veteran: Stableford: P Donkin (22) 43.

   GEORGES RIVER: Women: Stableford: Div 1: P Cutts (17) 35. Div 2: S Morris (41) 42.

   GORDON: Medley: Stableford: Irish Team: N Khoupraseuth (13) D Touch (26) S Sornvichai (16) 91. Men: A: I Shoulder (11) 36 cb. B: R Wills (17) 39 cb. C: D Touch (26) 43. Women: N Khoupraseuth (13) 42.

   GOSFORD: Women: Stableford: Trophy: J Henebury (28) 43.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: D Robert (18) 42. Div 2: Y Fred (30) 48.

   JAMBEROO: Jnr: Stroke: C Maddinson (3) (Boys) 76. Stableford: K Greer (38) (Girls) 43.

   KOGARAH: Women: Stableford: Div 1: J Weatherstone (26) 36. Div 2: N Selig (44) 33.

   LANE COVE: Women: Stableford: R Seale (33) 47 cb.

   LEONAY: Stableford: 2B: M Morrow (20) G McConell (19) 52. A: D Arnold (11) 37. B: O Brennen (18) 43. C: T Cook (22) 43.

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B Agg: White: S Hinton (9) B Emmerson (33) 77. 2B Scr: A Seymour S Underwood 64. A: S Hinton (9) 39. B: L Davis (17) 38. C: B Emmerson (33) 38. Stableford: Visitor: P Collier (Riverside Oaks 24) 37.

   LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: L Clayton (18) 37. Div 2: V Wilson (35) 34. Div 3: M Verrills (40) 37.

   MANLY: Men: Stroke: M Pearson (0) 75 cb.

   MARRICKVILLE: Veteran: Stroke: C'ship: A: J Lambert (20) 54. B: C Rodgers (32) 52.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: D Kiang (20) 42. Veteran: Gold: A Forman (26) 43. Women: A Nguyen (15) 38.

   MUIRFIELD: Women: Par: Div 1: V Bamford (15) 3 up. Div 2: H Seeto (28) 1 up. Div 3: D Stelzer (40) 3 up.

   NEWCASTLE: Women: Stableford: A: J Savage 37 cb. B: A Bryant 39.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: C Rigg (28) 35.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford 2B: White: G Campbell (19) G Fish (19) 47. 2B Scr: I Hannam S Fowler 33. Men: B Holmes (32) 40. Women: H Harlow (17) 32.

   NSW: Women: Stableford: Div 1: L Ireland (15) 33. Div 2: S Lass (29) 38. Div 3: S Stewart (34) 39.

   OATLANDS: Women: Par Yellow: A: J Wong (18) 6 up. B: N Battistessa (29) 5 up.

   PALM BEACH: Men: Stableford 2B: White: G Blomeley (26) L Rourke (18) 48. B Head (32) 40 cb.

   PENNANT HILLS: Women: Stableford White: Div 1: M Suviste (25) 36. Div 2: T Frere (34) 37. Stableford: Trophy: A D'Orazio (41) 35 cb.

   PENRITH: Women: Stableford: Div 1: P Kunkler (22) 36 cb. Div 2: B Browning (37) 37.

   PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: M Fox (20) 40. Div 2: K Muir (22) 39. Div 3: L Drinkwater (32) 41. A Scr: A Boyd 31.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: R Robertson (8) 37. Div 2: L Johnson (25) 41.

   RICHMOND: Women: Stableford: K Douglas (24) 37 cb.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: D Streichler (27) 39.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: R Stewart (10) D Byrnes (19) 50. 2B Scr: D Bushell P Carey 35. A: P Carmody (13) 41. B: D Byrnes (19) 42. C: N Landry (21) 41. Stableford Green: G Meyer (26) 44.

   ROYAL SYDNEY: Women: Par: 3B: Championship: A Cooper (39) K Murray (42) L Birt (30) 11 up. 2B: Centenary: J Drew (38) R Clune (40) 12 up.

   SHELL COVE: Men: Stroke: L Karipidis (16) 68. D Gentles (14) 71. Scr: J Hegarty 72. Medley: Stableford: G McCarthy (16) 39. G O'Hearn (18) 36. Women: Stroke: Canadian Foursome: S Ryan C Tolhurst (19.875) 78.125.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: G Crate (6) 37. B: R Kirk (13) 39. C: M Shepherd (19) 41. D: I Wright (26) 37.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran Medley: Stroke: Ambrose: C Swyer (23) I Swyer (25) J Davidson (23) M Russell (10) 52.87.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: C Roddan (Hurstville 28) G Smith (Hurstville 16) 80. 2B Scr: H Pye J Lyras 65. A: D Marshall (Newcastle 9) 41. B: M Kingston (13) 39. C: T Ferguson (20) 42. Visitor: G Smith (Hurstville 16) 41 cb. Scr: J Lyras 39. B Clementson (PGA) 43. 2B Agg: Gold: M Kingston (13) M Ta (28) 74. T McMinn (30) 35 cb.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B multi: White: R Morgan (24) L Szkirpan (11) 73. 2B Scr: P McGuffie B Young 49. Yellow: A: L Szkirpan (11) 41. B: G Latimore (17) 38. C: M Jenner (21) 40.

   STRATHFIELD: Women: Stroke: C'ship: Div 1: J Shin bt G Choi 2up. Div 2: N Urch bt A Han 7-6. Div 3: J Chang bt G Kim 1up. Stableford: Div 1: A Gong (4) 32. Div 2: S Kim (22) 39.

   THE COAST: Women: Stableford: Div 1: J Cameron (32) 40. Div 2: D Craven (40) 44. Veteran: I Hamilton (29) 40.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B multi: S Park (PGA) H Song (Ryde Parramatta 22) 77. Men: Div 1: S Sattout (13) 39. Div 2: C Miranda (Bankstown 25) 43 cb. Women: K Turner (Kareela 29) 33 cb. Scr: S Park (PGA) 36.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: T Kim (22) 39. B: A Strange (28) 40.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: B Gibbons (11) S Blundell (17) 51. 2B Scr: M Sheen J Mansfield 31 cb. A: G Donald (9) 36 cb. B: S Blundell (17) 42. C: J Sanders (24) 38. Veteran: K Walker (10) 39. Super Veteran: R Shackley (23) 43. Men: Hole in one: R Grimaldi at 4th.

   WARRINGAH: Medley: Stableford: W Teruzzi (Monash 11) 41. Women: R Worling (35) 43.

   WINDSOR: Men: Stableford: Irish Team: K Donelly (28) D Fulham (21) B Chee (27) A Skinner (31) 82. Mxd: K Szwanenfeld (27) I Robinson (30) S Paton (17) K Norris (29) 88. Women: J O'Grady (28) D Henry (29) P Ogden (35) P Henderson (40) 78. Men: S Wall (21) 38. Women: H Wick (35) 41.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: S Madden (38) 42.

   WYONG: Women: Stableford: Div 1: N Sharpe (20) 40. Div 2: W O'Brien (27) 38. Div 3: J Lofts (35) 40.

 

 

VIRTUAL GOLF

   X-GOLF MACARTHUR: Wednesday X-League Rd 5: Sidley Constructions 3 (-1) bt Robert Laing 0 (+2), Kings Painting 2 (-2) bt RND Custom Golf One 1 (+1), Camden Magic 0.5 (+1) lost to RND Custom Golf Two 2.5 (-7), 3 Swingers 2 (-24) bt KPS 1 (-15), Brain Ferrett 1 (-9) lost to Red & White Army 2 (-9).

26 February 2018
TERREY HILLS: Men: Stableford: B: T Serizawa (14) 38. more
NSW Golf