NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: R Cornhill (Camden 23) R Streater (Camden 32) 53. 2B Scr: W Higgins N Wood 40. Men: A: N Wood (4) 37. B: B Wye (14) 40. C: R Cornhill (Camden 23) 41. Women: E Messer (24) 36.

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: R Hanchard (25) 37 cb. Div 2: S Podgornik (31) 40.

   AVONDALE: 2B: D Harris (25) P Roche (31) 52 Men: Stableford White: J Jeffress (5) 43. Scr: J Jeffress 38. M Grosbard (18) 38 cb. W Weeks (29) 43. .

   BANKSTOWN: Women: Stroke: Div 1: G Gilchrist (19) 70. Div 2: L Manning (23) 74 cb. Div 3: P Addington (35) 70. Scr: Div 1 Scr: J Sherlock 88. Div 2 Scr: L Manning 97. Div 3 Scr: P Addington 105 cb.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford 2B: White: R May (21) G Sheary (11) 51. R Devine (24) 38. Scr: B Standaloft 31.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: A: M Mayall (2) 41. B: V Brown (22) 46. C: J Yunker (26) 41. D: B Jensen (28) 42.

   BERMAGUI: Men: Stroke Ambrose: White: R Paine (7) P Rumble (16) 64.25.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: J Marshall (10) 43 cb. Div 2: G Knespal (29) 43 cb. Div 3: B Shanahan (16) 43 cb. A: R Arnold (14) 43. B: C Roddan (25) 42.

   BLACKHEATH: Women: Stroke: R Lonergan (24) 71. Scr: B Wall 93.

   BOTANY: Veteran: Stableford: R Irons (19) 36.

   BOWRAL: Women: Stroke: Team: J Windybank M McKenzie J Skamperle (9.16) 100.26.

   BREAKERS: Women: Stableford: Div 1: J Chapman (17) 38. Div 2: M I'Anson (27) 39. Div 3: H Ingle (34) 35. Stroke: 27-hole Foursome C'ship: Div 1 Scr: M Sheekey J Adlard 121. Div 1: M I'Anson (27) P Beattie (25) 103.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Par: 2B: B Clarke (15) D Zaccagnini (11) 14 up. A: G Pollard (9) 4 up. B: R Hesse (17) 6 up. C: P Bourke (22) 8 up.

   CABRAMATTA: Women: Stroke: C'ship: A: M Dunn (14) 73. B: M Pearce (27) 73 cb. C: M Christie (33) 76.

   CAMDEN: Men: Stableford 2B Agg: Black: R Webster (17) R Van Den Bergh (11) 85. 2B Scr: M Arnold G Curnoe 64. A: R Van Den Bergh (11) 41. A Scr: D Cummins 37. B: R Webster (17) 44. B Scr: D Morris 28. C: J Greening (30) 45. C Scr: R Katzberg 21 cb. Challenge: J Greening (30) 45.

   CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: J Webber (14) 46. M Seery (35) 39 cb. Stableford: Veteran Women: F Keane (15) 33. L Lambros (30) 32 cb.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: M Lee (12) R Lee (10) 49. Men: M Lee (12) 42.

   CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B: T Hayton (28) A Thorn (25) 48. 2B Scr: S Brown L Papandrea 28. B Pankhurst (32) 35.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: P Dyson (24) 36. Div 2: A Robson (29) 40. Div 3: G Denney (45) 40.

   CONCORD: Medley: Stableford: 2B: W Doyle (36) J Doyle (35) 48. Men: White: W Doyle (36) 37. Gold: J Nolan (34) 35. Women: S Phillips (10) 38.

   CROMER: Women: Par: A: A Brimmer (20) 2 up. B: E Booker (36) 3 up.

   CRONULLA: Men: Stableford: Scr: P Frankland 35 cb. A: P Ellems (13) 40. B: S Davies (16) 43. C: T McDonald (29) 42 cb.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: D: B Hili (16) 44.

   DUNHEVED: Women: Stableford: Div 1: L Bourke (28) 37. Div 2: F Daniels (38) 35.

   ELANORA: Stableford: A Reeve-Parker (9) 43.

   EVERGLADES: Women: Stroke: Div 1: S Rapmund (18) 70. Div 2: B Moore (25) 65. Div 3: L Magill (37) 74. Medal of Medallists: S Rapmund (18) 70.

   FAIRFIELD: Snr Stableford Irish Team: White: K McDonald (24) N Anter (36) B Pearce (16) A Edwards (23) 119. D Phillips (28) 50 cb.

   FOX HILLS: Veteran: Stroke: D Parker (19) 62 cb.

   GEORGES RIVER: Women: Stroke: Medal Oct: Div 1/Medal: C Reeves (29) 70. Div 1: D McDonagh (27) 72. A Scr: P Cutts 94 cb. Div 2: M Hancock (36) 71. N Jurksaitis (32) 73. B Scr: N Jurksaitis 105.

   GERRINGONG: Women: Stroke: Medal Oct: Div 2: J Goddard (28) 74. T Orford (23) 80. Div 3: K Dibley (36) 66. D Dunn (36) 71.

   GORDON: Medley: Stableford: 2B: N Khoupraseuth (13) S Sornvichai (16) 50. Men: A: P Gold (9) 35. B: F Carney (18) 41. C: J Murphy (22) 42 cb. Women: G Gordon (29) 43.

   HARRINGTON WATERS: Women: Stroke: Medal Oct: E Bradley (30) 72.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: B Saba (22) 44. Div 2: S Pyle (33) 44 cb.

   JAMBEROO: Veteran: Stableford White: Div 1: C Legge (24) 38.

   KOGARAH: Women: Stableford: 2B: P Black (30) T Swaffer (26) 44 cb.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: K Thacker (6) 35 cb. B: W Whitmore (13) 37 cb. C: A Dagairns (23) 42. Women: E Merritt (27) 37. Mxd: Split Six: M Kriz A Robards 63.

   LANE COVE: Women: Stableford: G Mutton (23) 41.

   LEONAY: Stableford: 2B: G Aiken (32) A Warburton (29) 49. A: T Tnokoski (12) 42. B: L Barnett (17) 39. C: G Aiken (32) 43.

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B: White: W Wong (16) S Lee (9) 47 cb. 2B Scr: M Achleitner S Chau 40. A: G Niess (8) 40. B: W Wong (16) 43. C: S Ford (27) 38.

   LONG REEF: Women: Stroke: C'ship: Div 1 Scr: J Brown 82. Div 1: G McCorby (25) 72. Div 2 Scr: N Crump 105. Div 2: N Crump (32) 73. Div 3 Scr: A Brown 111. Div 3: M Mullins (40) 74 cb. Medal of Medallists: J Brown (9) 73. 36-hole: Div 1: J Bowen 170. Div 2: C John 207. Div 3: A Brown 225. W Millson (15) 148. Veteran: J Bowen 170. Women: Stableford: 9-hole: P Martin (24) 17 cb. Stroke: Qlfrs: Div 1: J Bowen C Gould J Brown W Millson N Driver K Sloane L Malcolm D Sier. Div 2: C John J Watts M Russell N Crump K Bradford J Hensman A Henderson L Parsons. Div 3: A Brown S Dewell L Kliman S Rossi S Walker A Veith W Langthorne S Hillman .

   MANLY: Snr Stableford White: P Lucius (31) 39. Women: S Brown (45) 23.

   MARRICKVILLE: Stableford: 2B multi: J Parsell (29) R Briant (36) 99 cb. P Schumack (21) 44.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: J Casey (21) D Mackay (17) 77. A: I Dobinson (13) 36. B: D Mackay (17) 40. C: C Molloy (27) 38. Scr: S Fitzpatrick 32.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: W Brooker (22) 41. Veteran: Gold: L Rapeport (21) 42. Women: B Griffiths (34) 39.

   MORISSET: Men: Stableford White: A: C Mitchell (11) 41. B: W Nichols (18) 41. C: D McDonald (25) 47. Women: S Ainsley (27) 41.

   MT BROUGHTON: Men: Stableford: A: R Rignall (2) 39. B: D Moss (16) 35.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: 2B: B Burgess (31) M Namkoong (19) 50. Div 1: J Yoo (20) 38. Div 2: K Murgatroyd (27) 42. Div 3: B Burgess (31) 38.

   NEWCASTLE: Women: Stroke: Scr: J MacDonald 78. Div 1: J Bellamy 73 cb. Div 2: A Oliver 76. Div 3: J Sheppard 73.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: A Lee (15) 40.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stroke: M Mercer (27) 63 cb.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: 2B: J King (22) M Matthews (17) 50. 2B Scr: J Mansell R Thomas 33. Trophy: J King (22) 41. Women: H Harlow (17) 43.

   NSW: Women: Stableford: Div 1: C Monk (15) 34. Div 2: M Fishburn (22) 36. Div 3: A Davies (33) 35.

   OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: S Monaghan (22) 38. B: R Graham (28) 38 cb. C: D Pearse (35) 40.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B multi: P Collings (18) S Wannell (17) 94. P Collings (18) 42. Women: C Sablatnig (38) 33.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford White: A Stannard (1) 37. Women: A De Carvalho (23) 39. 9-hole: T Morris (37) 17.

   PYMBLE: Women: Stableford: 4B: A Finnegan (30) L Drinkwater (29) 50. Div 1: S Eldridge (8) 38. Div 2: H Chen (26) 40. Div 3: A Finnegan (30) 45. Scr: S Eldridge 30.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B: R Walton (9) D Lennon (19) 47 M Thompson (25) 38.

   RICHMOND: Women: Stroke: C'ship: A Scr: C Carter 89. A: J Mackie (25) 74. B Scr: I Carter 96. B: A Leck (28) 69. C Scr: R Phillis 119. C: C Findley (44) 79.

   ROSEVILLE: Men: Par: 2B: P Mahony (10) H Martin (14) 12 up. 2B Scr: M Cheng C Fiadino (Pymble) 1 down. A: P Ham (11) 3 up. B: G Shepherd (18) 3 up cb. C: I Hume (22) 3 up cb. Green: P Dugan (26) 6 up.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Centenary: Div 1: A McKay (29) 38. Stroke: Canadian Foursome: Championship: G Holliday-Smith M McGoldrick (21) 77.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: M Klaczkiewicz (17) 40 cb. I Brown (13) 40 cb. Scr: J Kast 38. Women: Stroke: K Tanner (28) 73. C Munday (17) 74.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: D Fletcher (10) 39. B: B Appleyard (15) 42. C: L Jones (20) 40. D: G Abbott (32) 41. 2B Agg: G Crate B Appleyard 76.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran: Stableford: Div 1: G Howes (17) 40. Div 2: K Higgins (33) 43.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: M Ripoll (10) M Kingston (12) 76. 2B Scr: M Tosh (The Ridge) W McKern 58. A: M Ripoll (10) 39. B: D Lyons (16) 41. C: L Bridge (33) 40. Scr: M Tosh (The Ridge) 33. Visitor: L Macnamara (Russell Vale 12) 39. Women: K Moses (16) 32. Men: Stableford 2B Agg: Gold: J Allen (21) T McMinn (30) 71. T McMinn (30) 37.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford White: A: M Bolton (10) 42. B: C Wood (18) 40 cb. C: Y Bell (22) 43. 4B Agg: Y Bell (22) L Plant (20) 79. 4B Scr: G Haynes H Haynes 72.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: S Park (14) 38. Div 2: S Yi (22) 44.

   SVGA at Killara: Snr Stableford White: A: P Day (16) 38. B: R Oswald (18) 40 cb. C: T Weekley (25) 39 cb.

   TALLWOODS: Veteran: Stableford: M Richards (22) 40. B Jones (16) 39.

   THE COAST: Women: Stableford: 2B multi: L Fulton (44) S Moutzouris (38) 94. Veteran: S Jim (25) 40 cb.

   THE RIDGE: Men: Stableford Black: Div 1: L Burgess (15) 39. Div 2: W Ronald (21) 40 cb. Scr: S Gough 33. Women: J Hird (Kareela 23) 32.

   WAKEHURST: Women: Par: A Dodd (23) 2 up. Scr: C Hadwen 5 up.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: W Husband (13) N O'Neill (22) 51. 2B Scr: S Blundell J Vidigal 35. A: P Williams (10) 39. B: S Blundell (16) 43. C: G Anscombe (19) 40 cb. Veteran: P Bower (23) 44. Super Veteran: R Hayes (32) 41.

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: J Finn (19) 36. Stableford: M Duthie (38) 47.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Medal Oct: B: J Turner (14) 68. C: S Williams (28) 65. Women: J Whellens (29) 70 cb.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: D Heiler (21) G Sherer (15) 45. Mxd: D Long (26) D Henry (29) 45. Women: A Petinsky (19) S Moore (34) 43. Men: M King (17) 39. Women: S Griffin (24) 38 cb.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: G Tunstall (33) 40.

 

 

VIRTUAL GOLF

   X-GOLF MACARTHUR: Wednesday X-League Rd 6: 3 Swingers 0 (+1) lost to Red & White Army 3 (-8), KPS 3 (even) bt Robert Laing 0 (even), Kings Painting 1.5 (+2) sq Camden Magic 1.5 (+9), Sidley Constructions 0 (+11) lost to RND Custom Golf Two 3 (-1), Brian Ferrett 2 (+1) bt RND Custom Golf One 1 (+4).

26 May 2018
AVONDALE: Women: Stableford: M De Vos (24) 43. more
NSW Golf