NSW Golf

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B multi: White: D Tindall (14) P Czartowski (20) 88. 2B Scr: N Wood N Warren 47. Men: A: T Burnus (5) 40. B: D Tindall (14) 41. C: P Cooper (21) 38 cb. Women: G Hiebler (32) 38.

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: D Geddes (22) 39. Div 2: E Kang (30) 40. 9-hole: N Walther (43) 22.

   BANKSTOWN: Women: Stroke: Div 1: E Hocking (17) 74. Div 2: A Asawa (23) 76. Div 3: L Collins (32) 74. Scr: Div 1: K Griffiths 91 cb. Div 2: A Asawa 99. Div 3: L Collins 106. 54-hole C'ship: Div 1 Scr: J Sherlock 274. Div 2 Scr: A Asawa 302. Div 3 Scr: P Grzetic 326. Hcp: Div 1: D Young (19) 230. Div 2: J Campbell (30) 238. Div 3: E Swibel (33) 244.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford 2B: White: M Timmins (16) D Bentley (14) 47. B Meyn (6) 39. Women: Stroke: V Leicht (35) 62. Scr: S Howard 76.

   BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: C Freeman (13) 39 cb. Div 2: P Shepheard (21) 38. Div 3: L Bollen (31) 33.

   BERMAGUI: Men: Stableford White: A: D Nash (12) 37. B: J Manton (16) 45. C: M Murray (25) 40.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A: C Brissett (6) 41, R Arnold (13) 37 cb. B: I Stone (24) 40, P Scott (22) 39 cb.

   BLACKHEATH: Women: Stableford Yellow: M Rowe (35) 37.

   BOTANY: Veteran: Stableford: B Armstrong (6) 36.

   BOWRAL: Women: Stableford: Team: A Geddes (21) W Burke (28) C Maule (35) 70.

   BREAKERS: Women: Stableford: Div 1: C Henry (23) 39. Div 2: H Ingle (33) 37. Div 3: N Hilbert (35) 38.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: R Waterer (23) L Arbidans (17) 45. A: T Barnes (6) 40. B: M Churchland (13) 41. C: R Waterer (23) 45.

   CABRAMATTA: Stroke Veteran Men: White: J Cramp (29) 65. Women: A: K King (19) 73. A Scr: M Chester 89. B: D Carrier (24) 75. B Scr: D Carrier 99. C: M Christie (33) 73. C Scr: A Richards 105.

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: D Duffield (28) J Evans (35) 49. 2B Scr: G Matheson F Cahill 37 cb. A: M Arnold (9) 39 cb. A Scr: G Matheson 32. B: K Burton (18) 43. B Scr: T Vellacott 27. C: K Shaw (21) 42. C Scr: W Hancock 23.

   CAMPBELLTOWN: Veteran: Stroke: Canadian Foursome: Div 1: B Keith J Griffiths (26) 58. Div 2: E Audley W Audley (30.5) 60.5.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: U Choi (43) J Kim (14) 51. U Choi (43) 42 cb.

   CASTLE HILL: Women: Stroke: Matchplay: Captains 11 bt Presidents 7.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: E Brasch (29) 37.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: R French (22) 33. Div 2: E Williams (33) 37. Div 3: M Cruice (37) 37.

   CONCORD: Medley: Stableford: 2B: B Dincel (23) S Goh (15) 44 cb. R Guerin (32) 36. Men: Gold: J Park (36) 31.

   CROMER: Women: Stableford: A: K English (3) 41. B: C Olmstead (42) 35. Hole in one: S Hickey at 4th.

   CRONULLA: Men: Stableford: 2B: B Morgan J Chahine 50 cb. Scr: T Schmid L D'Apice 44. A: A: R Barnes (13) 40. B: L D'Apice (16) 43. C: J Chahine (24) 40.

   DUNHEVED: Women: Stroke: Div 1: C Patterson (29) 75. Div 2: F Daniels (38) 73.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford: C Carson (11) 43 cb. B Xu (32) 31.

   ELANORA: Stableford: J Dotch (14) 41.

   EVERGLADES: Women: Stableford: 2B Agg: A Woods (32) S King (24) 69. Matchplay: Presidents 1157 bt Captains 1085. President's Trophy: M Warr (31) 38 cb. Captain's Trophy: H Burrett (21) 37.

   FOX HILLS: Veteran: Stroke: Canadian Foursome: G Davis P Reid (26) 61.

   GEORGES RIVER: Women: Stroke: C'ship: Div 1: F Cripps (31) 66, V Singh (30) 70. Scr: P Cutts 91. Div 2: R Preston (42) 71, S Morris (40) 74. Scr: J Whetters 109.

   GERRINGONG: Women: Stableford: W Cutting (23) 41, M Copley (45) 34, D Dunn (36) 33.

   GLENMORE: Stableford White: P Madon (17) 43.

   GORDON: Men: Stableford: 2B multi: A Dowsing (13) B Burnett (28) 89. A: D Barry (9) 41. B: P Whigham (17) 40 cb. C: G Evenhuis (30) 40 cb. Women: K Eberbach (45) 44.

   GOSFORD: Women: Stroke: C'ship: A: H Potter (13) 71. B: D Beechey (24) 72 cb. C: N Fowler (42) 68. A Scr: H Potter 84. B Scr: B Adams 95. C Scr: C McGowen 109.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: K Hawkins (22) 47.

   JAMBEROO: Stableford Veteran Men: White: W Griffiths (16) 37.

   KOGARAH: Women: Stroke: C'ship: Div 1: M Brun (19) 71. Div 2: S Melhuish (31) 69. Div 3: P Black (32) 74.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: J Venter (9) 37 cb. B: T Vandeleur (17) 37. C: B L'Estrange (27) 44. Women: R Tester (33) 27.

   LANE COVE: Women: Stableford: J Weine (22) 39.

   LEONAY: Medley: Stableford 2B: White: P McFarlane (13) P Mackie (24) 52. A: J Markham (12) 37. B: B Fielding (17) 40 cb. C: L Berrisford (22) 44 cb.

   LIVERPOOL: Men: Stableford 2B Agg: White: J Wu (14) R Wu (20) 78. 2B Scr: A Chu C Davis 68. A: J Sherson (9) 39. B: J Wu (14) 42. C: A Frame (30) 41.

   LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: J Reitzer (21) 34. Div 2: H Cregan (37) 34 cb. 9-hole: J Nell (22) 17 cb.

   MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: A: T Ortiz (21) 42 cb. B: R McCauley (22) 47.

   MASSEY PARK: Medley: Par: 2B: P Mansell (20) M Wales (29) 11 up. A: R Craig (13) 1 down. B: M Kilby (17) 7 up. C: J Bourke (26) 4 up. Scr: C Smith 4 down.

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B: Gold: A Zizzo (33) P Thomas (29) 45 cb. Men: White: D Fink (22) 42. Veteran: Gold: A Zizzo (33) 37. Women: A Wolifson (33) 33.

   MORISSET: Men: Stableford White: A: G McDonald (15) 42. B: K Holdsworth (19) 40. C: B Maxwell (29) 41. Women: R Summers (35) 41.

   MUIRFIELD: Women: Stroke: Div 1: J Hilditch (22) 74. Div 1 Scr: J Duffield 85. Div 2: R Le Nevez (26) 74 cb. Div 2 Scr: R Le Nevez 100 cb. Div 3: P Davidson (40) 73. Div 3 Scr: M Sprainger 105.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: A Sloane (43) 38.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: F Fairweather (40) 38.

   NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: D Hunt (12) P Boswell (30) 52. 2B Scr: I Hannam N Howlett 37. P Boswell (30) 44. Hole in one: P Peterson at 1st.

   NSW: Women: Stableford: Irish Team: P Keogh (9) E Pathmanathan (15) I Tocker (31) R San Juan (23) 94.

   OATLANDS: Women: Stroke: A: Y Lei (13) 72. B: N Battistessa (28) 74 cb. C: R McGrath (35) 73. Scr: Y Lei 85.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: D Fitton (24) J Parker (21) 79. J Parker (21) 41.

   PENNANT HILLS: Women: Stableford: 3B: P Leigh (33) B Nettle (26) J Davison (33) 85. 9-hole: H Durham (41) 12.

   PENRITH: Women: Stroke: C'ship: Div 1: J Ogle (10) 72. Div 2: D Moussa (22) 69. Div 3: C Kenny (28) 75. Medal of Medallists: J Ogle (10) 72.

   PYMBLE: Women: Stroke: C'ship: Div 1: K Cant (5) 72. Div 1 Scr: K Cant 77. Div 2: R Livanas (19) 74. Div 2 Scr: R Livanas 93. Div 3: J Schenk (23) 76. Div 3 Scr: J Schenk 99. Div 4: J Jarvis (34) 75. Div 4 Scr: T Piry 105. 36-hole: Div 1: K Cant (5) 146. Div 1 Scr: K Cant 156. Div 2: K Jelbart (18) 151. Div 2 Scr: K Jelbart 187. Div 3: S Coates (24) 149. Div 3 Scr: B Beare 198. Div 4: E Meagher (30) 151. Div 4 Scr: K Sinclair 210.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: G Pacitti (16) 45. Div 2: E Hayes (27) 40.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: P Schutz (21) J Pick (Massey Park 24) 51. 2B Scr: A Butler A McAllister 35. A: K O'Connell (11) 41. B: J Marshman (17) 39. C: A Pate (25) 44. Green: P Larsen (22) 40.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: N Lewis (21) 33 cb. Div 2: L Kernaghan (35) 35.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: C Burton (15) 42, M Ramsbottom (8) 37 cb. Women: J Simpson (39) 42, K Tanner (28) 37.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: P Benson J Wheele 48. A: K Bolton (10) 40. B: J McGinlay (16) 3. C: P Benson (22) 44. D: G McDarmont (26) 41.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran Medley: Stableford: 2B: J Grecken (37) S Keon (30) 51. B Smith (33) 38 cb.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: D Watson (11) I Timewell (16) 75. 2B Scr: C Smith C Riethmuller 61. A: P Bower (11) 41. B: M Jackson (13) 39. C: D Shneier (19) 41. Visitor: W Davies (Bayview 21) 40. Scr: B Nagi 37. 2B Agg: Gold: B Humphreys (24) O Wagner (28) 71. B Humphreys (24) 36.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: T Smith (0) 40. B: M Montgomery (Cammeray 12) 39 cb. C: G Brown (Dunheved 19) 44. Scr: A: P McGuffie 40. B: A Cheong 27. C: J Han 25.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Irish Team: S Yi (21) S Choi (21) C Yoon (29) J Ahn (18) 69.

   THE COAST: Veteran: Stableford: 2B Agg: B McGregor (15) R Levy (18) 68. Women: S Pickering (37) 34. Veteran: S Lister (23) 38 cb.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B multi: M Smith (11) B Byrnes (27) 82. Men: Div 1: P Silvestri (13) 42. Div 2: L Warton (24) 41. Scr: B Hawkey (Port Kembla) 31. Women: J Hird (Kareela 23) 32.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Lim (18) 38. B: B Lynch (42) 43.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: T Zammit (22) S Small (16) 79. 2B Scr: B Bobbin J Mansield 54 cb. A: J Vidigal (5) 38 cb. B: D Hilderbrand (13) 40. C: J Fatai (21) 40 cb. Veteran: T Zammit (22) 40 cb. Super Veteran: M Berg (10) 42.

   WARRINGAH: Men: Stableford White: I Miller (Manly 21) 37. Women: J Miller (30) 37 cb.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford 2B Agg: White: M Griffin (21) J Addison (21) 78. Men: M Griffin (21) 41. Scr: P Sait 26. Women: L Wilson (32) 42.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B Agg: D Heiler (21) G Sherer (15) 76. Mxd: N Ponnusamy (31) N Ponnusamy (29) 69. Women: M Vinton (29) D Paul (43) 71. Men: R Stalley (18) 40. Women: D Haigh (30) 39.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: K Lawler (45) 38.

   WYONG: Women: Stroke: Div 1: S Hutton (16) 74. Div 2: P Dalton (27) 72 cb. Div 3: J Roache (32) 72.

17 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: 2B Agg: C Kim (20) S G Kim (18) 73. S Kim (18) 39. more
NSW Golf